PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : regal raptor 250E-9 arka sele arıyorum

backbone
13.Şubat.2011, 02:19
Merhaba arkadaşlar.2006 model regal raptorum var orjinal arka selesini bulamıyorum.
kendi imkanlarımla deri bir sele yaptım ama orjinali gibi olmadı.Seleyi nereden bulabilirim..Ben Eskişehir'deyim...

jjuuddaass
14.Şubat.2011, 05:36
neresindesin eskişehirin bende eskişehirdeyim

jjuuddaass
14.Şubat.2011, 05:37
bu arada motorun marka modeli rengi nedir

CELİL
14.Şubat.2011, 10:16
merhaba her türlü parça ihtiyaçlarınız için sayfanın üstünde linki bulunan emre ltd ve ali ustayla bağlantıya geçin size kargoyla güvenli bir şekilde ulaştırırlar kolay gelsin

backbone
15.Şubat.2011, 18:59
Motorum 2006 model regal raptor DD250e-9..rengi kırmızı..

sir82
15.Şubat.2011, 19:57
Bildiğim kadarıyla raptorların arka selesini zaten küçük olduğu için özel yaptırıp değiştiriyorlar.
Hatta bende öyle yaptım işçiliği iyi olan birisini bulursan iyi olur hem zaman hem fiyat bakımından karlı çıkarsın

backbone
15.Şubat.2011, 22:52
Merhaba arkadaşlar...
jjuuddaass Eskişehir Batıkent deyim ben...nasip olursa bir gün tanışırız..
Yorum yapan arkadaşlara çok teşekkür ederim...Saygılarrr...

backbone
15.Şubat.2011, 23:05
Slm arkadaşlar benim bir sorunum daha var..GEçtiğimiz pazar hava güzeldi dayanamadım motorla çıktım.eve dönerken motordan farklı bir ses gelmeye başladı bayağ gürültülü bir ses .Hemen durdum fakat vitesi boşa alamadım 1.vitese aldım ileriyede gidemedim.Sonra motoru ileri geri oynattım vites boşa geçti.Yeniden 1.vitese alıp ilerlemeyi denedim olmadı.Motor üstündeyken sol tarafıma denk gelen kapağa birşey sürtüyor..Motor viteste debriyaja basıyorum motor gene gitmiyor biraz uğraştıktan sonra hareket ettirdim.getirip evin önüne koydum motoru..Motorun çalışmasında sorun yok çalışıyor ama gidemiyorummmm....bir fikri olan varmı..

Uzay
16.Şubat.2011, 11:38
Debriyaj mı ayırmıyor acaba?

CELİL
16.Şubat.2011, 12:17
geçmiş olsun bencede debriyaj balatası olabilir. birde debriyajın ayarına bak ayarı bozulmuş ve ayırmıyor olabilir balata değilse şanzuman dişlilerinde sorun olabilir ama bu zayıf bir ihtimal şanzumanda sorun olsaydı vitese bir daha girmezdi kolay gelsin

backbone
16.Şubat.2011, 22:34
büyük ihtimalle debriyaj ayırmıyor..cumartesi motorcu arkadaşa götüreceğim.bakalım şansımıza ne çıkacak..benimde bir fikrim yok bu benim ilk motorum.

cihady
18.Şubat.2011, 19:53
dostum benim motorun eski sahibi yaptırmış,bende çıkarttım geçenlerde istersen bi resmini koyiyim bak,istersen kargoyla falan hallederiz

backbone
19.Şubat.2011, 22:51
hıı.olabilir cihad..resmini koy. backbone@mynet.com adresine fotorafı gönderebilirsin..

backbone
24.Şubat.2011, 23:07
Merhaba arkadaşlar.
kujllandığım motorumun üçüncü vites dişlisi kırılmış..nasıl yaptım bilmiyorum iki hafta önce dördüncü vitesten ikinci vitese düşmüştüm motor öne doğru yığıldı.sanırım o zaman yaptım..ee bunlar olacak sanırım ilk motorum yeni yeni kullanmaytı öğreniyorum :D...

CELİL
25.Şubat.2011, 09:51
geçmiş olsun olur böyle şeyler bizim RR şanzumanı sert kullanım ve zorlamaya hasasdır biraz masraflı olacak kolay gelsin

backbone
04.Mart.2011, 00:12
evet biraz masraflı olacak.emre motoru aradıım eskişehir deki bayimizden teklif alın dediler.bayii aradım bana vites dişli gurubu ve bir takım hilal için 490 tl.malzeme fiyatı çıkardılar...+ işcilik olacak birde....Emre motorun yönlendirdiği bayinin verdiği fiyatın 150 tl altında başka bir sitede vites gurubunu buldum...

