PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Regal Raptor 250dd

sabridemirel
19.Ekim.2009, 14:10
Merhabalar arkadaşlar,
siteye yeni üye oldum.istanbulda yaşıyorum elektronik mühendisiyim.motor gemişim yok.ucuz çin malı motor arayışına girdim ve karşıma regal raptor çıktı.bir tane dd250 buldum fiyatı oldukça uygun ancak motorun motor yan kapağı yok ve egzos biraz paslı ,kapak alsam ve egzosu değiştirsem ne kadara patlar.bi de morotu hangi servise göstermeliyim.şimdi den yardımlarınız için teşekürler.

cenkerdemir
19.Ekim.2009, 14:28
Merhabalar arkadaşlar,
siteye yeni üye oldum.istanbulda yaşıyorum elektronik mühendisiyim.motor gemişim yok.ucuz çin malı motor arayışına girdim ve karşıma regal raptor çıktı.bir tane dd250 buldum fiyatı oldukça uygun ancak motorun motor yan kapağı yok ve egzos biraz paslı ,kapak alsam ve egzosu değiştirsem ne kadara patlar.bi de morotu hangi servise göstermeliyim.şimdi den yardımlarınız için teşekürler.

bizim motorlarımız öyle bir çırpıda ucuz çin malı denecek motorlar değildir. :duvar:
sitede satanlar var.

Uzay
19.Ekim.2009, 14:31
Hoşgeldin arkadaşım. Motorunu göstermen gereken yer Demirtaş Motosiklet'tir. Sayfanın üstünde reklamı var Ali Usta'nın.

Yan kapak çok bişey tutmaz ama egzosttaki tek sorun pas ise, kışı o şekilde geçir derim. Tabii senin zevkin.

Umarım istediğin motora en kısa sürede kavuşur ve kazasız sürüşler yaparsın.

Uzay
19.Ekim.2009, 14:33
bizim motorlarımız öyle bir çırpıda ucuz çin malı denecek motorlar değildir. :duvar:
sitede satanlar var.

Ula hangi ara cevap yazdın :) Önce ben yazacaktım ne güzel :D

Sabri'nin şu şekilde yazması gerekiyordu evet : Çin malı, ucuz ve dayanıklı bir motor arıyorum...

carvalho
19.Ekim.2009, 14:34
Sabri, hoşgeldin aramıza.

Regal Raptor, tam olarak arama kriterlerine uygun. YAn kapak, egzozdaki pas çok önemli değil ancak motoru almadan önce muhakkak bir bilene danışmalısın; daha doğrusu motoru almaya onunla birlikte gitmelisin. Motor sesinde bile senin benim anlayamayacağımız detayı anlayan birileri olmalı. İkinci elde bu titizlik önemlidir.

Sitemizde banner'da da görebileceğin Ali Usta'mız (Demirtaş Oto) var. Kendisi Regal Raptor doktorudur. Motoru almadan önce kendisine gösterebilirsin.

Umarım istediğin motoru en kısa zamanda alır gezilerimizde bize katılırsın.

cenkerdemir
19.Ekim.2009, 14:40
Ula hangi ara cevap yazdın :) Önce ben yazacaktım ne güzel :D

Sabri'nin şu şekilde yazması gerekiyordu evet : Çin malı, ucuz ve dayanıklı bir motor arıyorum...

abi herkes ucuz çin diyor üzülüyorum aslan giib motor işte
ben bilmeden aldım motoru daha tık demedi
ne olsa sizlere sordum yaptırdım sıkıntı yok
birde kanuni vs tamircilerinin önünde kamyonla motor var bizim servilserde ise bir iki adet anca.
haksızsam söyleyin.

carvalho
19.Ekim.2009, 14:43
abi herkes ucuz çin diyor üzülüyorum aslan giib motor işte
ben bilmeden aldım motoru daha tık demedi
ne olsa sizlere sordum yaptırdım sıkıntı yok
birde kanuni vs tamircilerinin önünde kamyonla motor var bizim servilserde ise bir iki adet anca.
haksızsam söyleyin.

haksız değilsin dostum ama yeni gelen arkadaşımız her halükarda bir "hoşgeldin" i hakediyor.

cenkerdemir
19.Ekim.2009, 14:46
haksız değilsin dostum ama yeni gelen arkadaşımız her halükarda bir "hoşgeldin" i hakediyor.

doğru onu atlamışım kusura bakma sabridemirel hoşgeldin.

