PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kış uykusu yardım !!

ufukcelebi
12.Şubat.2011, 14:47
sevgili regalciler yardımınıza ihtiyacım vaar. yaklasık 3 aydır motorumu garajda kış uykusuna aldım. dün hava güzel di ve çalıştırmayı denedim anck çalışmadı. aküde sorun yok marş basıyo. bir kaç defa alıo gibi oldu ancak tekrar stop etti. bujileri söktüm sildim uçlarını yine aynı. acaba sorun neden olabilir. benzinini boşaltmamıştım dibe çökmüş olabilir mi. eğer öyleyse ne yapmam lazım acil yardımlarınızı bekliorum teşekkürler..

sir82
12.Şubat.2011, 15:04
Bende yatırdım 2 aydır uyuyor marşa bastım ve sadece tık sesi duydum. Aküyü şarz ettir eğer gücün yerindeyse vurdurarak çalıştır, havalar hala soğuk sayılır antifiriz koy daha iyi sonuç alırsın yarı antifiriz yarı su şeklinde karbüratöre ilave et . Hergün yada iki günde bir motoru beş dakka çalıştır ısınsın not: motoru uzun müddetli yatıracağın zaman aküyü komple şarj ettir yerinden sök ve evde bir yerde muhafaza et ardiye olabilir depoyu ful benzin doldur öyle bırak içerde küflenme yapmasın .

CELİL
14.Şubat.2011, 09:55
Bende yatırdım 2 aydır uyuyor marşa bastım ve sadece tık sesi duydum. Aküyü şarz ettir eğer gücün yerindeyse vurdurarak çalıştır, havalar hala soğuk sayılır antifiriz koy daha iyi sonuç alırsın yarı antifiriz yarı su şeklinde karbüratöre ilave et . Hergün yada iki günde bir motoru beş dakka çalıştır ısınsın not: motoru uzun müddetli yatıracağın zaman aküyü komple şarj ettir yerinden sök ve evde bir yerde muhafaza et ardiye olabilir depoyu ful benzin doldur öyle bırak içerde küflenme yapmasın .
ufak bir not dondurucu soğuklarda radyatör suyu donmasın diye konulan antifirizi aman karbüratöre koyma radyatöre koy bir sıkıntı olmasın :mrgreen:

CELİL
14.Şubat.2011, 10:07
sevgili regalciler yardımınıza ihtiyacım vaar. yaklasık 3 aydır motorumu garajda kış uykusuna aldım. dün hava güzel di ve çalıştırmayı denedim anck çalışmadı. aküde sorun yok marş basıyo. bir kaç defa alıo gibi oldu ancak tekrar stop etti. bujileri söktüm sildim uçlarını yine aynı. acaba sorun neden olabilir. benzinini boşaltmamıştım dibe çökmüş olabilir mi. eğer öyleyse ne yapmam lazım acil yardımlarınızı bekliorum teşekkürler..
merhaba makinanın bujilere ateşleme yaptığını kontrol et kontrol etmek için buji koblosunu bujiden ayır herhengi bir metale değecek kadar yaklaştırıp kontagı açıp marşa bas kablo metale elektirik atıyorsa sorun yok akünün voltajı zayıflarsa çalışmaz bir araçdan takviye yapabilirsin elektirik yoksa makinanın yan aygındaki sensör temassızlık yapıp devreyi kesebilir ayak yukarıda ve aşagıdayken dene kolay gelsin

sir82
15.Şubat.2011, 20:01
EEEE evet radyatör olacaktı arkadaşı yanlış yönlendirmiyim olaya el koyduğunuz için teşekkürler :shock:

backbone
15.Şubat.2011, 23:52
Bende aynı sıkıntıyı yaşadım.Arabalarda vurdurmak diye tabir edilen işlemi yaptım ve işe yaradı.2.vitese aldım motoru bayır aşağı salladım sonrada debriyajı bırakınca çalıştı.Bu işlemi kontak açıkken yap.1 saat kadar dolaşırsan akü kendini şarj eder..
Yada 12 voltluk bir aküden takviye yap.(benim tavsiyelerim halk diliyle koca karı tavsiyesi gibi oldu :)..