PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kafam karıştı tecrübeli arkadaşlardan objektif acil yardım talep ediyorum...

orpheus
05.Mart.2010, 04:10
Selam dostlar ...
Bir süredir sehir dışı ilerimden dolayı motor alma işini ertelemiş bulunmaktayım..
Ancak bu ay bitmeden Regali alıyorum diyordum ki bu gece okudugum forumlar biraz kafamı karıştırdı..

Biliyorsunuz Borelli Ledow-Keeway Süper Shadow ve Monero aynı yamaha virago 250 versiyonları...
Ve bu üç model ile regal rapor arasında titreşim, güç, dayanılılık, uzun yol konforu açısından karşılaştırma istiyorum sizlerden....
Teknik özellikleri ile ilgili bilgi edindim ancak fikirlerinize ihtiyacım var..

Kafamı karıştıran ise sunlar..
1.. V motor oldugu için titreşim minimumda deniyor.
2.. 21 beygir oldugu için seri oldugu söyleniyor..
3.. yakıtının oldukça düşük oldugu söyleniyor..
4.. parça sıkıtsının olmadıgı söyleniyor..
5.. Uygun kulanımla hava sogutmalı olmasına ragmen şişmiyor motor deniyor..

Sizlerden ricam daha öncede söyledigim gibi bu ilk vitesli motora başlangıcım olacak olan motor için tarafsız ve objektif fikirlerinizi benimle paylaşmanız...
Bu arada komik belki ama gönlüm regalden yana oda ayrı bir konu ama dedigim gibi objektif görüşlerinizi merak ediyorum...
Yardımlarınız için şimdiden tşk ederim...
Saygılar....

paflagonya
05.Mart.2010, 15:29
Keeway-Monero-Bisan Yamaha'nın kopyası. Şöyle düşün Çakma Nokia telefon almak gibi.
Zaten genelde parça sıkıntısı söz konusu değil.
Şişme konusuna gelince. O tamamen senin motor kullanmanla ilgili bir durum.
V motor olması titreşimde ciddi bir fark sağlıyor. Fakat yazın motor sıcaklığı arttıkça titresimde aynı yönde artıyor.

25.000 kmde bir regal sana bir süre sonra 500 TL gibi bir masraf çıkarbilir. ancak bu masrafı yaptıktan sonra en 20.000 km binersin.

Uzay
05.Mart.2010, 16:16
Honda Rebel :mrgreen:

kaanka
05.Mart.2010, 17:15
Motor konusu biraz da bütçeye göre değişir...
Eğer bütcen varsa kesinlikle japon motor al...
Bütcen kısıtlıysa alemin en sağlam Çinli'si Regal'dir Regal'al...

orpheus
06.Mart.2010, 00:26
Paflagonya detaylı açıklamana tşk.. (http://www.raptorriders.net/forums/member.php?u=2374)

Uzay kesin ve net tavsiyenden başlangıç için regal al anlamını çıkarıyorum..:D

Ve Kanka kardeşim bütçe ile ilgili degil aslında ama kafadan hyo gv250 yada honda shadow üstüne çıkmak istemiyorum...:D Malum istanbuldayız çizilirse motor içim sızlasın istemiyorum şimdilik..

Hernekadar tanışma fırsatımız olmadıysada ilk fırsatta karşılıklı görüşmek ümüdüyle..

Belki Uzayın motorun baklavasına denk gelir tanışmamız..:D:D:D:D:D

Uzay
06.Mart.2010, 01:01
Paflagonya detaylı açıklamana tşk.. (http://www.raptorriders.net/forums/member.php?u=2374)

Uzay kesin ve net tavsiyenden başlangıç için regal al anlamını çıkarıyorum..:D

Belki Uzayın motorun baklavasına denk gelir tanışmamız..:D:D:D:D:D

Regal 250 çok iyi bir seçim. Başlangıç için de güzel, devamı için de. Ama insan farklılık da isteyebiliyor.

Bu arada ben tatlıları ısmarladım :) İnşallah başka motor aldığımda 8)

Zaman makinesi lazım yani :p

orpheus
06.Mart.2010, 01:47
Regal 250 çok iyi bir seçim. Başlangıç için de güzel, devamı için de. Ama insan farklılık da isteyebiliyor.

Bu arada ben tatlıları ısmarladım :) İnşallah başka motor aldığımda 8)

Zaman makinesi lazım yani :p

Baklava için tüh ki tüh..:D:D
Bir dahaki motoruna ozaman :D
Tabii antiparantez kolay sıkılınmıcak hatta baglanılacak bir motor kulanıyosun..
Sevgiler..