PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : regal raptorun 2010,2011 problem varmış dogrumu

harun
07.Ekim.2010, 14:45
bu gün antaya bir motor bayine ugradım 350cc regal vardı yeni model sahibi titreşimi kesememiş motor direk şaseye baglı oldugundan dolayı titriyormuş.bir cok önlem almış beşik yaptırmış ama nafile ama halen kesememiş ve satmak zorunda kalmış. bende 250cc alçem dedim ondada aynı problem var dedi 2008,2009 al onlarda o problem yok dedi.ama ben buradaki teçrübeli arkadaslardan detaylı ve güvenilir bilgi almak istiyorumm8)

Uzay
07.Ekim.2010, 15:10
Hımmmmm. İlginçmiş. Yeni motor alanlar varsa bi dinleyelim derim

CELİL
07.Ekim.2010, 16:06
bu gün antaya bir motor bayine ugradım 350cc regal vardı yeni model sahibi titreşimi kesememiş motor direk şaseye baglı oldugundan dolayı titriyormuş.bir cok önlem almış beşik yaptırmış ama nafile ama halen kesememiş ve satmak zorunda kalmış. bende 250cc alçem dedim ondada aynı problem var dedi 2008,2009 al onlarda o problem yok dedi.ama ben buradaki teçrübeli arkadaslardan detaylı ve güvenilir bilgi almak istiyorumm8)
harun merhaba titreşim konusunda herkes aynı şeyi söylüyor. doğru spayder kasaların ve yeni kasası gelen 250- 9 b T kısa kasalarda 2010 yılının ikinci yarısından sonra gelen makinaların motorları degişti motor blokğunun içine titreşim topuzu kondu titreşim iyileştirildi ve bu makinaların motor blok renkleri siyahtır yani siyah renkli blok bulursan yeni düzeltilmiş modeldir :cheesy:

harun
07.Ekim.2010, 19:13
mm bu gün gördügüm 350cc blok siyah degildi adam motorla sase aralarına takoz yatırmıs bir kactane motor direk olarak bu takozların üzerndeydi ama hala titreme varmış usta calıştırdı ve dedigi gibi gaza yüklenünçe baya belli ediyordu. bana sana 2008 bulalım onlarda bu problem yok dedi bende sasırdım yoksa elinde varda banamı satmaya calışıyor die size danışmak istedim

_KARADUT_
07.Ekim.2010, 20:51
2010 250E-10 titreşim muazzam bir seviyede mevcut. aynalarda görüşü yarı yarıya engelliyor valla başka regal kullanmadım onun için bilmiyorum ama benim makinada titreşim çok rahatsız ediyor. Doğru olabilir yazılanlar çok düşündüm ama benimde aklıma gelmişti şaseye bağlanan yerlerindeki vidaların iki tarafınada kauçuk takoz yaptırmayı
yazılanları okuyunca umutlarım tamamen tükendi:(

harun
07.Ekim.2010, 23:14
valla kardeş ben daha almadım ama iyi araştırıyorum.ama iyi şeyler duymadım . ama umudumu kesmedim.

aidikurt
08.Ekim.2010, 01:38
sevgılı kardesım bana sorarsan alma derım onun yerıne hyosung gv250 al daha ıyı

CELİL
08.Ekim.2010, 08:44
valla kardeş ben daha almadım ama iyi araştırıyorum.ama iyi şeyler duymadım . ama umudumu kesmedim.
250e-9 küçük kasalarda spayder gibi titreşim fazla değil az rahatsız etmiyor T gidon olsun diyorsan 250e-9b küçük kasa al bendede ondan var güzel ve daha hafif ve kıvrak ama kartal gidonda tam keyif makinasıdır seçim senin kolay gelsin 8)

OKAY
09.Ekim.2010, 01:07
arkadaşlar bende rr nin bu DD 250E-10 modelini almak istyorum forumda kullanan arkadaş varsa nasıl bi makina biraz anlatsın tavsiye ediyomusunz?:)

