PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam ile ilgili bilgi...???

orpheus
07.Ocak.2010, 11:57
Arkadaşlar garip gelebilir sorum ama yinede tecrübeli arkadaşlardan detyalı bilgi almak istedim...
Motora takılan camın avantajları ve dezavantajları konusunda sizlerden bilgi istiyorum...
Sanırım rüzgar etkisi ile dogrudan ilgili ancak cam takarsak motora ne olur takmazsak ne olur..
Yaşamış arkadaşların tecrübelerinden faydalanmak istedim..
Bilgiler için şimdiden tşk ler.....

cenkerdemir
07.Ocak.2010, 12:20
ben camlı aldım camlı kullandım cam olmayan motorlu arkadaşlarım rüzgarlı havalarda biraz sıkıntı çekiyormuş dediler bu kadar biliyorum cam temizse şekilli duruyor tozlanmıssa motorun görüntüsünü bozuyor :)
kaya abi uğrassa silecek yapar cama aslında :)

orpheus
07.Ocak.2010, 13:09
ben camlı aldım camlı kullandım cam olmayan motorlu arkadaşlarım rüzgarlı havalarda biraz sıkıntı çekiyormuş dediler bu kadar biliyorum cam temizse şekilli duruyor tozlanmıssa motorun görüntüsünü bozuyor :)
kaya abi uğrassa silecek yapar cama aslında :)
aslında kasklarada bi silecek lazım ya..:D

carvalho
07.Ocak.2010, 16:10
büyük sürüş konforu sağlıyor

foreman
07.Ocak.2010, 17:17
bı gun kendı yaptıgım cam kırılmıstı....
yaklasık 15 gun camsız gezdım...ınan arada daglar kadar fark var...
hatta kendı kendıme '' aylarca nasıl camsız kullanmısım''' dıyerek sıtem ettım...
camı kendın yap...malzemesını ben karakoyden 5 lıraya almıstım...ayaklarını kendım yaptım gayette şık oldu...

CELİL
07.Ocak.2010, 17:46
Arkadaşlar garip gelebilir sorum ama yinede tecrübeli arkadaşlardan detyalı bilgi almak istedim...
Motora takılan camın avantajları ve dezavantajları konusunda sizlerden bilgi istiyorum...
Sanırım rüzgar etkisi ile dogrudan ilgili ancak cam takarsak motora ne olur takmazsak ne olur..
Yaşamış arkadaşların tecrübelerinden faydalanmak istedim..
Bilgiler için şimdiden tşk ler.....
Benim önceki motorum camsızdı aldığımda cam takıp kullandım şimdiki motorum camsız aradaki fark bana göre 70-80 km ye kadar cam yoksa özellikle serin havada rüzgarı içinde hissediyorsun daha yüksek sürate çıkınca rüzgar seni yelken gibi kullanıyor motorun üstünden atmaya çalışıyor ve motor süratten düşüyor pek bi zevkli oluyor bence. anlaşılacağı gibi cam takmak faydalı ama şimdiki motoruma cam takmak istemiyorum t gidonda bence hoş olmuyor o yüzden böyle devam

m_erensoy
08.Ocak.2010, 03:12
camın kesinlikle sürüş konforuna ve aerodinamiğine olumlu katkısı olur, ancak ben kendimi arabanın içindeymiş gibi hissettiğimden ve motosikleti bir vasıta olarak kullanmadığımdan cam taktırmıyorum....
yüksek hızlarda ve/veya kötü havalardada kullanacağım dersen cam taktırmak daha ağır basıyor...
ama benim gibi yavaş yavaş sadece güzel havalarda bineceksen (diğer bir deyişle tatlı su motorcusuysan :) ) çok ta gerekli olmayabilir..

cenkerdemir
08.Ocak.2010, 12:03
aslında kasklarada bi silecek lazım ya..:D
kaskı rüzgar temizliyor eldivenin içi ilede siliyorsun cillop oluyor :mrgreen:

cenkerdemir
08.Ocak.2010, 12:04
bı gun kendı yaptıgım cam kırılmıstı....
yaklasık 15 gun camsız gezdım...ınan arada daglar kadar fark var...
hatta kendı kendıme '' aylarca nasıl camsız kullanmısım''' dıyerek sıtem ettım...
camı kendın yap...malzemesını ben karakoyden 5 lıraya almıstım...ayaklarını kendım yaptım gayette şık oldu...

