PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radyatör su sızdırıyor yardım lütfen

freedom
16.Şubat.2010, 04:56
Radyatör su sızdırıyor... Sorun nedir?? Çok masraf çıkar mı?? motoru alalı 2 hafta oldu bu 2. arızası... yavaş yavaş bıkkınlık geliyor :( Masraf nedir yadım lütfen... :cry:

freedom
16.Şubat.2010, 04:57
Bi de motoru bu şekilde fazla zorlamadan kullansam sorun çıkarır mı??

kayar2
16.Şubat.2010, 09:13
suyuna dikkat ederek kullanırsan sorun çıkmaz ama masraf 100 tl civarında radyatörü değiştirmen geekiyor murat 131 lerin kalorıfer radyatörleri uyar bir radyatörcüye git kolayca yapar başka arıza olmasaın

CELİL
16.Şubat.2010, 10:34
Radyatör su sızdırıyor... Sorun nedir?? Çok masraf çıkar mı?? motoru alalı 2 hafta oldu bu 2. arızası... yavaş yavaş bıkkınlık geliyor :( Masraf nedir yadım lütfen... :cry:
geçmiş olsun regallerde görülen bir durum arkadaşların dediği gibi bir radyatörcüye göster belki tamirle kurtarabilirsin o zaman daha ucuza hallolur radyotörün suyunu tamamlayarak kullanabilirsin fakat içinde su kalmazsa motor conta yakar motoru komple yaptırmak zorunda kalırsın dikkatli ol kolay gelsin
not km saatinin içinde altta ortada kırmızı bir hararet lanbası var o yanarsa hemen motoru stop et soğuduktan sonra çalıştır kontrol et

DAGCI
16.Şubat.2010, 17:59
suyuna dikkat ederek kullanırsan sorun çıkmaz ama masraf 100 tl civarında radyatörü değiştirmen geekiyor murat 131 lerin kalorıfer radyatörleri uyar bir radyatörcüye git kolayca yapar başka arıza olmasaın

Abi kitap gibisin valla.... Motorla ilgili cevaplayamadığın bi soru oldumu merak ediyorum valla....

Uzay
16.Şubat.2010, 18:22
Regaller kaç parçadan oluşuyor, isimleri nelerdir?

1-Koruma demirinin sağ alt vidası
2-Koruma demirinin sağ alt vida civatası
3

Hadi Kayar abi :p

cenkerdemir
16.Şubat.2010, 20:22
http://www.hepsiburada.com/sonax-radyator-sizinti-onleyici-250ml-510100/productDetails.aspx?categoryid=26001&productid=otson510100

selam bunun gibi birçok ürün var sıvısı tozu olanı netten ararstırıp geçici çözüme kavuşabilriisn kazasız sürüşler.

freedom
16.Şubat.2010, 21:29
Radyatör delinmiş.. lehim yapıldı.. Ustaya sordum bi sorun çıkar mı diye.. Yok dedi garanti verdi.. Sizde lehimle sorun kökten çözülmüş müdür?

freedom
16.Şubat.2010, 21:30
Sizce lehimle sorun kökten çözülmüş müdür?

kayar2
16.Şubat.2010, 22:23
Abi kitap gibisin valla.... Motorla ilgili cevaplayamadığın bi soru oldumu merak ediyorum valla....

bu konular basit tercübeyle zamanla sizlerde daha iyi anlarsınız biraz zaman gerekiyor

kayar2
16.Şubat.2010, 22:25
Regaller kaç parçadan oluşuyor, isimleri nelerdir?

1-Koruma demirinin sağ alt vidası
2-Koruma demirinin sağ alt vida civatası
3

Hadi Kayar abi :p

uzay diyince aklıma uzay mekiği geldi oda vida ve kormalardan yapılmış neticede vida diyip geçme :)

kayar2
16.Şubat.2010, 22:28
Radyatör delinmiş.. lehim yapıldı.. Ustaya sordum bi sorun çıkar mı diye.. Yok dedi garanti verdi.. Sizde lehimle sorun kökten çözülmüş müdür?

şimdi lehim gecicidir diyecem moralin bozulacak dışardan çarpma vs ile delindiyse çözüm olur ancak malzeme yorgunlugu ile çüreme olduysa başka yerdende sızdırma olabilir kolay gelsin

freedom
17.Şubat.2010, 12:09
kayar2 abi bu motoru ben arkadaşımdan aldım.. Kendisine sordum radyatörü 2008 de değiştirmiş.. 1.5-2 yıllık radyatör.. acaba eski mi?