_KARADUT_
09.Ekim.2010, 19:46
arkadaşlar bende rr nin bu DD 250E-10 modelini almak istyorum forumda kullanan arkadaş varsa nasıl bi makina biraz anlatsın tavsiye ediyomusunz?:)
Valla ne diyeyim ki makina için değilcek bişey yok en azından yolda bırakmayacağını bilerek kullanmak keyifli. Sadece titreşim olayını anlatmıştım onada bir çözüm bulunursa eğer on numara keyifli sadece biniyorum ağır ağır giderken şaşkın bakışları izliyorum mekanik olarak da diğer rr lerin aynısı fark yok tavsiye işine gelince bu beğeni işi başkasına çok şatafatlı gelir istemez başkasıda ilgnç gelir hiç inmez üstünden ( benim gibi ) karar senin sadece hayellerinde ne varsa ( daha sonra keşke dememek için ) onu al8)

OKAY
10.Ekim.2010, 00:49
eyvallah kardeşim 0 almak istyorum ama 2010 modellerde titreşim varmıdır acaba satıcıya sorsan yok der :) satmak için

_KARADUT_
10.Ekim.2010, 12:58
eyvallah kardeşim 0 almak istyorum ama 2010 modellerde titreşim varmıdır acaba satıcıya sorsan yok der :) satmak için
E haliyle titreşim var yok değil ama sıfır makinadaki titreşim seni o kadar korkutmasın rodajı bittikten şöyle bi adam gibi makinaya yüklendikten sonra o ilk titreşim birazda olsa azalıyor ama herzaman bir titreşim mevcut.Satıcılarda işi biliyo artık illaki olur derler zamanla azalır derler , sen kararsız kalınca başka makina gösterirler ( borelli , bisan v.b virago çakmaları ) bunlarda titreşim yok istersen bunu dene falan.

CELİL
11.Ekim.2010, 08:34
2010 ylının ikinci yarısında gelen motorların makinası değiştirildi titresim topuzu konuldu titreşim azaldı bu motorların makina blokları siyah rankli alırkaen satıcıya şu soruyu sor titreşim tapuzu olan modeldenmi kolay gelsin 8)

OKAY
13.Ekim.2010, 12:15
teşekkürler de yalovada izmitte regal raptor satan biyerde yok ki gidip soralım :) sadece istanbulada mı? var bunun makinanın satışı

CELİL
13.Ekim.2010, 12:37
teşekkürler de yalovada izmitte regal raptor satan biyerde yok ki gidip soralım :) sadece istanbulada mı? var bunun makinanın satışı
sadece istanbulda değil başka şehirlerdede bayiileri var sayfanın üstündeki emrenin linkine gir içinde bayii listesi var

_KARADUT_
13.Ekim.2010, 14:20

izmittie satan bi yer var ama bayii değil zaten elinde kırmızı renk 250- E9 var o da bir tane ben istanbuldan aldım tanıdığım motorcu abilerim ya benden niye almadın bizde getirdirdik falan gibi serzenişte bulundular. Yalovadan sorun olmaz istanbula ya bin feribota keyifli keyifli deniz havası :cheesy:

OKAY
14.Ekim.2010, 02:22
izmittie satan bi yer var ama bayii değil zaten elinde kırmızı renk 250- E9 var o da bir tane ben istanbuldan aldım tanıdığım motorcu abilerim ya benden niye almadın bizde getirdirdik falan gibi serzenişte bulundular. Yalovadan sorun olmaz istanbula ya bin feribota keyifli keyifli deniz havası :cheesy:

yani burdan 45 dk deniz hafasını alcaz ama motoru alamadan geri döncez bu gidişle :cry: kredi cektim başka motor alcaktım aklıma DD 250E-10 modeli yattı şimdi yetmyo mani[smilie=greencolorz:hayırlısı inşalah bigün hepbirlikte çıkarız inşlh yollara8)

OKAY
14.Ekim.2010, 02:24
sadece istanbulda değil başka şehirlerdede bayiileri var sayfanın üstündeki emrenin linkine gir içinde bayii listesi var

baktım teşekkürler genellikle istanbulda toplanmış bana en yakın yer de orası:cheesy:

_KARADUT_
14.Ekim.2010, 17:22
yani burdan 45 dk deniz hafasını alcaz ama motoru alamadan geri döncez bu gidişle :cry: kredi cektim başka motor alcaktım aklıma DD 250E-10 modeli yattı şimdi yetmyo mani[smilie=greencolorz:hayırlısı inşalah bigün hepbirlikte çıkarız inşlh yollara8)
inşallah geç olsun , zor olsun daha çok bağlıyor insanı motora :mrgreen: