PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : teknik bir soru??

fafenk
16.Mayıs.2010, 00:14
öncelikle merhaba abilerim..size bir sorum olacak sahibinden.com da bi motor gördüm carbon ve mat siyah kaplama yaptırmış motoruna hosuma gittii bunu yapan bi yer bilio musunuz nekadardır ve her renge yapılabilir mi(mesala kırmızı bi motoru siyaha çevirebilr mi yardımcı olan abilerime şimdiden teşekkürler..:D

RızaHoşgör
16.Mayıs.2010, 00:44
Paran çoksa yaparsın

CELİL
16.Mayıs.2010, 12:13
yapan bir adres bilmiyorum fakat o tarz isleri motor modifiyesiyle uğraşanlar yapar veya iyi boyacı bulucan ama maliyeti çok tutar astarı yüzünü geçer ama tercih meselesi istersen yapılmayacak iş yoktur para her şeyi çözer

snsl66
16.Mayıs.2010, 19:52
kırmızı motoru siyaha çevirirsen ruhsatada uygun şekilde işlettirmen gerekir. yaptırdıktan sonra bunu unutursan sorun yaşarsın. biliyorsundur ama yinede hatırlatayım.

orpheus
16.Mayıs.2010, 21:00
öncelikle merhaba abilerim..size bir sorum olacak sahibinden.com da bi motor gördüm carbon ve mat siyah kaplama yaptırmış motoruna hosuma gittii bunu yapan bi yer bilio musunuz nekadardır ve her renge yapılabilir mi(mesala kırmızı bi motoru siyaha çevirebilr mi yardımcı olan abilerime şimdiden teşekkürler..:D

o karbon dedikleri özel bir pasta ile hazırlanmış daldırma boya...:D
diger kısımları ise mat hazırlanmış klasik pistole boya...
boyayı hazırlatırsan bir kompresor ve tabancayla sen bile yaparsın..:D
güven bana gözüktügü kadar karmaşık degil..
sorun boyanın fıçı bazında hazırlanıyor olması..
buda maliyet....

orpheus
16.Mayıs.2010, 21:08

ve bildigim kadarı ile boya rengi degiştimi ruhsat yeniden çıkarılıyor...
buda artı bi masraf....
anlıcan vakit ve para isteyen bir iş...
boya imal eden bir arkadaşın yoksa tuzlu biraz çünkü o fıçı motordan pahalıya mal olur...
bu yaz sezonu sanırım sürekli şehir dışında olacagım için motor işini önümüzdeki sezona erteledim açıkçası..
ama döndügümde bu tip yenilemeleri kendi motorumada isteyen sizlerede yapmayı düşünüyorum açıkçası...
o zaman hepinizi bilgilendirecegim..
sevgiler...