PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Selam ben de RR ailesine katıldım

alimert
27.Haziran.2010, 05:13
RR Ailesine ve motosiklet ailesine yeni katıldım. Cuma günü ilk motorumu aldım tahmin ediyorum ki bu forumda bulunuyordur Tevfik abim.
Motosiklet konusunda ne sürüş, ne de teknik anlamda tecrübem var. Ama internette ve özellikle burada bilgi verecek tüm konuları okudum.
Motor kullanmak inanılmaz zevkli bir seymis bunu gördüm ve artık hayatımın bir parçası. Evdeyken bile arada bir pencereden bakar oldum.
İlk motorum olarak DD250E-9 tercih ettim. Site içinde 1-2 tur da attım güzeldi, biraz ağır geldi ilk kez kullandıgım için. İyi diyorum ama şu an bana en iyi motoru da verseler en kötüsünü de verseler kalite farkını çok fazla ayırt edemem.

İlk motorunu alacak arkadaşlara en önemli tavsiyem kesinlikle 250cc üstü bakmayın. Gaz çok hassas ve ilk kalkışta direk öne fırlayabiliyorsunuz dengeyi kuramadan.

Başlıkları okumaya çalışıyorum olabildiğince ama yine de en önemli tavsiyelerinizi(özellikle bakım konusunda) dinlemek isterim.

Motor için çok sabırsızdım haliyle ehliyetten önce motoru aldım, yollara çıkmaya niyetim yok fakat olur da acil biyere gitmem gerekirse ve hala ehliyetimi alamamışsam başıma neler gelebilir?

sir82
27.Haziran.2010, 11:56
Hayırlısı olsun kardeşim benim gibi sabırsız davranmışsın ama ehliyeti kesin kesin al yoksa bi ceza yersen 2 ehliyet parası ödersin 650 TL. Öğrenene kadar site dışına çıkmamanı ve asla kasksız sürmemeni öneririm çünkü hem can güvenliğin için hemde polisler için . Bakıma gelince daha öğrencek çok şeyimiz var . İlk olarak motor yağı kontrolünü söyliyim motoru dik konumda durmasını sağla bi 5 yada 10 dk sonra ondan sonra bak derim ondan sonra hadi kolay gelsin hayırlısı olsun bu sitede aradığın sorulara cevap çok.

snsl66
27.Haziran.2010, 14:16
hayırlı uğurlu olsun. şu anda yaşadığın heyecan zamanla azalacak ama hiç geçmeyeceğine emin ol :) ben hala günde 4-5 sefer camdan bakıp motoru seyrediyorum. sürüş desen her seferi farklı bir tecrube. motora alışana ve ehliyeti alana kadar trafiğe çıkma. cezayı ödemekle bitmiyor motoru bağlamaları daha kötü bir işkence ehliyetin olmadığı için almaya gitsen sana vermezler. motor zevkin rezil olur. bakım ve teknik konularla ilgili forumda gezinirsen işine çok yarayacak şeyler bulursun. bir sorun olursa foruma yaz aramızda çok tecrubeli ve yardımsever ağabeylerimiz var.

Uzay
27.Haziran.2010, 17:42
Hoşgelmişsin arkadaşım. Hayırlı uğurlu olsun motorun.
Acil bir yere gitmen gerekirse taksiye bin! Hem acemisin, hem de ehliyetin yok. Başına hiçbirşey gelmese bile hayatındaki toplam şansın önemli bir kısmını harcamış olursun

fafenk
27.Haziran.2010, 21:59
Başına hiçbirşey gelmese bile hayatındaki toplam şansın önemli bir kısmını harcamış olursun[/quote]

uzay abi burası harika olmuşş harikasın:cheesy::cheesy:
buarada kardesm hosgeldin aramıza

carvalho
27.Haziran.2010, 22:20
hoşgeldin ali mert

Uzay
28.Haziran.2010, 01:05
uzay abi burası harika olmuşş harikasın:cheesy::cheesy:

Ben hayatta veya o gün içinde insanın toplam bir şansının olduğuna inanırım. Kendi çapımda bir düşünce. Mesela o gün at yarışını tutturan, okeyde milleti yenen ve tavlada üst üste 3-4 sefer düşeş atan adamın evine sağ salim gidebileceğinden şüphelenirim :p Üstüne kuş zıçsa, soluk borusuna girer ölür son durak filmindeki gibi :p

_KARADUT_
28.Haziran.2010, 01:06
hoşgeldin hayırlı uğurlu olsun tam bir tutku değilmi ama sakın kasksız binme keyifli sürüşler8)

fafenk
28.Haziran.2010, 04:11
Ben hayatta veya o gün içinde insanın toplam bir şansının olduğuna inanırım. Kendi çapımda bir düşünce. Mesela o gün at yarışını tutturan, okeyde milleti yenen ve tavlada üst üste 3-4 sefer düşeş atan adamın evine sağ salim gidebileceğinden şüphelenirim :p Üstüne kuş zıçsa, soluk borusuna girer ölür son durak filmindeki gibi :p
abi bnde aynn aynı fikirdeyim..şansım bi anlık yaver gidiosa direk 6 tane sayı yazarım mesala da dha tutturamadım:mrgreen:

Uzay
28.Haziran.2010, 10:09
abi bnde aynn aynı fikirdeyim..şansım bi anlık yaver gidiosa direk 6 tane sayı yazarım mesala da dha tutturamadım:mrgreen:

Aynı fikirde ama yanlış yoldasın. Bence şansın o gün sabahtan beri hiç yoksa, üstüste çok şanssız olaylara rast geldiysen yazcaksın 6 sayı ;) Sen harcadıktan sonra kalanlarla tutturmaya çalışıyorsun :p

CELİL
28.Haziran.2010, 10:22
merhaba aramıza hoş geldin motorun hayırlı olsun kazasız belasız bin yola çıkmak zorunda kalırsan kask olmadan çıkarsan önce canını riske atarsın sonrada ilk gören polis seni direk çevirir 650 tl ödeme yaparsın 8)8)8)

gecee
28.Haziran.2010, 11:23
Hoşgeldin Ali kardeşim aramıza.
Her an başına trafikte bişeyler gelebilir.Hak idda edebilmen için ehliyet şart.
Onun için ehliyetsiz hiç gerek yok, evin etrafında bi kaç tur at bırak.

fafenk
28.Haziran.2010, 12:30
Aynı fikirde ama yanlış yoldasın. Bence şansın o gün sabahtan beri hiç yoksa, üstüste çok şanssız olaylara rast geldiysen yazcaksın 6 sayı ;) Sen harcadıktan sonra kalanlarla tutturmaya çalışıyorsun :p
abi bn hiç bu tarafından bakmamıştım olaya cok mantıklı8)tutturursam hangi motoru istiosan:cheesy:

Uzay
28.Haziran.2010, 12:41
abi bn hiç bu tarafından bakmamıştım olaya cok mantıklı8)tutturursam hangi motoru istiosan:cheesy:

Sözünden dönenin ............................ tamam mı ? :p

fafenk
29.Haziran.2010, 04:37
Sözünden dönenin ............................ tamam mı ? :p
tmm abi ya ne demek...:cheesy: