PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 5. viteste vurma

sir82
03.Mayıs.2010, 19:04
Arkadaşlar motorumu servisten geçen hafta vites sorunu ve akü için bırakmış halloldu diye almıştım. Otobanda 5. vitese atıp 80 km üzerine çıkınca vurma yapıyor. Bu sorun daha öncede vardı hala gitmemiş bilgilerinizi paylaşmanızı rica edicem :(

cenkerdemir
03.Mayıs.2010, 19:48
nasıl bir vurma ?
ben 120 görüorum vurma yok ama yavaşlayıp vites dürürürken neredeyse komple motor düşücek gibi ses çıkıyor tak tuk motor altından sordum normalmiş :?

sir82
03.Mayıs.2010, 21:34
İleri doğru tepme gibi bir durum oluşuyo ve o hızda dengemi bozuyor. Malumunuz konuyu saat 16:00 dalaylarında misafirdeyken açmıştım yolda gelirken ufak bi kaza geçirdim verilmiş sadakam varmış. Sağ şerit bomboştu bütün sürücüler sol ve orta şeridi kapatmış önüm boş bende yapıştırdım gaza bide ne göreyim zamansız bi kırmızı ışık yola çıkacak arabalar derken fren olayını beceremeyip kendimi yerde buldum . Allah kimseye göstermesin deyim :?

Uzay
03.Mayıs.2010, 21:37
Geçmiş olsun kardeşim. İnşallah son kazan olur

_KARADUT_
03.Mayıs.2010, 21:39
çok geçmiş olsun

sir82
03.Mayıs.2010, 22:00
Saolun valla düşme prosedürünüde yerine getirdik bundan sonra akıllanırız her boş bulduğumuz yolda hızlancaz diye bi kaide yok onu iyice öğrenmiş olduk. Motosiklet 1. viteste kalkma sorunu yaşadı ilkin sonra sonra toparladı

kafkasli
03.Mayıs.2010, 22:01
büyük geçmişler olsun kardeşim umarım birdaha yaşamazsın allah kimseye göstermesin...:cry:

cenkerdemir
03.Mayıs.2010, 22:17
geşmiş olsun arkadaşım bizleri sıkan acemiymiş gibi gösteren dizlikler bu gibi durumlarda çok işe yarıyor ama dikaktli ve korumalı olalım hepimiz.

sir82
03.Mayıs.2010, 23:47
Hepinize tek tek teşekkür ederim malum bu tür durumları ailemize anlatmayız diğer bi ailemizde burası çünkü böyle ortak bi zevkimiz ve ortak sorunlarımız var birbirimizn halinden ancak biz anlıyoruz. Bütün İzmiri gez dolaş altını üstüne getir bişey yok eve ramak kala işte Allah beterinden saklasın. Dizlik, dirseklik ve bellik şart oldu :)anlıyacanız gibi sorun yok iyiyiz

cenkerdemir
04.Mayıs.2010, 00:02
dirseklik yerıne korumalı mont tavsıye ederım eldıvenlerde kormalı olsun dızlıkle mafsalsız yanı vıdasız olsuz deponu cızmesın bellık uzun yolda sar kısa mesafelerde ben takmıyorum mont koruyor zaten

CELİL
04.Mayıs.2010, 09:42
çok geçmiş olsun zararsız ufak olaylar tecrübeyi arttırır büyük kazalardan korur hepimizin böyle olayları vardır sağlığımıza bir şey olmasın yeter
sorununa gelince anladığım kadarıyla motor giderkaen ani zıplama yapıyor bana debriyaj kaçırıyor gibi geldi yani debriyaj balatası bitmiş olabilir kontrol için 1 inci vitese takıp haraket etmek için gaza kuvvetlice yüklenip aynı zamanda frenlere asılacaksın motorun hareket etmesini engelliyeceksin motorun stop etmesi yada patinaj yapması gerekiyor bu ikisini yapmıyorsa motor hareket etmeyip gazı iyiyorsa debriyaj kaçırıyordur ama bu işi yaparken motor altından kaçabilir sen en iyisi bunu ustaya yaptır kolay gelsin

bozkurt
04.Mayıs.2010, 10:24
Merhaba,öncelikle geçmiş olsun.Bir musibet,bin nasihatten iyidir.
Eğer kesmeyi yüksek sürate geldiğinde yapıyorsa,hava girişinde sorun vardır.Hava filtreni (Doğru takılıp takılmadığını ve temizliğini) ve ayarlarını kontrol etmeni tavsiye ederm.
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kal.

