PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radyatör delindi.Ne yapayım?

alesta
18.Mayıs.2009, 21:03
Arkadaşlar radyatör delindi.Hani birşeyi kırk kere söylersen olurmuş derler ya.Ya da ikinci el aldığım için delikti.Neyse.

Şimdi aynı Boyutta yaptıracağım.Hararet göstergesi de koymaya karar verdim fakat forumlarda radyatör üzerine olmasın-olsun deniliyor.Hangisi doğru.Radyatör Üzerine orjinal gibi göstergesiyle beraber buldum birtane.

Rayatör Yetsan marka olacak.Kale marka ile farkı var mı acaba?

Teşekkürler şimdiden.

Selametle herkese.

yenikoylu_ua
18.Mayıs.2009, 23:09
Yaptıracağın radyatör bakır olsunda ne marka olursa olsun sakın aliminyum veya pilastik olmasın.Hararet göstergeside radyatörde olmasın.O sadece radyatörün içindeki suyun hararetini gösterir.Termostat açmazda motor bloğunda dolaşan suyla radyatörün içindeki suyu devirdaim yapmassa sen harareti göremezsin yada motorun kilometre saatindeki lamba yandığı zaman farkedersin o zamanda iş işten geçmiş olur.Hatta devamlı yeni göstergene baktığın için hararet lambasına dikkat etmezsin herşey yolunda gibi görünürken bi bakarsın motor bitmiş.

kayar2
18.Mayıs.2009, 23:47
Arkadaşlar radyatör delindi.Hani birşeyi kırk kere söylersen olurmuş derler ya.Ya da ikinci el aldığım için delikti.Neyse.

Şimdi aynı Boyutta yaptıracağım.Hararet göstergesi de koymaya karar verdim fakat forumlarda radyatör üzerine olmasın-olsun deniliyor.Hangisi doğru.Radyatör Üzerine orjinal gibi göstergesiyle beraber buldum birtane.

Rayatör Yetsan marka olacak.Kale marka ile farkı var mı acaba?

Teşekkürler şimdiden.

Selametle herkese.
radyatörü bulmuşun sanırım aslında tofas 131 lerin kalorifer radyatörü aynı ebatta eskisinin kazanlarını taktıryorsun fiatıda uygun ve bakır sen kaç liraya yaptırıyorsun veya ali ustaya gidiyorsun sen ugraşmadan yapılıyor radyatör üzerinden göstergeye baglamak uygun olmaz termostat açmadıgı durumda motor hararet yapar sen hisedemezsin slindir kapagının arkasındaki bos montaj yeri gösterge için uygundur kolay gelsin

alesta
19.Mayıs.2009, 09:49
Teşekkür ediyorum bilgilere.

İzmirde sanayide bir radyatörcüye yaptırıyorum. 120 liraya. Ali usta sanırım İstanbulda. Hararet müşürünü iptal ettim o zaman.

Hangi marka-model hararet göstergesi bu motora uyoyor ve müşürü ile satılan var mı?

kayar2
19.Mayıs.2009, 22:18
pahalı yaptırıyorsun baya bi radyatör 25 tl yapmasıda 30 tl en fazla müşir alacagın göztergeye uygun olmalı takımdır göstergede 100 c lik olabilir dijital göstergelerde var

emresahin
20.Mayıs.2009, 09:22
geçmiş olsun!
regal de raqdyatör sorunu diye diye deldin radyatörü.neyse daha büyük sorun olmadan farketmek iyi.

alesta
20.Mayıs.2009, 09:53
dedim ya kırk kere söylersen diye. Neyse.Yarın halletmiş olacağız.Pahalı olduğunun farkındayım.Çok da gezmek istemedim.Daha motoru aldığımın ilk haftasında böyle bir şey olması çok üzdü beni.Hemen yapılsın istedim.
Teşekkür ilgi ve bilgilerinize.

promote
21.Mayıs.2009, 19:06
dedim ya kırk kere söylersen diye. Neyse.Yarın halletmiş olacağız.Pahalı olduğunun farkındayım.Çok da gezmek istemedim.Daha motoru aldığımın ilk haftasında böyle bir şey olması çok üzdü beni.Hemen yapılsın istedim.
Teşekkür ilgi ve bilgilerinize.

daha çok arızalar göreceksin farı zinciri filanda değiştir