PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merhaba Regal Raptor cılar

Periscope
11.Mart.2010, 03:16
Merhaba Regal Raptor cılar.

Bir arkadaşımın motorunun arkasına oturduğum günden beri acayip bir motor tutkusu var içimde.Ehliyeti 2 sene önce,150 lik yamaha ve honda kullandırarak veren bir kurstan aldım.Küçük bir alanda 2.vitese kadar çıktığım motorda bile çok heyecanlandım.
Ama o zamandan sonra bir daha motor üstüne binemedim.Kursta kullandığım ile kaldım.Geçenlerde fuara gidince yine içim içime sığmamaya başladı.Bende motor almak istiyorum ama motordan da çok anlamıyorum.Bu yüzden acaba 2010 model DD250E-9 alsam.Başlangıç için nasıl olur acaba,yada 2.el bir motor alıp mı başlangıç yapsam.Ama bunda da bana içi geçmiş motor kakalarlar mı diye geçirmeden de edemiyorum.

Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler

CELİL
11.Mart.2010, 10:33
Merhaba aramıza hoş geldin
ilk kullanımda 250 cc lik ikinci el az km de bir motorla başlayıp alışmak iyi olur yeni motor acemilikte istemedende olsa biraz hırpalanır .
ikici el düşünürsen mevsim itibariyle fiatların en ucuzladığı bir tarihdeyiz ama fazla sürmez güneşin çıkması ile fiatlar yükselecektir almaya karar verdiğin motoru önce sen begenirsin sonra bir servise götürür detaylı baktırırsın onlarda okey verirse alır sorunsuz binersin kolay gelsin

cenkerdemir
11.Mart.2010, 11:21
hoşgeldin kardeişm ikinci el al hem kronik arızaları hemde rodaj dönemi bile kişiler tarafından yapılmış olur sende rahat edersin regal mi alacaksın başka bir markamı

carvalho
11.Mart.2010, 14:38
Hoşgeldin. Bütçene göre karar verirsin; 3.000 TL gibi bütçen varsa 2.el regal raptor almanı tavsiye ederim.

Profilde isim kısmını düzeltir misin.

Periscope
12.Mart.2010, 01:14
Teşekkürler Arkadaşlar.

Ben yeni alsam garantiden olur,bir sorun olursa servisi halleder diye düşünüyordum ama.Sizin dediğinizde mantıklı aslında.2.el alıp acemiliği onda atmak.Benim hayalim Yamaha Dragstar ancak şu an için ona bütçe dayanmaz.Fuarda Regali gördüm,hiç fena durmuyor.Sizin yazdıklarınızdan da olumlu düşüncelerim var doğrusu.

Çekiyor mu bilmiyorum ama bu akşam Kadıköyde eski as sinemasın yanındaki nargile kafenin önünde dd250-e9 gördüm.Çinli minli ama güzel duruyor valla.
Şöyle 2.el az km yapmış varmıdır bildiğiniz,usta olarakta herhalde Ali ustaya göstereceğiz galiba :-)
Ben Anadolu yakasında oturuyorum,varsa bildiğiniz yererl öneriliriniz bekliyorum.

İsmimi değiştirdim ama becerebildim mi senin dediğin gibi bilmiyorum Carvalho.

Selamlar

carvalho
12.Mart.2010, 10:01
Sevgili Taner, sitede foreman arkadaşımız bildiğim kadarıyla motorunu satıyor. İstersen onunla irtibata geç derim. Kişisel bilgilerini üyeler bölümünden görebilirsin. Benim bildiğim başka yok. Ben de Anadolu yakasındayım, sahibinden.com'da birsürü RR var, gözüne kestirdiğin varsa fikir vermek açısından yardımcı olabilirim ben de.

RR iyidir başlangıç için, "çinli" tanımından taşan bir motor. Anladığım kadarıyla nasıl olsa değiştireceksin birkaç sene sonra. Acemiliği RR'de atmakta fayda var.

sakin
12.Mart.2010, 10:15
iyi karar vermişin anadolu yakasında nerdesin ben bostancıdayım motor konusunda yardımcı oluruz
Teşekkürler Arkadaşlar.

Ben yeni alsam garantiden olur,bir sorun olursa servisi halleder diye düşünüyordum ama.Sizin dediğinizde mantıklı aslında.2.el alıp acemiliği onda atmak.Benim hayalim Yamaha Dragstar ancak şu an için ona bütçe dayanmaz.Fuarda Regali gördüm,hiç fena durmuyor.Sizin yazdıklarınızdan da olumlu düşüncelerim var doğrusu.

