PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cehennem Melekleri Türkiye’de

zakokkk
10.Ekim.2009, 18:26
HOLLWOOD filmlerine ve kitaplara konu olan, şube açtığı 30 ülkedeki binlerce üyesiyle dünyanın en büyük ve en korkulan motorsiklet kulüplerinden Hells Angels’ın (Cehennem Melekleri) son adresi Türkiye.

Avrupa’da yaşayan ve çoğu Türk asıllı olan bazı Hells Angels üyelerinin girişimiyle Hells Angels ile alt kulübü Red Devils’in Türkiye’deki ilk şubeleri İzmir’de açıldı. Bir çok önyargıyı da birlikte getiren Hells Angels’ın, Türkiye’de kurulmasının önemli noktalarından biri ise, ırkçı olarak tanımlanan bir yapının ilk kez müslüman bir ülkeyi aralarına kabul etmeleri. Şube açılışı, Urla yolundaki kulüp evinde 3 günlük çılgın partiyle kutlandı.

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/arsivimage.aspx?picid=9005514
http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=12661417

foreman
03.Aralık.2009, 05:24
sımdı bu zakokkk arkadasımız gelmıs uye olmus reklamını yapmıs ve tüymüş....
eyvalah arkadasım...
insallah bundan sonrada aramızda goruruz...

korkulan bır motorsıklet kulubü imiş...
bızde raptorriders olarak topluca tırsalım ve kabugumuza cekılelım...
kım korkuyormus ve neden korkulan bır kulupmus merak ettım...

carvalho
03.Aralık.2009, 12:18
Bir çok önyargıyı da birlikte getiren Hells Angels’ın, Türkiye’de kurulmasının önemli noktalarından biri ise, ırkçı olarak tanımlanan bir yapının ilk kez müslüman bir ülkeyi aralarına kabul etmeleri.

Sevgili Fatih,

Hiç kızıp da adamları gündemde tutmayalım. Yukarıda büyük harfle yazdığım ifadeyi kendine yakıştıran "Türk" insanı, her alanda bağımsızlık için kanını akıtmış atalarımızın kemiklerini yeterince sızlatıyordur zaten.

Akıl alır gibi değil.... İbret vesikası olarak kalsın diye silmedim bu konuyu...

BULL
03.Aralık.2009, 14:54
Allah razı olsun... yatıp kalkıp şükretmek lazım...
avrupa birliğine giremesekte Hells Angels'a girdik ya
gözüm açık gitmez artık :p

cenkerdemir
03.Aralık.2009, 16:59
ben bunu ilk gördüğümde güzel birşey yazacaktım ama ya banlanırım yada sizlere ayıp olur diye yazmadım :mrgreen:

RAssos
03.Aralık.2009, 18:33
YORUMSUZ ...!!!

HÜRRİYET - Hells Angels, Türk’ü vurdu 18 Kasım 2009 / Ünsal TURAN / KOPENHAG

Danimarka'nın Köge şehrinde yaşayan 21 yaşındaki Oruç Türkoğlu, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandı.
Boks idmanı yaptığı klüpten çıktığı bir sırada siyah giysili ve kar maskeli iki kişinin silahlı saldırısına uğrayan Uşaklı Türk genci, baldırından vuruldu. Saldırıyı Hells Angels Adlı motosikletli çete grubunun üyelerinin gerçekleştirdiği belirtildi. Türk gencinin yakın arkadaşlarından bir Türk genci "Hells Angels üyeleri geçtiğimiz hafta Oruç ve iki arkadaşına, çarşıda sataşıp beyzbol sopalarıyla saldırmışlar, araçlarının camlarını kırarak büyük zarar vermişlerdi. Bu kez de kendisini takip edip boks salonundan çıkınca 9 kez ateş etmişler. Şans eseri kurşunlardan sadece biri baldırına isabet etmiş”dedi.

ARANIYORLAR
Köge hastanesinde tedavi altına alınan gencin durumunun iyi olduğunu belirten Komiser Jakob Olsen “Saldırganların kullandıkları çalıntı Skoda Felice marka araba yaklaşık bin metre uzaklıkta yakılmış olarak bulundu. İki saldırganın 180 cm boylarında zayıf yapılı ve maskeli oldukları bildirildi. Saldırı nedeni araştırılıyor. Öyle sanıyoruz ki saldırganlar ve saldıraya uğrayan kişi arasında daha önceden bir ilişki kurulmuş“ dedi.

