PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 26 bin 132 sürücüye ceza kesildi

carvalho
03.Temmuz.2009, 13:53
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, kentte polisin sorumluluk bölgesinde 20-26 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen trafik denetimlerinde, 34 bin 216 araç kontrol edildi.

Sürücülerden 7 bin 297'sine yasak park, 101'ine korsan taşımacılık, 6 bin 637'sine kırmızı ışık ihlali, 261'ine alkollü araç kullanmak, 167'sine renkli cam taktırmak, 2 bin 870'ine emniyet şeridi ihlali, 1 bin 751'ine seyir halinde cep telefonuyla konuşmak, 13'üne taşıma sınırı üzerinde yük almak veya dingil ağırlıklarını aşacak şekilde yüklemek, 51'ine azami toplam ağırlıkların üzerinde yükleme yaptırmak, 6 bin 984'üne de Karayolları Trafik Kanunu'nun diğer maddelerinden cezai işlem uygulandı.

Motosiklet sürücülerine yönelik uygulamalarda ise 173 sürücüye ceza kesildi. Bunlardan 53'üne belgesiz, 19'una yetersiz ehliyet sınıfıyla motosiklet kullanmak, 47'sine motosiklet kullanırken koruma başlığı takmamak, 54'üne de Karayolları Trafik Kanunu'nun diğer maddelerinden ceza yazıldı.

Aynı tarihlerde taksilere ilişkin denetimlerde de Aksaray varyant altı, Çarşıkapı Meydan ve Ayasofya Meydanı'nda tramvay yolu ihlali ve duraklama yapan ya da kısa mesafeli yolcu almayan 267 sürücüye cezai işlem uygulandı.

Kaynak: http://www.motosiklethaber.com/haber_detay.asp?haberID=124 (http://www.motosiklethaber.com/haber_detay.asp?haberID=124)

Not: Nisan 2009 haberi ama dikkatli olmakta fayda var. Tam koruma + eksiksiz evrak + kurallara uygun sürüş... Herkesin yolu açık olsun (kaynak: carvalho)

HONEY
03.Temmuz.2009, 14:26
Geçen haftasonu silivriden istanbul yönüne gelişte otobanda deli gibi trafik vardı bende emniyet şeridine girdim her zamanki gibi ( köprüde polis olsa bile giriyorum )

emniyet şeridinde polis vardı istifimi bozmadan yanından geçtim dikiz aynasından baktığımda plakamı not alıyordu :(

bakalım ne kadar ceza gelicek pişmanmıyim değilim yine olsa yine yaparım :) otobanda o trafik çekilmezdi çünkü

carvalho
03.Temmuz.2009, 14:51
Benim karşıda polis gördüğümde emniyet şeridindeki sürüş sistemim şudur:

* Polise yaklaşık 100 m yaklaşana kadar istifimi bozmadan emniyet şeridinden devam...(memur bey, sıkışık trafik, yapacak birşey yok, seve seve gidecem, sen de motorlsun anlarsın bizi...)

* Polise 100 m kala yalandan emniyet şeridinin sol beyaz çizgisine yaklaşma; eğer yol müsaitse polisin yanından geçerken normal şeritten geçme (yalandan olduğunu sen de ben de biliyoruz memur bey, maksat yalandan da olsa yaptığın işe saygı bilesin, sen buraların kralısın, yürü be haydar...)

* polisi geçer geçmez emniyet şeridine tekrar dalış (ne sen beni görmüş ol ne de ben seni, hadi canım byeeee)

şimdiye kadar emniyet şeridi ihlali cezası yemedim... EDS yedim ama...

aidikurt
03.Temmuz.2009, 18:27
abı valla ne dıyım hata sızde benım gıbı ufak plaka yaptırın o zaman okuyamıyorlar ceza yazamıyorlar yada hıc plaka koymayın cantanıza koyun abı bıraz once yolda gıderken dustu aldım cantaya koydum ustaya goturuyorum yada eve gıdınce takıcam dıyın gecin :)
illla herseyı bizmi öğreticez kardeşim.

delibeygir
03.Temmuz.2009, 18:34
kupon kadarda olsa plaka olsun arkadaşlar bağlarlarsa motoru 500 tl en az yazıyolar birde iki gününüz gider benim başıma geldi ordan biliyorum :)

Oldrider
27.Ağustos.2009, 11:37
Temmuz ayında iki Regal Raptor Samsun'dan Sinop'a doğru gidiyoruz. Yakakent'e varmadan çevirme , iyi yerde de sotaya yatmışlar. Bazılarını durduruyorlar, bazılarını da hiç durdurmuyorlar. Neyse bizi durdurdular evrak kontrol filan herşeyimiz tamam. Sordum, memur bey, evrak muayene kask herşey tamam, kurallara da uyuyoruz neyi bekliyoruz ve siz ne üzerinde duruyorsunuz. Cevap şuydu : herşey tamam ceza yazmıyoruz, sadece araçları kaydediyoruz. Anlayan varsa beri gelsin.

