PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ayak koyma mesafesini uzattım :D

uni88
27.Nisan.2007, 15:37
Uzun süredir aklımda olan bir projeji en sonunda hayata geçirdim.

Ayaklarımı koyduğum yerlerin hep çok geride olduğunu düşünüyordum ve Sonunda ayaklıkları yaklaşık 20 cm ileri aldım. sürüş rahatlığı açısından çok rahat oldu heleki uzun yola gidecekseniz eğer çok rahat edersiniz garanti ediyorum. ama eğer çok fazla trafik ile iç içe iseniz belki başta arka fren konusunda sıkıntı çekersiniz ama sonra alışırsınız...

Sürerkenki görüntü açısından da baya güzel oldu diyebilirim..

http://img147.imageshack.us/img147/2910/93350852ef4.th.png (http://img147.imageshack.us/my.php?image=93350852ef4.png)

http://img147.imageshack.us/img147/1660/33096366yy4.th.png (http://img147.imageshack.us/my.php?image=33096366yy4.png)

I LOVE MY RAPTOR :evil:

Aksu
27.Nisan.2007, 16:02
Sen memnunsan mesele yok. Vites çubuğu da uzamış, vitese geçişde problem oluyormu. Aynı sistemi sağ ayaklığa da yaptığına göre fren sistemini de uzatmışsındır. Valla ben uzun yolda bazen her iki ayağımı da koruma demirlerinin üzerine atıyorum, bayağı iyi oluyor dinleniyor. Serin havalarda da kalorifer vazifesi yapıyor, koruma demirleri üzeri.

uni88
27.Nisan.2007, 16:19
İki taraf içinde extra krom boru kullandım eee eskisinden bay bi uzun oldu. ilk başta ayarını tutturamadım fren biraz problem oldu yok tam tutmadı lambası yanmadı falan ama sonradan diğer birleşim yerlerindeki ayarlarla düzgün hale getireyi başardım. Vites de ise aksine eskisinden daha rahat oldu bazen çat çut sesler yapıyordu onlarda kesildi.

ZAten Ümitköy de oturuyorum o yüzden genelde Aşti bulvarını kullandığım için çok rahatım. Sürüş ayrı bir keyif kazandı diyebilirim. Şimdi sürücü koltuunu biraz daha uzatıp artcı koltuğunu kaldıracağım. Birazda incelteceğim koltuğu sisi barı da kaldırmayı hedefliyorum. En son olarakta stop lambasını arka çamurluğun üstünden çamurluğun altına alacağım da onu nası yapacağım daha tam bilemiyorum.

Aksu
27.Nisan.2007, 16:35
Evren kardeşim senin boy herhalde 1.90 dan aşağı değil galiba. Hafta içi görüşelim de şu motorunu da göreyim neler yaptın

uni88
27.Nisan.2007, 16:44
:D yok yaw nerde 1.90 nerde biz 1.70 im :) ama ayağımı uzatınca hiç kırmıyorum dizlerimi. Daha bi başka hissediyor insan nieyse?? :D

emrahkucukgirgin
27.Nisan.2007, 18:56
İki taraf içinde extra krom boru kullandım eee eskisinden bay bi uzun oldu. ilk başta ayarını tutturamadım fren biraz problem oldu yok tam tutmadı lambası yanmadı falan ama sonradan diğer birleşim yerlerindeki ayarlarla düzgün hale getireyi başardım. Vites de ise aksine eskisinden daha rahat oldu bazen çat çut sesler yapıyordu onlarda kesildi.

ZAten Ümitköy de oturuyorum o yüzden genelde Aşti bulvarını kullandığım için çok rahatım. Sürüş ayrı bir keyif kazandı diyebilirim. Şimdi sürücü koltuunu biraz daha uzatıp artcı koltuğunu kaldıracağım. Birazda incelteceğim koltuğu sisi barı da kaldırmayı hedefliyorum. En son olarakta stop lambasını arka çamurluğun üstünden çamurluğun altına alacağım da onu nası yapacağım daha tam bilemiyorum.

