PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sübap Ayarı

mertyagci
08.Haziran.2009, 02:30
Arkadaşlar motorumla(Regal Raptor DD125E) geçen otobana çıktım kız arkadaşımla 2 kişi 120 km hıza kadar çıktım ve galiba sübap ayarları bozuldu Emre ltd'de Mustafa usta var.Duyduğuma göre sübap ayarını bilgisayarlı yapıyormuş ona gitsem hallolurmu tecrübesi olanlar paylaşabilirlermi?

kayar2
08.Haziran.2009, 14:44
sübab ayarı bozulduguna süratinin azalmasıylamı karar verdin genelde zaten 2 kişi 120 yapar bu makinalar rüzgarın tesiride önemli tabikiii
ancak sübablar çok gevşerse ses yapar çok sıkı olursa egsozda patlama yapar veya karbüratöre geri verir ve subabların bilgisayarla ayarı yoktur ateşleme ayarı avas yapılır bilgisayarda ama bu makinalarda zaten elektronik ateşleme başka bir sebebden çekiş düşmüş olabilir

mertyagci
08.Haziran.2009, 16:43
Çekiş düşmedi hatta şöyle diyebilirim motorum daha 2000 km yi bile geçmedi daha 1950 kmdeyim ve 120 km hıza çıktıktan sonra motorum dahada rahatladı vites geçişleri çok kayganlaştı yani olumlu gelişmeler oldu fakat motor bloğundaki ses arttı.

kayar2
09.Haziran.2009, 01:40
Çekiş düşmedi hatta şöyle diyebilirim motorum daha 2000 km yi bile geçmedi daha 1950 kmdeyim ve 120 km hıza çıktıktan sonra motorum dahada rahatladı vites geçişleri çok kayganlaştı yani olumlu gelişmeler oldu fakat motor bloğundaki ses arttı.

motor rodajdan yeni çıkıyor gelişme olumlu ise sesin kaynagını bul gevşeyen vidalar olabilir subabların yazın biraz ses yapması iyidir ayrıca gevşeyen zincir ses yapar bunları kontrol et bulamazsan dürüst iyi bir ustaya kontrol ettir anlamadıgını anlayan sırtlanlara gidersen fena dişlerler dikkatli şürüşler

mertyagci
09.Haziran.2009, 18:27
Zincirden ses gelmiyor sadece motor bloğunun içinden şakırtı geliyor.Bu arada evet iyi usta ve beni kemirmeyecek usta bulmak lazım.Çok saol zaten gideceğim ustayı ben biliyorum.