PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor yağı

Oldrider
14.Aralık.2009, 02:54
Arkadaşlar, motor yağı olarak ne kullanıyorsunuz ve bu konuda düşünceleriniz neler. Yağınızı kaç km de değişiyorsunuz. Regalci arkadaşlar için çok yararlı bir konu olacağını düşünüyorum. (Reklam olmasın diye başta yazmadım ama ben Castrol POWER1 4T 10W-40 kullanıyorum. Daha iyi bir yağ varsa onu kullanalım.)

carvalho
14.Aralık.2009, 15:37
Ben regal raptor kullanırken castrol 10 40 kullanıyordum, 3bin KM de bir değiştiriyordum. Suzuki de motul kullanıyorum, 6 bin km'de bir değiştiriyorum.

Bu linkte de yağ trcihleri konusunda yapılan bir anket var.

http://www.raptorriders.net/forums/showthread.php?t=4166&highlight=motor+ya%F0%FD&page=2

darkened
16.Aralık.2009, 12:56
shell formula1 10w 40 kullanıyorum. bence süper bir yağ, motora koyduktan 100 km sonra bi farklılık hissettiriyor. benim motorda titreşimden dolayı otobanda motorun ayağı aşağı iniyordu ve çok tehlikeli oluyodu. Bu yağdan sonra ne ayak aşağı iniyo nede rahatsız edici bi titreşim var. Vitesler çat çut ederek değil tık tık ederek zorlanmadan geçiyor. Kesinlikle tavsiye ederim. Kullanma süresine gelince 1500 ü bulmadan değiştiriyorum. 4,7 litre versiyonu hepsi burada.com da satılıyor makul fiyata haberiniz olsun

Oldrider
16.Aralık.2009, 16:38
shell formula1 10w 40 kullanıyorum. bence süper bir yağ, Bu yağdan sonra ne ayak aşağı iniyo nede rahatsız edici bi titreşim var. Vitesler çat çut ederek değil tık tık ederek zorlanmadan geçiyor. Kesinlikle tavsiye ederim. Kullanma süresine gelince 1500 ü bulmadan değiştiriyorum.

Hocam sen ne yaptın, normal motor yağları bile 3000 de değiştiriliyor. Senin dediğin yağ sentetik. En az 5000 yapması lazım, paranı yağa yatırmışsın. Bir de vites geçişlerinin sanzımanla ilgisi var, motor yağı ile değil. Ayaklığın aşağı inmemesi için ayaklığının milini pimini yağla, biraz da yayını gerdir, bir daha inmez. (Ayni dert önceden benim motorda da vardı ...)

darkened
22.Aralık.2009, 16:24
Hocam sen ne yaptın, normal motor yağları bile 3000 de değiştiriliyor. Senin dediğin yağ sentetik. En az 5000 yapması lazım, paranı yağa yatırmışsın. Bir de vites geçişlerinin sanzımanla ilgisi var, motor yağı ile değil. Ayaklığın aşağı inmemesi için ayaklığının milini pimini yağla, biraz da yayını gerdir, bir daha inmez. (Ayni dert önceden benim motorda da vardı ...)

Ben biraz pirpirikli bi adamım önemli olan motorun sağlığının iyi olması, 5000 km beklesem o benim ruh sağlığımı bozar motora bişey olacak diye :))) Ayak inme sorunu da artık yaşamadığım için sorun yok şimdilik. Ama dediğim gibi Ben bu yağı tek geçerim mis gibi :))))