Stop lmbasını çamurluk içine almak benim de projelerimden bri. uygun genişlikte bulamıyorum sadece...

lunatic
27.Nisan.2007, 20:35
Motor koruma demirlerine ne oldu? :?

madasret
27.Nisan.2007, 22:30
ben de bi süre öncesine kadar airbrush kıl yün bi ton şey yapmayı düşünüyodum motüre sonradan farkettim ki satmak zor hale gelecek ( hem o kadar uğraştım ne satçam psikolojisi hem de alacak adamın bu ne lan deme ihtimali yüzünden) ben de vazgeçtim.

uni88
28.Nisan.2007, 22:18
Yaptığım şeylerde orjinalliğini bozmamaya dikkat ediyorum eğer birşey takacak isem yeni yaptırıyorum orjinalini saklıyorum :D

Koruma demirlerini aldığımdan beri sökesim vardı ayaklık boyunu uzatıncada çıkartmak zorunda kaldım ii de oldu ama güvenlikten biraz feragat etmek gerekti...

Stop işnide ledden yapmayı planlıyorum açıkcası oraya uyacak orjinal birşey bulmak biraz zor.. oraya ledden istediğim gibi döşeyebilirim ^^

okan
28.Nisan.2007, 22:45
güle güle kullan kardeşim .. yapılan herşey güzeldir .. sen beendiysen mesele yok.. bayaa deişik işler yapmışsın ama..benim hiç aklıma geşmezdi valla...tebrikler.... :cheesy:

Kino
29.Nisan.2007, 12:47
Yaptığım şeylerde orjinalliğini bozmamaya dikkat ediyorum eğer birşey takacak isem yeni yaptırıyorum orjinalini saklıyorum :D

Koruma demirlerini aldığımdan beri sökesim vardı ayaklık boyunu uzatıncada çıkartmak zorunda kaldım ii de oldu ama güvenlikten biraz feragat etmek gerekti.....

yaptığın değişiklikler güzel hoş :cheesy:

ancak ;

belirtmiş olduğun feragata :-1: asla ve asla katılmadığımı belirtmeden geçemiyeceğim
buna göre koruma demirini yaptırman ve değiştirmeni nacizhane tavsiye edeceğim.
dostlarımında dedikleri gibi bizlerin kaportası vücudumuzdur ve bunun korumasınıda, güvenliğinide maximum seviyede tutmamız gerekir diye düşünüyorum
aslında millet koruma demiri olmaksızın aldıkları motorlara koruma yaptırıp takdırabilmek için yırtınıyorlar sen cıkartıyorsun :?

madasret
29.Nisan.2007, 14:57
kesinlikle katılıyorum. yolda dolaşan kasap çok, bi de kendi ihmalkarlığımızı eklemeyelim sonradan yaşayacağımız pişmanlık çok çok büyük olabilir. (motorun bacağımın üstüne düşme ihtimalini düşünmek bile istemiyorum. ama o ihtimal hep var....)

Aksu
29.Nisan.2007, 17:31
Uni88
Kino Baba nın nasihatlerini yabana atma ve dinlemen senin menfaatine. Gerçek dost doğruyu söyleyendir.

lunatic
29.Nisan.2007, 22:06
Bence de. Zaten ilk gözüme ilişen korumaların yokluğu idi. Eh motoru tekerinin üzerinden çok motor koruma demirleri üzerinde hareket eden bir sürücü :?: olarak olmazsa olmaz benim için.

tan21
30.Nisan.2007, 14:09
koruma demirin olmazsa motorun çok çok zor satarsın en ufak bir yana yatmada düşmede tüm motor kromaj çizilir hatta motor ayağının üzerine düşebilir ayağını boşver motora yazık :D

gecee
30.Nisan.2007, 15:49
belki rahat ama koruma demirlerinin olmaması sorun kesinlikle...
bende senin gibi bişeyler düşündüm ama, bunu bunca iş yerine koruma demirinin yanına, cometlerdeki artcıların ayakcığını düşündüm.

