PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BÜTÜN REGALCİLERİN DİKKATİNE!!!!!!!

aslanburclu
27.Ocak.2007, 14:26
ARKADAŞLAR UZUN SÜREDİR MOTORUMUN SAĞ KISMINDAN BİR TAKIRDI GELİYORDU SERVİSE GÖTÜRDÜM 2 SİLİNDİRİN YATAK KISMINDAN GELİYORMUŞ BÜTÜN MOTOR DAĞILDI YATAKLAR SERVİS TARAFINDAN DEĞİŞTİRİLİYOR SİZLERDE BİR DİNLEYİN BAKALIM ALLAHTAN GARANTİ KAPSAMINDA

okan
27.Ocak.2007, 14:29
hadi yaa ... üzüldüm gerçekten nazar değdirdin motoruna ...inşallah iyi toplarlarda kalıcı bi arıza olmazz...

caser
28.Ocak.2007, 13:58
Geçmiş olsun.
Allahtan garati kapsamında. Boşver hava da karlı zaten :roll:
Havalar düzelince bir ara buluşalım da konuşalım.

madasret
28.Ocak.2007, 14:48
geçmiş olsun aslanburclu sebep neymiş? yağ eksiltme filan mı?

okan
30.Ocak.2007, 03:14
ARKADAŞLAR UZUN SÜREDİR MOTORUMUN SAĞ KISMINDAN BİR TAKIRDI GELİYORDU SERVİSE GÖTÜRDÜM 2 SİLİNDİRİN YATAK KISMINDAN GELİYORMUŞ BÜTÜN MOTOR DAĞILDI YATAKLAR SERVİS TARAFINDAN DEĞİŞTİRİLİYOR SİZLERDE BİR DİNLEYİN BAKALIM ALLAHTAN GARANTİ KAPSAMINDA ne oldu motorunu yaptırabildinmi ...üzüldüm yaavvfff..

carvalho
30.Ocak.2007, 11:34
Arkadaşlar, benim de sol elcik bağlantı bileziği (elciğin en sağında metal bilezik) çatladı, ya da çatlaktı, yeni farkettim. Servis yenisi için faks çekti, garanti kapsamında değişecek. Bu arada sizin de jikleniz geriye doğru çekiliyor, sonra da kendi kendine ileri mi itiliyor? İlk on beş dakika motorun rölanti ayarı çok can sıkıcı.

aslanburclu
30.Ocak.2007, 19:42
eveeeet motor toplandı bakalım ileri zamanlarda ne olacak.

Kino
01.Şubat.2007, 17:10
haydi hayırlısı aslan burclu
allah kaza bela vermesin ..

aidikurt
25.Şubat.2007, 16:18
baba altan motora goturdun dimi motoru ne dediler sen bu durumu anllatınmı?

aslanburclu
25.Şubat.2007, 17:10
evet götürdüm ve bana göre teknik bir yapım hatası altan motorla bu kanıya ulaştık piston silindir eteğine vuruyor.

çanakkale dönüşü inşallah halledeceğiz .....belki sizin motorlardada var siz bilmiyorsunuz

madasret
25.Şubat.2007, 17:26
benim raptordan da dün garip sesler gelmeye başladı. merak içerisindeyim bakalım neler olacak

turlabo
26.Şubat.2007, 17:47
dün bir şey duydum .bizim motorların çapı 300 cc imiş. vergiden dolayı 250 cc diyorlarmış.varmı bu konuda bilgisi olan

aslanburclu
26.Şubat.2007, 20:08
yok arkadaşım öyle bişey bak ingilizlerin sitesindede ayni motor www.regalraptor.com benkendi motorumun silindir iç yapısını gördüm

2 adet ufacık silindir piston vs. vs. hatta ben 250 lik olduğuna bile şüpheliyim

okan
26.Şubat.2007, 20:20
doğru söyledin komutanım bende kendi motorumu dişli kırdığında iyice inceleme fırsatı bulmuştum...biraz banada pistonlar minik gibi gelmişti .. hatta ustamda bu motordan bu güç nasıl çıkıyo valla bende anlamıyorum dediğini hatırlıyorum..

turlabo
27.Şubat.2007, 14:24
ne kızıyorsunuz :oops: ben de inanmadım ama aklımda takıldı.sorayım dedik :cry:

emrahkucukgirgin
27.Şubat.2007, 19:11
Silindir çapını rektifiyede biraz büyütmek daha iyi oluyor diyorlar... Bütün motorlar için geçerliymiş... Doğrumudur acaba?

okan
28.Şubat.2007, 01:22
Silindir çapını rektifiyede biraz büyütmek daha iyi oluyor diyorlar... Bütün motorlar için geçerliymiş... Doğrumudur acaba? nasıl yapacaklarki benim aklım pek yatmadı... :?:

aidikurt
28.Şubat.2007, 01:29
valla konu hakkında bır bılgım yok ama ogrenırız kardesım altan motora falanda sormak lazım ama ben bu tur mekanık islemlerin yapılmasına karsıyım motorda sorunlar yaratabılır.orjınallıgını bozmamak lazım

aslanburclu
28.Şubat.2007, 01:52
evveeeet sıra bana geldi

ben napcam

1 önce bloğa uyacak şekilde yeni yatak
2 500 cc kaldıracak şekilde piston kolu ve piston
3 üst silindirede 500 cc lik bir gömlek
topladıkmı oldumu size 500 cc.bir regal

