PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : teknik bülten bölümü kurulsun.

snsl66
11.Nisan.2010, 18:22
arkadaşlar bir önerim var ; forumu gezerken pek çok arkadaşımızın. döküman,çizim ve sayısal değerler içeren bilgiler aradığını gördüm. herkesin elindeki teknik dökümanları paylaşabileceği bir bölüm kuramazmıyız. bende dahil çoğu arkadaşımızın elinde kullanıcı klavuzu bile yok. sağolsun arkadaşlar paylaşmışlar forumda arayınca bulmak mümkün ama çok dağınık ve kimbilir arada kaynayıp gitmiş ne önemli kaynaklar var.

gece_bekcisi
13.Nisan.2010, 21:10
Bende haftasonu 2006 rr 250'me kavusuyorum.. kullanici kitapcigini buradan indirebilirsiniz ingilizce...
http://rapidshare.com/files/375466965/users_Manua.pdf

aidikurt
13.Nisan.2010, 23:15
hayır olsun kardesım

cenkerdemir
13.Nisan.2010, 23:49
hayırlı olsun

CELİL
14.Nisan.2010, 09:03
Bende haftasonu 2006 rr 250'me kavusuyorum.. kullanici kitapcigini buradan indirebilirsiniz ingilizce...
http://rapidshare.com/files/375466965/users_Manua.pdfhayırlı olsun kazasız belasız keyifli sürüşler .

Uzay
14.Nisan.2010, 10:27
arkadaşlar bir önerim var ; forumu gezerken pek çok arkadaşımızın. döküman,çizim ve sayısal değerler içeren bilgiler aradığını gördüm. herkesin elindeki teknik dökümanları paylaşabileceği bir bölüm kuramazmıyız. bende dahil çoğu arkadaşımızın elinde kullanıcı klavuzu bile yok. sağolsun arkadaşlar paylaşmışlar forumda arayınca bulmak mümkün ama çok dağınık ve kimbilir arada kaynayıp gitmiş ne önemli kaynaklar var.

Haklısın. Hiç durmadan aynı sorulara cevap veriyoruz. Hepsi bir yerde toplansa güzel olur. Lastik basıncından tut da, yedek depo kullanımına kadar...

snsl66
14.Nisan.2010, 21:06
internetten biraz aradım ve güzel bir kaynak buldum. tek kötü yanı danimarkaca olması(!) danimarkaca olduğunu öğrenmem bile epey vaktimi aldı. ben paylaşımımı yinede yapayım belli mi olur belki danimarkaca bilen vardır.
http://rapidshare.com/files/375846908/6531524-Manual-Megal-Raptor-Dd250e9.pdf.html
ayrıca motoru kurcalarken farkettiğim ve kullanma klavuzunda yazmayan bir şey var; motorun sol yanında hava filtresi kapağının arkasına doğru kontak anahtarını girdiği bir yer var. anahtarı çevirince "tık" ediyor ve bir pim atıyor. bu nedir ? danimarkacası "hjelmas"

Uzay
15.Nisan.2010, 01:13
internetten biraz aradım ve güzel bir kaynak buldum. tek kötü yanı danimarkaca olması(!) danimarkaca olduğunu öğrenmem bile epey vaktimi aldı. ben paylaşımımı yinede yapayım belli mi olur belki danimarkaca bilen vardır.
http://rapidshare.com/files/375846908/6531524-Manual-Megal-Raptor-Dd250e9.pdf.html
ayrıca motoru kurcalarken farkettiğim ve kullanma klavuzunda yazmayan bir şey var; motorun sol yanında hava filtresi kapağının arkasına doğru kontak anahtarını girdiği bir yer var. anahtarı çevirince "tık" ediyor ve bir pim atıyor. bu nedir ? danimarkacası "hjelmas"

Orası sanırım kilit. Motoru park ettikten sonra birşeylerini kilitleyebilmen için. Ama oraya ne kilitlenebilir onu bilmiyorum :p Onun kilidini açtıktan ve pim attıktan sonra onu çekip çıkarabiliyor veya aralayabiliyor olman lazım. Bunu herkes bilmez ;)

kayar2
15.Nisan.2010, 02:39
Orası sanırım kilit. Motoru park ettikten sonra birşeylerini kilitleyebilmen için. Ama oraya ne kilitlenebilir onu bilmiyorum :p Onun kilidini açtıktan ve pim attıktan sonra onu çekip çıkarabiliyor veya aralayabiliyor olman lazım. Bunu herkes bilmez ;)
kask kilidinden bahsediyorsunuz arkadaşlar kaskı kilitlersiniz o meşhur kilide

aırport mekanik
15.Nisan.2010, 16:27
Selamlar arkadaşlar !

Bende bir motosiklet sevdalısıyım,ama motorum yok,hiç deneyimimde olmadı,fakat mekanikçi ve tekniker olmamın avantajını kullanarak,regal raptor yetkili servisinde gönüllü eleman olarak çalışıyorum,bayağı bir faydasını gördüm,görüyorum,teorik bilgilerimin yanısıra pratik uygulamalarda süper oluyor.Genellikle motorcu arkadaşların şikayeti motordan ses gelmesi(çalışma sesinin dışında) ,çözüm : her 5000 km de bir bütün civata ve somunlarınızı tork değerlerinde torklatın.Civata ,somun bağlantılarında ,pul mutlaka kullanılır,ama bazı cıvatalar özel başlıklı olduğundan pula gerek duyulmaz,fakat rondela dediğimiz aslında yay görevi gören pulları mutlaka kullanmak zorundayız ki rondela ,sistemin vibrasyon etkisinden gevşemesini ,tork değerinin üşmesini engeller.

CELİL
15.Nisan.2010, 17:44
Selamlar arkadaşlar !

Bende bir motosiklet sevdalısıyım,ama motorum yok,hiç deneyimimde olmadı,fakat mekanikçi ve tekniker olmamın avantajını kullanarak,regal raptor yetkili servisinde gönüllü eleman olarak çalışıyorum,bayağı bir faydasını gördüm,görüyorum,teorik bilgilerimin yanısıra pratik uygulamalarda süper oluyor.Genellikle motorcu arkadaşların şikayeti motordan ses gelmesi(çalışma sesinin dışında) ,çözüm : her 5000 km de bir bütün civata ve somunlarınızı tork değerlerinde torklatın.Civata ,somun bağlantılarında ,pul mutlaka kullanılır,ama bazı cıvatalar özel başlıklı olduğundan pula gerek duyulmaz,fakat rondela dediğimiz aslında yay görevi gören pulları mutlaka kullanmak zorundayız ki rondela ,sistemin vibrasyon etkisinden gevşemesini ,tork değerinin üşmesini engeller.merhaba mustafanın orada tanışmıştık sitenin adresini vermiştim aramıza hoş geldin forum başlıklarında tanışma topiği var oraya bir başlık aç oradan herkes seni daha iyi tanır :):):):):):):):):):):):):):):):):)