PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : herkese selam!!

moonchild
08.Mayıs.2007, 16:43
Alel acele servisler başlığına yazdığım mesajdan sonra sağolsun Carvalho uyardı, buraya bir tanışma başlığı açmanın adetten olduğunu söyledi :) Aranıza yeni katıldım, 1 seneye yakın zamandır da RR kullanıyorum... Bu bir seneye sadece 1000 kilometre sığdırmış olmam, Bostancı sahil yolunda henüz 4 günlük RR'ımla gezerken beni yatıran Kangoo'dandır... Kendilerine saygılarımı(!) bir kez daha buradan iletmek isterim.

Fiyat-kalite grafiğine yerleştirdiğiniz zaman oldukça iyi bir motor aldığımı düşünüyorum. Bu yüzden de memnunum ama ah şu Sirkeci-Harem arabalı vapurunda motora yermişçesine bakan abiler olmasa!!! O zaman çok daha mutlu olacağım galiba... Sayelerinde nazara inandım... Sahil yolunda 2,80 uzandıktan sonra kırılan sol aynamı yaptırdıktan ve yeniden motor hadisesine ısındıktan yaklaşık 1 ay kadar sonra bir Sirkeci-Harem yolculuğu JarJar'ımı(motorunuza isim takmaz mısınız??) iterek bitti :) Yani arabalı vapura bindik alet tıkır tıkır, inme vakti geldi tık yok... Neymiş efenim? Beyni yanmış!! Haydaaaaa!! Neyse o da garantiden değişti çok şükür!

"Yahu hiç mi iyi hikayen yok RR'ınla?" diye soranlara, o hikayeyi de başka zaman anlatırım diyor ve sevgiler sunuyorum!! Herkese kazasız, arızasız, keyfli sürüşler diliyorum!

Aksu
08.Mayıs.2007, 16:58
Aramıza hoşgeldin. Maşallah kalemin güçlü artık siteyi boş bırakmaz yazarsın ve yazmakla da kalmaz gezilere de katılırsın.

iakyurek
08.Mayıs.2007, 16:58
hoş geldin aramıza moonchild kardeş.

moonchild
08.Mayıs.2007, 17:06
hoşbulduk arkadaşlar!! teşekkür ederim!

carvalho
08.Mayıs.2007, 17:14
Moonchild, hoşgeldin dostum tekrar...

Sanırım sen de Anadolu yakasında oturuyorsun. Sayımız artıyor bu yakada (bölücülük yapmış gibi olmayayım da :)
km'leri beraber yükseltiriz artık... Ben de henüz 2700'deyim...

aidikurt
08.Mayıs.2007, 17:15
Kardeşim aramıza hoşgeldin emin ol burdaki muhabbeti ve dostlugu hiçbiryerde bulamazsın katılımlarını bekliyoruz.

moonchild
08.Mayıs.2007, 17:29
Valla Carvalho her derde devasın hocam!! :) Ben Ziverbey'deyim... Her daim organizasyona hazırım. Kilometreler katedilmeyi bekliyor tabi ama önce şu akıntının ne olduğunu keşfetmem lazım!! İçim rahat değil :(

iakyurek
08.Mayıs.2007, 17:55
Heyyyyyy anadolu yakası rr ciler. bende kadıköy'deyim. beraber eskitelim tekerleri :cheesy:
moonchild bende pazar akşamı motoru yan yatırdım bi denyo yüzünden aynı akıntı bende de oldu.
Motoru park a bıraktım bu akşam biraz turlayacağım. bakalım akıntı senin söylediğin gibi devam etmiş mi :?:

carvalho
08.Mayıs.2007, 17:59
Heyyyyyy anadolu yakası rr ciler. bende kadıköy'deyim. beraber eskitelim tekerleri :cheesy:
moonchild bende pazar akşamı motoru yan yatırdım bi denyo yüzünden aynı akıntı bende de oldu.
Motoru park a bıraktım bu akşam biraz turlayacağım. bakalım akıntı senin söylediğin gibi devam etmiş mi :?:

