PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Frenden gelen garip sesler!!!

paflagonya
20.Ekim.2009, 16:47
Regal'imde arka fren inanılmaz şekilde ötüyor. Yavaşlamak için bastığımda ciyat ciyat ses geliyor. Sert bastığımda azalıyor. Sizce sorun ne olabilir?
Bu arada ön frenin oradaki hidrolik göstergesi yarı seviyede görünüyor. Ne yapmalı?
(Konu açılmış ise affola):(

carvalho
20.Ekim.2009, 16:59
Arka frenbalatasına toz, kum vs sıkışmıştır, o öter.
Fren hidroliğinin azalması problem. NEreden sızdırdığını bulabilir misin, bulabilirsen de tamir edebilir misin, zor. O yüzden servise bir baktır. BAktırmadan önce benzinciden fren hidroliği alıp tamamlamanı öneririm muhakkak.

paflagonya
20.Ekim.2009, 17:01
Hidrolik nereden koyuluyor onu bile bilmiyorum. Makine temiz bir zemiden duruyor sızdırma yok. jantta da bir birikme söz konusu değil. Sanırım eksilmiş. NEreden tamamlayacağım?
ARka frenleri temizlemem mümkün mü?

ol_gu87
20.Ekim.2009, 22:44
Fren hidroliğinin yarı seviyeye düşmüş olması çok sorun edilecek bir durum değil zamanla azalacaktır normaldir biterse ön fren tutmaz boşa sıkarsın hidrolit yağı dot 3 yağını ölçtüğün kutunun üzerinde yazıyor o kutunun üzerindeki iki tane vidayı açıp oradan tamamlayabilirsin ama hidrolik yağının paketini güvenlik amaçlı olarak sadece bir kez kullanabilirsin hava aldığında nemi içine hapseden birşeydir çok az gerekecektir tamircide doldurtmanı tavsiye ederim disk frenin oradan birazda boşaltıp hava ve pislik kontrolü yapsınlar hazır el değmişken kendin yapmaya kalkma yanliş birşeyler yapabilirsin birde boya ve nikelaja damladığı taktirde hemen sil ve orayı yıka boya ve nikelajı kaldırabilir arka frene gelince iç pabuçları bitmiş olabilir değiştirmen tavsiyemdir su ve çamurdan dolayıda yapabilir ondan bir kaç gün kuru bir şekilde kullan ama pek sanmıyorum merak ettiğin birşeyler olursa sorabilirsin tekerinin yolu açık olsun

paflagonya
21.Ekim.2009, 11:34
Fren hidroliğinin yarı seviyeye düşmüş olması çok sorun edilecek bir durum değil zamanla azalacaktır normaldir biterse ön fren tutmaz boşa sıkarsın hidrolit yağı dot 3 yağını ölçtüğün kutunun üzerinde yazıyor o kutunun üzerindeki iki tane vidayı açıp oradan tamamlayabilirsin ama hidrolik yağının paketini güvenlik amaçlı olarak sadece bir kez kullanabilirsin hava aldığında nemi içine hapseden birşeydir çok az gerekecektir tamircide doldurtmanı tavsiye ederim disk frenin oradan birazda boşaltıp hava ve pislik kontrolü yapsınlar hazır el değmişken kendin yapmaya kalkma yanliş birşeyler yapabilirsin birde boya ve nikelaja damladığı taktirde hemen sil ve orayı yıka boya ve nikelajı kaldırabilir arka frene gelince iç pabuçları bitmiş olabilir değiştirmen tavsiyemdir su ve çamurdan dolayıda yapabilir ondan bir kaç gün kuru bir şekilde kullan ama pek sanmıyorum merak ettiğin birşeyler olursa sorabilirsin tekerinin yolu açık olsun

Paylaşım için teşekkür ederim. Ses durup duruken kesildi. Sanırım tozla ilgiliydi. Yağını haftasonu tamamlatacağım. Arkafren papuçları bitmişte olabilir. Haftasonu Ali Usta ile tanışacağım heralde... :D

BULL
21.Ekim.2009, 17:54
Ali usta ile tanıştıktan sonra bi sorunun kalmaz zaten 8)

ol_gu87
21.Ekim.2009, 19:23
sorunların azaldığına sevindim arka frene arka tekerin oradan vıdasından bıraz sıkıp bır kac gun kullan tekrar sorun cıkartmazsa frenleme mesafesı degışmezse sorun yok motorsikletlerinizi ustalar tamir ederken başlarında durup birşeyler kopyalayıp öğrenebilirsiniz bir kaç sene sonra motorunuz artık sizinle konusuyor olacak

saltuque
26.Ekim.2009, 12:57
sabahları benim de arka frenden ciyaklamalar geliyordu ancak 3-5 km sonra kesiliyordu. fren pabuçlarını değiştirttim geçti.

paflagonya
26.Ekim.2009, 15:43
sabahları benim de arka frenden ciyaklamalar geliyordu ancak 3-5 km sonra kesiliyordu. fren pabuçlarını değiştirttim geçti.

Gittim uygun bir papuç aldım. Bir güzel söktüm motoru. Zinciri benzine yatırıdım o arada.
Söktüm eski papuçları yenisini takacaktım ki "Type" marka papuçlar uymadı. Gittim eski papuçla aynısından aldım.
Geldim taktım. Bir güzel temizledim içini.

Ellerime sağlık...
Yazdıklarınız beni yüreklendirdi. Yoksa hiç girişmezdim bu işe....
Teşekkür ederim.

CELİL
26.Ekim.2009, 16:09
Gittim uygun bir papuç aldım. Bir güzel söktüm motoru. Zinciri benzine yatırıdım o arada.
Söktüm eski papuçları yenisini takacaktım ki "Type" marka papuçlar uymadı. Gittim eski papuçla aynısından aldım.
Geldim taktım. Bir güzel temizledim içini.

Ellerime sağlık...
Yazdıklarınız beni yüreklendirdi. Yoksa hiç girişmezdim bu işe....
Teşekkür ederim.

tebrik ederim en iyisini yapmışsın hepimizin biraz eli anaktar tutmayı bilmesi lazım hem motoru çok daha iyi tanırız hemde bazı tamirciyim diye dükkan açıpta bir zincir değiştirme gibi basit bir iş için 50 -60 tl işçilik istemelerine fırsat vermemiş oluruz
zamanın birinde zincir değiştirmek için böyle bir para isteyen tamirci arkadaşa bu para fazla değilmi diye sorduğmda ellerinin yag içinde kalacağını onun için normal olacağını söylemişti bende diyorumki elinin yağlanıcağından korkuyorsa bu işi bıraksın masa başı bir iş bulsun kendisine ..... herkeslere kolay gelsin8)