PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : REGAL İLE YAPTIĞINIZ EN UZUN KM

madend
08.Mayıs.2007, 01:57
regalinizle yaptığınız en uzun km,yi,ortalama hızınızı ve kontak kapamadan kaç km yaptığınızı yazarsanzı sevinirim.Çünki regalimle uzun yola çıkmaya biraz korkuyorumda.Böylece motoruma olan güvenim artabilir.herkeze iyi sürüşler.

RızaHoşgör
08.Mayıs.2007, 07:28
arkadaşım bu konuda sanırım en dogru adres müslüm baba.istanbul-antep-istanbul yapmıştır.

emrahkucukgirgin
08.Mayıs.2007, 10:34
Ben 2 kişi Bolu Götnük Sünnet gölü yaptım. 120-130 km hız. toplam 600 km git gel. Tek kontakda 100 km...

infinitedreams
08.Mayıs.2007, 11:01
Günlük maksimum 720 km
Tek marşta 230 km... ayağım bile yere değmeden. İnanılmaz keyifliydi.

İnsan biraz yoruluyor tabi ama öyle anlatılacak, sıkıntısı çektim diyebileceğim bir yorgunluk olmamıştı.

speedygonzales
08.Mayıs.2007, 12:30
Max, İzmit ve Bursa olmak üzere geri kalanı şehir içi sayılabilir, 9 gün 1370 km. (Nacizane...)

madend
08.Mayıs.2007, 23:55
vay be bizim regaller neymiş öle motora olan güvenim baya arttı hepinize çok teşekkürler. bu arada orjinal zincirlemi oldu bu olaylar

Tayfun
09.Mayıs.2007, 00:38
Son gezide 400 km yaptık topluca, ama işin en ilginci 2500 metre yüksekliğe kartepeye çıkarken yaşandı, oksijen ajaldığı için zengin karışıma geçen motorlar yokuş yukarı bayılma moduna girdiler ama teklemeden tepeye kadar çıkabildiler, yukarıdan tekrar 2500 metre aşağıya inen motorlarımız birden aslan kesili verdi :)

aslanburclu
09.Mayıs.2007, 00:56
uleeeee tayfun depo kaç km.bittiiiiii (hani millet benzin alırken senin yarım dolu depo)

Tayfun
09.Mayıs.2007, 01:15
380 kmde bitti komtanım yani yedeğe geçtim, şehir içinde kullandım yoksa 400 garantiydi komtanım ;) yedekle beraber 450 rahat yaparım şahidimde sizsiziniz valla ;)

madend
09.Mayıs.2007, 01:30
abi senin motor yakmamıs koklamış benzini o zaman ben ilk full depomda 240 km de yedeğe geçtim.çok yakıyo diye sinir oldum valla

Tayfun
09.Mayıs.2007, 02:01
Valla kokladı, herkes sapancada benzin aldı dönüş yolunda ben almadım 1 depoyla gittim geldim birazda burda gezdim ...

infinitedreams
09.Mayıs.2007, 11:34
...bu arada orjinal zincirlemi oldu bu olaylarBenimki (günde 720, durmaksızın 230) orijinal zincirleydi. 11.000'i geçtim şuan, hala üzerinde kendi zincirleri var. Yazı çıkartacak sanki.

madend
09.Mayıs.2007, 23:37
Benimki (günde 720, durmaksızın 230) orijinal zincirleydi. 11.000'i geçtim şuan, hala üzerinde kendi zincirleri var. Yazı çıkartacak sanki.
abi çok sağol sayende motoruma gerçek anlamda güvenmeye basladım.ay sonu gönül rahatlığıyla kütahyadan bursaya gecebilirim.

