PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Regal raptor 350cc su soğutmalı hakkında...

guento
18.Ocak.2010, 02:22
Merhaba arkadaşlar;
28 yaşındayım izmirliym.. motorsiklet ehliyetimi alalı 2-3ay oluyor. fakat motorsiklet almak bir türlü nasip olamadı. . bu arada motorsiklet tecrübem yok denecek kadar az. ilk motorsikletim olacak. bugün regal raptor 350cc su soğutmalı motorsikleti yakından görme şansım oldu. açıkçası benim gibi 186 boyunda iri biri için idial boyutlarda bence güzel bir motora benziyor. fakat anlayacağınız üzere ilk motorsikletim olacak. yeni başlayan birine tavsiye edermisiniz? 6200tl dediler.. fiyatı normal mi? ve son olarak bu fiyata bu değilde 0 olarak "şu" motorsikleti tavsiye ederim" diyenler var mı? Ayrıca sigortası, vergisi ne kadardır? izmirde servisi var mıdır?

Teşekkürler..

kayar2
18.Ocak.2010, 02:30
Merhaba arkadaşlar;
28 yaşındayım izmirliym.. motorsiklet ehliyetimi alalı 2-3ay oluyor. fakat motorsiklet almak bir türlü nasip olamadı. . bu arada motorsiklet tecrübem yok denecek kadar az. ilk motorsikletim olacak. bugün regal raptor 350cc su soğutmalı motorsikleti yakından görme şansım oldu. açıkçası benim gibi 186 boyunda iri biri için idial boyutlarda bence güzel bir motora benziyor. fakat anlayacağınız üzere ilk motorsikletim olacak. yeni başlayan birine tavsiye edermisiniz? 6200tl dediler.. fiyatı normal mi? ve son olarak bu fiyata bu değilde 0 olarak "şu" motorsikleti tavsiye ederim" diyenler var mı? Ayrıca sigortası, vergisi ne kadardır?
koruma giysileri hakkındada kısaca tavsiye ve bilgi verirseniz sevinirim...
Teşekkürler..
ehliyetini almışın sıra motorda yeni 350 likler güzel boyunada uygun tavsiye edrim ancak pahalı gelirse ve birazda acemiliğim gitsin sonra alırım dersen 250 likle başla derim sigorta vergi fazla tutmaz toplam 150 tl civarında giysiler kasklar begine baglı ancak ortalama 500 600 halledersin daha iyisi olasundersen 1000 tl civarını bulur şimdi alırsan piyasa uygun havalar ısındıkca fiatlar artar

m_erensoy
18.Ocak.2010, 05:25
Kaya ağabey' inde dediği gibi; ilk motosiklet olarak ikinci el bir 250 likle başlaman daha mantıklı gibi ( en az bir yaz sürüp acemiliği atarsın ) ... sonra değiiştirmeyi düşünürsün... ben 350 spyder kullanıyorum ( alalı yaklaşık dört ay oldu ) ve çooookkk memnunum motosikletimden... yani illa 350 lik alacağım dersende kesinlikle pişman olmazsın...
gönlüne göre bir motosiklete kısa zamanda kavuşman dileğiyle...

Uzay
18.Ocak.2010, 07:10
Aramıza hoşgeldin.

m_erensoy'a katılıyorum. İkinci el bir 250'lik ile başla derim. Boyuna hiç uymazsa 350'lik alırsın.

O fiyata yeni başlayan birine önerilebilecek daha mantıklı bir seçim yok gibi duruyor. Ama bu sözümün geçerliliği benim bilgimle sınırlı tabii ki :)

Şimdiden hayırlı olsun.

CELİL
18.Ocak.2010, 10:42
Merhaba Guento Aramıza Hoş Geldin Bende Arkadaşlara Katılıyorum 2 .ci El 250 Cc Lik Bir Motorla Başlamak Alışman Için çok Iyi Olur 350 .cc Nin Yapısı Daha Büyük Ve ön çatalın Ileride Olması özellikle Virajlarda Ve Manevra Yaparken Seni Zorlayabilir Ama Yinede 350 Cc Liği Kafaya Koyduysan Test Sürüşü Yapıp Kendini Dene Yaparım Diyorsan Al Derim çünki Sonra Elindeki Motoru Satıp Yenisini Almak Için Yine Uğraşman Gerekecek Kolay Gelsin

