PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yardıma ihtiyacım varr!!

fafenk
03.Ocak.2010, 01:07
öncelikle selamlar benim saygıdeğer abilerim..bildiğiniz gibi motor arıyorum..sormak istediğim bi soru var..alıcağım motoru hava soğutmalı alsam bi sorun çıkar mı..yani mesala yazın uzun yol yaptığımda şişme yapar mı motor..şimdiden çok saolun..

kayar2
03.Ocak.2010, 09:31
motorun hava sogutmalı oluşun dan ziyade markası modeli önemli uzun yolda genelde problem olmaz sıkışık şehir içi trafiğinde hararet yapar su sogutmalılar genelde tercih edilir

fafenk
03.Ocak.2010, 13:49
saolasın abi..

m_erensoy
03.Ocak.2010, 21:00
dört zamanlı motosikleti sürekli "düşük hız/yüksek devir" kullanmadıkça pek sorun olmaz... o motor şişmesi genelde iki zamanlı motorların sorunuydu... ama dediğim gibi "düşük hız/yüksek devir" her motosiklet için sıkıntılıdır ....

carvalho
04.Ocak.2010, 11:07
Hava soğutmalıda da sorun yaşamazsın. M.erensoy güzel açıklamış.

CELİL
04.Ocak.2010, 11:32
merhaba benim tercihim su soğutmalı çünki uzun yoldan ziyade en fazla şehir içinde kullanıyoruz ve benim ilk motorum 150cc jinlun idi trafiğe girdimi motor çok ısınıp şişiyodu ve hatta ısınmadan dolayı debriyaj kalkışlarda sirkeleme yapıyordu. not:motor sıfır bir motordu

paflagonya
05.Ocak.2010, 02:36
Bende 150 hava sogutmalı Regal var. Aslına bakarsan motorun şişmesi senin kullanmanla bağlantılı. Ama elinde imkanın var ise öncelikle su soğutmalı tercih etmende fayda var.
250 cc su soğutmalı çok marka yok zaten. Sanırım 150lilik Zealsun var(yağ soğutmalı). Hyusung var GV250 o da yağ soğutmalı.
Çok sıcak havalarda motorun üzerinde 3 saat hiç durmadan yol gitmeyeceksin değil mi? Eğer öyle ise hava soğutmada işini görür.
Kendi tecrubelerime dayanarak söylüyorum.