PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muayene 2010

Uzay
06.Mart.2010, 18:07
Selam arkadaşlar,

Bugün Dudullu istasyonunda muayenemi yaptırdım. Kısa farın açısı yüzünden hafif kusurlu olarak muayeneyi geçtim. Artık 2012 yılına kadar rahatım Allah'a şükür 8)

Sinyallere, kısa ve uzun farlara, frenlere basıldığında ışık yanıp yanmamasına ve lastik diş derinliğine baktılar. 4-5 dakika falan sürdü. En son olarak gaz verip motoru bağırttırdı ve ustanın yüzü biraz ekşidi. Ben de hemen o sırada muhabbet açtım, sevimlilik yaptım :p Sağolsun sorun çıkartmadı egzoz konusunda.

Motoru aldığımda susturucu takılıydı ama susturucu egzozun içine %100 oturmadığı, tam olarak yapışık durmadığı için yine de çok ses çıkıyordu. Hatta geçen gün usta ile egzozun ucundaki delikleri kapamamıza rağmen birşey farketmiyordu. Zaten susturucuda da çatlaklar, delikler vardı. Kaynak ile hallettik. Bir de sıvı conta ve yüksek ısıya dayanıklı, bu işler için üretilmiş bir kumaşla (Amyant) susturucuyu sarıp öyle yerine taktık. Ona rağmen muayene görevlisinin suratı biraz ekşidi ama sorun olmadı.

Vergi dairesinde muayene için temiz kağıdı vermiyorlar haberiniz olsun. Herhangibir borcu yoksa, borcu yok diyip gönderiyorlar sizi. Muayene istasyonunda da yine online olarak bakılıyor borcunuz olup olmadığına. Ama vergi dairesinde borcunuz çıkarsa onu ödüyorsunuz ve makbuzunu alıyorsunuz.

Bilgiler bu kadar. Allah kolaylık versin muayeneye gideceklere...

kayar2
06.Mart.2010, 18:32
iyi hayırlı olsun muayennende yanlız hangi motoru yaptırdın gv 650 yimi regalimi kaç tl muayene harcı

Uzay
06.Mart.2010, 18:47
iyi hayırlı olsun muayennende yanlız hangi motoru yaptırdın gv 650 yimi regalimi kaç tl muayene harcı

GV 650'yi abi. 64.90 TL tuttu.
Regali sattım.

cenkerdemir
06.Mart.2010, 20:28
hayırlı olsun uzaycım