PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 Soru....

aircon4x4
07.Kasım.2009, 08:16
merhaba. benim 2 sorum olacak. Motoru 2. el aldım. ilk başlarda motor kaçıncı viteste olursa olsun freni/debriyajı sıkayım sıkmayayım marş basıyordu. Derken akü erken bitmeye başladı ve bir yerde kaçak veya şase varmı diye sinyal/far düğmelerinin kablolarını açıp kontrol ettim ve bir tuhaflık görmedim. düğme kutularını kapattığımda motor marş basmadı.... akü tamamen bitti diye düşünürken dur şu vitesi boşa alayım dedim ve marş bastı. ve sadece vites boşta marş basıyor artık.. ya farkında olmadan kaçak sorununu hallettim ya da tam bozdum. :) doğrusu hangisi? yani sadece vites boşta iken mi marş basıyor?
ikinci sorum ise su soğutma ile ilgili. akünün yanındaki depodan su doldurduğum zaman deponun altından su akıyor. bu normalmi? yani fazla su mu boşalıyor yoksa bir delik falan olabilir mi?
teşekkürler..

Uzay
07.Kasım.2009, 09:06
Vites boşta iken de marş basar, motor vitesteyken debriyaja basılı iken de marş basar. Fakat debriyaj kolonun oradan yanlış hatırlamıyorsam iki uçlu bir kablo çıkıyor. Eğer onlar gevşemişse sanırım debriyaşa basılı olduğunu motor anlamadığı için marşı engelliyor. Bence yani :)

Fazla su boşalıyor. Özellikle de su sıcakken. Yakında birşeyciği kalmaz ama arkada oturanın ayağına kaynar su sıçrıyor haberin olsun :)

CELİL
07.Kasım.2009, 22:13
marşa basarken motorun ayagı açıkmı açıksa ayakta bir anaktar var [fabrikasyon orjinali] motor vitesteyken maş basar ama çalışmaz vitesi boşa alıcan yada ayagı kapatıcan o zaman çalışıyor 8)

DAGCI
10.Şubat.2010, 12:09
Bu olay bende de oluyor, ancak ara sıra, bir ara geçiyor, sonra ara sıra tekrarlıyor, o yüzden bende uzay arkadaşımızın dediği olaydan şüpheleniyorum.