1 MİLYON KRON TAZMİNAT İSTİYOR
Öte yandan 28 Aralık 2007 tarihinde Kopenhag’da Türk genci Sami Tüfekçioğlu’nu bıçakla ağır yaralayan ve bir süre hapis yattıktan sonra serbest bırakılan Hells Angels lideri Jörn Jönke Nielsen, Türk gencine karşı 1 milyon 170 bin kronluk tazminat davası açtı. Kopenhag’da Aegirsgade caddesinde yürürken, önce Türk gencine sözlü sataşan daha sonra aralarında bıçaklı kavga çıkan Hells Angels Lideri Jönke ve arkadaşı çıkarıldıkları şehir mahkemesi ve ardından ağır ceza mahkemesinde suçsuz bulununca, Türk genci hakkında tazminat davası açtılar. Jörn Jönke Nielsen, tazminat davasını olay sırasında Türk gencinin bıçak darbelerinden yaralandığı ve haksız yere cezaevinde yatıp, akli dengesi konusunda muayene edildiği için açtığını söyledi.

http://www.hurriyet.de/haberler/dunya/445305/hells-angels-turku-vurdu

cenkerdemir
03.Aralık.2009, 20:25
YORUMSUZ ...!!!

HÜRRİYET - Hells Angels, Türk’ü vurdu 18 Kasım 2009 / Ünsal TURAN / KOPENHAG

Danimarka'nın Köge şehrinde yaşayan 21 yaşındaki Oruç Türkoğlu, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandı.
Boks idmanı yaptığı klüpten çıktığı bir sırada siyah giysili ve kar maskeli iki kişinin silahlı saldırısına uğrayan Uşaklı Türk genci, baldırından vuruldu. Saldırıyı Hells Angels Adlı motosikletli çete grubunun üyelerinin gerçekleştirdiği belirtildi. Türk gencinin yakın arkadaşlarından bir Türk genci "Hells Angels üyeleri geçtiğimiz hafta Oruç ve iki arkadaşına, çarşıda sataşıp beyzbol sopalarıyla saldırmışlar, araçlarının camlarını kırarak büyük zarar vermişlerdi. Bu kez de kendisini takip edip boks salonundan çıkınca 9 kez ateş etmişler. Şans eseri kurşunlardan sadece biri baldırına isabet etmiş”dedi.

ARANIYORLAR
Köge hastanesinde tedavi altına alınan gencin durumunun iyi olduğunu belirten Komiser Jakob Olsen “Saldırganların kullandıkları çalıntı Skoda Felice marka araba yaklaşık bin metre uzaklıkta yakılmış olarak bulundu. İki saldırganın 180 cm boylarında zayıf yapılı ve maskeli oldukları bildirildi. Saldırı nedeni araştırılıyor. Öyle sanıyoruz ki saldırganlar ve saldıraya uğrayan kişi arasında daha önceden bir ilişki kurulmuş“ dedi.

1 MİLYON KRON TAZMİNAT İSTİYOR
Öte yandan 28 Aralık 2007 tarihinde Kopenhag’da Türk genci Sami Tüfekçioğlu’nu bıçakla ağır yaralayan ve bir süre hapis yattıktan sonra serbest bırakılan Hells Angels lideri Jörn Jönke Nielsen, Türk gencine karşı 1 milyon 170 bin kronluk tazminat davası açtı. Kopenhag’da Aegirsgade caddesinde yürürken, önce Türk gencine sözlü sataşan daha sonra aralarında bıçaklı kavga çıkan Hells Angels Lideri Jönke ve arkadaşı çıkarıldıkları şehir mahkemesi ve ardından ağır ceza mahkemesinde suçsuz bulununca, Türk genci hakkında tazminat davası açtılar. Jörn Jönke Nielsen, tazminat davasını olay sırasında Türk gencinin bıçak darbelerinden yaralandığı ve haksız yere cezaevinde yatıp, akli dengesi konusunda muayene edildiği için açtığını söyledi.

http://www.hurriyet.de/haberler/dunya/445305/hells-angels-turku-vurdu

vaybe ne grupmuş bu adamlar ilginç.

Comandante
04.Aralık.2009, 15:10
Böyle ırkçı ve faşist grupların kökünü kazımamız gerekiyor.:x

Hells Angels Varsa karşısında Donkişot ruhlu Rüzgar kanatlı Raptorlar var!:evil:

handojoe
04.Aralık.2009, 16:39
bu tereyağlar ne ayak şimdi... çetecilik oynayan bir grup zavallıdan ibaret yahu bu işler bitti artık çok fazla film seyretmiş bunlar... bu ülkede yemezler

MUSTAFA USTA
04.Aralık.2009, 17:32
öncelıkle herkeze selam beyler resimlere baktım çoğunu tanıyom tamamen tıraş özentiden başka birşeydeyıl ve sadece şunu diyorum gelin biz sizi kabülenelim siz bizi deyil çünkü siz zaten bitmişsiniz

greenarrow
04.Aralık.2009, 20:18
konsept olarak bunlar insanlara zarar vermeyi ilke edinmiş bir grup iken raptor riders grubu ile uzaktan yakından alakasız bir yaşam biçimine sahiptirler... ülkemizde kabul görmesini bile anlayabilmiş değilim..bunların "zen and the art of motorcycle maintenance" kitabında gordugumuz, okuyup sevdigimiz, motorsikletli kişilerle alakaları yoktur bu hell s angels' cıların, hatta onların tam zıttı anti tezi olduklari bile soylenebilir; bunlar usa ve avrupada özellikle nerde beleş oraya yerleş zihniyetinde olan kimseler.. eminim üye olan arkadaşlar bu usa kökenli grubun felsefesinin ne olduğu ile ilgili en ufak bilgiye sahip değiller..sahip ve üyeyseler o daha vahim bence..

