PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dermansız dert mi bu??

hicsolmaz83
22.Mayıs.2009, 13:21
arkadaslar motorum dd 250 -0- km aldım ve şuan 5500 km de yeni başlayan bi problemim var .motordan acayip bi zırıldama gelmeye başladı devir yükselince başlıyo ve beni cok rahatsız ediyo.önceden böle bi zarıltı yoktu.motoru baktırdığım usta normal olduğunu regallerde böle seslerin olabileceğini söledi ama benim içime sinmedi bu açıklama cünkü bi anda başladı bu heralde bi giderme yolu vardır.zırıltının kaynağı bi türlü bulunamıyo acaba sizce ne olabilir.yardımlarınızı bekliyorum.çünkü cok sıkılmaya başladım bu işten soğutmaya başladı beni.regalimi çok sevmeme rağmen satmayı düşünür oldum.yardım edinde kurtaralım yavrumu:cheesy: simdiden teşekkür ederim yardımlarınız için:cheesy:

emresahin
22.Mayıs.2009, 14:28
selamlar,
ustan kimdi bilmiyorum ama bence sen urla ya sabri ustanın oğullarına git.onlar görsün motorunu bi..ben 20.000km yi geçtim dediğin gibi bi zırıltı olmadı hiç.
servisi bulman çok kolay urla kavşağını çeşme yönünde geçiyorsun sol tarafta sanayi girişi var.sanayi ye gir kime sorsan gösterir.
benim tahminlerim: radyatör fan bağlantı ayakların kırılmış olabilir....egsoz bağlantı civataları düşmüş olabilir.yan kapaklar yerine oturmuyor olabilir.
canını sıkma , motorundan vazgeçme hemen..

hicsolmaz83
22.Mayıs.2009, 14:36
slm emre
teşekkür ederim bende radyatörden şüpheleniyodum en kısa sürede gidicem urlaya.hiç olmayan bişeydi bu dediğin gibi oynadı bişeyler heralde yerinden ondan yapıyo bu huysuzluğu.izmirin yolları malum yamalı bohça.:? teşekkür ederim8)

hicsolmaz83
26.Mayıs.2009, 20:39
arkadaslar problemim belli oldu .sorun fan pervanelerinden kaynaklanıyomus.onlar yapıyomus bu zırıltıyı.usta bişey yapamam dedi ama kurtulmak istiyorum bu sorundan neler önerebilirsiniz bana.fan motorlarını deiştirmem işe yararmı sizce

kayar2
26.Mayıs.2009, 23:06
evet genelde bütün regallerin fan motorları beli bir devirde sarsıntıdan zırırltı sesi çıkarıyor hiç bir zararaı yok ama can sıkıyor
çözümü o devirde motoru tutmamak üstünde veya altında seyretmek en kolay yolu bu
yeni fan alsan pahalı ve bir süre sonra oda yapacak
2 ci çözümü rayatörü şaseye baglayan ayakların vidalarını söküp yerine kulaklı lastik takoz koyacaksın motorun sarsıntısı radyatöre geçmeyecek hem ses kesilir hemde sarsıntıyla zamanla radyaörde deliniyor onun önüne geçmiş olursun kolay gelsin

doktorserhan
26.Mayıs.2009, 23:28
kayar abinin dediğini yap dostum olur

ben motoru aldıktan 4-5 bin sonra fan motorunun kulakları hem pas tan hem vibrasyondan kırıldı aynen zırıl zırıl ötüyordu makina neyse söktüm bu fanın çerçevesi harbi tenekeden yapılma kırılan parcaları kaynatma şansı yok tutmuyor bende gittim sacı bir santim genişliğinde normalin 2 katı uzunlukta kestim büktüm çerçevenin dışından dogru kıvırarak L şekli verdim yani kaynattım oksijenle temiz bi şekilde ve 2 milimlik paslanmaz sac kullandım sonra deliklerini tekrar ayarladım boyadım topladım on numara oldu çerçevenin dısına taşırmamdaki sebep parçanın tırnaktan degilde çerçeve kasasından güç alması içindi taş oldu taş