PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakıt katkısı ile ilgili

Emix
26.Ekim.2010, 14:58
merhabalar.

bugün benzinliğe gittim motorsikletimi yıkamak için sünger alacaktım duvarda 1tnanotech'in yakıt katkısı yazan ürününü gördüm 5 tl idi alıp deniyeyim dedim 50ml'i 60lt benzine yeterliymiş gel gördü motorumun içinde 1lt benzin vardı 2lt daha aldım 2-3ml'den fazla koydum... fazlasını geçtim depodaki yakıp minimum seviyede iken yakıt katkısı konulmalı ve üzerine benzin konulmalıymış sonradan fark ettim ben benzini koydum üzerine katkıyı ekledim

biraz bi mallık yapmış gibi hissetim şu anlık ciddi anlamda çok azda olsa fark hissettim düşük devirlerde fark etti rr'ımda

şimdi yapmış olduğum işlemin bana zararı ne olacaktır yararı ne olacakatır deneyenler kullananlar yorumlarınızı bekliyorum...

teşekkür ederim.

CELİL
26.Ekim.2010, 15:26
merhabalar.

bugün benzinliğe gittim motorsikletimi yıkamak için sünger alacaktım duvarda 1tnanotech'in yakıt katkısı yazan ürününü gördüm 5 tl idi alıp deniyeyim dedim 50ml'i 60lt benzine yeterliymiş gel gördü motorumun içinde 1lt benzin vardı 2lt daha aldım 2-3ml'den fazla koydum... fazlasını geçtim depodaki yakıp minimum seviyede iken yakıt katkısı konulmalı ve üzerine benzin konulmalıymış sonradan fark ettim ben benzini koydum üzerine katkıyı ekledim

biraz bi mallık yapmış gibi hissetim şu anlık ciddi anlamda çok azda olsa fark hissettim düşük devirlerde fark etti rr'ımda

şimdi yapmış olduğum işlemin bana zararı ne olacaktır yararı ne olacakatır deneyenler kullananlar yorumlarınızı bekliyorum...

teşekkür ederim.
merhaba Emix kulladığın katkı arabalar için benzinin oktan oranını yükseltip çekişi kuvvetlendirir fakat bizim motorlara uygun değildir servisler yakıtı 95 oktan alın derler 98 almayın yani yüksek oktan motorun benzini yakma odalarını olması gerekenden fazla ısıya çıkarıyor buda motoru zorluyor zaten blok madenleri çinli zayıf zarar verebilir biraz kullanmışsın ondan birşey olmaz ama bence devamını kullanma kazasız sürüşler 8)

Emix
26.Ekim.2010, 16:10
aydınlattığınız için teşekkür ederim hayırlı günler dilerim :)

Uzay
26.Ekim.2010, 16:49
Bilmediği bir soru sorun artık lütfen. Bilemesin :p

CELİL
26.Ekim.2010, 16:58
Bilmediği bir soru sorun artık lütfen. Bilemesin :p
üzülme bir sonraki sorunun cevabını özelden sana atarım sen yazarsın seni üzermiyim hiç :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Emix
26.Ekim.2010, 17:26
bugün baya bir gezdim rr'ım ile performansında kayıp görmedim 50 km kadar dolandım ancak karşılaştığım tek sorun normalinden biraz daha erken ve uzun kullanımda daha fazla ısınıyor fan'lar zaten manuel'de paso açık..

CELİL
26.Ekim.2010, 18:00
bugün baya bir gezdim rr'ım ile performansında kayıp görmedim 50 km kadar dolandım ancak karşılaştığım tek sorun normalinden biraz daha erken ve uzun kullanımda daha fazla ısınıyor fan'lar zaten manuel'de paso açık..
o kadar katkıdan bir şey olmaz korkma rahat ol 8)

_KARADUT_
27.Ekim.2010, 01:58
Valla katkı kullanmaya gerek yok bence geçenlerde benimde dalgınlığıma geldi pompacı 97 oktan verdi motorda titreşimin ve sesin arttığını hissettim o yüzden bana sorarsanız gerksiz

ajmix117
01.Kasım.2010, 19:53
yenı konu acmak ıstemedım bunun ıcın o yuzden burdan bı yardım ısteyecegım,

haftasonu arabama benzın alırken raftakı yagları gordum dort zamanlı motorsıklet ıcın motor yagı aldım ıkı lıtre deıstırdım ama sımdı tıtresım arttı gıbı bıraz seste gıdıste cok bı deısıklık yok ama tıtresım arttı motor yagı ıcın tavsıye var mı ?? benım aldıgım 4t motorsiklet yagı petrol ofısınden

_KARADUT_
01.Kasım.2010, 20:26
yenı konu acmak ıstemedım bunun ıcın o yuzden burdan bı yardım ısteyecegım,

haftasonu arabama benzın alırken raftakı yagları gordum dort zamanlı motorsıklet ıcın motor yagı aldım ıkı lıtre deıstırdım ama sımdı tıtresım arttı gıbı bıraz seste gıdıste cok bı deısıklık yok ama tıtresım arttı motor yagı ıcın tavsıye var mı ?? benım aldıgım 4t motorsiklet yagı petrol ofısınden
ben moto repsol diye bir marka var ondan kullanıyorum memnunum gayet iyi tabi başka marka kullananlarda vardır

ajmix117
01.Kasım.2010, 20:35
ya aslında sormak ıstedıgım bneım kullandıgım yag dogrumudur? petrol ofisinin 4 zamanlı motorsiklet için motor yagı bı dahakı sefere castrol alacagım orası garantı :)

tıtresım felan arttı ama vıtesler felan yag gıbı oldu tık tık :)

Uzay
01.Kasım.2010, 21:18
10 40 mı yağın?

_KARADUT_
02.Kasım.2010, 00:40
ya aslında sormak ıstedıgım bneım kullandıgım yag dogrumudur? petrol ofisinin 4 zamanlı motorsiklet için motor yagı bı dahakı sefere castrol alacagım orası garantı :)

tıtresım felan arttı ama vıtesler felan yag gıbı oldu tık tık :)
10 40 yada 15 40 sa sorun olmaz herhalde

ajmix117
02.Kasım.2010, 00:48
10 40 dostum yag sorun olmaz umarım :)

CELİL
02.Kasım.2010, 11:27
merak etme bir sorun olmaz 10-40 4 zamanlı motor yagı kullanılması gereken standartlarda 8)