PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : raptor 250 Yakıt

DeadMetalizm
03.Temmuz.2010, 00:27
mrb arkadaşlar ben regal raptor 250 cc motor kullanmaktayım benim motorumla şehir içi 270 km yolu 8 litre benzin yakmaktayım sizce ne durumdayım bana soylermisiniz cokmu yakıyorum normal mii az mı ???:evil:

carvalho
03.Temmuz.2010, 01:58
eğer 8 lt 270 km hesabın doğruysa 100 km'de 2.9 lt eder ki yakmayan koklayan bi regalin olduğunu gösterir bu.

DeadMetalizm
03.Temmuz.2010, 02:10
ve anlatmak istedigim Su Egsozlarımda acık halde susturucularımda yok üzerinde...

DeadMetalizm
03.Temmuz.2010, 11:16
ewet arkadaşlar sizlerde Paylaşırmısınız Ne Durumdayız Ne Yakıyoruz Km De Ne Kadar Benzin Yaıyoruz Paylaşalım Lütfen....

Uzay
03.Temmuz.2010, 12:29
ewet arkadaşlar sizlerde Paylaşırmısınız Ne Durumdayız Ne Yakıyoruz Km De Ne Kadar Benzin Yaıyoruz Paylaşalım Lütfen....

Ben genel bir yanıt vereyim. Bu sitede bugüne kadar paylaşılan yakıt sarfiyatı durumu ortalama 100 km'de 3.5 litredir. Egzozu açık olanların 3.5 litre ile 4.5 litre arasında bir sarfiyatı vardır. Uzun yoldaki durum ise 3 litre civarındadır.

Senin verdiğin bilgilere göre motorun az yakıyor 8) Ama Endişe edilecek bir azlıkta değil. Zaten az yakmasının ne gibi bir zararı olur bilmiyorum eğer ki çekiş gücünü de azaltmıyorsa...

snsl66
03.Temmuz.2010, 13:10
uzun süreden beri forumu takip eden biri olarak söyleyebilirim ki arkadaşımızın motoru performansının zirvesinde. yalnız kaç km de olduğunu yazmamışsın yazarsan bizde kendimize bir hedef belirlemiş oluruz. örneğin ben 1500 kmdeyim ve 100 kmde 4lt yakıyorum. rodajda iken 5 lt yakıyordum sarfiyat gitgide azalıyor. senin normalden az yaktığını sanmıyorum çünkü öyle olsa hissederdin.
"normalden az yakan bir motorda çekiş sorunu dışında vuruntu problemi oluşabilir. vuruntunun sebebi benzin hava karışımının dengesizliğidir.karbüratöre giren hava oranı olması gerekenden fazla ise bu durum görülür. piston başlarına ve silindir duvarlarına zarar verir."

sophist
03.Temmuz.2010, 13:16
10 tl ye 60-65 km gidiyorum.sanırım 10 tl ye 2.74 litre geliyordu.

aidikurt
05.Temmuz.2010, 23:13
benım sana tavsıyem motorun varsa hele regalın varsa bın gez keyfıne bak benzını dusunme hele 100 km 3 lıtre yakıyorsan lafını bıle etme bızler gerılıyoruz valla 3 lıtreler falan

EfLaTuN
11.Ağustos.2010, 21:38
Regali ilk aldığımda daha az yakıyordu (km de 11 kr), 1 sene sonrasında 15 kuruşa kadar çıktı. şu an 4500 deyim uzun yolda da ortalama 100km de 3.5 yakıyor. egsoz orijinal susturuculu, arka lastik metzeler ve devrinde kullandığımı düşünüyorum. Sanırım fazla yakıyor bizimki :cry:

Uzay
11.Ağustos.2010, 22:12
Regali ilk aldığımda daha az yakıyordu (km de 11 kr), 1 sene sonrasında 15 kuruşa kadar çıktı. şu an 4500 deyim uzun yolda da ortalama 100km de 3.5 yakıyor. egsoz orijinal susturuculu, arka lastik metzeler ve devrinde kullandığımı düşünüyorum. Sanırım fazla yakıyor bizimki :cry:

Yakıt hesabını her zaman 100km'de kaç litre yaktığına göre hesaplarsan yanılmazsın.
Bir senede benzine kaç kere zam gelmiştir :( Bu yüzden 15 kuruşa çıkması normal olabilir. Yani daha fazla yakmaya başlamamıştır bence 8)

Ama uzun yolda 3 litreye yaklaşması lazım gibime geliyor. Yine de dert edilecek kadar çok değil bence

EfLaTuN
12.Ağustos.2010, 01:44
umarım öyledir ama ben yine de karbüratör ve diğer ayarlara baktıracağım. teşekkürler.

bayar-ibrahim
12.Ağustos.2010, 10:51
mrb arkadaşlar ben regal raptor 250 cc motor kullanmaktayım benim motorumla şehir içi 270 km yolu 8 litre benzin yakmaktayım sizce ne durumdayım bana soylermisiniz cokmu yakıyorum normal mii az mı ???:evil:
selamlar
benimde 2006 raptor 250 var motorumu yeni aldım
motoru denemek için biraz devirli kullanmama rağmen 35 tl'ye yani 9,5 litreyle 350 km yol yaptım buda yaklaşık km'de 100 KURUŞ yakyo demek .
senin motorunda yaklaşık km de 108 kuruş yakıyo demek bence hemen hemen aynı
tabiki bu devirli kulanmayla,hava filitresiyle vs lerle de ilgili.

EfLaTuN
12.Ağustos.2010, 23:33
En son rekorumu yazmayı unutmuşum bir depoyl 296 km (sürekli ibreyi zorlayarak kullanmıştım bu depoda). Facia:?::(
Artık Km hesabı yaparken, hangi benzinciden hangi benzin markasını kullandığımı da göz önünde bulunduracağım bakalım benzinin etkisi ne kadar...

cool_RR
13.Ağustos.2010, 11:58
Selamlar,

Motoru sıfır aldım ve ilk benzinimi 97 oktan koydum. İyi mi yaptım kötü mü yaptım bilmiyorum. 97 oktanın sübaplara ve yakıt deposuna zarar verebileceği daha sonra bi kaç yerde okudum. Sizce 97 yada 95 hangisini kullanmalıyım..? Bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

Keyifli sürüşler, yolunuz açık olsun.8)

carvalho
13.Ağustos.2010, 12:14
95 oktan kullanmani tavsiye ederim. 250 cc'nin motor komplikasyonu 97 oktan icin uygun degil. Daha fazla benzin yakar daha dusuk verim alirsin.

EfLaTuN
13.Ağustos.2010, 15:25
Bence de 97 kullanma. Ben bir iki defa kullandım, farkı hissetmedim .Bazı kişiler veya pompacılar farkı yok/ zararı yok deseler de Regal çevrelerince kullanılmaması tavsiye ediliyor. Bir de oktan mevzuyla ilgili olarak çok güzel bi konu olacak forumda. Okumanı tavsiye ederim.

eyuperbogan
02.Ekim.2016, 15:34
Arkadaşlar Merhaba, Regal Raptor DD250E-9 var bende 2005 model yakıt konusunda beni mahvetti 20TL'ye 60 Km gidiyor. Kaç yere gösterdim kimse yapamadı adam akıllı bir tamirci yok zaten Muğla'da. Konu ile ilgili fikri olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Peder
03.Ekim.2016, 04:35
Arkadaşlar Merhaba, Regal Raptor DD250E-9 var bende 2005 model yakıt konusunda beni mahvetti 20TL'ye 60 Km gidiyor. Kaç yere gösterdim kimse yapamadı adam akıllı bir tamirci yok zaten Muğla'da. Konu ile ilgili fikri olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Hava senkron vs gibi ayarlardan kaynaklı olabilir onlara bir baktır derim

Aybars
03.Ekim.2016, 15:40
Motormu o scootermı :D maşallah kokluyor ;) gez gezebıldıgın kadar ;)

Rednexi
03.Ekim.2016, 18:33
2010 'un konusuda pörtlemiş :D yazan arkadaşında 1 mesajı var :)

Ozan
03.Ekim.2016, 20:23
Bodrum'a gelebilirsen yardimci olabilirim. Hem tanismis oluruz

RaptoRRiders Bodrum

BLUEBORAN
03.Ekim.2016, 21:27
O zaman dolu bir depo ile kac km gitmem gerekir?

