PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stop Lambası

Scorpion
23.Ağustos.2010, 00:38
Merhaba arkadaşlar.
Dün akşam şöyle bi sorun oldu Regalimde.. Stop lambası farlardan yada frenden bağımsız olarak yanık kaldı. Kontağı açtığım anda yanıyor ve sönmüyor..

Stop lambasından çıkan kabloları takip ettim, biyerlerde kısa devre falan mı var diye bişey bulamadım.. Regal'e ait elektrik şeması falan olan var mı acaba elinde??

Yada ne yapabilirim, nerelere bakmam gerekir?? Yoksa hazıra konup tamire götürmek istemiyorum..

Uzay
23.Ağustos.2010, 02:30
Peki frene bastığın zaman daha parlak yanıyor mu?

Scorpion
23.Ağustos.2010, 09:51
Yok hiçbi değişiklik olmuyor. Ben de acaba far mı takılı kaldı demiştim ama stop lambası takılı kalan :?

_KARADUT_
23.Ağustos.2010, 15:39
fren müşürlerinden de olabilir belki

kayar2
24.Ağustos.2010, 00:00
genelde ayak freni müşiri takılır onu kontrol et o değilse ön fren müşiiri takılmıştır

bu önemli fren yaptıgın fark olmazsa tehlikeli olur ayrıca devamlı yanık kalınca stop camını eritiyor sıcaktan sonra sadece camda bulamazsın kople stop alman gerekir

Scorpion
24.Ağustos.2010, 00:49
Sorunu buldum arkadaşlar, arka fren müşürü kırılmış ve kırılan parça takılı kalmış. O yüzden sürekli yanar vaziyette kalmış.. Biraz oynayınca dağıldı kaldı zaten elimde :?

Burda, Kadıköy'de, 2 yere sordum var mı diye, bunlar eski model müşürler, bulunmuyo artık dediler. Sirkeciye gitmen lazım dediler :cry: Yarın biraz daha bakıcam, yoksa artık yapacak bişey yok, mecbur bulunacak biyerlerden.

Kayar abicim (kusura bakmayın, isminizi bilmiyorum [smilie=greencolorz:) ön fren müşürü sağlıklı çalışıyor, fren yaparken önü de kullanıyorum kısmen, hatta bugün özellikle dikkat ettim ön freni de kullanmaya, trafikte fren yaptığımın farkedilmesi için :D

Biraz uzun bi yazı olacak, şimdiden affınıza sığınıyorum. Aramızda benim gibi daha yeni motor sahibi olan arkadaşlar vardır belki, onlara bi nebze olsun yardımı dokunursa başıma gelenlerin, ne mutlu bana..

arasıra anahtar takımını alıp motorun sağındaki solundaki vidaların boşluklarını almak lazımmış. Başıma gelen olay şu şekilde oldu, sol ayak pedinin arka taraftaki vidası gevşemiş sanırım, sarsıntıdan biyerde düştü. Aradım taradım, bulamadım. Ayak pedinin vidası çıkınca vites kolu kullanılmaz oluyo.. Allahtan yoğun trafik içinde olmadı.. tekrar vida bulmak için tam iftar saatinde açık hırdavatçı, nalbur, ne varsa aramaya koyuldum.. Ama nafile :cry: En sonunda bi tesisatçıya sordum, eski ıvır zıvır çantasından çıktı bikaç tane bulabildim.. Paslı maslı taktım artık, eve kadar getirdi.. Normalde paslanmaz vida olması gerekiyomuş, bunu da öğrendim :)

Bugün bu tecrübe yaklaşık 2 saate yakın zamanımı aldı ama çok mutlu oldum.. Daha bi sevdim motorumu.. Uğraşırken muhabbet ettik biraz (evet motorumla muhabbet ettik), ben ona ilgi gösterirsem beni bırakmayacağını söyledi.. Yolda aklıma geldi, o vidayı o kadar saat eve gelmek için değil, motorumu iyi etmek için harcadığımı farkettim :) (Bunları da içimden geldi, paylaşmak istedim :mrgreen:)