fatih abi sen bir garaj tarzı yer açsana bayağa müşterin olur be abi 8)

orpheus
08.Ocak.2010, 15:54
camın kesinlikle sürüş konforuna ve aerodinamiğine olumlu katkısı olur, ancak ben kendimi arabanın içindeymiş gibi hissettiğimden ve motosikleti bir vasıta olarak kullanmadığımdan cam taktırmıyorum....
yüksek hızlarda ve/veya kötü havalardada kullanacağım dersen cam taktırmak daha ağır basıyor...
ama benim gibi yavaş yavaş sadece güzel havalarda bineceksen (diğer bir deyişle tatlı su motorcusuysan :) ) çok ta gerekli olmayabilir..
22 sene istanbul trafigi ile boguştuktan sonra özellikle sabah ve akşamları..
Yeter dedim açkçası..
Reklamlarda söyledikleri gibi..
Esas motor kulanmamak delilik...:D
Anlayacagın kar yagmadıgı sürece binecegim..( Allahım bekar olmayı seviyorum...:D)

orpheus
08.Ocak.2010, 15:55
kaskı rüzgar temizliyor eldivenin içi ilede siliyorsun cillop oluyor :mrgreen:
Tamam baslım gaza rüzgar temizlesin:D:D:D

paflagonya
09.Ocak.2010, 22:52
Ben daha yeni cam taktım. Sirkeciden 30 liraya aldım.
Daha öncede burada arkadaşlara buna benzer bir soru yöneltmiştim.
Şİmdi özetle...
AVANTAJ
1-Rüzgarı kesiyor
2-CEpheden gelen yağışın üzerine gelmesini engelliyor.
3-Motora ayrı bir hava katıyor
4-Direk sana gelecek cisimlere karşı seni koruyor
5-Kaskının kirlenmesinin engelliyor bir nebzede olsa

DEZAVANTAJ
1-Yüksek hızda ani rüzgar yönü değişimleri başlarda sıkıntı oluyor.
2-Pislenince b.k gibi görünüyor
3-Dandik bir cam alırsan ışık kırılması yüzünden yoldaki çukurları seçemiyorsun.
4-Uzun yolda öncama yapışan sinekler artık Camın arkeolij kalıntıları haline geliyor
5-Takması bir sürü dert.

BULL
10.Ocak.2010, 12:51
paflagonya (http://www.raptorriders.net/forums/member.php?u=2374) güzel özetlemiş gerçi ama bende bir ekleme yapayım:
cam olmazsa gereksiz bir şekilde rüzgarla mukavemet etmek zorunda kalıyorsunuz
cam olunca motor daha bir etli, daha gösterişli duruyor,
kullanırken üstü açık araba kullanıyormuş gibi oluyor, bi ağırlık hissediyorsunuz
cam yokken bisiklet gibi geliyor bana...

orpheus
15.Ocak.2010, 20:13
Ben daha yeni cam taktım. Sirkeciden 30 liraya aldım.
Daha öncede burada arkadaşlara buna benzer bir soru yöneltmiştim.
Şİmdi özetle...
AVANTAJ
1-Rüzgarı kesiyor
2-CEpheden gelen yağışın üzerine gelmesini engelliyor.
3-Motora ayrı bir hava katıyor
4-Direk sana gelecek cisimlere karşı seni koruyor
5-Kaskının kirlenmesinin engelliyor bir nebzede olsa

DEZAVANTAJ
1-Yüksek hızda ani rüzgar yönü değişimleri başlarda sıkıntı oluyor.
2-Pislenince b.k gibi görünüyor
3-Dandik bir cam alırsan ışık kırılması yüzünden yoldaki çukurları seçemiyorsun.
4-Uzun yolda öncama yapışan sinekler artık Camın arkeolij kalıntıları haline geliyor
5-Takması bir sürü dert.
Dost detaylı açıklaman için tşk ederim...
Aklımdaki tüm sorulara cevap olmuş eline saglık...
Motoru şu günlerde almak üzereyim...
şu aldıgın camın adresini isteyecegim senden bi süre sonra...
aparatları sorun degil kendimde halledebilirim ( temmebllik yapıpta hazır almazsam tabii ) :D:D:D

carvalho
15.Ocak.2010, 20:16
cam taktıracak arkadaşlara tavsiyem, yüksekliğini çok yüksek ayarlatmamaları olacaktır. Yolu camdan değil kasktan görün yani. tavsiye tabii...

orpheus
16.Ocak.2010, 18:07
Ooooo..
Hiç aklıma gelmeyen önemli bir nokta bu....
tşk Carvalho..