yaw fabrikası bile yapamadı bana helal olsun yada 500 cc gömleğe üst blok ufak gelirse uyacak şekilde bir japon motor parçaları buluruz tabii garantisi bitince

ne olursa olsun takırtı kesilecekkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

aidikurt
28.Şubat.2007, 01:59
ya baba sende kafayı cizdin su takırtıyla :)

agresus
28.Şubat.2007, 03:41
:? La Havle ... yahu nedir bu rektifiye geyiği... motorlarınız kaç kmde ki rektifiye ettireceksiniz... bu arada İstanbul da ii bi rektifiyeciyi nerden bulacaksınızda yaptıracaksınız... Motorunuz yağ yakmıyosa- ki yakıyosa da önce bi segman attırın, büyük ihtimal keser- çekişten falan düşmemişse ne rektifiyesi... rektifiye dediğiniz şey motor bloğunu içten inceltmektir... zaten çin çeliği pek ii bi çelik olmadığından mukavemeti düşürür, motorun ömrünüde kısaltırsınız.. Yakıt sarfiyatınızda artar... tabi önce ii bi rektifiyeci bulmanız gerek... sona sibop ayarları falan... etmeyin... yapmayın... en fazla 3-4 cc - ki o bile zor sıralı çift silindirde- için kıymayın makinalarınıza... :cry:

emrahkucukgirgin
28.Şubat.2007, 14:00
Rektifiye konusunda agresus haklı galiba ama Aslanburclu tam benim kafadan... Hep aklımdan geçenleri söyledi... Baba sence mümkün mü bu yazdıkların...

okan
28.Şubat.2007, 14:12
500 cc ye çıkarın 500 metre gitmez bu motor haberiniz olsun ... bence şaka yapılıyo... :D

yanar17
15.Mart.2007, 02:14
hadi 500 cc ye çıkardınız bu iş oldu diyelim. Grank biyel kollarının tork mesafesi de buna bağlı olarak (mesafesi uzatılması veya dönme çapı da ) büyümesi gerekir. Aksi taktirde 500 cc lik güç orjinal grank a fazla gelir. Motor randumanlı çalışmaz. Bu konuyu makina mühendisi olan arkadaşlar daha iyi açıklayacaklardır. Benim bildiğim. Hatam varsa özür dilerim. Bence motoru komple değiştirmek. (Amerikan Cooper programındaki gibi)

ÇeLeBi MuRaT
15.Mart.2007, 09:55
Abiler bozmayın cidden motorun orjinalliğini..Bir ara MT deki dişli muhabbetine döndü bu işler.

okan
15.Mart.2007, 11:40
Abiler bozmayın cidden motorun orjinalliğini..Bir ara MT deki dişli muhabbetine döndü bu işler. aynen katılıyorum çelebim muratım...neydi o dişli muhabbeti yok 180 yaptım yok 160 yaptım...sallayandan geçilmiyodu...

yasinsubay
15.Mart.2007, 11:42
ya arkadsalar gecin bu isleri allah askına :?

emrahkucukgirgin
15.Mart.2007, 11:55
Fantazi yapıyoruz canım kızmayın hemen :(

tan21
26.Mart.2007, 18:00
cc önemli değil önemli olan tork dostlar tork olmadan cc bir işe yaramaz

siyahus
14.Mayıs.2007, 00:26
Zaten motor 250 bile değil 235 CC , taşlamaya kalksan 500 lüğe çıkarcak kadar piston yuvası yapılamaz .Bloğun içinde su kanallarını hatta belki dış çeperi bile delersin :) hadi delmedin ilk çalıştırmada incelen bloğu çatlatırsın. Ama fantazi güzel bişii tabi :)

aslanburclu
14.Mayıs.2007, 00:53
ya 500 cc çok basit krankı kes yatak biri aşağı biri yukarı ,,,,, eksantiriği bi zaman değişimi ahanda oldu size 500 cc düşünün bakalım ( sakın ben yapmadan yapmaya kalkmayın motor ömrü 10000 km.ondan sonra motor kucakta bu geyik muhabbeti) :P :P :twisted: :twisted:

okan
14.Mayıs.2007, 09:49
eskiden olan dişli muhabbetine dönecek bu iş yaşar baba... valla soora sende inanmaya başlııcan haberin olsun... :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :P

lunatic
14.Mayıs.2007, 22:59
Sarsıntıdan şikayet ederken bunu 4 katına çıkarmaya çalışman da cabası. :cheesy:

ÇeLeBi MuRaT
15.Mayıs.2007, 00:21
Gomtanım walla dişli muhabbeti vardı bir ara MT de.Hatta müslüm baba kaldera abi kapışmıştılar..Olay Geyik çıktı şimdi gider milet krank cart curt kestirir milletin motürü elinde kalır mazallah...töbee töbeee demi agresus..

okan
15.Mayıs.2007, 00:26
ben bu gün gittim motörü söktürdüm.. 500 lük yapacass.. 180 km gidecem.. jetten bilem fıslı... hıhaahahaha....

inci
15.Mayıs.2007, 00:27
aman dikkat okan ,

okan
15.Mayıs.2007, 00:29
yarın ilk denemeyi yapçass örtmenim...180 görmesse dereden aşşa atacam...

ulaaaa.. milletde inanacak.. neyse erken keselim barii.. şaka şaka... :P :P :P