PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SABAH SABAH KARŞIMA ÇIKAN ÖKÜZZZZ

kaldera
04.Mayıs.2007, 12:07
arkadaşlar ;
her zaman olduğu gibi bu sabahta saat 8,30 da evden çıktım motorumla.
evimin 300 metre kadar ilerisindeki ışıklara yaklaşırken sağ paralel yoldan bir ısızu kapalı kasa kamyonet e yol verdim benden önce ışıklara girmesi daha uygundu.
neyse önümde bu öküz ben arkada ,benim arkamda diğer araçlar..
o da ne :P adam geri geliyor yaa
korna morna duyan yok.önümdede 1 metreden fazla mesafe var.bende ayaklarımla geri geri itelemeye başladım motorumu.
ama arkamdaki aracın tamponuna dayandım.
maalesef ön çamurluğumu kırdı bu hayvan.
meğer aracın kasasını bu salak,, yolun sağındaki ağacın yola uzanan dalına vurmuş..ilerleyemediiği içinde geri gelmek zorunda kalmış.

öküz beni duyupta dursa.. ben çıkacam aradan ama duyan kim..
hemen ordaki bir marketin aracı imiş..market sahibi geldi özür diledi.hasarımı karşılayacağını söyledi.

altan motora geldim. gerekli siparişi bu gün verecek.pazartesi elimizde olur dedi çamurluk..

okan
04.Mayıs.2007, 12:11
geçmiş olsun kaldera abii yaa... sabah sabah öküz tepmiş desene .....çok var bunnardan piyasada ...allah beterinden korusun abii....

infinitedreams
04.Mayıs.2007, 12:14
Yol versen bir dert, vermesen bir dert.
Öyle mi öküz olur bir insan. Altında kapalı kasa bir araç var. Bu demek oluyor ki arkanı göremezsin. Yani hemen arkanda bir motosiklet olabilir, kedi-köpek vs. olabilir... 6 yaşında bir çocuk olabilir!

"E kapalı kasa kullanıyorum diye her geri vitese taktığımda inip arkayı mı kontrol edicem?"
Hayır zeka yoksunu insan. Sadece riskin farkına varıp Allah'ın sana duy diye verdiği kulaklarını kullanıcan. Uyarı olarak algılanabilecek herhangi ses duymak için çabalıycan. Hoş sana zeka da verilmiş ama...

Geçmiş olsun Uğur Abi.

ercü
04.Mayıs.2007, 12:16
Geçmiş olsun allah beterinden saklasın

aidikurt
04.Mayıs.2007, 12:23
baba ne yazıkkı bu öküzlerden daha cok var geçmiş olsun diyorum ilk ve son olur inşallah

emrahkucukgirgin
04.Mayıs.2007, 12:34
Aman abi geçmiş olsun ucuz atlatmışsın. Ön çatalı bile kırardı o öküz kardeş...

carvalho
04.Mayıs.2007, 12:54
Geçmiş olsun Uğur Abi... Benzer bir durumla ben de karşılaşmıştım. Bağrış çağırış, selektör, uç uca farkedebilmişti eleman. Ondan dolayıdır ki genelde büyük bir aracın arkasında duracaksam ön sol dikiz aynasının hizasında duruyorum. Gerçi yapacaksa öküz yine yapar öküzlüğünü...

iakyurek
04.Mayıs.2007, 12:54
geçmiş olsun kaldera baba !!!

alper_tim
04.Mayıs.2007, 13:06
benimde buna benzer bişey başıma geldi abi öküz dikiz aynasına bile bakmadan geri geri gelmeye başladı hemde binek araba korna sellektör felan ona rağmen lastiğe dokundu biraz sora indi arabadan bişi var mı die kusura bakma görmedim dedi
büyük geçmiş olsun abi az bi zararla atlattın olayı

cellat
04.Mayıs.2007, 13:12
geçmiş olsun
her an her daim olabilcek şeylerden biri gelmiş başına
adam iyice öküzlenip haklı çıkmaya kalkmadıysa iyi
:)

lunatic
04.Mayıs.2007, 14:32
Bunlar sayesinde Hindistan'a gitmek gerekmiyor. Çok sağolsunlar :p

Aksu
04.Mayıs.2007, 14:37
Geçmiş olsun Kaldera. Kamyon sürücüsüne ve benzer sürücülere Okan-Lunatic ve diğer arkadaşlar söyleyeceğini söylemiş katılmamak mümkün değil.

emrahss
04.Mayıs.2007, 16:19
Geçmiş olsun Uğur abi.. Allah korusun..

MaRaNtZz
04.Mayıs.2007, 22:59
Çok geçmiş olsun kaldera abicim...

aslanburclu
04.Mayıs.2007, 23:30
kaldere kardeş çok geçmiş olsun

fakat burda birazda (tecrübene dayanarak yazıyorum ve okuyan arkadaşlarda muhakkak kafasının bir kenarına yazsın) hata sende gibi nedenmi tecrübeli bir motosiklet sürücüsü önündeki aracın tam orta arkasında durmaz nerde durması lazım sol veya sağ arka köşesinde önündeki araç aynalardan seni görür sende grürdün ve kaçma ihtimalin çok yüksek olurdu yanlış veya kasıt arama DOST ACI SÖYLER misali kabul et

tekrar çok büyük geçmiş olsun cana bişey gelmemiş malıda boşver nasıl olsa yerine gelir

yasinsubay
05.Mayıs.2007, 01:40
abi cok gecmis olsun,mala gelsin sana gelecegine

OnurBerberoglu
05.Mayıs.2007, 03:03
Cok geçmiş olsun babacım....

kaldera
05.Mayıs.2007, 10:21
fakat burda birazda (tecrübene dayanarak yazıyorum ve okuyan arkadaşlarda muhakkak kafasının bir kenarına yazsın) hata sende gibi nedenmi tecrübeli bir motosiklet sürücüsü önündeki aracın tam orta arkasında durmaz nerde durması lazım sol veya sağ arka köşesinde önündeki araç aynalardan seni görür sende grürdün ve kaçma ihtimalin çok yüksek olurdu

genel kavram olarak dediğiniz doğru.
ancak bu olayın oluş biçimi çok farklı.yoldaki duruş biçiminizi olmasını istediğiniz şekilde sağlayacağınız yer değildi.

neyse pazartesi günü çamurluk geldiğinde sorunum kalmaz..

aslanburclu
05.Mayıs.2007, 23:24
:idea: kaldera kardeş müsait bir gün karşılıklı bir kahfe içelim

kaldera
07.Mayıs.2007, 11:15
:idea: kaldera kardeş müsait bir gün karşılıklı bir kahfe içelim

sakarya gezisi uygun gibi..gelecekmisiniz,listede göremedim.?