Uzay
04.Mayıs.2010, 10:37
kontrol için 1 inci vitese takıp haraket etmek için gaza kuvvetlice yüklenip aynı zamanda frenlere asılacaksın motorun hareket etmesini engelliyeceksin motorun stop etmesi yada patinaj yapması gerekiyor

Kontrol için yokuş aşağıya 5. viteste 120 ile giderken debriyaja basacaksın ve ardarda 4-3-2 ve 1. vitese geçip debriyajı bırakacaksın. Motorun sağlıklı çalışmasını engelleyeceksin. Motorun stop etmesi veya senin ölmek gerekiyor

Celil abi bu ne? Öldürcen mi adamı :p

CELİL
04.Mayıs.2010, 11:15
Kontrol için yokuş aşağıya 5. viteste 120 ile giderken debriyaja basacaksın ve ardarda 4-3-2 ve 1. vitese geçip debriyajı bırakacaksın. Motorun sağlıklı çalışmasını engelleyeceksin. Motorun stop etmesi veya senin ölmek gerekiyor

Celil abi bu ne? Öldürcen mi adamı :puzay 5 inci vitesten bahseden kim durduğu yerde kalkış yapar gibi yapacak bunları kıh kıh kıh 8)

sir82
04.Mayıs.2010, 11:27
Ben Celil abinin söylediğini yapmışlığım var tabi kazara sürmeyi öğrenmeye çalışırken aynı anda freni sıkıp gaza yüklenmiştim kalkmaya çalışırken tabi motor patinaj yapıp altımdan kaçmıştı. Yani bu kontrolü yapmış bulunmaktayım:)Tabi üstünden zaman geçmesi bişeyleri değiştirirmi bilemem

Uzay
04.Mayıs.2010, 11:48
Ben Celil abinin söylediğini yapmışlığım var tabi kazara sürmeyi öğrenmeye çalışırken aynı anda freni sıkıp gaza yüklenmiştim kalkmaya çalışırken tabi motor patinaj yapıp altımdan kaçmıştı. Yani bu kontrolü yapmış bulunmaktayım:)Tabi üstünden zaman geçmesi bişeyleri değiştirirmi bilemem

Benim dediğimi yapmazsın umarım ;)

cenkerdemir
04.Mayıs.2010, 12:04
Uzay birgün köprü gişelerine gelirken direksiyona oturmuş bir öküz çıktı karşıma
ogs şerdine geçmiş boş diye arada kgs kaymaya çalıştı bende ogs kullandığım için fren fren fren olmadı vites düşürdüm çatır çutur ses geldi arkamdan gelen araçlar olmasa kaskımı adamın kafasında kırıcaktım kısmet işte.

Uzay
04.Mayıs.2010, 12:21
Uzay birgün köprü gişelerine gelirken direksiyona oturmuş bir öküz çıktı karşıma
ogs şerdine geçmiş boş diye arada kgs kaymaya çalıştı bende ogs kullandığım için fren fren fren olmadı vites düşürdüm çatır çutur ses geldi arkamdan gelen araçlar olmasa kaskımı adamın kafasında kırıcaktım kısmet işte.

Öküz işte...

RızaHoşgör
09.Mayıs.2010, 09:57
Beyler Bu Motorlarda 120 Ile Giderken Vites Düşürmeye Kalkarsanız Duyacağınız Ses Asfalta Düşmüş Motor Blok Sesi Olacaktır.ne Yapıyorsunuz Yaaa.cenker O Tatur Cutur Sesleri Dişlilerden Geliyorki Hiç Iyi Bir Işaret Değil :(
Sir85 80 Km Hızda Vites Atınca Ses Gelişyor Ve Gittiğin Usta Normaldır Diyorsa O Ustadan Farklı Bir Ustayada Git Derim.bu Sitede 5 Yıldır Rr Kullananlar Var.böyle Birşey Yaşadıklarını Sanmıyor.4yıldır Ben Kullanıyorum Ben Ilk Defa Duydum.aman Dikkat.unutma Bu Motorların Bzılarının ömrü Kısa Oldu çünki şimdinin Ustaları Acemiliklerini O ömrü Kısa Olan Motorlarda Attı.umarım Anlatabilmişimdir.hatırlı Sürüşler

Periscope
12.Mayıs.2010, 21:49
İleri doğru tepme gibi bir durum oluşuyo ve o hızda dengemi bozuyor. Malumunuz konuyu saat 16:00 dalaylarında misafirdeyken açmıştım yolda gelirken ufak bi kaza geçirdim verilmiş sadakam varmış. Sağ şerit bomboştu bütün sürücüler sol ve orta şeridi kapatmış önüm boş bende yapıştırdım gaza bide ne göreyim zamansız bi kırmızı ışık yola çıkacak arabalar derken fren olayını beceremeyip kendimi yerde buldum . Allah kimseye göstermesin deyim :?

Geçmiş olsun.Bugün Honda motor eğitim merkezinde eğitimdeydim.Öncelikle fren olayını öğretiyorlar.Uzun seneler motor kullananlar bile vardı eğitim.Teori ve pratik faydalı bir eğitim tavsiye ederim.Ben çok memnun kaldım.

Bilgine

sir82
13.Mayıs.2010, 01:07
Saol teşekkür ederim aynı zamanda çok akılcı davranmışsın tebrikde ediyorum