Dostum, o akıntı çok büyük ihtimalle akü suyudur. Kontrol etmekte fayda var. Eksilmişse tamamlamak lazım. Başka bir şey olacağını zannetmiyorum ve ummuyorum...

iakyurek
08.Mayıs.2007, 18:05
carvalho kardeşim tahminin inşallah doğrudur. akşama kontrol edeceğim. çok teşekkürler.

emrahss
08.Mayıs.2007, 18:09
Hoşgeldin dostum ayrıca geçmiş olsun.

aslanburclu
08.Mayıs.2007, 20:35
hoş geldin kardeşte nesin kimsin necisin biraz açıl bakalım şöyle tanışalım demi ayrıca geçirdiğin olaylardanda geçmiş olsun acaba hata kimde demi yan yattım çamura battım la olmazzzz

:oops: yaww çokmu sert olduk yine napayım böyle geldim mrb. diyenlere içerliyorum ya zorlamışız gibi) :P :P :evil:

inci
08.Mayıs.2007, 20:52
hoşgeldin ve geçmişler olsun :|
sana ve RR ına okuyalım da bu nazar kalksın üstünden :cheesy:

moonchild
09.Mayıs.2007, 12:09
Valla aslanburclu abim (sanırım abi demem gerekiyor ben 23 yaşındayım. yaştan olmasa bile vip üyeye duyulan saygıdan:)) kendimi nasıl tanıtmam gerekiyor bilemedim şimdi ama genel bir özet geçmeye çalışayım...

83 Ankara doğumluyum. Üniversiteye kadar Ankara'daydık, sonra okul için kalktık geldik baba memleketine! İstanbul İşletme'yi bitirdikten sonra utanmadan bir de insan kaynakları masterına başladık, şimdi tez yazmakla uğraşıyoruz... Sanırım yazamayacağım :) Üniversite 2'den beri çalışıyorum, şu anda da ailemizin küçük şirketinde bişeyler yapmaya çalışıyoruz. Bundan önce de 2 yıldan fazla Hürriyet'te çalışmıştım. Şimdiki işimiz ise endüstriyel elektronik ve yüksek gerilim test cihazları üzerine temsilcilik şeklinde özetlenebilir...

Motor hikayem küçükken başladı!İlkokula bile başlamamıştım, babamın yaptığı inşaatın yanındaki boş arsada motor kiralanırdı... Babacığımla pazarları gider orda motor kiralar boş arazide gezer tozardık :) Sanırım o sırada damara bişeyleri zerkettik :) Yıllarca ağzım açık baktım motorlara ama işte "kendi paramla almalıyım" manyaklığı yüzünden ancak geçen sene bugünlerde kısmet oldu RR'a kavuşmak! Şimdi babam sulanıyo makinaya ama vermiyorum ehliyetinin olmayışını bahane ederek :P

Gelelim yatma hikayesine... Elbette benim de hatam vardı! 4. günümdü sadece... Öncesinde Honda'da güvenli sürüş eğitimine falan katılmıştım ama tecrübenin yerini tutar mı hiç?? Sahil yolunda sağdan sağdan gidiyorum Pendik'e doğru... Can kardeşimle yeni araba, yeni motor ritüelimizi yerine getirmek üzere Tuzla'ya gitmeyi planlıyoduk, kısmet değilmiş... Önümdeki Kangoo da pikink yapacakmış park yeri arıyormuş... Ben en sağ şeridin sağ çizgisine yakın seyrediyorum. Tam o sırada abi park yeri buluverince, direksiyonu da önüme kırıverdi... Ben de motorculuk kariyerimdeki ilk panik frenajı elime yüzüme bulaştırdım özetle :) Tabi yatmama neden olan faktörler şunlardı bana kalırsa:

1- Benim ön frene panik haliyle fazla asılmam. Kontrolsüz frenaj hadisesi yani...
2- Ön tekerimin tam yaya geçidi boyasını üstünde olması...
3- Kenda lastiklerin genelde tüm RR'cıların şikayet ettiği karakteristiği.