UnicornKnight
10.Mayıs.2007, 01:24
kontak kapatmadan;
istanbul-bursa/bursa-istanbul
istanbul-tekirdağ/tekirdağ-istanbul
yaptı benim unicorn'um...kısmetse yaz sonu yıllık iznimde hem baba hem anne toprağına gideceğiz beraber (istanbul-trabzon-rize) dönüşte de istikamet aynı tabii...(rize-trabzon-istanbul)

tan21
13.Mayıs.2007, 17:24
fethiye izmir yaptım 2 saat uyudum sonra izmir fethiye yaptım ortalama 850 km sanırım toplam da 10 saat durmadan 230 km gidilir gidilmesinede bizim motorlar gitmez biraz yüksekten atıyoruz gibi geldi bana intruder dragstar bile bunları zor yapar ii düşün 230 km çok çok mesafe adama kramp girer çişi gelir hiç mi durmadın kardeş yuh

madend
14.Mayıs.2007, 01:18
bu gün en sonunda uzun sayılabilecek bir yola çıktım.200 km yaptım.85 km hiç durmadan gittim.bizim RR lar baya güzelmiş baya zevk verdi.

fethiye izmir yaptım 2 saat uyudum sonra izmir fethiye yaptım ortalama 850 km sanırım toplam da 10 saat durmadan 230 km gidilir gidilmesinede bizim motorlar gitmez biraz yüksekten atıyoruz gibi geldi bana intruder dragstar bile bunları zor yapar ii düşün 230 km çok çok mesafe adama kramp girer çişi gelir hiç mi durmadın kardeş yuh
tan21 kardeşim bence çok sıkıştırmadığın sürece gider bizim motorlar o yolu hele bide zincirin o-ringli filan kaliteli ise çok rahat gidersin.
bu arada hiç durmadan 375 km yapıyorum arabayla(ist-kütahya) yolda hiç bi şeyede ihtiyacım olmuyo

infinitedreams
14.Mayıs.2007, 11:54
230 km gidilir gidilmesinede bizim motorlar gitmez biraz yüksekten atıyoruz gibi geldi bana intruder dragstar bile bunları zor yapar ii düşün 230 km çok çok mesafe adama kramp girer çişi gelir hiç mi durmadın kardeş yuhHem 230 km gidilir ama bizim motorlar gitmez demişsin, hem de 230 km çok uzun mesafe kramp girer, çişi gelir demişsin. Bence sen iyi düşün. Bizim motorlar mı gitmez, yoksa biz mi gidemeyiz.

Senin motorunu ya da anatomini bilmiyorum ama benim motorum gidiyor. Ayrıca yüksekten falan da atmıyorum. Çok ilgini çektiyse sadece beş dakikalık bir sigara molasıyla (tuvalete de gitmeden) Abant'a da gitmişliğim var. Molada motoru kapatmadım bile.

UnicornKnight
14.Mayıs.2007, 12:15
neden durmadığımı yazdığımda pek çoğunuz ayıplayacaksınız ama... :D
ramazan ayı öncesi (2 gün kala) alkol jübilesi yaptığımız bir gece kankamdan çıktı fikir...zaten kafalar fazlasıyla iyiyken düştük yola...hedef izmir-tire idi aslında,fakat bursa il merkezi'nde iyiden iyiye kendimize gelince yaptığımızın ne derece mantıksız olduğunu idrak edip geri dönüş yoluna düştük...bu arada giderken topçular feribotuna giden son sapağı kaçırdığımız için tüm körfezi dolaşarak indik bursa'ya...sabah saat 10 gibi eve varıp bir de üstüne ehliyet kursundan direksiyon sınavının pazar günü değil cumartesi (yani eve vardığım gün) olduğuna dair telefon gelince bir de o yorgunlukla sınava girdik...
arkadaşım 2 gün boyunca oturamadı bu arada,artçı koltuğu felaketi oldu... :D
ayrıca makinanıza güvenin biraz,dönüş yolunda bu kez kaçırmadan bindiğimiz feribot hariç o kontak kapanmadı... :cheesy:

TuoBerg
15.Mayıs.2007, 10:03
ahaha aceminin hali bi başka, kontak kapamadan 40 km gittim be ne diosunuz siz :D gerçi bu 3. motora inişimde oldu, bide iyi gittik yani, onurla beraber arada gaz açtık ama genelde tam bi touring yaptık yawaş ve doğanın keyfini çıkara çıkara :D

Macgyver
04.Haziran.2007, 23:10
13500 km deyim.

