PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Havalı Korna...

UnicornKnight
09.Mayıs.2007, 01:01
http://img514.imageshack.us/img514/8650/08072007022wk0.jpg
http://img514.imageshack.us/img514/6663/08072007023mo8.jpg
montaj sırasında ve röle bağlantısını yaparken bayağı bir uğraştırdı,fakat nihayetinde gerek görüntü olarak gerekse ses olarak mükemmele ulaştık...fiyatı da pek fazla bir şey değil,sizlere de tavsiye ederim... :cheesy:
bu arada haftasonu o-ring'li zincir'le değişlti ali usta kızımın zincirini,fazlasıyla fark etti gerek çekiş,gerek vites geçişleri,gerekse de akselerasyon olarak...ikinci tavsiyem de bu yönde olacak... 8)

aidikurt
09.Mayıs.2007, 01:03
baba valla korna iyi olmus bendede var kesin değiştirilmesi gerek yoksa arabalar takmıyor bile bizi ama bastınmı havalı kornayı millet kamyon gelıyor diye kenara çekiliyor :)

aslanburclu
09.Mayıs.2007, 01:05
bu taktığın hv.lı korna motosikletlere özelmi resmin karanlık biraz daha ton açsana

aidikurt
09.Mayıs.2007, 01:07
evet bunlar motosiklet için dar tip korna yaşar baba benimkinin aynısı bak sende eksik olan bişey bulduk benim bildiğim yaşar abi alır yarın bu kornadan motoruna takar :)

Tayfun
09.Mayıs.2007, 01:09
Valla adminin motorunda direk kamyon kornası var :) , ilk defasında arkamda çaldığında ben üzerimden tır falan geçecek zannettim rengim attı resmen :D yanılmıyorsam arkadaşınkide adminin kornayla aynı yani kamyon kornası komtanım ona göre, ama feci ses var ;)

aidikurt
09.Mayıs.2007, 01:09
STEBEL NAUTİLUS MOTORSİKLET İÇİN DAR TİP KORNA 311120
http://images.hepsiburada.com/assets/OA/200/otm311120.jpg
Made In Italy
12 V ile çalışan MOTORSİKLET lerde yeterli yer olmayan motorlarında dar yapısından ötürü rahatlıkla kullanılabilmektedir.
Havalı kendi kompresörü üzerinde,yer kaplamayan boyutlardadır.Formula 1 yarışlarındaki otomobillerdeki sesi vermektedir.
680 Hz.
139 Db
-25 - +80 arası çalışma
50.000 on/off
Sesleri dinlemek için www.stebel.it adresini ziyaret edebilirsiniz.
Paket içeriğinde 1 ad korna kuvvetlendirici röle bulunmaktadır.
Ölçüler : 11,2x11,2x 7 cm
www.hepsiburada.com
alabilirsiniz.
fiyatıda 53 ytl

UnicornKnight
09.Mayıs.2007, 01:26
baba valla korna iyi olmus bendede var kesin değiştirilmesi gerek yoksa arabalar takmıyor bile bizi ama bastınmı havalı kornayı millet kamyon gelıyor diye kenara çekiliyor :)
akşam kankaları korkuttum zaten farları söndürüp sessizce arkadan yaklaşıp,çöp bidonuna giriyorlardı az daha panikten... :D

bu taktığın hv.lı korna motosikletlere özelmi resmin karanlık biraz daha ton açsana
bu motosiklete özel olan "compact" modeli yaşar astsubayım,bunu bile zor bela sığıştırdık eski kornanın yerine,eğer almayı düşünüyorsan muhakkak buna dikkat et,diğer modelin bizim makinalara uyacağını hiç zannetmiyorum...

evet bunlar motosiklet için dar tip korna yaşar baba benimkinin aynısı bak sende eksik olan bişey bulduk benim bildiğim yaşar abi alır yarın bu kornadan motoruna takar :)
fiyatı da bir şey değil üstelik,"fazlasıyla gerekli" bir aksesuar bu kanımca...

Valla adminin motorunda direk kamyon kornası var :) , ilk defasında arkamda çaldığında ben üzerimden tır falan geçecek zannettim rengim attı resmen :D yanılmıyorsam arkadaşınkide adminin kornayla aynı yani kamyon kornası komtanım ona göre, ama feci ses var ;)
hocam ses cidden süper yahu,insanlar motordan böylesi bir ses çıkmasını hiç beklemiyorlar... :D

STEBEL NAUTİLUS MOTORSİKLET İÇİN DAR TİP KORNA 311120
http://images.hepsiburada.com/assets/OA/200/otm311120.jpg
Made In Italy
12 V ile çalışan MOTORSİKLET lerde yeterli yer olmayan motorlarında dar yapısından ötürü rahatlıkla kullanılabilmektedir.
Havalı kendi kompresörü üzerinde,yer kaplamayan boyutlardadır.Formula 1 yarışlarındaki otomobillerdeki sesi vermektedir.
680 Hz.
139 Db
-25 - +80 arası çalışma
50.000 on/off
Sesleri dinlemek için www.stebel.it adresini ziyaret edebilirsiniz.
Paket içeriğinde 1 ad korna kuvvetlendirici röle bulunmaktadır.
Ölçüler : 11,2x11,2x 7 cm
www.hepsiburada.com
alabilirsiniz.
fiyatıda 53 ytl
krom ya da kırmızı olan alınmalı ama bence,zira görüntü olarak da çok iyi durmakta... :)

inci
09.Mayıs.2007, 01:31
benim püsüklet kornam var o da çok havalı sarı -mavi :cheesy:

Tayfun
09.Mayıs.2007, 01:58
Nanik nanik cinsinden hocamınki ve çok etkili özellikle küçük çoculara :P

inci
09.Mayıs.2007, 02:00
sana verebilirim istersen , :evil: Taksimde çok havalı olur :evil: :P

Tayfun
09.Mayıs.2007, 02:06
Valla varya, kalabalığın içinde nanik nanik yaptım mı karizma 1500 olur hocam ya ;)

aidikurt
09.Mayıs.2007, 16:56
yaşar babadan ses cıkmıyor kesin bugun kornayı alıp takmaya gittti :)

Aksu
09.Mayıs.2007, 17:27
Yaşar Baba seneye gelecek Ana kara ya o zaman kopya çekeriz motorundan baka baka. Dediğin doğru Alper sesi çıkmıyorsa kesin havalı korna taktırıyordur.

aslanburclu
09.Mayıs.2007, 22:53
heh heh hehhhhh yok beya aslında ben 4 borulusundan düşünüyom :P :P veya böğüren cinsinden ya arkadaşlar takip etmiyomusunuz 2 gündür ANKARADAKİ SERVİSLER konusuyla tt06 ile boğuşuyoz. durun bakalım insanlar konuşa konuşa misali olayı çözecez

okan
14.Mayıs.2007, 01:03
bu kornadan bende taktım.. hala alışamadım kendim çalınca gözlerimi kırpıyom .. karşımdakine allah sabır versin...

yannız ben ön çatalın arasına taktırdım .. o yan tarafta direksiyona çarpma olmuyomu .. veya sisi lambalarına..

agresus
14.Mayıs.2007, 01:07
ben de toyoto rav4 kornası varr... ilk sahibi toyoto da satış müdürüdürde... bayaa ses veriiyo...ama seninki de iimişş unicornum şovalyemm....