PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Regal ve İlk uzun yolum...

paflagonya
01.Aralık.2009, 12:40
27 Kasım sabahı saat 6'da sis dağıldıktan sonra yola çıktım. Toplam 300 Km yol gittim İstanbul-->Zonguldak-Alaplı...
Kolay bir seyahat olduğunu söyleyemem. Vibrasyon dışında en büyük problemim far oldu.

Hereke civarında sisin yoğunlaştığı bir anda ampül kesildi. Sağa çektim farla uğraşmak için ancak yapacak birşey yoktu. Derken yanımda bir motor durdu. Farla uğraşırken motorsu stop etmiştim. Bu kez motor çalışmıyordu. Arkadaş kendi makinesinin egzostunu benim motora getirerek bir süre kendi motorunu yüksek devirde çalıştırarak benim makineyi ısıttı. Sonra sehpayı iptal ettik. Biz farla uğraşırken arkadan başka bir motor geldi. Vedat abi "Benim oğlan da geldi" dedi. Baba-oğul yola düşmüşler. Vedat Abi'nin oğlu Caner bana çorba getirmiş. Farımı tamir ettiler.

Uzun bir yol ve güzel anılar ile 150 cc Regal yol yapmaz diyenlere ders olsun.

CELİL
01.Aralık.2009, 13:56
ilk uzun yol sürüşüne anladığım kadarıyla yalnız çıkmışsın biraz riskli ama
şansın yolunda gitmiş ve sende artık usta sürücü katagorisine geçmişsin
darısı keyifle neşeyle nice gezilere :):):)

paflagonya
01.Aralık.2009, 14:11
ilk uzun yol sürüşüne anladığım kadarıyla yalnız çıkmışsın biraz riskli ama
şansın yolunda gitmiş ve sende artık usta sürücü katagorisine geçmişsin
darısı keyifle neşeyle nice gezilere :):):)

Yolda kalma riskini göze alarak çıktım yola. Dediğin gibi şans benden yanaydı sıkıntı yaşamadım. Zaten motoru yormadığınız sürece bakımlı bir makine asla başınızı ağrıtmaz. Ve motosiklete olan saygısızlığı otobanda görmedim. Herkes oldukça anlayışlıydı. Düzce'de yolun bir kısmının sorunlu olduğunu önümdeki TIR (Bulgar plakalı) sayesinde anladım. Ayrıca Radar için uyarıda bulunan karşı şerit yolcuları daçok yardımcı oldu.

Yol verenler, selamını eksik etmeyenler ve yolda beni görüp birlikte seyahat eden diğer motorcular ile farklı bir tecrube oldu.

CELİL
01.Aralık.2009, 14:17
uzun yolda insan motorun zevkine varıyor sen tadını aldın bundan sonra fırsat kollarsın :):):)

markirt81
02.Aralık.2009, 00:13
Selamllar arkadaşlar.

Motora bir kaç ay önce başladım. İstanbul trafiğine alıştım. En uzun motor sürüşüm çevreyolundan güneşli kadıköy arası oldu.Artık şehirdışı uzun yolculuk yapmak istiyorum. İlk olarak bu hafta sonu İzmit e gitmeyi planlıyorum. Daha önceden uzun yol tecrübesi olan arkadaşlardan tavsiyeler bekliyorum.

Motorum 250'lik Regal.

Şimdiden teşekkürler..

carvalho
02.Aralık.2009, 01:12
Tavsiyem TEM'den sağ şeritten 80-90 ortalamayla gitmen olacaktır. Mesafe kısa olduğundan uzun yol önerilerine şimdilik gerek yok.

Hoşgeldin aramıza, keyifli sürüşler dilerim.

CELİL
02.Aralık.2009, 10:33
Selamllar arkadaşlar.

Motora bir kaç ay önce başladım. İstanbul trafiğine alıştım. En uzun motor sürüşüm çevreyolundan güneşli kadıköy arası oldu.Artık şehirdışı uzun yolculuk yapmak istiyorum. İlk olarak bu hafta sonu İzmit e gitmeyi planlıyorum. Daha önceden uzun yol tecrübesi olan arkadaşlardan tavsiyeler bekliyorum.

