PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fan Müşürü

sabridemirel
17.Mart.2010, 14:57
Merhabalar,

Motorumun fanının çalışmadığını farkettim yaptığım testte müşürün arızalı olduğunu saptadım.Eğer aynı sorunu yaşıyan varsa bizim motorlara Honda Cıvıc fan müşürü oluyor.Bilginize

CELİL
17.Mart.2010, 15:25
Merhabalar,

Motorumun fanının çalışmadığını farkettim yaptığım testte müşürün arızalı olduğunu saptadım.Eğer aynı sorunu yaşıyan varsa bizim motorlara Honda Cıvıc fan müşürü oluyor.Bilginize
hondanın müşürü aynı ısıdamı fanı açıyor yani eskisi gibi kolayca fan açıyormu ? fiatı nasıl uygunmu

sabridemirel
17.Mart.2010, 15:29
hondanın müşürü aynı ısıdamı fanı açıyor yani eskisi gibi kolayca fan açıyormu ? fiatı nasıl uygunmu

fiyat biraz pahalı geldi bana orjinal olduğunu söyledi usta 35 lira.O konuda seçenek mevcut biri 80 diğeri 90 derecede açıyo dedi usta ben seksen dereceyi seçtim.bir dakika olduğu yerde biraz gaz verdim açtı fanları.bana normal gibi geldi

CELİL
17.Mart.2010, 16:32
benim fanda arada açıyor kapamıyor sonra kendiliğinden düzeliyor orjinal müşürde aynı rakamlardaydı ama hondanınki kaliteli olur bilğilendirme için teşekkürler 8)

sakin
17.Mart.2010, 19:06
regal müşürü 72 derecede açar fanı orjinalindeki 72 yazıyor arkadaşlar bilğinize

bulenttrn
17.Mart.2010, 20:39
Merhaba sanırım benimde fan müşürü çalışmıyor 8-10 km yol yapıyorum sanırım yeterince ısınıyor motor ama daha açıldığını görmedim fan müşürünün çalışıp çalışmadığını naıl test edebilirim acaba ?

paflagonya
18.Mart.2010, 03:32
fanı manuel çalıştırmak için bir sistem yapın çok faydasını göreceksiniz

CELİL
18.Mart.2010, 10:02
Merhaba sanırım benimde fan müşürü çalışmıyor 8-10 km yol yapıyorum sanırım yeterince ısınıyor motor ama daha açıldığını görmedim fan müşürünün çalışıp çalışmadığını naıl test edebilirim acaba ?
en kolay deneme yolu radyatörün üzerindeki fan müşürünün kablosu fişli ise kontağı açıp iki ucu birbirine degir fişli değilse iki çıkış kablosuna ince birer iğne batır birbirine değir fanlar çalışırsa sorun yok çalışmazsa müşürü değiştirirsin kolay gelsin

bulenttrn
19.Mart.2010, 01:39
en kolay deneme yolu radyatörün üzerindeki fan müşürünün kablosu fişli ise kontağı açıp iki ucu birbirine degir fişli değilse iki çıkış kablosuna ince birer iğne batır birbirine değir fanlar çalışırsa sorun yok çalışmazsa müşürü değiştirirsin kolay gelsin

Teşekkürler dediğiniz gibi yaptım. Fan çalıştı ben bu şekilde sadece sistemin sağlam olduğunu kontrol ediyoruz sanıyordum fan müşürü sağlam mı demek oluyor bu değiştirmeme gerek yok yani.8)

CELİL
19.Mart.2010, 10:24
Bu durumda müşür hariç diğer aksamın sağlam olduğunu gösterir
motoru oldugu yerde boşta biraz gaz vererek çalıştır ortalama 5 dakkida fanlar açmıyorsa müşür arızalıdır

cenkerdemir
19.Mart.2010, 13:29
Bu sitede kaya abi ve celil abi olduğu sürece her teknik konuyu okurken mutlu oluyorum sizlere ve diğer bilgi paylaşan herkese çok teşekkür ederim.
her ne kadar ben beceremessemde okumak zevkli oluyor 8)

CELİL
19.Mart.2010, 17:04
:cheesy::cheesy::cheesy::cheesy::cheesy:

asi_kaptan
20.Mart.2010, 16:18
arkadaslar benim fanlarda hava soguudugunda yani motor donmusken çalısıyor :)))))

kayar2
21.Mart.2010, 02:37
arkadaslar benim fanlarda hava soguudugunda yani motor donmusken çalısıyor :)))))

senin motor un iç harereti yüksek ateşli motor yakınınada bir dişi motor filan park ediyorsa o zaman hepten kudurur zavallı ne etsin fanlarla sogumaya çalışır işin sen ferkında değilsin8)8)

cenkerdemir
21.Mart.2010, 12:35
senin motor un iç harereti yüksek ateşli motor yakınınada bir dişi motor filan park ediyorsa o zaman hepten kudurur zavallı ne etsin fanlarla sogumaya çalışır işin sen ferkında değilsin8)8)

:p:p:p:p:p:p:p

Uzay
21.Mart.2010, 21:27
:p:p:p:p:p:p......

drozzie79
22.Mart.2010, 15:09
http://www.raptorriders.net/forums/showthread.php?t=4460