PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SATILIK 2007 MODEL 150 KM'DE(ACİL)

yavuzblack
09.Mayıs.2007, 12:39
MERHABA ARKADAŞLAR MOTORUMU 07.05.2007 TARİHİNDE ALDIM.YENİ KARBÜRATÖRLÜ. ŞUAN 150 KM'DE VE ORJİNAL KİLOMETRESİ.YANINDA ORJİNAL ÇANTALARINI+BRANDA+SİS FARI+UZAKTAN ÇALIŞTIRMALI KUMANDA VE ALARM SİSTEMİNİ+KASKINI DA VERİCEM.SATMA SEBEBİM AİLEMLE PROBLEM YAŞADIM.HEPİNİZİN BENİ ANLAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.İLGİLENENLER İÇİN İRTİBAT NUMARASI 0535 965 77 50 YAVUZ KARA.TARABYA/
İSTANBUL.

aidikurt
09.Mayıs.2007, 12:57
ilana resim eklersen seviniriz.

carvalho
09.Mayıs.2007, 13:15
Modeli nedir? Class mı değil mi? Resimle birlikte fiyat da ekleyelim lütfen. Fiyatsız ilan olmasın arkadaşlar bi zahmet...

Aksu
10.Mayıs.2007, 17:52
Arkadaşım senin durumuna üzüldüm. Heves etmişsin almışsın hertür aksesuarlarını yaptırmışsın fakat durum ortada. Bence biraz bekle ve hafta sonları yavaş yavaş binersen ailende alışır. Galiba can güvenliği açısından karşı çıktılar. Ben de geçen sene aldım herkes birşey dedi ve ben kulak tıkadım şimdi hiçbir problem yok. Tabii söyleyenler bizleri düşündükleri için ve motosiklet işini bilmedikleri için .Ayrıca yaşım da 47, neyse hayırlısı neyse o olsun.

aslanburclu
10.Mayıs.2007, 22:49
güzel kardeşim sen yaz adresini bana gelip babanla bi konuşuyum yazık ver mücadeleni güvendir aileni (senin bu durumun 30 sene önce benim başımdanda geçti benbiraz politik davrandım ve durum u hallettim) bu olayda ailene hak veriyorum evlat acısı zor bunu yaşamak istemiyorlar haklı olarak bak benim 3 oğlum var 3 üde zehir gibi kullanırlar ama babayüreği onlar motorun üzerine çıktılarmı ben hemen daralmıya başlıyorum sana kısaca tavsiye onlar duruma çok sert girmişlerdir sende alttan alma ama saygısızlıkda yapma alttan al idare etttt

Engin
10.Mayıs.2007, 22:57
Ben bu sabah arkadaşı aradım, ama öyle bir ses tonu ile karşılaştım ki yada bana öyle geldi sanki motorumu kimse almasın yine bana kalsın dercesineydi.
Anladım ki motorunu çok seviyor arkadaş ama ailesinide kırmak istemiyor heralde.
Allah kolaylık versin derim, tabir caiz mi bilmiyorum ama evlat acısı gibi.

aslanburclu
10.Mayıs.2007, 23:14
aileni biraz kendine güvendir ve şöyle hafif trafikli bir yerde kullan sana güvensinler..özellikle anneni ikna et. ve motorunuda satma veya bir sanal seneryo yapalım hiç değilse motoru sana sattırmaktan vazgeçsinler veya cumartesi ver adresini alıcı gibi davranalım hemde öyle bi davranalımki ailen bizi kovalasın motorunuda bi köşewye koydursunlar hiç değilse yanında olur ama belli bir süre binemessin . canlandır bi olay gelip kafalarını bulandıralım bize güvennn

afaydin
11.Mayıs.2007, 00:04
Arkadaşlar herkese merhaba,

Ben İTÜ'den sizlerinden de ortak noktası olan motorsiklet sevdasına henuz kapılmak üzere olan bir akademisyenim.
Adım Ali Fuat AYDIN.
Sitenizdeki seviyeli muhabbeti ve dostça yaklaşımınıza istinaden üye oldum ve fikrinizi sormak istiyorum.
Bu arkadaşla bu akşam ben de konustum ve alıcı oldum.
Benim maceram da bir arkadaşın Suzuki Gn250'si ile ara sıara binerek başladı 4 sene once, 6 aylık bir tecrubem oldu ve ehliyet aldım.
Bu ilandaki arkadaş Yellow Rocks model için 4000ytl istiyor ve
temiz bir arkadaşa benziyor ve bende işim gereği pek hile hurda bilmem zaten.
Sizce bu modeller bu ozellikle bu kadar eder mi? Alım satımda neye dikkat edilir, nereden yapılır?
Bir de yeni başlayan biri olarak Regal de neye dikkat etmek gerekiyor ozellikle bu modelin hassasiyeti olan noktalar nedir merak ediyorum. Katkılar için teşekkür ederim.
Yarın arkadaşla gorusucem Ferahevler'de imiş, Benim okulda Maslak'ta, komşu çıktık, inşallah hayırlısı olur.
iyi akşamlar..