CELİL
27.Ağustos.2009, 14:12
dün bende yeşilköy havaalanı kavşagından geçerken polis bir motoru çevirmişti yanından geçerken beni durdurmak için motorun önüne resmen atladı ve durduk tabi benim hiç bir eksiğim olmadığı için ceza kesemedi ama evrakları aldı kayıt alıcam dedi niye kayıt alıyorsun dediğimde yaptığımız işleri kayıt altına alıyoruz dedi ceza yemedik ama sanki fişlendik gibi geldi herkese kazasız belasız sürüşler:cheesy:

yenikoylu_ua
27.Ağustos.2009, 14:33
Temmuz ayında iki Regal Raptor Samsun'dan Sinop'a doğru gidiyoruz. Yakakent'e varmadan çevirme , iyi yerde de sotaya yatmışlar. Bazılarını durduruyorlar, bazılarını da hiç durdurmuyorlar. Neyse bizi durdurdular evrak kontrol filan herşeyimiz tamam. Sordum, memur bey, evrak muayene kask herşey tamam, kurallara da uyuyoruz neyi bekliyoruz ve siz ne üzerinde duruyorsunuz. Cevap şuydu : herşey tamam ceza yazmıyoruz, sadece araçları kaydediyoruz. Anlayan varsa beri gelsin.

Bu kaydın bizimle alakası yok kayıt olmayınca her durdurulan araça ceza kesildi varsayılıyo akşama kadar ne kadar araç durdurulup uygulama yapıldığı belli olmuyor bu emniyetin görevli polislerin kaç araca uygulama yapıp kaçına ceza kestiğini belirlemek için yani iç prosedür bak biz çok araç durdurduk diye yalandan plakada yazamıyolar çünkü araç sürücüsüde kayıt ediyor.

Yakında ödülde vericekler
1.ençok uygulama yapmış memur
2.ençok çevirmeye girmiş ama ceza yazılmamış araç ve sürücü
3.en çok ceza yazılmış araç(devlet ekonomisine katkıdan teşekkür edilerek)
.
.
.
.
.

foreman
27.Ağustos.2009, 23:38
ıkı aydır ehlıyetım kayıptı.
ehlıyetsız olmaz dedık karakola basvurduk...sanırım hata ettık !!!
gıt gel gıt gel konya 6 saat...
haftalarca almak ıcın ugrastım.gıdıyorum memur arkadas yok.yarın gel..
gıdıyorum mesaı bıtmıs yarın sabah gel...
gıdıyorum sabah sabah ehlıyet verılmıyormus aksama gel..
gıdıyorum v.s v.s olmaz..
bende bosladım...ben ıstedım sız vermedınız mantıgı ıle bı ara ehlıyetsız dolastım...

taa kı gecen haftaya kadar.
cevızlıbagda bı ekıp benı cevırdı.
evrak ıstedı .bende durumu ızah ettım.fotokopısını gosterdım.anlayısla karsıladı...
ertesı sabah yıne aynı yerde onume atladı trafıgı alt ust ettı benı yıne cevırdı...
yıne durumu ızah ettım...fotokopılerını verdım.yıne anlayısla karsıladı.ıkı her ıkı cevırmeme de de adımı ehlıyet numaramı not aldı...
bu arada aba altından sopada gosterdı.''''yarında yakalarsam 44 tl yazarım haaa'''' dedı...
o gun aksamı ben ve yanımdakı ''ysufff,ysufff'' lar ıle bırlıkte karakola gıttım ehlıyetımı aldım...

ertesı gun yıne aynı yerde polısle goz goze geldık ama benı cevırmedı :)...
ıkı aylık ehlıyetıme olan ozlemı mı gıdermeme vesıle oldular...
ama sureklı motorları cevırdıklerını gozlerımle gordum...