PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dd 250e-9

xerophyte
16.Mayıs.2010, 15:58
Arkadaşlar selamlar.

Geçen sene agustos ayında Ali ustadan dd250e 9 aldım. Ve geçen sene ağustosta ehliyetimi aldım. Yani çok tecrübem yok. Geçen sene uzun yola çıkma şansım da olmadı. Bu sene öyle bir planım var. Ama çevremde motorcu arkadaşlarım da yok. Kafama takılan bir şey var. Regal Raptor la uzun yola çıkıldığında sizin ideal hızınız ne oluyor? 80 den sonra ki 80 de bile hafif bir vibrasyon var benim motorumda. Yıllardır araba kullanan biri olarak ta 70-80 km hızla uzun yolda çekilmezmiş gibi bir düşüncem var. Gerçi motot sürmek çok keyifli 70 le ama uzun yol gözümde büyüyor gibi. Bu vibrasyon hepinizde var mı,yoksa bana özgü bir şey mi? Uzun yolda hız ortalamanız ne oluyor? Yanıtlar için teşekkürler

Uzay
16.Mayıs.2010, 16:41
Selam,

80'den sonra vibrasyon oluyordu ama çok ince. 120'ye doğru biraz artıyor. Ama o da çok sorun olacak bir vibrasyon değildi benim için.

Uzun yola çıkmışlar daha ayrıntıya ineceklerdir.

snsl66
16.Mayıs.2010, 19:49
gösterge her nekadar 140 göstersede motorumuzun kullanma klavuzunda azami hızın 110 km olduğu yazıyor. ben şahsen kullanma klavuzuna riayet etmek gerektiğine inanıyorum. sanırım vibrasyon olayı motordan motora değişiyor en fazla 110 km hız yaptım vibrasyon hiç rahatsız etmedi ama cam yoksa 100 km'den sonrası biraz çarpıyor oda ayrı bir konu.

CELİL
17.Mayıs.2010, 09:06
merhaba vibrasyon az çok her motorda var normal bir durum uzun yolda otobanda değilsen yeterli ve keyifli sürüş motoru kasmadan ortalama 90 -100 km dir yolda yanında en az 1 motor daha olursa hıç sıkılmadan yol alırsın uzun yol en keyifli sürüştür şimdiden keyifli sürüşler 8)