cenkerdemir
18.Ocak.2010, 11:15
hoşgeldin kazasız sürüşler bencede ikinci el bir 250'lik makina al illa düşürüp kaldıracaksın hepimizde olduğu gibi acemiliğini atınca gönlündeki makinayı alır keyfine bakarsın

ben geçen gün mahalledeki bayırı çıkarken sağolsun ablanın teki beni gördüğü kornaya asıldığım halde yolda aheste aheste karşıya geçmeye başlayınca dibinde zor durdum yol mııcırlı olduğu için başladı motor geri kaymaya stop edip yatmaya başlayan motorumu nazikce yatırdım yere üstünden inip tekrar kaldırp basıp gittim ne kadar bilirsen bil insanlar motoru araba gibi sandiği için ilk zamanlarda ikinci el ile acemiliğini atlat kardeşim kazasız sürüşler.

m_erensoy
18.Ocak.2010, 20:11
hem belki 250 liğin rahatı hoşunada gider, 250 likle devam edersin....
350 spyder' a alışana kadar çoookkkk sıkıntı yaşarsın... sürüş pozisyonu biraz tuhaftır:)
Ama alışıncada kıvraklığına ve manevra kabiliyetine inanamayacaksın...
Çoğu arkadaşın söylediğine ben pek katılmıyorum; "rake" açısı arttıkça manevra kabiliyeti zayıflayacağı yönündeki kanı bu spyder için pek geçerli değil... "T" direksiyon ve geniş "rake" açısı birleşince (ağırlık merkezinin yere çok yakın olduğu bir motosikletten bahsettiğimizi de hesaba katarak) pekçok motosikletin ulaşamayacağı bir kıvraklık ve manevra kabiliyetine sahip oluyorsun ...
alışana kadar seni zorlayacak tek konu, dediğim gibi farklı sürüş pozisyonu...
Kafanı fazlada karıştırmak istemem....
sonuçta ikisinide dene mutlaka, sonra kalbinin sesini dinle....

guento
18.Ocak.2010, 23:40
3-4 aydır elimden geldiğince sürekli araştırıyorum.. ilk olarak scooter düşünüyordum kymco... sonra bana küçük geleceğini düşünerek ve gerçekten motorsiklet kullanmak istiyorsam vitesli ile başlamamı tavsiye ettiklerinde bana genelde ybr125i tavsiye ettiler fakat o da hiç hoşuma gitmeyen bir model olduğu için çok kararsız kalmıştım hevesim iyice kaçıyordu ki... en son olarak hyosung gt250r düşünüyordum....
pazar günü regal raptor 350cc yi gördüm ve OCC yi yıllarca izleyip hislendiğim motorsiklet modelini karşımda görünce kararsızlıktan kurtulup sonunda yeniden heyecanlanmaya başladım:):) farkındayım çok fikir değiştirdim ama yavaş yavaş sonuca varıyorum sanırım...
hafta sonu tekrar gidip bakıcam ama.... izmirde bu motorsikleti test sürüşüne izin verecek bir yer var mı acaba? ya da izmirde regal raptor nereden alınır? servisi var mı? yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler..

m_erensoy
19.Ocak.2010, 00:03
www.johnnypag.com (http://www.johnnypag.com) bu adrese bir gözat istersen....
"Spyder" OCC nin yan komşusunda yaratılmış olmasın sakın:)
Gerçi sonradan çinliler olaya dahil olmuşlar, ancak işçilik birinci sınıf 8)

guento
19.Ocak.2010, 01:02
www.johnnypag.com (http://www.johnnypag.com) bu adrese bir gözat istersen....
"Spyder" OCC nin yan komşusunda yaratılmış olmasın sakın:)
Gerçi sonradan çinliler olaya dahil olmuşlar, ancak işçilik birinci sınıf 8)
evet o siteye bakmıştım güzel site... peki Türkiye de hatta izmir de tavsiye edebileceğin satış noktaları neresi? vergisi sigortası kaça maal oluyor? kaç yıl garantili? Bu arada internette araştırıyorum ama spyder modelini Türkiye de pek kullanan yok sanırım ve internette pek yorum ya da videosu yok nedense... kaç yılında üretildi bu model? ve genelde nette yorumlar 250cc ile ilgili...:(

m_erensoy
19.Ocak.2010, 10:18
Emre Ltd. i ararsan sana yardımcı olurlar...
Regal Raptor markası altında bu motorları getiren firma onlar...