PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merhabalar..

cihatbayar
31.Ocak.2011, 03:45
Arkadaşlar Mrb ismim Cihat çorum dan aranıza katılıyorum, otomobil sporlarıyla ilgileniyorum lisansli yarışcı ve Tosfed e baglı bir organizator kulübün bşk. yardımcısıyım, çevremde cok fazla motorcu arkadasım var ve bende motor camiasına katılmaya karar verdım:) ve yakın zaman da bi chopper almayı planlıyorum.

Sizlere bir kaç sorum olacak;

-keeway ss 250cc ve raptor 250 9e arasında kararsız kaldım ve tercihimi belirleyecek özellikler ;

Öncelıkle benı cezbeden raptorun görünüşü keewayın ise v motor olması en cok merak ettıgım raptorun katalizor ve egsoz perdelerını iptal ettiğimiz zaman 400-500cc motorlar gibi gürül gürül tok ve güçlü bir ses alabılırmıyım yapanınız ne derece bir ses aldı ve performansı ne derece etkiliyor?

Vibrasyon her ıkı markada da az olmakla beraber aynı gıbıymıs hemen hemen ilk motor tecrübem olacagı için vibrasyonun rahatsız edici derecede olmasını istemiyorum. vibrasyon uzun yolda yoracak kadar varmı raptorda?

Yedek parça tedariği her iki markada ne derece saglanabiliyor ve diger benzer markaların parçaları uyuyormu?

Şu ana kadarki araştımalarım dogrultusunda bir neticeye varamadım ama raptor çok göz alıcı bir motor eğerki ses umdugum gibi olacaksa tercihim raptor olacak.

İlginiz için Şimdiden teşekkürederim.

CELİL
31.Ocak.2011, 10:53
- Cihat aramıza hoş geldin hepimizin ortak tutkuları motor sporlarında sen bir adım öne çıkarak işin içine girmişsin çok güzel hepimizin yapmak isteyipte fırsat ve imkan bulamadığı bir zevk
sorularına gelince keeway ss 250cc yi fazla tanımıyorum regal raptor için yardımcı olmaya çalışayım ayrıca forumlarda aynı araştırmayı detaylı yapan arakadaşların yorumları var onlardan faydalanabilirsin
- RR' in orjinalinde iki tip eksoz var dar bogaz ve geniş bogaz geniş bogazlar 2005-2006 modellerde var bunların içinden susturucuları kolayca çıkabiliyor ve sesi çok hoş güçlü , doyurucu oluyor. Diğer dar bogazda eksozun ucunu kesmeden susturucu çıkmıyor veya kesmek yerine susturunun çıkışına delikler deliyorlar sesi toklaşıyor fakat açık kadar güçlü olmuyor .Bir başka uygulamada komple performanans eksozu takılıyor sesi çok güçlü çıkıyor
- Vibrasyon çok az uzun yolda rahatsız etmez ben geçen sezon 5000 km uzun yol şehir içi yol yaptım rahatsızlık vermedi
- Uzun yol için regali tüm çin gurubu modellerden ayıran en önemli özelliği su sogutmalı radyatörlü ve fan sogutmalı olmasıdır motor şişme yapmaz ve uzun yolu çok seven bir makina uzun yolda akar yolda kalmaz
yedek parçada hiç sorunumuz yok bulundugun yerdeki servisin elinde parça o an olmasa bile motoru getiren emre ltd ve ali usta parçayı kargoyla her yere ve kişiye sorunsuzca ulaştırıyor
-Son olarak regalin ikici eli pazarı çok geniştir alım satım sorunun olmaz keeway için aynı şey söylenemez benden bu kadar koaly gelsin :)

Uzay
31.Ocak.2011, 11:53
Sen ne diyorsan o Celil Abi 8)

cihatbayar
31.Ocak.2011, 20:37
Öncelikle bilgilendirmen için teşekkürederim,

Forumda araştırdım yanlız sesi hakkında net bi sonuc bulamamıştım.Sonunda kararımı verdim raptor alıyorum Allah tan bi şey olmassa bir iki haftaya.

Ankarada buldum bi tane 15000 km de 2006 model 2900 tl olur demişti satıcısı sizce fiyatı ve km si nasıl?

CELİL
01.Şubat.2011, 09:43
doğru karar 8)

söylediğin makinanın fiatı bakımlı , temiz ,aksesuarlı ise 2900 eder 15000 km de bir makina alırken iyi kontrol etmek gerekir sorunsuzsa alınır :)