HONEY
19.Ekim.2009, 14:47
Hoşgeldiniz

Bu arada Ali ustaya giderseniz yanınızda bir tercüman ile gitmeniz iyi olur :)

Ali ustaya selamlar :)

yenikoylu_ua
19.Ekim.2009, 14:51
Aramıza hoşgeldin arkadaşların da dediği gibi motoru almadan bi Ali ustaya göster derim bu arada kapak şu anda hiç bir yerde yok eksozuda değişecegine kromaja ver kapak konusundada Aliden yardım alabilirsin o sipariş verdi ama ne zaman burda olur bilemiyorum.

sabridemirel
19.Ekim.2009, 15:01
arkadaşlar,hızlı ve samimi cevaplarınız için teşekkürler.motorlarınıza çin malı dememle aldığım tepkilerden anladığım kadarı ile doğru bir seçim yapmışım:)

Uzay
19.Ekim.2009, 15:47
Hoşgeldiniz

Söylicem Ali Usta'yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :p

HONEY
19.Ekim.2009, 16:08
Söylicem Ali Usta'yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :p

nasıl söylicen :)

Hooooneyeyyyy bbbbbuuuussaa saallnnaaa deeeeddcccceooder lllalllzımıkkmmm

mı dicen :)

Uzay
19.Ekim.2009, 16:49
nasıl söylicen :)

Hooooneyeyyyy bbbbbuuuussaa saallnnaaa deeeeddcccceooder lllalllzımıkkmmm

mı dicen :)

Honey dedi ki dicem:
Ali ustaya giderseniz yanınızda bir tercüman ile gitmeniz iyi olur
Sonra da gülücük yollamış dicem. Benim büyüğüm olmasa çok kötü laf söylerdim ama dicem sen artık bi buluşmada halledersin dicem :)

X__utku__X
19.Ekim.2009, 20:29
Öncelikle aramıza hoş geldiniz.Sorunuzun cevabına gelince o ucuz çin malı motorun egzoz ve yan kapağın 430-440 gibi bişi tutacağını sanıyorum.

ugurcuk
19.Ekim.2009, 21:31
siteye hoş geldin. ucuza motor arayacağına bu siteden motorunu satan arkadaşlardan motor almanda fayda var. sebep; bizler TR de regal kullanan ilk topluluğuz :) ve arızaları beraber bulup bütün kronik sorunlarını en iyi şekilde giderdik. bu sebepten dolayı alacağın motor bu siteden birinden olursa başın ağrımaz.

yenikoylu_ua
20.Ekim.2009, 00:08
Hoşgeldiniz

Sen bitttttiiiinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn Bülentttttttt

Comandante
20.Ekim.2009, 11:55
arkadaşlar,hızlı ve samimi cevaplarınız için teşekkürler.motorlarınıza çin malı dememle aldığım tepkilerden anladığım kadarı ile doğru bir seçim yapmışım:)
Aramıza hoşgeldin.Bence de doğru bir karar vermiş olursun raptoru tercih etmekle.
Arkadaşların feveranının sebebine gelirsek:bizim motorların gerçek anlamda ''Çin motorlar'' sınıfının üstünde ''japon ruhlu'' performans sergileme özelliğine sahip olmasından kaynaklıdır.Yoksa tabii ki Çin menşeili bir araçtır :D

*Bu arada araştırdıkalarımdan öğrendiğim kadarıyla Çin'de bizim beynimize yerleşmiş ucuz yan sanayi üretim dışında çok kaliteli üretim de yapılmaktadır,dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinin başında Çin ekonomisi gelmektedir.Tabii biz oradan ithalatımızın hemen hemen tamamı yan sanayi çıktısı olduğu için ''Çin malı'' sözcüğünün beynimizdeki çağrışımı farklı oluyor maalesef.Kaldı ki çok büyük firmalarda global sömürü düzeni içinde ve yine bu amaçla üretimlerini bu ülkeye taşımışlardır.

sabridemirel
20.Ekim.2009, 17:40
arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler.sizlerden bir isteğim daha olacak.bu hafta sonu benimle beşiktaşta bulduğum bir motora bakmaya gelebilecek olan var mı?çünkü motorlar hakkında hiç bir tecrübem yok.