RUSBERK
04.Ekim.2016, 00:10
Ben en son 4.52 kuruştan 45₺ lik aldım ve karışık kullanımda 225 km yıl yaptı ama her seferinde yedek depoya düştüğüm an dolduruyorum depoyu yani sonuna kadar kullanmadım hiç motorum 2015 spyder hesaplarıma göre 18-20 kuruş yakıyor iyi mi kotumu bilmiyorum diğer yazan arkadaşlar ile kıyaslamak lazım

eyuperbogan
05.Ekim.2016, 00:27
Hava senkron vs gibi ayarlardan kaynaklı olabilir onlara bir baktır derim

Baktırdım Hocam sözde yaptı ama pek sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca hava senkron ayarı bu kadar etkiler mi neredeyse iki katı yakıyor. Ya da bunu kendim yapabilir miyim ?

grolof
05.Ekim.2016, 12:17
Baktırdım Hocam sözde yaptı ama pek sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca hava senkron ayarı bu kadar etkiler mi neredeyse iki katı yakıyor. Ya da bunu kendim yapabilir miyim ?

Bu işin uzmanı e.erbaş nikli ergun arkadaşımızdır.Daha önceki konularda teferruatlı bir şekilde anlatmıştır.Önce iyi bir sibop ayarı yaptırıp bujileri yenilemen lazım daha sonra depoyu sökmen gerekir çünkü eski modellerde depoyu sökmeden karburatörün üstündeki vidayı çevirmek zor.
Ayrıca senkron için ya 2 tane vakumölçer almalısın yada konularda tarif edildiği gibi iki şişe ve renkli su ile kendi aletini yapmalısın ama bu işi biraz bilmiyorsan bence zor.
http://www.raptorriders.com.tr/forums/showthread.php?11645-Senkron-ayar%FD-i%E7in-yard%FDm
Burayı bir incele istersen.

eyuperbogan
05.Ekim.2016, 18:07
Bodrum'a gelebilirsen yardimci olabilirim. Hem tanismis oluruz

RaptoRRiders Bodrum

Gelirsem ulaşırım kesinlikle. Bugün motorcumu aradım. Adam karbüratörde hiçbir sorun yok diyor. E sorun ne diyorum o da bilmiyor. Karbüratörümü değiştirmeyi düşünüyorum artık.

eyuperbogan
05.Ekim.2016, 18:09
Bu işin uzmanı e.erbaş nikli ergun arkadaşımızdır.Daha önceki konularda teferruatlı bir şekilde anlatmıştır.Önce iyi bir sibop ayarı yaptırıp bujileri yenilemen lazım daha sonra depoyu sökmen gerekir çünkü eski modellerde depoyu sökmeden karburatörün üstündeki vidayı çevirmek zor.
Ayrıca senkron için ya 2 tane vakumölçer almalısın yada konularda tarif edildiği gibi iki şişe ve renkli su ile kendi aletini yapmalısın ama bu işi biraz bilmiyorsan bence zor.
http://www.raptorriders.com.tr/forums/showthread.php?11645-Senkron-ayar%FD-i%E7in-yard%FDm
Burayı bir incele istersen.
Teşekkür ederim, artık adam akıllı bir usta bulmaya çalışacağım.

grolof
05.Ekim.2016, 19:47
Gelirsem ulaşırım kesinlikle. Bugün motorcumu aradım. Adam karbüratörde hiçbir sorun yok diyor. E sorun ne diyorum o da bilmiyor. Karbüratörümü değiştirmeyi düşünüyorum artık.

Karbüratörü sıfırda alsanız senkron ve hava ayarını gerektiği gibi yapmazsanız aynı problemle karşılaşırsınız.Bodrumdaki arkadaşın yeterli bilgisi var sanırım bence bir an evvel onunla buluşun.

e.erbaş
05.Ekim.2016, 20:52
Bahsedilen ayarlar makinanın canı ciğeri yakıt dahil bir çok şeyi etkiler.Birbirine uyumsuz çalışan iki silindir bi süre sonra krankı bile bozar mesela.Madem konu hortlamış güncel sayılır.Geçen hafta sonu yedeğe düştüm yaklaşık 4 km sonra 30 liralık benzin aldım (6.380 lt).Geziye çıktık ve 198 km sonra yedeğe düştüm genelde düz yol sürdüm ve 100 den aşağı pek inmedim.Km ölçümü saat üzerinden yapılmamıştır..

aslantürk34
07.Ekim.2016, 18:27
Bende gecen şileye gittim 115 km de 20 tl yakti normalmo sizce

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi