PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Raptor 250E-9 Lastik

kurucuc
30.Nisan.2010, 20:01
Arkadaşlar selamlar herkese yine...Bugün 2005 model raptorumu(siyah) aldım ve bir kaç ufak bakımdan sonra salıya tam manasıyla alıyorum ustadan :) Bi kaç sorum olacak sizlere; 1.sorum lastik çapları ve nerden uygun markayla, fiyatı bulabileceğim......2.sorum ise ön fren komple kısmı değişicekti motorun fakat fiyatını sıfır olarak 250 tl dıye soyledı usta..dısc harıc yanı balataları bastıran kısım ABS fılan yazıyor parcanın ustunde(tüm gövde kısmı olarak düşünün) ve 0 yerıne tornaya verırız dedı(balataları dısc'e ıten valfcikler gibi korukler var)..0 ının fıyatı pahalı mı soyledı ve bu sekılde aynı ıslemı yaptıran var mı acaba aranızda..Bugun ıstanbul servısını aradım 125 tl dedı 0 ına......saygılar,sevgiler

kurucuc
01.Mayıs.2010, 10:23
yaw dün yazmama rağmen anca 5-10 kişi okumuş bu konuyu..hellal olsun valla..okuyanlarda sadece bakıp cıkmıs..madem bılgın yok neden uye olursunuz kii...yada madem uye oldun; belki ufakta bi bilgin var neden bi kaç kelime yazmazsın kii......sanırım burda hersey foss....daha ilgili ve yardımsal bi chopper sitesi var ise bari onu söyleyinde oraya kayıt olayım...zaten yazılar hep 2008 veya 2007 ...en erkenı genelde 2009 burda....

Uzay
01.Mayıs.2010, 11:42
Hayırlı olsun.

Burada sana yardımcı olacak üstadlar var. Ama bazı günler böyle olur. Sinirlenmeye gerek yok.

Ben daha erken cevap verecektim ama şu andaki avatarım müsait değil :p
Ayrıca sordukların hakkında pek bir bilgim yok.

Lastik olarak Duro'yu önerebilirim. Fiyat konusunda birşey diyemem. Ama arada iki kat fiyat farkı varsa buradan sipariş et, ustan da sadece işçilik alsın.

Sert mesajına rağmen tekrar hoşgeldin aramıza 8)

kurucuc
01.Mayıs.2010, 14:19
saolasın dostum..demek ufakta olsa bilgisini paylaşacak birileri var aramızda...artık onlarla yola devam edeceğiz.. ;)

sir82
01.Mayıs.2010, 23:15
Kardeş bu tür konularda parçanın orjinaline sadık kalmanı öneririm işin içinde hele hele fren varsa bu tornayla vs olacak işmi bilmem ama ileriye yönelik bence uzun ömürlü olmaz . Orjinalini tak için her daim rahat olsun motosikletin lastik ebatlarını sormuşsun hangi motor lastikçisine gidersen git onlar ebatlarını söyler sana zaten Ankarada Redline motor Regal in daimi bayisi galiba oradanda yardım alabilirsin.

Bazen bende mesajımın okunmamasına bozulurum ama sakin olmak lazım yeni üye olduğumuz sitede ileriye yönelik iyi bi imaj için8)

kayar2
02.Mayıs.2010, 01:39
yaw dün yazmama rağmen anca 5-10 kişi okumuş bu konuyu..hellal olsun valla..okuyanlarda sadece bakıp cıkmıs..madem bılgın yok neden uye olursunuz kii...yada madem uye oldun; belki ufakta bi bilgin var neden bi kaç kelime yazmazsın kii......sanırım burda hersey foss....daha ilgili ve yardımsal bi chopper sitesi var ise bari onu söyleyinde oraya kayıt olayım...zaten yazılar hep 2008 veya 2007 ...en erkenı genelde 2009 burda....
alıngan arkadaşım umdugun cevapları bulamayınca döktürmüşün tabii heycan ayrı bişey ön fren diskleri torna ile filan randıman alamazsın bir sürüde paranı alırlar tekrar yeni almak zorunda kalırsın eger çalışmıyorsa o parça elçik hidrolik deposu hortum ve abs ve balata takım olarak 125 tl veriliyor alıp tak ankarada sın galiba 250 fazla demişler ali ustadan veya emra ltd den alabilirsin ayrıca ön fren en önemli parçalardan biridir acil durumda acile gönderiri insanı allah muhafaza

lastik duro tak araştır ankarda nerde uygun bulursan bulamazsan yaz burya tel verelim burdan kargoyla gönderirler sana kazasız sürüşler

kurucuc
02.Mayıs.2010, 16:28
alıngan arkadaşım umdugun cevapları bulamayınca döktürmüşün tabii heycan ayrı bişey ön fren diskleri torna ile filan randıman alamazsın bir sürüde paranı alırlar tekrar yeni almak zorunda kalırsın eger çalışmıyorsa o parça elçik hidrolik deposu hortum ve abs ve balata takım olarak 125 tl veriliyor alıp tak ankarada sın galiba 250 fazla demişler ali ustadan veya emra ltd den alabilirsin ayrıca ön fren en önemli parçalardan biridir acil durumda acile gönderiri insanı allah muhafaza

lastik duro tak araştır ankarda nerde uygun bulursan bulamazsan yaz burya tel verelim burdan kargoyla gönderirler sana kazasız sürüşler
kayar 2 abi sağolasın..walla ilk motorumuz :) elimizden bi tutan, akıl alacağımız kişilere ihtiyaç var..dun 250 tl sırf dedıgım on fren olayı ıcın verdım..ama bunun ıcınde gıdonda cok ufak bı asağı,yukarı sapma,amortisörün çok az geriye kayması ve dedıgım o olat vardı abi. işçilikle birlikte 250 verdim.(3 adet işleme) çok mu acaba sence abi..saolsun usta siyah ve şaseye tutan çelik bi parca yaptırdı,orjinal oldu...yenısı tabiki benimde tercihimdir fakat acemiyim walla daha ..bu arada regalin bayisi olan bi arkadas bu ıslemı yapan ve makina ıle ılgılenen...muşür için 80 diyor son o kaldı..80 tl muşir için pahalı mı ..dırek kendım mı ısteyım emre ltd den...abicim cebim 532 306 46 86 cihan

kurucuc
02.Mayıs.2010, 16:31
Kardeş bu tür konularda parçanın orjinaline sadık kalmanı öneririm işin içinde hele hele fren varsa bu tornayla vs olacak işmi bilmem ama ileriye yönelik bence uzun ömürlü olmaz . Orjinalini tak için her daim rahat olsun motosikletin lastik ebatlarını sormuşsun hangi motor lastikçisine gidersen git onlar ebatlarını söyler sana zaten Ankarada Redline motor Regal in daimi bayisi galiba oradanda yardım alabilirsin.

Bazen bende mesajımın okunmamasına bozulurum ama sakin olmak lazım yeni üye olduğumuz sitede ileriye yönelik iyi bi imaj için8)
saolasın sir82...lastik konusuna hemen bakacağım...Motor Mr.quanta nın dı..onun makınayı aldım...saolsun baya bı ındırdı fıyatı...

carvalho
03.Mayıs.2010, 10:24

Arkadaşım, soruna yanıt aldığına göre bu mesaj için bir özür borcun var sanırım.

kurucuc
03.Mayıs.2010, 22:16
Arkadaşım, soruna yanıt aldığına göre bu mesaj için bir özür borcun var sanırım.
Beni, bilgisi doğrultusunda aydınlatan ve yadımcı omaya çalışan motor severler kusuruma bakmasın.Onlardan özür dilerim .Sonsuz teşekkürler. Tekerleğiniz hep sağlıklı dönsün.