uni88
01.Mayıs.2007, 10:09
Dedeikleerinizde çok haklısınız... ama size bir tavsiyem var, bu koruma demirler hiç sağlam deildir bizzat kendim, kendi motorumun üzerindekinin alt taraftaki bağlantı yerinin durduk yerde kırılışına şahit oldum giderken. daha sonra şirketteki ustalara argon ile kaynattırdım daha sonra ise yine aynı yeri tutan (tutmaya çalışan!) civatanın yerinden çıktığını fakettim. yalama olmuş ve yerinden atmıştı. gidip yeni krom vidalar aldım sizede tavsiye ederim motorun üstündeki hiç bir vidaya güvenmeyin bizde şirkette imalat işi yapıyoruz bu kadar dandik vida görmemiştim. Metrik 8 krom vida bulabilirseniz hem radyatörün ordakini hemde alt bağlantı noktasını mutlaka değiştirin derim ben :D

Kendinize iyi bakın, keyiifli sürüşler.

okan
01.Mayıs.2007, 10:17
yavv uni kardeş senin motormu acaba merdiven altı çıktı.. her partinin birbirinden farklı olduğunu duymuştum...yani fason üretim olabiiyor...vallla açık sööllim civata ve vidalardan hiç bi sorun yaşamadım...
ayrıca diğer motorun heralde 535 virago.... satmayı düşünürsen haberleşelim....amerikan versiyonumu onuda bi yazarsan bi de fotosunu koyarsan çok memnun olurum...çok ilgimi çeken bi motordur...kazasız belasıs binersin inşallah..

uni88
01.Mayıs.2007, 10:41
valla bu çinlilerden herşey beklenir.. yapmışlardır...

Resim çekeyim de şimde serviste akşam yarın akşam alırım heralde, en kısa zamanda çeker koyarım:D ama satmayı düşünmem.... düşünemem... ^^

okan
01.Mayıs.2007, 10:48
bildiin temis bi makine varsa haberşelim dostum...535 virego veya kavasaki VN800 arasında kaldım... :(

inci
01.Mayıs.2007, 11:03
bildiin temis bi makine varsa haberşelim dostum...535 virego veya kavasaki VN800 arasında kaldım... :(

ŞŞŞŞŞŞŞŞT Okan RR nolcak ? :?

okan
01.Mayıs.2007, 12:45
regalimi satmam örtmenim.. o benim elim ayağım ...ama uzun yol için bi motor almam lasım...eski motorumu da toplayamadık bi parçadan dolayı... :( bu yüsden bakınıyom işte yeni bi motor...
başka hangi motor bunu taşıyabilir örtmenim.. satılırmı regal hiç...... :lol:
http://upload8.postimage.org/139200/regalkargo1.jpg (http://upload8.postimage.org/139200/photo_hosting.html)

uni88
01.Mayıs.2007, 13:07
abi bence VN800 derim tipini daha çok beğeniyorum. ama temiz virago bulursan tabi fiyat kısmında Vn800 den daha uygun olacaktır + benzin bakımındanada biraz daha tasarruflu olur :D

madasret
01.Mayıs.2007, 14:02

hiç biri shadow 750 :cheesy:

okan
01.Mayıs.2007, 14:13
şaftlı makine almam...zincirli olacak ....

uni88
01.Mayıs.2007, 19:11
Virago da shaft lı yanlız!

okan
01.Mayıs.2007, 19:12
535 şaftlı diil yaa benmi yannış biliyom....alla alllaa.. :roll:pardon pardon şimdi arkadaşımı aradım.. ondada var şaftlı olm sen mannakmısın dedi.. yavv ben karıştırdım yaa kusura bakma..
hep beraber gezerken kavasakinin zincirini viragoya takmışım ... tühh sıjjjtık.... :(