madend
11.Mayıs.2007, 01:13
yavuz kardeşim sen motoru ali ustadan aldın dimi
ya valla çok hevesliydin senin adına çok üzüldüm.abilerimizin tavsiyelerini bir dene istersen.bakarsın razı olurlar.inşallah da razı edersin.

kaldera
11.Mayıs.2007, 10:40

Sizce bu modeller bu ozellikle bu kadar eder mi? Alım satımda neye dikkat edilir, nereden yapılır?

O motor zaten sıfır sayılır.istesenizde kaza haricinde zarar veremezsiniz zaten.madem sordunuz ikinci el alırken
dikkat edilecek konuları.. belki yardımcı olur..
Kullanılmış motosiklet alma kılavuzu

Neler kontrol edilmeli?
Teknik özelliklerin kontrolü, sakin ve aydınlık bir yerde yapılmalı. Aşağıdaki teknik özellikler kontrol edilmeli:

Motor yağ kaçırıyor mu?
Silindir kafası ve gövdesinde, yağ karterinde ve şanzıman çıkışında yağ kaçaklarına dikkat edilmeli.

Teleskobik çatal yağ kaçırıyor mu?
Yağlı kir halkaları ve yağ izleri buralarda yalıtım sorunları olduğunun göstergesidir. Bağlantı körüğü sıyrılarak amortisörlere daha dikkatli bakılmalı.

Motosikletin başından hiç kaza geçmiş mi?
Motor, egzoz ve elciklerle boyadaki çizikler motosikletin kaza yaptığının işaretidir. Eğer boya ve krom kaplamalar dökülmüşse bu bölgelerde bükülmeler olmuş demektir; bunlar da darbe veya kazaların işaretidir.

Motosiklet çalıntı olabilir mi?
Gidon kilidi sallanıyorsa ve gidon dayanakları eksikse motosiklet ya çalınmıştır ya da kaza yapmıştır.

Arka salıncak yatağında boşluk var mı?
Bunu kontrol etmek için tekerlek yerden kesildikten sonra salıncak kolu şaside sağa sola kaydırılır ve oynayıp oynamadığına bakılır.

Gidon bilyelerinde boşluk var mı?
Ön tekerlek yerden kaldırıldığında, gidonun hiç zorlanmadan ve kesintiye uğramadan sağa sola dönmesi gerekir. Bunu yaparken gidon yataklarından vurulma sesleri gelmemeli. Kontrol yöntemi: Gidon, teleçatalın altından, iki elle kavranır ve tekerlek havaya kaldırıldıktan sonra öne ve arkaya ittirilmeye çalışılır.

Fren balataları kullanılmaz halde mi?
Fren kelepçeleri genellikle içeriye bakılmasını sağlayacak deliklere sahiptir. Bu delikten içeriye küçük bir lamba yardımıyla bakılarak fren balatalarının durumu kontrol edilebilir.

Fren disklerinin durumu nedir?
Disklerdeki derin çizikler, balataların dibine kadar kullanılmış olduğunu gösterir. Bu durumda fren disklerinin de yenilenmesi gerekir.

Motosiklette paslanma belirtileri var mı?
Paslanma çoğunlukla motosikletin görüntüsüne olumsuz etki eder. Ancak egzoz sisteminin krom kaplama değil de boyanmış olması durumunda paslanma sorunları var demektir.

Susturucunun içinde paslanma var mı?
Kontrol yöntemi: Lastik bir çekiç veya buna benzer yumuşak bir aletle (soğuk durumdaki) susturucuya birkaç defa vurmak suretiyle içinde pas veya diğer yabancı maddelerin olup olmadığı anlaşılabilir.

Lastiklerin değiştirilmesi gerektiği ne zaman anlaşılır?
Lastiklerin diş derinlikleri 1.6 milimetreden kısaysa değiştirilmesi gerekir. Normal diş derinliği 2 milimetredir.