BULL
20.Ekim.2009, 17:50
senin bulduğun motorun yan kapağı yok + egzos paslı öylemi?

kaç para fiyatı? ben sana kapaklı ve passızını vereyim ne dersin? :evil:

sabridemirel
21.Ekim.2009, 08:58
2000 lira ön fiyat aldım pazarlık yaparız dedi.sen nekadar istiyosun.anlaşırsak neden olmasın

BULL
21.Ekim.2009, 09:16
hımm sandığımdanda dökük heralde motor :p

fiyat bayağı aşağıda ben 2500 diyorum ama site sakinlerine kıyağım olur elbette 8)

Uzay
21.Ekim.2009, 09:53
Arkadaşım 2000 çok ucuz be! Bir de pazarlık yapacakmış... Kesin Ali Usta'ya götür motoru!

Eğer Ali Usta derse, 500 liraya bu motoru BULL'unkinden iyi yaparım, o zaman al ama hiç sanmıyorum :evil:

cenkerdemir
21.Ekim.2009, 10:01
2000 lira ön fiyat aldım pazarlık yaparız dedi.sen nekadar istiyosun.anlaşırsak neden olmasın

yok artık bir iş var o motorda çok dikkat et bence
motor ve şasi numarasına ayrı dikkat et motor no vites çubuğunun orda motor altında
şasi no sağ ön depo ile gidon arasında

BULL
21.Ekim.2009, 10:02
bende bu mantığı anlamıyorum arkadaş
2000 TL ye dökük makina alıp 500 TL harcayarak düzeltmeye çalışacağıma
2500 TL ye daha toplusunu alırım daha iyi değilmi?

sabridemirel
21.Ekim.2009, 10:14
hımm sandığımdanda dökük heralde motor :p

fiyat bayağı aşağıda ben 2500 diyorum ama site sakinlerine kıyağım olur elbette 8)

eğer motorum sağlam masrafsız diyorsan konuşabiliriz,ya da sorunu varsa nelerdir.Bi de rengi çok önemli siyah istiyorum.Fotoğraf varsa gönderebilirmisin.

Uzay
21.Ekim.2009, 11:00
bende bu mantığı anlamıyorum arkadaş
2000 TL ye dökük makina alıp 500 TL harcayarak düzeltmeye çalışacağıma
2500 TL ye daha toplusunu alırım daha iyi değilmi?

Yani hani 500 liraya takılan parçalar sıfır ve orjinal olacaksa tercih sebebi olabilir ;)

Ama burada şu olay var : Arkadaşın almak istediği motorun zaten paslı ve kayıp iki parçası yaklaşık o kadar ediyor :) Allah bilir daha ne masrafları vardır. Yani ben motorumun biyerleri paslı ve kapağı kayıp diye piyasadan 500 - 1000 TL arası bir fiyat farkıyla satmam. Küçük bir indirim yaparım. Arkadaşın biraz daha şüpheci yaklaşması lazım o motora.

Senin motorun ilanını falan versene BULL

BULL
21.Ekim.2009, 12:40
doğru diyorsun.

sahibindende benim ilan no: 10479385

sabridemirel
21.Ekim.2009, 16:57
peki arkadaşlar bu motorların motor ömrü ne kadar dır?sizin bildiğiniz 20000 i geçen motor var mı?

BULL
21.Ekim.2009, 17:04
peki arkadaşlar bu motorların motor ömrü ne kadar dır?sizin bildiğiniz 20000 i geçen motor var mı?
benimki :p

sabridemirel
21.Ekim.2009, 17:31
peki daha ne kadar gider bu motor.bi fikriniz var mı

BULL
21.Ekim.2009, 17:50
yağına suyuna dikkat ettikten sonra
gidebildiğin kadar gidersin
öyle son kullanma tarihi olmaz regalin 8)