Çekiyor mu bilmiyorum ama bu akşam Kadıköyde eski as sinemasın yanındaki nargile kafenin önünde dd250-e9 gördüm.Çinli minli ama güzel duruyor valla.
Şöyle 2.el az km yapmış varmıdır bildiğiniz,usta olarakta herhalde Ali ustaya göstereceğiz galiba :-)
Ben Anadolu yakasında oturuyorum,varsa bildiğiniz yererl öneriliriniz bekliyorum.

İsmimi değiştirdim ama becerebildim mi senin dediğin gibi bilmiyorum Carvalho.

Selamlar

Periscope
13.Mart.2010, 00:14
Carvalho,sahibinden.com'a dün baktım.Çok RR var gerçekten.Bana çok istiyorlar gibi geldi.E9 un sıfır fiyatı 4900 tl.2 sene garantisi var.Bende kredi çekip sıfır alsam diyorum,acaba yanlış mı düşünüyorum.Bir tane 250 lik dragstar da gördüm oda 6500 civarı,aslında hayalim o ama,şimdi başıma işte almayayım diyorum :-)
Carvalho,emremotor dan sıfır regal rr alsam mı ? Hazır gazı almışken bir an önce halledeyim diyorum :-) Havalarda ısınacak yakında zaten.
Ben suadiyede oturuyorum.

Selamlar

carvalho
13.Mart.2010, 00:22
Taner, 6500 TL 250 cc motora verilmez. Biraz tırmalasan 650 cc'lik makine bile bulursun o paraya.
Motor işi gönül işi. İçin nasıl rahat ediyorsa onu yap. Benim görüşüm 2.500 - 3.000 TL civarı fiyata temiz 2. el alman. Sahibinden.com daki fiyatlar pazarlıkla düşer.

Sen yoldan çıkmışsın, haftaya motorunun şerefine tatlıları yeriz :) Hayırlısı...

Periscope
13.Mart.2010, 00:54
Carvalho,bir tane buldum ama km.si biraz yüksek geldi bana.Sence nasıl verilir mi bu kadar para.Bir bakar mısın ?

http://www.sahibinden.com/sahibinden_cok_temiz_siyah_r_r_-04WQQaXQQ10681512WQQpXQQdisplayitem

Motoru alalım tatlısı kolay :-)

kaanka
13.Mart.2010, 01:36
Carvalho,bir tane buldum ama km.si biraz yüksek geldi bana.Sence nasıl verilir mi bu kadar para.Bir bakar mısın ?

http://www.sahibinden.com/sahibinden_cok_temiz_siyah_r_r_-04WQQaXQQ10681512WQQpXQQdisplayitem

Motoru alalım tatlısı kolay :-)

Dostum bu motor Selçuğun daha önce sana tavsiye ettiği bizim sitenin üyesi Foreman Fatih'in motoru...
Bu motoru bizim siteden kime sorsan kefil olur Fatih motoruna çak titizdir ikinci el motor alıcaksan onun motorundan temizini zor bulursun bence kaçırma...
Ayrıca bir dost tavsiyesi daha sıfır motor alma almayıda hiç düşünme...

Periscope
13.Mart.2010, 01:48
Üstad saolasın.Carvalho kardeşin önerisinden sonra sahibindene bakınca gerçekten göze ilk çarpan bu motor gözüküyor.Motorunda dediğin gibi Foreman'a ait olması ayrı bir tesadüf oldu.Valla çekiyor motor abicim :-)
Foreman kardeşle bir konuşim ben o zaman .

Selamlar

orpheus
13.Mart.2010, 01:48
Dostum alacaklarımı toparlayıp nisan basında almaya karar verdigim sahibinden de gözüme kestirdigim birkaç motordan biri..:D
Ve en begendiklerimden biri bu motor ancak foremanın oldugunu bilmiyodum..
Ve bu motorda arkadaki krom taşıma demiri ve şu çakmak soketine hasta oldum açıkçası..
Diyedegim oki..
Foreman ellerine kolarıan emegine saglık.

kaanka
13.Mart.2010, 01:53
Fatih yılların ustasıdır o ekstıraların tamamını kendisi yaptı...
İkinciel motor almayı düşünüyorsan bu motordan temizini emin ol bulamazsın...