Zincirin durumu nasıl?
Zincirin arka tekerlek dişlisine geçen kısımları çekildiğinde parçalar dişliden çıkarılabiliyorsa zincirin ömrü tükenmiş demektir.

Motorun durumu nasıl?
Su soğutmalı motorlarda: Motorun yağı köpüklü veya yoğun ve yapışkansa silindir kapak contası arızalı demektir. Eğer motor zar zor çalıştırılabiliyorsa ve daha soğukken gürültü ve mekanik sesler çıkarıyorsa ya da egzozdan mavi dumanlar çıkarıyorsa o motosikletten uzak durulmalı.

Arka amortisör arızalı mı?
Motosiklet yaylanırken veya amortisörden bozulma sesi geliyorsa ve üzerinde yağ lekeleri varsa amortisörün ömrü tükenmiş demektir.

Jantlar yamuk mu?
Havaya kaldırılan tekerlek hızla döndürülerek bir noktadan takip edilmeli; tekerlek düzenli bir şekilde dönmeli ve "sekiz" çizmemeli. Döküm jantları yamuk olan motosiklet alınmamalı. Telli jantlar tamir edilebilir; ancak masraf çıkarır. Ayrıca jant tellerinin gerginlikleri de kontrol edilmeli. Bunun için tellere bir tornavidayla vurmak yeterli (telden çıkan ses hep aynı olmalı).

Hangi belgeleri kontrol etmek gerekir?
1 Karşınızdaki gerçekten motosikletin sahibi mi? Nüfus cüzdanını kontrol edin.
2 Motorun kağıtları, üzerinde yazan şasi numarasıyla uyuşuyor mu? Gidon kilidinde yazılı numarayla karşılaştırınız.
3 Motosikletin daha önce kaç sahibi olmuş? Ne kadar az el değiştirmişse o kadar iyi.
4 Servis defteri tutulmuş mu?
5 Servislerde motosikletin tüm kontrolleri yapılmış mı?

Deneme sürüşü
Satıcı bir deneme sürüşüne onay veriyorsa saklayacak pek bir şeyi yok demektir; çünkü deneme sürüşünde teknik aksaklıklar (çeken yürüyen aksam, kötü frenler veya tekleyen motor) çoğunlukla kendini gösterecektir.
ALINTIDIR.

emrahkucukgirgin
11.Mayıs.2007, 13:12

Ben İTÜ'den sizlerinden de ortak noktası olan motorsiklet sevdasına henuz kapılmak üzere olan bir akademisyenim.
Adım Ali Fuat AYDIN.
Sitenizdeki seviyeli muhabbeti ve dostça yaklaşımınıza istinaden üye oldum ve fikrinizi sormak istiyorum.
Bu arkadaşla bu akşam ben de konustum ve alıcı oldum.
Benim maceram da bir arkadaşın Suzuki Gn250'si ile ara sıara binerek başladı 4 sene once, 6 aylık bir tecrubem oldu ve ehliyet aldım.
Bir de yeni başlayan biri olarak Regal de neye dikkat etmek gerekiyor ozellikle bu modelin hassasiyeti olan noktalar nedir merak ediyorum. Katkılar için teşekkür ederim.
Yarın arkadaşla gorusucem Ferahevler'de imiş, Benim okulda Maslak'ta, komşu çıktık, inşallah hayırlısı olur.
iyi akşamlar..

Hocam selamlar

Bölüm nedir? metalurji mühendisliği mi?

afaydin
11.Mayıs.2007, 13:15
Sevgili Kaldera,

Zaman ayırıp detaylı olarak vermiş olduğun bu tanımlayıcı bilgiler motorsiklet kalite kontrolü için temel ve hatta detaylı
noktalar gibi gözüküyor ve ileriki zamanlara benim için doğru kullanıma da ışık tutacağı kesin.
Bu gruba girmiş olmamın isabeti de bu yanıtlarla ortaya çıkıyor.

Paylaşımcı ruhunuza çok teşekkür ediyorum.

RR sini satan arkadaşla öğleden sonra görüşücem.
İnşallah ikimiz içinde hayırlı olur.

Bu ortamı hazırlayanlara ve sorulara cevap yazan herkese teşekkür ederim.

