PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : koltuk yardım

bayar-ibrahim
06.Ağustos.2010, 15:32
:)arkadaşlar bende ANKARA'DAN aranıza yeni katıldım. DD-E 250-9B 2006 model RR aldım.motorumun arka koltuğunu genişletmek ve arka yaslanacak yerini değiştirmek istiyorum.nerde ve nasıl yaptırabilirim bilen arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.

Uzay
06.Ağustos.2010, 15:57
Hoşgeldin aramıza. Bilgisi olanlar yardım edeceklerdir

bayar-ibrahim
06.Ağustos.2010, 16:21
saol kardeşim bu arada şapkan çok şıkmış

Uzay
06.Ağustos.2010, 16:31
saol kardeşim bu arada şapkan çok şıkmış

Eyvallah 8)

MotoCan
09.Ağustos.2010, 14:37
Merhabalar,
Aramıza hoşgeldin, gerçi ben de siteyi pek aktif takip etmiyorum ama...
Regal Raptorların koltukları hakkaten rahatsızıdır, özellikle de artçı koltukları böbrek taşı düşürtmek için tasarlanmış gibi:D Koltuk sorununu Ankara Redline'daki Ali Usta (Nam-ı diğer Sinek Ali abimiz) çok güzel bir çözümü vardı. Ancak 2 hafta önce ziyaretine gittiğimde kalp krizinden vefat ettiğini öğrendim. Başta oğlu Deniz olmak üzere Ankara'daki tüm motorcuların ve regal raptor camiasının başı sağolsun. Çok sıkı motorcu ve benim kadar Regal Fanatiği bir insandı.

Koltuk sorununa dahiane bir çözüm olarak çıkma Kawasaki EN 500 koltuğu koyup derisi eskiyse yaptırıyordu rahmetli. Baya rahat olmuştu. Tavsiye ederim. Ama kısa zaman sonra her Regalci gibi sen de motoru büyütmeye heves edeceksen uğraşma derim, arkandaki artçı düşünsün:D:D:D

bayar-ibrahim
10.Ağustos.2010, 11:44
başımız saolsun ali ustayla motor bakmaya gittiğimde tanışmıştım.
haklısın seneye zaten motoru büyütmeyi düşünüyorum uğraşmaya değmez o zaman.
teşekkur ederim .

bayar-ibrahim
10.Ağustos.2010, 11:46
Merhabalar,
Aramıza hoşgeldin, gerçi ben de siteyi pek aktif takip etmiyorum ama...
Regal Raptorların koltukları hakkaten rahatsızıdır, özellikle de artçı koltukları böbrek taşı düşürtmek için tasarlanmış gibi:D Koltuk sorununu Ankara Redline'daki Ali Usta (Nam-ı diğer Sinek Ali abimiz) çok güzel bir çözümü vardı. Ancak 2 hafta önce ziyaretine gittiğimde kalp krizinden vefat ettiğini öğrendim. Başta oğlu Deniz olmak üzere Ankara'daki tüm motorcuların ve regal raptor camiasının başı sağolsun. Çok sıkı motorcu ve benim kadar Regal Fanatiği bir insandı.

Koltuk sorununa dahiane bir çözüm olarak çıkma Kawasaki EN 500 koltuğu koyup derisi eskiyse yaptırıyordu rahmetli. Baya rahat olmuştu. Tavsiye ederim. Ama kısa zaman sonra her Regalci gibi sen de motoru büyütmeye heves edeceksen uğraşma derim, arkandaki artçı düşünsün:D:D:D

peki motorum için önereceğin motorcu ustası varmı bakıma götürmek istyorumda yapılacak bazı şeyleri var.

MotoCan
10.Ağustos.2010, 11:57
Motocenter'da Hacı usta var. İyi ustadır, Regali çok iyi tanır ama biraz fazla uyanık olduğu için bensiz gitme ona:) Motorun ne gibi işleri var? İstersen beni ara boş vaktimizde beraber gidelim, ya da ben seni yönlendiredebilirim.
Can-Tel: 0532 696 26 43

bayar-ibrahim
11.Ağustos.2010, 12:10
Motocenter'da Hacı usta var. İyi ustadır, Regali çok iyi tanır ama biraz fazla uyanık olduğu için bensiz gitme ona:) Motorun ne gibi işleri var? İstersen beni ara boş vaktimizde beraber gidelim, ya da ben seni yönlendiredebilirim.
Can-Tel: 0532 696 26 43

öncelikle balatalar değişecek sanıyorum.frenler biraz zayıf
sonra debriyaj kaçırıyo ona bakılması lazım
hız göstergesi sürekli titriyo sabit durmuyo
arkada çantalar var deri değil sert çantalardan onları söktürecem.vrajlarda biraz sanki sıkıntı yapıyomuş gibi geldi bana...çanta konusunda tavsiyelerde beklerim ayrıca
bide de genel bi bakım yapılırsa iyi olur..

bu arada motoru aldım abimiz motoru gimatta kızıltepe motor .hızır usta diye
biryere götürüyomuş .tanıyormusun

arayıp rahatsız edicem :) ilgin için teşekkur ederim

Uzay
11.Ağustos.2010, 12:35
arkada çantalar var deri değil sert çantalardan onları söktürecem.vrajlarda biraz sanki sıkıntı yapıyomuş gibi geldi bana...çanta konusunda tavsiyelerde beklerim

Regalin orjinal sert çantalarından bahsediyorsun sanırım. Virajlarda sıkıntı yaptığının doğru olabileceğini sanmıyorum. Belirtmek istedim.

MotoCan
11.Ağustos.2010, 12:47
Bu dediğin sorunları ve motorun genel bakımını 100-120 liraya yaptırırsın. Ankaradaki motor ustaları biraz fazla para düşkünü. Mesela yağın litresine 30 lira yazıyorlar. Bir toptancı buldum. Texaco 10/40 4T motosiklet yağının 4 litresine 45 lira verdim. Bosch buji aldım 7 lira vs vs. Uyanık olmakta fayda var. Çanta olayına gelince, çantayı ben de çıkartmıştım, çantasız daha estetik duruyordu. Sana da çantasız alışmanı tavsiye ederim. Ha çanta çok büyük rahatlık o ayrı:)

bayar-ibrahim
11.Ağustos.2010, 17:52
Bu dediğin sorunları ve motorun genel bakımını 100-120 liraya yaptırırsın. Ankaradaki motor ustaları biraz fazla para düşkünü. Mesela yağın litresine 30 lira yazıyorlar. Bir toptancı buldum. Texaco 10/40 4T motosiklet yağının 4 litresine 45 lira verdim. Bosch buji aldım 7 lira vs vs. Uyanık olmakta fayda var. Çanta olayına gelince, çantayı ben de çıkartmıştım, çantasız daha estetik duruyordu. Sana da çantasız alışmanı tavsiye ederim. Ha çanta çok büyük rahatlık o ayrı:)

yağ ve bujı fiyatları istedikerine göre senin aldıkların süpermiş.Türkiye burası insanlar ne tutturabilirsek diyo. özellikle yeniysen bir işte kazıklana kazıklana doğru yolu öğrenmeği öğretiyolar .Ama senin gibi arkadaşlar sayesinde ilk kazıklanma evresini direk geçeriz diye düşünüyorum :)bu arada cumartesi işlerimi ayarlayabilirsem dediğin ustaya götürüp bi göstereym. musait olursan hem tanışırız hemde ustayla beni tanıştırmış olursun.musait olmazsan eğer telefon edip benim geleceğimi sölersin ustaya yada nasıl yaparız bilmiyorum.
çantayı çıkartmayı düşünüyorum.motor almadan önce bi regalde deri çanta görmüştüm çok hoşuma gitmişti bulabilirsem ondan alcam.