çaylak
15.Aralık.2009, 22:04
bunların amaçları müslüman bir ülkeyi kabuletmeleri falan değil aarkadaşlar ben neler olduğuna birebir şahit oldum zamanında bu it sürüsü türkiyede kendi uzantısı olan bir grup kurmayı hedefliyor çokta uzun olmayan geçmiş bir zamanda anatolia tigers a ve bandidosun türkiye uzantılı grubu haramilera sataşmak için burdalar umarım ortalık yakında karışmaz çünkü bildiğim kadarıyla eğer hala varsalar haramiler bunları bu ülkede barındırmazlar eminim

ozgur
29.Temmuz.2013, 14:26
Arkadaşlar sıkıntıya gerek yok ırkçıymış i.neler. İstanbul trafiğinde herkesle akraba olacaklarından bunların hepsi humanist olacaktır.:)

Ahmet Çakıl
29.Temmuz.2013, 16:34
hort :D

marlox
29.Temmuz.2013, 18:09
izmirden son dakika :D :)

İzmirde yada ege bölgesi sınırları içerisinde

Hell Angels yok!!!

İzmir de Hell Angels destekçisi yani Support

diye adlandırılan Free Soul MC kulübü bulunuyor...

Irkçılık bu yazıda anlatılan spekülasyonlardan sadece biri

Amerikadaki Hell Angels ve Meksika da ki Hell Angels ların düşman klübü Bandidas lar

Kendi bölgelerinde;
hırsızlık, adam kaçırma, cinayet, silah kaçakçılığı, dolandırıcılık, kadın satıcılığı, esrar ve eroin satıcılığı, silahlı örgüt kurma

gibi suçlara karışmış eski hükümlü yada bu suçlardan arananlar listesinde olan üyelere sahipler

Ama bu demek olmuyor ki Türkiye'de kurulan supportları yada şubeleri de bu ve bunun gibi suçlara karışacaklar!!!!

Bu nedenle bu yazıyı fazla dikkate almamanızı rahatlıkla ifade eder hepinize keyifli sürüşler dilerim....

Anıl Doğan
29.Temmuz.2013, 20:18
2011 yılında Kadıköy'de ikisi ağır 6 kişinin yaralandığı olayla Türkiye'de adını duyuran Hells Angels (Cehennem Melekleri) çetesi, şimdi de iddiaya göre motosiklet tasarımcısı ve Türkiye'nin ilk yerli motosikletini yapan TT Custom Choppers'ın kurucusu Tarhan Telli'yi tehtid ederek, para istiyor. Tarhan Telli, Mecidiyeköy'de işyerinin bulunduğu caddede paravan bir tiyatro ve motosiklet dükkanları bulunan Hell's Angels çetesi üyelerinin kendisinden 150 bin TL artı Hells Angels kulübü adına da 50 bin TL ve toplam değeri 500 bin euro olan 10 adet motosiklet istediklerini iddia ederek, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Gezi parkı olayları sürecinde kendisinden tehditle para sızdırmaya çalışan kişilerin mekanlarını grupların toplanma yeri olarak kullandığını şikayet dilekçesinde belirten Tarhan Telli, şunları anlattı: “Gezi parkı olayları vardı ve sokakta akşam saatlerinde motosikletlerle çok gürültü yapıyorlardı. Bende arkadaşlar motorcuları bu işe sokmayın, gürültü yapmayın diye uyardım. Ardından Twitter'da gezi parkına giden motorcuları tehtid ettiğimi yazarak, insanları bana karşı boykota çağırdılar. Ben neden yapıyorsunuz diye gittim ve tartışma çıktı. Sonuç olarak olay bu noktalara kadar geldi.” ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum ama bu haberi tarhan tellinin facebook hesabından aldım. tarhan telli o hesaptan açıklamalar yapmaya devam ediyor olay bana biraz garip geldi

Serkan
30.Temmuz.2013, 05:25
Hells Angels ve Oda tiyatrosu gerçekten komik =)))) bahsi geçen tiyatroya gitmişliğim var bir kaç defa,tyatro binasıyla tarhan telli nin garajı karşı karşıya,tiyatrodaki elemanları görseniz zaten TT CUSTOM u değil tehtit etmek kapıdaki köpeğe hoşt diyemeyecek tipler,hakkaten güldüm bu iddiaya =)))))))