Ali Fuat Hoca

kaldera
11.Mayıs.2007, 14:35
hayırlı olsun diyelim o zaman..camiaya hoşgeldiniz.
bence fiyat için tereddüt etmeyin.motorla birlikte aldığınız diğer ekipmanlarda ciddi maliyetlerdir.

afaydin
11.Mayıs.2007, 16:07
Sevgili Emrah merhaba,

Ben İTÜ İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliğinde Doçent olarak görev yapıyorum.

Regal raptoru bizim üniversiteden bir öğrencide gördüm ama sahibi ile hiç tanışamadım.
Geçenlerde grubunuza üye olan asya yakasında oturan Ahmet kardeş sayesinde bu grubu ogrendim.

Gozume Honda transalp i kestirmiştim ama hem pahalı hemde benim kendimi geliştirmem gerektiğine inanıyorum.
Ve dahası regal raptor tarzı ve kategorisi farklı olmakla birlikte Transalp'ten daha zarif duruyor.
Oldum olası chopper daha hoşuma gidiyor zaten.

Umarım iyi başlangıç yapıyorumdur.

Herkese iyi hafta sonları diliyorum ve sizin deyiminizle tekerinize de taş değmesin inşallah...

Ali Fuat Hoca

emrahkucukgirgin
11.Mayıs.2007, 16:30
Hocam ben de İTÜ mezunuyum Ali Fuat deyince bizim bölümde bir hocamız vardı o mu acaba dedim :-) Soyadını hatırlayamadım. Metalurji ve malz müh. mezunuyum ben...

Seçiminize gelince katılıyorum Cruiser yada chopper ( her ki türlü de adlandırılıyorlar) gerçekten çok hoş görünen makineler...

Benim 4.000 YTLlik Cruiserım (regal) 15.000 YTL'lik tüm endurolardan daha fiyakalı...

Seçimimi nerede ve ne amaçla kullanacağımı ön planda tutarak yaptım. Ben iş-ve arası ve hafta sonları şehir içinde kullanıyorum. O nedenle havalı olsun dedim ve cruiser seçtim. Uzun yol yapan biri olsaydım enduro seçmeliydim. Gerçekten Cruiser hele ki hacmi düşükse çok yoruyor uzun yolda...

Cruiser konusunda kararlıysanız; Çin mi Japon mu sorusu devreye giriyor.

Çin diyorsanız; Hangi marka sorusu devreye girer ki; bunun yanıtı basittir. Regal Raptor. Gerek malzeme gerekse servis ve yedek parça konusunda tüm Çinlilerden uzak ara iyidir.

Şimdiden hayırlı olsun.

Kazasız belasız keyif dolu günler dilerim...

thoraman
11.Mayıs.2007, 18:06
Ali Fuat hocam saygılar benden bahsediyosunuz muhtemelen petrol doğalgaz müh. öğrencisiyim İtüde en kısa zamanda tanışırız umarım

emrahkucukgirgin
11.Mayıs.2007, 18:11
OOOO İTÜ lüler bastı burayı yahu :-)

Memnun oldum hocam ben de... 1991 giriş 2000 çıkış :-) Ben mezun olunca öğrenci işleri çok sevinmişti parti vermişlerdi... Kurtuldukları çin :-)

thoraman
11.Mayıs.2007, 18:49
bende 2002 girişliyim çıkış 2009 u bulur bende parti isterim :evil:

emrahkucukgirgin
11.Mayıs.2007, 18:54
aman heee boşver partiyi.. hayata 3-0 yenik başladım... Her şey zamanında güzel... Ben çoook pişman oldum çok... Ben işe yeni başladığımda arkadaşlarımın hepsi müdür olmuştu biryerlerde... Ben daha yeni olabilidim... Her anlamda çok büyük kayıp... Hiç tavsiye etmem...

thoraman
11.Mayıs.2007, 18:55
artık çok geç en erken 2009 :mrgreen:

emrahkucukgirgin
11.Mayıs.2007, 19:02
O zaman bari daha fazla sallama... Öğrenciyken göremediğimiz gerçekler var hayatta... Ben 2 sene de 3 senelik ders vererek mezun olmuştum... Son sene inkilap tarihi çakıştı alamadım yaz okulunda da açılmadı. bir de 2 dönem dersi olduğu için tek dersten 1 sene uzadı... işini şansa bırakma benim gibi...