Hiç yolda kalmadım. Bir keresinde 135 km yolu 120 km nin altına düşmeden 57 dk da aldım.
.lastiğim hiç patlamadı. Birkez elciklere kadar gelen derin bir göletten geçtim gene beni yarı yolda bırakmadı :D
Hiç kaza yapmadım. 7000 km den sonra motor okadar hafiflediki bazen biskletimde gidiyormuş gibi hissettiğim anlar oldu.
Çok dik rampalarda 2 kişi ile motorun muhteşem soğutması ve torku ile beni kendisine hep hayran bıraktı.
Ben onla ilgilendim oda beni hiç üzmedi.

Bu süre zarfında değişmiş parçalarım olarak bir liste yapayım.
1) Benzin depom musluğundaki kaçaktan dolayı deişti.
2) derbiyaj balatam deişti.
3) ön fren ve arka fren balatalarım deişti
4) devirdaim pompam deişti
5) 2 kez ön fren müşürü deişti
6) 5-6 kez buji deiştim am son bujimi 6000km dir kullanıyorum çünkü bakımını yapmayı ve ayarlamayı öğrendim bujilerin :)
7) Aküm deişti (eski akümü özellikle kış aylarında 5-6 kez şarz ettirdim)
9) 2 kez hava filtrem deişti
10)2 kez egsozlarım deişti(ancak sorun olduğundan deil sadece sarararak renk deiştirmesi ve garanti hakkım olarak opsiyonumu kulllandım)
11) 5 kez arka fren lambam deişti.
12) Sol ayaklık yolda giderken düşmüştü o deişti :)
13) 10 kez yağ deişti
14) zincir plastik takozları deişti(adını hatırlayamadım ama bir adı vardı)
15) Şanzumanda vites dişlilerine boşluk fazlalığını doldurmak için pul taktırdım.
16) 4 kez sis farlarımın ampulünü deiştirdim.
17) 2 kez yanan sigortamı deiştirdim
18) ön zincir dişlisinin motora girdiği yerdeki keçe deişti hemde hondanın keçesiyle çok güzel oldu.
19) Zincirimi oering zincirle deiştirdim
Aklıma başka gelmiyor :roll:

Bazı parça deişmelerini ve arza tespitlerini daha problem yapmadan kendim tespit edip deişttirmek yoluyla önlem aldım ondandırki hiç yolda kalmadım.
Şuanki motorun sesi ve akıcılığı ilk zamanlarıyla kıyaslanacak kadar bile deil km yaptıkça bu motor muhteşem oluyor.
RegalRaptor diyorum başka birşey demiyorum

sihirli_eller
25.Haziran.2007, 14:52
biraz gec yazıyom ama fethıye-ızmır,izmir-çeşme,çeşme-izmir bir günde yaptım hiç durmadan 200 km yaptım ve yorulmak nedir bilmedim

müslüm baba
25.Haziran.2007, 16:07
Bu topiği görmemişim ama bende bari söliyeyim, akşam 4-5 gibi yola çıkıp her 300 km de benzinimi doldurup bir kerede pozantı otobanına girmeden 15 dk yağmurluğumu giyme molası haricinde asla durmadan 16 saatte 1250 Km yol yaptım, dönüşüde Adanada bir gece zorunlu olarak kalıp ertesi sabah yola çıkıp 1000 km yolu yine aynı koşullarda geri döndüm.

Yolda 2 kere kaza atlattım şimdi bile tüm sülalesine selam gönderdiğim karayolları taşeronuna yine selam gönderiyorum, yolun kenarına bir şerit kapatma koşulu ile mucur dökmüşler yani kamyon dökmüş gitmiş hiçbir işaret yok.

