PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bir doz yardım:)

fafenk
24.Şubat.2011, 19:56
öncelikle selamlar..benim regalden arzu ettiğim tok ses çıkmıyor egzozlarından birini veya ikisini delmek istiyorum nasıl yapıcağımı kaç cm ve neresinden deliceğimi bilen bir dost varsa çok mutlu eder beni çok bağırmasını değilde tok bir ses çıkarmasını istiyorum..

saygılar..

CELİL
25.Şubat.2011, 10:40
okan ben yaptırmadım ama her iki eksozun çıkşının göbeğindeki dumanın çıktığı ince borunun çevresine dairesel şekilde matkapla ortalama 6-8 mm kalınlıkta uçla 3-4 delik deliniyor her delikten sonra motoru çalıştırıp istediğin sese ulaşıncaya kadar del kolay gelsin8)

my_28
25.Şubat.2011, 11:43
Dostum hiç önermem benim eksozlar aldığımda delikti şimdi eksozu kapatmak için formüller arıyorum.
Birincisi harika benzin yakıyor :))
İkincisi motor ısınınca motor sesi artık beyin tırmalamaya başlıyor ciddi anlamda kulaklara zararı var seyahatlarda çok sıkıntı yaratıyor.

Ama şehir içinde havamı basacam diyosan o ayrı :)) karar senin.

fafenk
25.Şubat.2011, 12:00
okan ben yaptırmadım ama her iki eksozun çıkşının göbeğindeki dumanın çıktığı ince borunun çevresine dairesel şekilde matkapla ortalama 6-8 mm kalınlıkta uçla 3-4 delik deliniyor her delikten sonra motoru çalıştırıp istediğin sese ulaşıncaya kadar del kolay gelsin8)

bende tam olarak böyle olduğunu tahmin ediyodum..saol abi:cheesy: yalnız kaç cm içeriye giricez bi sınırlama varmı?

fafenk
25.Şubat.2011, 12:02
Dostum hiç önermem benim eksozlar aldığımda delikti şimdi eksozu kapatmak için formüller arıyorum.
İkincisi motor ısınınca motor sesi artık beyin tırmalamaya başlıyor ciddi anlamda kulaklara zararı var seyahatlarda çok sıkıntı yaratıyor.

dostum ya çok delmicem söle 2 bi eksoza 2 bi eksoza falan aşırı bağırmasını bende istemiyorum..8)

CELİL
25.Şubat.2011, 12:16
delecegin yer 1 mmlik bir saç arkası boş zaten rahat delebilirsin 8)

CELİL
25.Şubat.2011, 12:42

senin eksozlarda matkap deliği ise bir eksozcuya ugra o delikleri kaynakla çok kolay kapatır 8)

fafenk
25.Şubat.2011, 13:37
delecegin yer 1 mmlik bir saç arkası boş zaten rahat delebilirsin 8)

abi ben böle egsozun içinde odacıklar var diye duymuştum ama demekki kandırmışlar beni:cheesy:

CELİL
25.Şubat.2011, 13:49
abi ben böle egsozun içinde odacıklar var diye duymuştum ama demekki kandırmışlar beni:cheesy:

doğru odacıklar var ama içeri doğru soba borusu gibi bir karış a yakın uzunluklarda birden çok odacıklar :mrgreen:

my_28
25.Şubat.2011, 14:07
Teşekkürler yarın bi eksozcuya gideyimm fakat eksozu alttan keserek delmişler zamanın da yine aynı yerden kesecekler eksozun tipi bozulmasa bari.

CELİL
25.Şubat.2011, 14:14
Teşekkürler yarın bi eksozcuya gideyimm fakat eksozu alttan keserek delmişler zamanın da yine aynı yerden kesecekler eksozun tipi bozulmasa bari.
eski motorumun eksozunda zırıltı vardı kesmek için eksozcu senin dediğin gibi görülmeyecek şekilde alttan yarıp yapmıştı yapılan yer hiç görünmüyordu