PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizin benzinciniz hangisi

sir82
29.Nisan.2010, 21:06
Arkadaşlar motosikletimi bu çarşamba servisten çıkarttım İçinde yakıt kalmamıştı elemanı yolayıp fişle benzin alıp doldurdular sağolsunlar ben bu konularda hassasımdır. Hangi benzini kullanıyorsunuz diye sordum. Bp kullandıklarını motorlar için baya iyi olduğunu söylediler. Ben shell den başka biryerden almıyorum cevabına karşılık karbüratörü kirletiyor servisimize shell den şikayetçi 2 hatta 3 motor geliyor diyince afalladım benim motorda tam tersi Bp alınca kötü alıyor. Bu konuda düşünceleriniz varsa paylaşırmısınız

snsl66
29.Nisan.2010, 22:50
şahsen ayrım yapmıyorum duruma göre kendime yakın neresi varsa ordan alıyorum. markaya göre kalite farkediyormudur bilemem ama fiyat boykotu amaçlı olarak bazı benzincilere ambargo uygulayan geniş kitleler olduğunu biliyorum ; farzı mahal, adamlar diyor ki; " bu ay kimse shell'den benzin almasın" bizim arkadaşlardan birine bu gruplardan biri tarafından mail geliyordu. neyseki bizim makinalar cimri. şerokeyle gezen sarışın ablalar düşünsün.

sir82
29.Nisan.2010, 23:27
Valla işin boykot kısmını ilk defa öğreniyorum, ama ben bildim bileli babamda benzin sözkonusu oldumu shell bulana kadar diğer benzincileri es geçer. Sebebini sorduğumda yakıt kalitesi daha iyi motoru, karbüratörü kirletmiyo der. Harici yakıtların ceremesini çektiğimiz anlar olmuştur tabii. Ha bu arada shell benzin istasyonumuz yok, yani yanlış anlaşılmasın :)

kayar2
30.Nisan.2010, 09:43
Arkadaşlar motosikletimi bu çarşamba servisten çıkarttım İçinde yakıt kalmamıştı elemanı yolayıp fişle benzin alıp doldurdular sağolsunlar ben bu konularda hassasımdır. Hangi benzini kullanıyorsunuz diye sordum. Bp kullandıklarını motorlar için baya iyi olduğunu söylediler. Ben shell den başka biryerden almıyorum cevabına karşılık karbüratörü kirletiyor servisimize shell den şikayetçi 2 hatta 3 motor geliyor diyince afalladım benim motorda tam tersi Bp alınca kötü alıyor. Bu konuda düşünceleriniz varsa paylaşırmısınız

arkadaşlar benzin olarak ben opeti tercih ediyorum sebebleri ise wc leri temiz ayrıca benzinleride iyi ancak bu her bayi iyi olmıyabilir devamlı aldıgım yerden alırım genelde birde buyuk devlere boykot yapıyorum shel bp totaldan özelikle almıyorum petrol fiatlarını bunlar ayarlıyor genelde fazla satış olunca fiatları dahda çok artırırlar mümkün oldugunca onlardan uzak kalmanızı tavsi ye ederim eger satışları düşerse genel petrol fiatına yansır belkiiii:shock:

CELİL
30.Nisan.2010, 09:47
merhaba ben bana yakın olduğu için ve benzininden sorun yaşamadığım için evimin yakınındaki shell den sürekli aynı benzinciden alıyorum sorun yaşamadım araba varken bp den alıyordum bp nin benzinininde kaliteli olduğunu biliyorum bu iki markada iyi shell in eskiden kalitesi çok ,iyi değildi fakat artık güzel en önemli olan kendine güvendiğin sorun yaşamadığın bir benzinci belirleyip sürekli aynı benzinciden almak ne marka olursa olsun benzincinin deposunun ne kadar bakımlı temiz olduğu en önemlisi 8)

cenkerdemir
30.Nisan.2010, 12:18
BİZİM ORDA TOTAL VARDI benzini kötü adam gibi benzin bizim orda bp de var bende ondan alıyorum

Oldrider
30.Nisan.2010, 14:54
Arkadaşlar benzin mazot fiyatlarını maliye bakanlığı, yani hükümet belirliyor. Motorum için Petrol Ofisi 95 oktan, arabam için ise Shell 97 oktan kullanıyorum. Önemli olan körü körüne bir markaya bağlanmamak. Shell'in benzini çok iyidir, ama geçen yıl tatil sırasında Osmaniye'de bir Shell'den benzin aldım; benzin kirli çıktı. Motor arıza lambası yandı. Resmi yetkili servise çektim, bezinin kirli olduğunu tespit ettirdim. Şikayet ettim ve kirli benzini satan Shell istasyonu hakkında soruşturma açıldı ve ihtar aldı. Nerede olursanız olun benzinden ve benzin istasyonundan yana bir şikayetiniz varsa bunu dile getirin, bilinçli tüketici olarak sesinizi yükseltin. Ben şikayet etsem, sesimi yükseltsem ne olacak ki demeyin.

kaanka
30.Nisan.2010, 15:14
Hepsi........

carvalho
30.Nisan.2010, 15:32
Benzinin kalitesi marka ile değil bayi ile ilgilidir.
Bostancı shell'in benzini ile 4 km ilersindeki kapet shell'in benzini arasında çok net performans farkı vardı. Kapet'ten arabama aldığım tam depo benzinle bostancı shell'den aldığım tam depo benzine göre 80-90 km daha az yol yaptım. Çekişi de düşürdü zaten.

Aynı şekilde, uzun yolda Bolu'dan aldığım BP beni Adapazarı otoban'da yolda bırakırken Maslak BP'den aldığım benzinle aslanlar gibi yol yapıyordum.

Burada önemli olan marka değil bayilerin "şeref"leridir.

ekselans
30.Nisan.2010, 17:59
petrol ofisinden şaşmam, petrol ofisinden aşmam

sir82
30.Nisan.2010, 18:51
Ben İzmir Gaziemir de ikamet ediyorum ve girişinden sonuna kadar her 100 mt de shell var, araya Bp ve diğerleri karışıyo buda galiba psikolojik olarakda alışkanlık yapıyo olabilir. Bayii meselesine gelince evet yola yakın olan ve temiz yakıt sunan bayiler var şimdiye kadar hiçbirisinden arıza çıkmadı