PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yağ gösterge çıbığı

JordacHee
22.Haziran.2010, 16:54
yağ çıbığın neresinde olmalıdır ++

yağın üstüne ilave yapsam olurmu ??

snsl66
22.Haziran.2010, 17:16
tırtıklı bölümün en üstünde olmalı. eksikse üstüne ilave etmen gerek. seviyeyi kontrol ederken tapayı sıkmadan kontrol etmen gerektiini unutma.

Uzay
22.Haziran.2010, 18:08
snsl66'nın dediği ile aynı yeri mi tarif ediyorum bilmiyorum. Tırtıklı bir yer var mıydı hatırlamıyorum. Ama çubuk üzerindeki iki çizginin arasında olmalı. Ortasına yakın olsa yeterlidir. Motoru ayaklığa yatırarak ölçersen az gelir. Kapağı kapattıktan sonra motoru dik konumda biraz bekletip öyle çıkart

JordacHee
22.Haziran.2010, 18:34
tmmdır teşekkür ederim ..

sophist
23.Haziran.2010, 00:24
peki ben birşey sorsam yağ nasıl değiştirilir.internete altta sağda bir kör taba var vs. deniyor sistemi anladım da tapa falan bulduğum gördüğüm yok nerdedir bu tapa bir foto var mı yada bilen biri sağlam bir şekilde izah edebilir mi.eski forumlara baktım bir arkadaş eline sağlık yağların seceresini yazmış ama bu soruya cevap yok.
işi bilen arkadaşlar evladiyelik bir yazı yazabilirlerse bizler çok seviniriz.

JordacHee
23.Haziran.2010, 12:57
yağ fazla olursa bişi olurmu acep ?

Uzay
23.Haziran.2010, 14:52
Yağ iki çizginin arasında olacak :evil:

sophist,
Yağ değişimi sırasında açtıkları tapa aslında civata. Motorun altına leğen gibi bir kap koyup, en altta gördüğün civatayı biraz gevşettiğinde simsiyah yağ akışını görürsün. Eğer yağ akmıyorsa onu tekrar sıkıp yakınlardaki bir civatayı gevşet ama kendini belli eder. Sen tapa falan dedikleri için bulamamışsındır. Motorun sağ tarafından eğilirsen daha kolay görürsün bence (motor sola doğru ayaklığa yattığı için)