PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : regal iyi motormuş. istikamet kayseri

snsl66
19.Ağustos.2010, 19:55
senelerdir hayalini kurduğum kayseri'ye motorla gitme fantazimi sonunda gerçekleştirdim. otobüsle geçtiğimiz uçsuz bucaksız sarı tarlaların arasında motorumla yol almak büyük hayallerimden biriydi.
mesafe kapıdan kapıya 780 km sürdü. molalarla birlikte toplamda 12 saat yol gitmişim. yola çıkmadan önce motora ne tür aksesuarlar taktırmam gerektiği hakkında düşünüp duruyordum sonunda hiç bir şey taktırmadan yola çıktım. ön cam o kadar da gerekli değilmiş hatta kaskımın bile camı yoktu. güneş gözlüğü ve yüzüme sardığım bandana fazlasıyla yetti. çanta taktırmayıda gereksiz buldum arka koltuğa bağladım sırt çantası yettide arttı bile.
"regal yolda bırakmaz" lafı efsane değilmiş. yol boyunca en ufak bir sorun bile yaşamadım yalnız bolu dağını tırmandıktan sonra motorun yorulduğunu hissettim ve bir süre yavaş sürüp sonrada uygun bir yerde uzun bir mola verdim.
koltuklarıız gerçektende uzun yol için rahat değilmiş. gittiğimde koltuğu süngerle besledim ama çözüm olmadı.
uzak bir ilde 34 plaka ve regal gibi gösterişli bir motorla dolaşmak tüm insanların dikkatini çekiyor. anadoluda chopper kültürü yaygın olmadığından insanlar şaşırıyor. yanınızdan geçen arabalar yavaşlıyor. herkes size bakıyor çocuklar el sallıyor. gerçektende çok güzel anılar yaşadım. kendimi bu işin nirvanasına ulaşmış gibi hissediyorum. motorla uzun yol yapmak muhteşem bir duyguymuş. umarım her motorcu bir gün bunu yaşar. şimdi dönüp baktığımda "nasıl becermişim?" deyip kendim bile şaşırıyorum. "bir daha git" deseler yapabileceğimi sanmıyorum. istanbul'dan köyümüze ilk giden kişi ünvanı artık benim ve uzun süre kimseyle paylaşacağımı zannetmiyorum.
yola çıkmadan önce fikir almak için açtığım konulara cevap yazan herkese teşekkürler.
ha birde unutmadan ; yolda far camımı düşürmüşüm sadece cam satılıyor mu? yoksa tasla birlikte komple mi değiştirmeliyim?

Uzay
19.Ağustos.2010, 21:07
Senin adına çok sevindim 8)

kayar2
20.Ağustos.2010, 01:39
ilk duyguları yaşamak bunu yıllar önce bende yaşamıştım güzel dile getirmişsin

yine istersen yaparsın hemde daha tercübeli olarak

far camı bulaunabilir amcak genelde farlar değiştirililiyor

foreman
20.Ağustos.2010, 02:53
keyıfe okudugum bır yazı ...
tebrık ederım...

CELİL
20.Ağustos.2010, 09:13
çok keyifli anlatmışsın ne zamandır uzun yol yapamadım insanın canı çekiyor

_KARADUT_
20.Ağustos.2010, 10:06
harika fevkalade daha ne denirki :D

sepultura_ozcan
23.Ağustos.2010, 00:06
cok guzel bir ani ... inan sanki bende seninle yasadim arakdasim
su motoru bende aliyim , benimde kayseriye yolculugum olacak..

Scorpion
23.Ağustos.2010, 00:20
Çok özendim şimdi :| Geçen gün sadece köprüden geçmek bile inanılmaz tat vermişti, ilk geçişimdi.. Kimbilir o yol ne kadar keyifli olmuştur. Eminim anlattıklarından çok daha fazlasını hissetmişsindir 8)

Kazasız keyifli sürüşler :)

RızaHoşgör
23.Ağustos.2010, 01:01
Duygular Güzel Dillendirilmiş.yüreğine Sağlık.küçük Bir Not.780 Km 12 Saat Biraz Yavaş Olmuş Diyebilirim.10 Saat Civarında Ulaşılabilirdin.rr Ler Ile Uzun Yol 75 Km/saat Ortalama Ile Alınıyor.bilgine

snsl66
25.Ağustos.2010, 12:50
Duygular Güzel Dillendirilmiş.yüreğine Sağlık.küçük Bir Not.780 Km 12 Saat Biraz Yavaş Olmuş Diyebilirim.10 Saat Civarında Ulaşılabilirdin.rr Ler Ile Uzun Yol 75 Km/saat Ortalama Ile Alınıyor.bilgine

motoru zorlamamak için belki doğru olan 75 km'dir ama uzun yolda insan bir yerden sonra sıkılmaya başlıyor. hele chopper ile otobanda gitmek çok sıkıcı. hızım 110 km'nin altına nadiren düştü. meyil bulduğum yerlerde 130' ları gördüm. sanırım geç gitmemin sebebi çok mola vermemden kaynaklanıyor. motorun pek molaya ihtiyacı olmadı. zaten bizimkisi motor değil ejderha yavrusu bıraksan hindistan'a kadar durmadan gidecek ama ben yoruldum.

bozkurt
25.Ağustos.2010, 15:05
Arkadaşım,coşkun duyguların eksik olmasın.Yaptığın Km. ve süre çok norma.Hiçbirşey hesaplandığı kadar uygun olmuyor.Dilerim hayalindeki Km.leri yaparsın.
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kal.

taner_67
26.Ağustos.2010, 02:03
abi mest ettin beni ya8)çok güzel anlatmışsın..bende inşallah yakında bi regalci olucam ve zonguldak balıkesir arası yapabilirmiyim die düşünüyordum aldın götürdün düşüncelerimi:|500km yol hayli hayli gidilir bunu anladım:)teşekkürler

snsl66
26.Ağustos.2010, 03:19
abi mest ettin beni ya8)çok güzel anlatmışsın..bende inşallah yakında bi regalci olucam ve zonguldak balıkesir arası yapabilirmiyim die düşünüyordum aldın götürdün düşüncelerimi:|500km yol hayli hayli gidilir bunu anladım:)teşekkürler
gidersin kardeşim hiç gözün korkmasın. yalnız bağımlılık yapıyor haberin olsun. döndükten sonra 1 hafta boyunca elimi bile sürmek istemedim ama şimdi tekrar gitmenin planlarını yapıyorum. birde şöyle bir durum farkettim. amerikan bilardonun 3 topu körelttiği gibi uzun yolda sürmekte şehir içi sürüş becerisine zarar veriyor. şehir içinde sürerken bir tuhaflık hisediyorum umarım zamanla geçer.

cluuberzone
14.Ağustos.2012, 13:22
üstad bu şekilde deneyimlerinizi yazdıkça daha çok şevkmimiz gelmiyosa bende yusuf değilim :)