İşte tüm bunlar üst üste gelince yattık aşağı :) Çok yavaştım zaten ama ona rağmen motor sürüklendi sola yatmış vaziyette. Ben de hemen solumda akan trafiğe doğru düşmedim allahtan. Kendi şeridimin içinde kaldım! Sağolsun bir tane araba da durup "ulan bu insan evladıdır heralde, düştü de bişeyi var mı" demedi.. Kalktık ayağa, motoru kaldırdık çektik kenara! Kangoo'dan inen teyze de sağolsun "evladım sen başının üstünde 3 kere çevir de bi sadaka ver" diyince bende kayış koptu!! "Siz bi sinyal verseydiniz benim sadakama ihtiyaç kalmazdı ama neyse veririz artık" dedim...

Bu arada son iki gündür motorumdaki damlatmanın bunla ilgisi yok.. Üstünden 1 yıl geçti, aklı yeni başına gelmemiştir heralde :) Geçen cumartesi rutin bakım için götürdüğüm serviste radyatörden çıkan borunun tam bağlantı noktasındaki kelepçe bi şekilde çıkarılmış ve yerine takılmamış sanırım. Ya da öle bi kelepçe hiç yoktu, bilemiyorum... Ama sorun borunun azıcık çıkmış olmasıymış... O yüzden damlatıyomuş... Boruyu taktık, kelepçeyi taktık, su ekledik halloldu... Allah arıza, kaza vermesin :)

Ben yine çok uzun yazdım... Okuyabilene helal olsun :) Sanırım biraz daha tanıtmış oldum kendimi! Hoşgeldin diyen herkese teşekkürler ve hoşbulduk!! Bu arada herkes kendini ve motorunu okutsun bence :lol: Yahu E-5'te giderken fotoğrafımı çekmeye çalıştılar geçen gün!! Daha neler artık!! Size de oluyodur mutlaka bu tür şeyler!

FATİH
09.Mayıs.2007, 12:38
moonchild kardeşim hoş geldin sefa getirdin...
Hayatımızda bağzı şeyleri görerek bağzılarını ise yaşayıp tecrübe ederek öğreniyoruz..Önemli olan bu tecrübeleri kazanırken alacağımız maddi-manevi hasarın minimun olması..İnşallah bir buluşmada yüzyüze konuşarak trafikte yapmamız gerekenleri , hangi şeritte gitmemiz gerektiğini , ışıklarda dururken neler yapmamız gerektiğini konuşur fikir alışverişinde bulunuruz...

Gerçi sen honda nın eğitimine katıldığını yazmışsın ama yine senin yazdığın gibi bağzı faktörler kazanın oluşumunu hissettiğinde sana yardım yerine kazaya yataklık ediyor...Lastik , frenaj v.s

Neyse sana hoş geldin diyorum... :D Allah beterinden saklasın,kaza bela göstermesin...

Aksu
09.Mayıs.2007, 14:40
Ankara lı hemşerim çok güzel ifade etmişsin kendini ve olayları. Senden talebimiz her hafta bir adet, geçmişte başından geçen olayları anlatırsan zevkle okuruz. Şimdi sen arabadan teyze indi falan deyince ben gözümün önüne filmi getirip gözüm yazılarda hayalim canlandırdığım fimde oluyor. Tekrar geçmiş olsun Allah kazasız sağlıklı günler versin cümlemize. Ayrıca Sakarya ve Eskişehir e muhakkak gel de tanışalım.

moonchild
10.Mayıs.2007, 11:54
Abi tamam o zaman ben hemen bi başlık açayım "Moonchild'ın günlüğü" falan gibi. Her hafta karalarım bişeyler :) Ya bu arada forumda bu tür adresleri yazmak doğru mu bilmiyorum ama ilgilenirsen bir blog sayfam da var. Özelden adresini atabilirim, orada karaladıklarımı okuyabilirsin istersen... Yani, sadece bir fikir!!

carvalho
10.Mayıs.2007, 11:56
Yasak değil dostum, paylaşırsan biz de okuruz zevkle...

moonchild
10.Mayıs.2007, 12:08
ok o zaman :) sstaz.blogspot.com... Zaten benim sayfada biz bize takılıyoruz, yeni dostları oralarda görmek benim için mutluluk verici olacaktır!