PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorumu çalmaya Kalkmişlar

darkened
13.Temmuz.2009, 22:01
selam herkese, benim motoru dün gece evin önünden yürütmeye çalışmışlar. bizim komşunun arabasının alarmını çaldırınca kaçmış şerefsizler.
motorun üzerinde;
1 - branda var
2 - master lock 2m simit kilit var, motor sabit bir dükkan korkuluk demirine bağlı
3 - disk kilidi var
4 - disk kilidinin olduğu yerde asma kilitte takılı
5 - direksiyon kilidi zaten kapatıyorum

adamlar hakkaten bu kadar kilitle uğraşıp çalabiliyorlar mı merak ettim

benimki ucuz kurtuldu ama şimdi yeri belli, yanlarında techizat ile 2. kez çalmaya gelirler mi bu konuda yorum ve yardım bekliyorum tekrardan herkese selam...

Uzay
13.Temmuz.2009, 22:28
Bu şerefsizler kilidini kesemezse, bağladığın demiri keserler. Ben her ay 50 TL verip otoparka koyuyorum :(

İkinci kez için önlem aldığında üçüncü kez ona göre gelirler :( Ama motor hareket ettirildiğinde öten bişeyler vardı sanırım piyasada

yenikoylu_ua
13.Temmuz.2009, 22:32
Ağaca veya elektrik direğine bağlayın onları kesemiyorlar

doğan
13.Temmuz.2009, 23:30
demir kesme makası ile kilidi kesip bir kamyonet yada minibüse atmaları 30 saniye. ben otopark dan başka çözüm göremiyorum .

BULL
14.Temmuz.2009, 00:16
alarm taktır kardeşim 50-80 TL aralığında fiyatları
motoruda hareket kabiliyetini kısıtlayacak şekilde parket
kilitlerini tak, tilki uykusuna yat
daha ne yapıcan...
sonuçta olanla ölene çare yok demişler...

RızaHoşgör
14.Temmuz.2009, 22:04
hırsız geldiyse gene gelecektir. otoparktan başka seçeneğin yok gibi :( önerim 40 tl den fazla verme

darkened
15.Temmuz.2009, 00:12
galiba çözüm dediğiniz gibi otopark yada alarm, ben her zaman motoru eve getirmiyorum iş yerinde bırakıyorum çoğu zaman o yüzden otopark şimdiye kadar pek düşünmedim, motor sadece haftada 2 - 3 gün evin önünde

Megared
26.Temmuz.2009, 02:02
Selamlar... bana göre en güzeli alarm taktır kaliteli sesi yüksek çıkanlardan ve motoru pencereden vs balkondan görebileceğin biyere koy zaten alarm ötmeye başladığında hırsız mırsız kalmaz ortalıkta

emresahin
30.Temmuz.2009, 13:00
ben sana kasko poliçesi öneririm hem hırsıza hem kazaya karşı önlemin olur...otopark maliyeti ayda 50 tl den senede 600 tl yi bulur.ama kasko poliçesi sadece 350-500 tl aralığında olacaktır...kafan rahat olur...kaza olduğunda da nasıl masrafları karçılayacağını düşünmek zorunda kalmazsın..ben yaklaşık 1,5 sene motoru tek bir kilit ile cadde üstünde tuttum..ve evde huzurla uyudum..şimdi kapalı garajım var ama gün içinde bir yerlere gittiğimde sadece direksiyon kilidini kitleyip saatlerce motorumu bırakabiliyorum..

kasko için
ergo isviçre ve alianz sigorta yı önerebilirim.her şirket yapmıyor çünki kasko poliçesini.

ayrıca kendinide motorsiklet kazalarına karşı sigorta ettirebilirsin .bu iş içinde senelik 150 tl ye motor kazalarını da kapsayan 50.000tl vefat 50.000tl sakatlık teminatlı poliçe bulunuyor.bu poliçe de acıbadem sigortanın bilinçli motorsiklet sürücüleri sigortasıdır.yetkili acentesi olarak bu konuda ben de yardımcı olabilirim.
sevgi ve saygılar,
emre şahin

cenkerdemir
30.Temmuz.2009, 13:18
ben sana kasko poliçesi öneririm hem hırsıza hem kazaya karşı önlemin olur...otopark maliyeti ayda 50 tl den senede 600 tl yi bulur.ama kasko poliçesi sadece 350-500 tl aralığında olacaktır...kafan rahat olur...kaza olduğunda da nasıl masrafları karçılayacağını düşünmek zorunda kalmazsın..ben yaklaşık 1,5 sene motoru tek bir kilit ile cadde üstünde tuttum..ve evde huzurla uyudum..şimdi kapalı garajım var ama gün içinde bir yerlere gittiğimde sadece direksiyon kilidini kitleyip saatlerce motorumu bırakabiliyorum..

kasko için
ergo isviçre ve alianz sigorta yı önerebilirim.her şirket yapmıyor çünki kasko poliçesini.

ayrıca kendinide motorsiklet kazalarına karşı sigorta ettirebilirsin .bu iş içinde senelik 150 tl ye motor kazalarını da kapsayan 50.000tl vefat 50.000tl sakatlık teminatlı poliçe bulunuyor.bu poliçe de acıbadem sigortanın bilinçli motorsiklet sürücüleri sigortasıdır.yetkili acentesi olarak bu konuda ben de yardımcı olabilirim.
sevgi ve saygılar,
emre şahin

ben anadolu sigortadan zorunlu trafik sigortasını yaptırıken sordum kasko varmı diye yapmıyoruz demişlerdi bana diğer sigortalar için araştırma yapacağım bilgi için teşekkürler.