Motorum 250'lik Regal.

Şimdiden teşekkürler..
merhaba aramıza hoş geldin uzun yol için ayarlayabilrsen yanına bir motor daha ayarla ilk yol sana güven verir ve güvenli olur tek çıkarsan sabah erken yola çıkma bu mevsimde sabahları yol çok kaygan olur yerdeki ıslaklık kaktıktan sonra yola çık yolda zorunlu olmadıkça sollamaya girme şimdiden keyifli yolculuklar dilerim 8)

paflagonya
02.Aralık.2009, 15:55
Selamllar arkadaşlar.

Motorum 250'lik Regal.

Şimdiden teşekkürler..

Öncelikle haftasonu için hava durumuna bak. Ne olur ne olmaz yanında ufaktan alet edevat olsun. Hepsini taşımana gerek yok. Motorda işine yarayacak kadarını alsan yeter. Kardeş site motosiklet.net'te belki haftasonu için bir gezi programı yapılmıştır. Ben yalnız çıktım hata ettim. Bence orada ki grup sürüşlerine katılmayı dene. En azından bir aksaklık durumunda sana yardım edebilirler.

Ayrıca hoşgeldin aramıza.

cenkerdemir
02.Aralık.2009, 16:23
Selamllar arkadaşlar.

Motorum 250'lik Regal.

Şimdiden teşekkürler..

hoşgeldin.

Comandante
04.Aralık.2009, 15:26
Öncelikle hoşgeldin.:) Uzun yola çıkacaksan öncelikle hava ve yol koşullarına bağlı olarak hareket etmende fayda vardır.Malum yollar ıslak bu durum tehlikenin kat be kat artmasına neden oluyor.Tabii ki tam korumayla ve bir yoldaşla yola çıkmanda fayda vardır.

Sevgiler.

greenarrow
04.Aralık.2009, 20:25
benim tavsiyem büyük ve geniş araçlar karşıdan gelirken süratini düşürmen olacaktır..
malum ,tecrübe = hayatta yediğin kazıkların toplamı..

m_erensoy
04.Aralık.2009, 23:00
Mevsim uzun yola çıkmak için pek müsait değil aslında, bundan sonra hava durumunun yağmursuz dediğine aldanma... illa çıkacaksanda yanına uzun bir yağmurluk al mutlaka... yolda yağmur başlarsa hemen sağa çek ve 10 dk. bekle... yağmur ilk yağmaya başladığında yerdeki tozlar yağ gibi kaygan olur, 10-15 dk. sonra yol yıkanmış olur, ondan sonra yağmur nekadar yoğun olursada korkma... aynı durum sabahları sisli havalardada görülüyor, sisin içindeki nem yoldaki tozların aşırı kayganlaşmasına neden olur...
bunların dışında iki altın kural var, herzaman geçerli;
1- nekadar çok şey görürsen, o kadar az şeye çarparsın (aynaların ayarı, vizör temizliği, sürekli çevredeki değişikliklerin takibi v.s. )
2- nekadar çok kişi seni görürse, o kadar az kişi sana çarpar ( renkli kıyafetler, fosforlu aksesuarlar, büyük araçların seni gizlemesine izin vermeme v.s. )
motosikletin bakımlıysa yolda bırakmaz seni, o konuda merak etme...
ilk uzun yol tecrübelerinde ( biraz ustalaşana kadar en azından ) yalnız gece sürüşünü, şahsen tavsiye etmiyorum...
herkese kazasız-belasız zevkli sürüşler dilerim...

shopar
05.Ocak.2010, 16:41
benim tavsiyem büyük ve geniş araçlar karşıdan gelirken süratini düşürmen olacaktır..
malum ,tecrübe = hayatta yediğin kazıkların toplamı..
:)))tezz sendemi buralardasın canikomm:)