thoraman
11.Mayıs.2007, 19:20
2009 da kesin abi kesin hemen mezun olup regalimnen petrol sahalarına uzamam lazım 8)

afaydin
12.Mayıs.2007, 01:08
Arkadaşlar merhaba,

Thoraman eğer senin Regal Kırmızı ise bahsettiğim sensin.
Ama senin küçük nick resimde siyah gözüküyor sanki.
Okulu çok çabuk bitirme konusunda ise amacınıza göre durumun değişebileceği kanısındayım.
Mesela ben İTÜ gibi bir kurumda şu an Doçentim ancak okulu 6 senede bitirdim ve bu hiç bir zaman sorun olmadı.
Neden mi? ben dışarıda bir çok işe girip çıktım ve yerimin akademik ortam, mutluluğumun da buradan geçtiğine ve kişisel yeteneklerimin buna yeteceğine inandım. Bu seçenek araştırıcı yapıma ve öğretme heyecanıma çok uygundu çünkü.
Ancak parasal açıdan pek iç açıcı değil tabi. Ancak zamanla ve uzmanlaştıkça bu handikapta değişiyor. Pek çok hoca ders verip köskös otururken, bazı gruplardakihocalar gerçekten mühendis gibide tıkır tıkır çalışıyor. Yani at binenin bilgi kuşananın arkadaşlar.
Siz de eninde sonunda yapmak istedikleriniz le yüzleşeceksiniz ki Emrah bu noktalardan geçmiş gözüküyor,
o zaman gelen fırsatları doğru değerlendirmek gerekiyor.
Regal Raptor almakla bu fırsatlardan en önemlisini değerlendirmiş gözüküyorsunuz :cheesy:

Hayatta her istediğiniz keyifli bir yolda ilerlerken inşallah sizi bulsun. Uzun yollar yerine de kimi zaman kestirmeden olsun. Ama üzülmeden sıkılmadan da bazı şeylerin değeri anlaşılmıyor.
Mesela şu an bende iştahla Yavuzun yanıtını bekliyorum hala kararsız. Ama onu da anlıyorum.
Cebimde sıcak para batmaya başladı giderek bana. Bir an önce ben de alayım demeye başladım.
Bu durum giderek artan bir hedefe ulaşma isteği doğuruyor insanda.
Bu arada başka arkadaşlar ikinci el suzukiler için aklımı çelmeye çalışıyor ama ben Yavuzun regali beğendim açıkçası.

Ne yapalım bazen beklemekte güzel hayırlısına ulaşmak için.

Herkese iyi akşamlar.

thoraman
12.Mayıs.2007, 03:54
hocam çok teşekkür ediyorum değerli önerileriniz için...benim regal siyah evet kırmızı var bir tanede haklısınız inşaat fakültesinin önünde görüyorum sık sık...

BULL
13.Mayıs.2007, 03:00
evet arkadaşlar hocamızda bugün yepyeni gıpgıcır bir regal kaptı
bende şahit oldum tesadüfen...
kendisi söylemeden ben söyledim eki eki :):):)
Hocam şöyle fiyakalı birkaç resim çekip bide tanışma topiği açarsanız
tam süper olur kanımca :)
şimdiden hayırlı olsun :alkis:

okan
13.Mayıs.2007, 12:29
hayırlı olsun ali fuat hocamıza .. o da artık bi regalci... dersler aksıyacak kanımca... hehehhe....

thoraman
13.Mayıs.2007, 13:12
hayırlı olsun hocam kazasız belasız binersiniz umarım...

afaydin
14.Mayıs.2007, 01:45
Regal Raptor Camiasına katılmaktan çok mutluyum.
Benim için bu yeni ve ilk motorum hayırlı olur inşallah.
Tanışma kısmında yeni bir başlık açtım orada gorusmek üzere tum arkadaşlara selamlarımı sunuyorum.

emrahkucukgirgin
14.Mayıs.2007, 09:58
Hayırlı olsun hocam...

yavuzblack
18.Mayıs.2007, 19:27
cümleten selamın aleyküm.fuat bey hayırlı olsun umarım kazasız belasız sağlıklı bir şekilde binersiniz motorunuza.bütün arkadaşlarımın ve abilerimin tavsiyeleri için teşkkür ederim.kısmet değilmiş.eminim bu kadar iyi bir ortam zor bulunur.beni düşünüp zamanını ayıran arkadaşların hepsine tekrar tekrar teşekkür ediyorum.ben motorumu sattım.ümraniyeden Ali ŞENER bey aldı.umarım kazasız belasız kullanır onun için hayırlısı olsun diyorum.tekerinize taş değmesin.