CELİL
04.Mart.2011, 09:35
söküldüğünde dişli rulmalarını kontrol etmeyi unutmasınlar yakın zamanda değişim ihtiyacı çıkmasın işçilik aynı rakam bir daha yazar fiat karşılaştırması için ali ustayıda ara üsste liki var en uygun fiatı kim verirse onunla çalışırsın işçilik 150 tl - 200 tl isterler kolay gelsin

CELİL
07.Mart.2011, 10:18
ahmet sadece 3 vites dişlisi lazım demişsin tek satılmıyor diye biliyorum fakat kesin bilmiyorum çıkma belki bulunur fakat ne kadar sağlam olur çünki dişliler çalışırken birbirlerine yer yaparlar arada tek dişliyi değiştirince arada uyum sağlaması lazım sir 82 arkadaşımız şanzumanı yeni topladı ve dişlileri tornacıya yaptırdı yapacak tornacı bulursan tek dişliyi yaptırıp daha ucuza halledersin sir 82 ardaş izmirde ama istersen bağlantıya geç tecrübelerinden yararlanabilirsin kolay gelsin 8)

sir82
07.Mart.2011, 15:04
İş tornacıya girerse bütün dişliler komple sıfır yapılır Celil abi zaten açıklamışsın çıkma dişli durumu bence de geçerli bi yöntem değil . Eğer bu işi yapacak bir tornacı bulamazsa sıfır dişli takımı alsın derim 490 TL gibi bi fiyat geçmiş galiba bende 450 TL ye dişli takımını yaptırdım .

CELİL
07.Mart.2011, 15:25
torna işi fiat açısından avantajı yokmuş o zaman fiat için tek çıkış çıkma bulmak ama oda riskli en iyisi sıfırında fiatı en uygun olana yönelmek allah kolaylık versin bu işte pek seçenek yok :(

backbone
07.Mart.2011, 23:13
Celil abi hala araştırıyorumm..Ama bana sıfır dişli gurubu almanın yolu gözüküyor gibi :)..yapacak birşey yok ustalık bulaşıyor sanırım :)

CELİL
08.Mart.2011, 11:18
dün biraz araştırdım işten anlayan sağlam tornacılar tesfiyeciler kırık dişliyi özel kaynakla doldurp orjinalinden sağlam olarak tamir edebiliyormuş yapan ustayı bulursan bu işten ucuz yırtarsın 8)

backbone
09.Mart.2011, 23:50
hııı olabilir...ama orjinali gibi olurmuki ?? tanıdığım çok iyi tornacılar var.yarın olmazsa onlarla görüşeyim.olumlu bir cevap alamazsam artık dişli gurubunu alırımmm..

backbone
15.Mart.2011, 00:45
slm.Celil abi İstanbuldan dişli gurubunu buldum 200 tl.ye getirtiyorum.orjinal parçası Kadıköyde arkadaşım onu aradım halletti sağolsun...bu ay sonuna çıkartırım motoru artıkkk....bu arada üçüncü vitesin hilalleri lazım bana uygun fiyata.burada takımına 90 tl istediler....orada daha uygun fiyata takım bulabilirmiyiz ???

backbone
15.Mart.2011, 00:48
bu arada konuyu arka seleden açtık nerelere geldik..arka seleyide yaptırdım gayet güzel oldu :)

CELİL
15.Mart.2011, 10:50
sevindim sorunlar teker teker çözülüyor yaza ufak ufak hazırlanıyorsun dişliler yenimi çıkmamı MT deki arkadaşların dediği yerdenmi buldun hilalleride aynı yerlerde bulabileceğin için araştırmaya devam kolay gelsin 8)

backbone
17.Mart.2011, 23:48
heyytttt...hilallerde tamam dişli gurubu + hilaller 22o tl. ama parçalar daha istanbul da kargoya veremedi arkadaşımm..Vallahi Celil abi arkadaşım nereden temin etti bilmiyorum İstanbul da motorcu arkadaşları var onlar buldular parçaları çıkma değil malzemeler.umarım birgün görüşürüzz...tüm regalciler....

CELİL
18.Mart.2011, 10:24
süper valla rakama bak yarı yarıya çok sevindim senin şu arkadaşlarla bizde tanışalım çok faydalı oldular 8)

neckermenn
07.Nisan.2011, 22:54
Merhaba;
Eskişehirde hangi bayii varmış ? listede eskişehir yok. Varsa süper

backbone
10.Nisan.2011, 23:45
Merhaba Eskişehir 'de ÖZMERT motor parçaları temin edebiliyor..RR bayiliğini bu sene aldılar..Cengiz Topel cad..Eskiden Honda bayisiydi...

neckermenn
11.Nisan.2011, 23:03
Merhaba;
Sağol kardeşim hala honda bayi sanıyordum ben orayı.
Şuanda regal raptor görme şansımız varmı bayi de? Yani aktif satış yapıyorlarmı bilgin var mı acaba.