Birde eşşek büyüklüğünde bir ölü köpek karşıma çıktı zor kurtardım bunuda yenilediğim farlarım sayesinde kurtardım.

Bunun dışında hava sıcaklığı bazı bölgelerde eksideydi yağmur çamur sis gibi bütün tabiat koşullarıyla mücadele ettim, isteyene daha detaylı buluşmada anlatırım.

jashuaa
18.Temmuz.2007, 00:33
bende aynı gün içinde eskişehir izmir izmir eskişehir yaptım. kontak kapamadan yaklaşık 200km yaptım. motor hiç teklemedi. sadece benzin hesabını yanlış yaptığım için benzin bitmesinden motor stop etti allahtan yokuş yerde kaldı ve alt tarafta benzinlik vardı saldım oraya kadar gitti :mrgreen: bide o sıralar akü şarj problemim olduğundan motoru her kapattığımda ittirerek çalıştırmak zorunda kalıyodum buda kalabalık yerlerde karizmayı çizebiliyo tabi :oops:

Birkan
21.Temmuz.2007, 11:34
Arkadaşlar daha öncede belirttiğim üzere. 7 günde 3025 km yaptım. Kocaeli-Ayvalık-İzmir-Antala-Kocaeli rotasında tüm sahilden gittim. Günde max. 625 km yol yaptım. Bu yedi gün içinde her gün en az 250-300 km yaptım. Hatta bi gün geze geze 450 km yaptım sıcaklık 40 derecede falandı. Antalyadan kocaeline afyonda verdiğim bir mola ile (benzin alma hariç) 625 km geldim 11 saat sürdü. Tek kontak 250 km falan gittim. Motorda tek bir sorun bile çıkmadı. Tabi bahsettiğim egsoz sorunu hariç. Bu motora güvenilir.

sihirli_eller
01.Ağustos.2007, 19:55
arkadaşlar 12 saat 30 dakikada 900 km yol yaptım hıc durmadan 300 km gittim motor tık demedi.izmir-tosya dipsizgöl arası

yeaks
01.Ağustos.2007, 21:14
mcgayver abim sen motorunu sattınmı bilmem hatırlarmısın ben seni çok aramıştım motorun için bide şu gölet olayını biraz açarsan sevinirim :)

dd100e
01.Ağustos.2007, 21:19
yeniçiftlik çorlu arası 22 km ortalama 65 kmh 1 saat sürdü babamla motor dd100e

Buraxdj
13.Mart.2008, 17:54
Bursa - Bandırma - İstanbul 200 km ( motoru ilk kullanışım ve karla karışık yağmur + soğuk )

İstanbul - Tekirdağ (güneşli bir gün ve tek mola )

Tekirdağ - İstanbul ( sisli ve görüş mesafesi 10 metre ! ) 150 km

Motosiklet : REGAL RaPToR dd100e

Tek sorun : Arka lambanın park devresi patlamış. Ampül değiştirdim bir benzinlikte ve yola devam :)

carvalho
13.Mart.2008, 18:25
İstanbul-Samsun (Tosya aktarmalı)
Samsun-İstanbul

hiç sorun yaşamadım, tıkır tıkır süper keyifliydi
İstanbul-Tosya arasını Tayfunum ve Zabitimle almıştık, hey gidi hey...

Toplamda 1500 km...

Ama rekor Tayfun'da ...

matemmatik
14.Mart.2008, 04:49
Şanlıurfa-Gaziantep-Adana-Niğde-Mersin(ve ilçeleri)-Osmaniye-Zorkun yaylası-Şanlıurfa
Mesafe: 2000km
Süre:13 gün
Keyif: maximum

Hiç durmaksızın en uzun mesafe Osmaniye-Şanlıurfa 259km süreyi tam hatırlamıyorum fakat 3-4 saat olsa gerek, tam bir depo benzinle...
Allah hepimize daha nice yollar nasip etsin... Kazasız belasız inşallah...