PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor seçimi için küçük bir soru......

orpheus
24.Aralık.2009, 13:22
Merhaba arkadaşlar...
Tanışma bölümünede yeni oldugumu yazmıştım..
250 lik ikinci el bir regal almak istiyorum..
Forumlarınızı bir süredir takip etmeme ragmen kafamda kalan tek soruya tecrübeli arkadaşların yardımcı olacagını düşünüyorum şimdiden tşkler...
Almak istedigim motorda 3 ayrı model var..
250E
250E-9
250E-9B
Bu üç model arasındaki fark için net bir açıklama yapabilirmisiniz...?

cenkerdemir
24.Aralık.2009, 13:39
bence e-9 t gidon zor gelebilir şehir içinde e-9 süper duruyor :)
kazasız sürüşler.

orpheus
24.Aralık.2009, 13:53
Evet t gidon için aynı şeyi bir arkadaş daha söylemişti...
Ve t gidonda benimde tecrübem yok..

carvalho
24.Aralık.2009, 18:57
Onur, merhaba tekrar.

250E-9
250E-9B
iki modeldir. 250'lik için üçüncüsü yoktur.

İkisinin de motoru aynıdır. Genel görünüm de aşağı yukarı aynıdır.
E9-B T gidondur, amortisörün yerle yaptığı "rake" açısı diğer modele göre daha açıktır. Bu sürüş olarak zor gibi görüne de asla öyle değildir. Ben T gidon ile sürüşe başladım ve hiç zorluk çekmedim. Görüntüsü daha bir "custom" gibi... Uzun yolda da oldukça rahat. E-9 ile yaptığın tüm manevraları bununla aynı rahatlıkla yaparsın.

E9-B de radyatör enine değil boyuna uzundur. Tek fanlıdır, E-9 ise çift fanlıdır.

E9-B de göstergeler deponun üzerindedir, diğerinde gidondadır.

Aklıma gelenler bunlar. Benim E9-B tercih etmiştim ve motorumdan çok memnundum onu yeni sahibine verirken.

Umarım sen de gözünü, gönlünü okşayan makinaya en kısa zamanda kavuşursun.

CELİL
24.Aralık.2009, 19:01
merhaba bende 2 ay önce aldığım t gidon ( 250E-9B ) bu benim 3 üncü regalim daha öncekiler kartal gidondu (250E-9 ) modeller arasında motorda yürürde bir fark yok aradaki fark (t gidon makinada ) t gidon olması ve ön çatalın ileri doğru daha açık ( önde ) olması bide km saati ve lanbalar deponun üzerindedir çatalın önde olması motoru viraj ve dönüşlerde diğerine göre az birşey daha zorlamasıdır ama arada çok fark yoktur en önemli farkı bence tarz farkıdır benden bu kadar kolay gelsin 8)

orpheus
25.Aralık.2009, 11:58
Dostlar verdiginiz bilgiler için tşk ler...
Bu durmda t gidon tercih etmeyecegim ..
Klasik gidonun görünümü daha sıcak geliyor bana..:D ( Zevk işte :D )