PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acemiler için Regal Raptor...

bassman
12.Mart.2011, 04:21
Merhaba arkadaşlar.Foruma yeni üye oldum.Çok güzel bir forum.Yardım,dayanışma,arkadaşlı bunalra bir de üyelerin motor sevdaları eklenince tadından yenmez hale geliyor :)
Yazma amaacım şu; Ben hayatımdaki ilk motorumu alacaığım.daha önce scooter kullandım ama beni mdeğildi.Chopperı bırakın vitesli motora dahi binmişliğim yoktur.Ama geçenlerde Regal Raptor'la karşılaştım bana çok hoş bir motor gibi geldi.Arşatırmalarıma göre eğer bakımını yapar ve temiz kullanırsak uzun yolda ve şehiriçinde bizi yarrıyolda bırakmayacak bir motor gibi geldi.
Birkaç RR kullanıcısına danıştım ve onlar da bu şartlarla tavsiye ettiler.
Peki siz ne dersiniz? Yani adam akıllı motor kullanamayn biri RR almalı mıdır? Aklımdaki model dd250 e . T gidon olanalrından.Tavsiye eder misiniz? Motor seçimini geçtim.Daha bugün A2 sınıfı ehliyet için kursa başvurdum.Ehliyet için 350 lira fiyat verdiler.Toplam 350ymiş yani.Ama nereye ne kadar yatırmam gerekiyor ne zaman yatırmam gerekiyor hiç bilmiyorum.Bu konuya da bir el atabilirseniz çok sevinirim acemi bir Raptor Rider aday adayı olarak :)) İyi forumlar efendim

sir82
12.Mart.2011, 15:21
A2 sürücü ehliyeti almak kolaydır önceden B ehliyetin varsa sadece motosiklet bkımı mekaniği hakkında sınava girersin sadece onlara hazırlanırsın eğer yoksa ilk ehliyetini A2 olarak alacaksan trafik bilgisi,ilk yardım ve mekanik ten sınava girersin her türlü ücret aynıdır değişmez + motosiklet eğitimi alırsın sağlık raporu ayrı kurs bittikten sonra dosya ücreti 25-30 TL ayrı ödeyeceksin ehliyeti o dosya ile bağlı bulunduğun trafik şubesinden alacaksın 50-60 TL küsür bi fiyat tutuyor.
Gelelim Regale evet uygun fiyata chopper keyfi için en doğru markayı seçtiğini söyleyebilirim bana bu motorun en hor kullanılmışı denk geldi hevesle körümgöz aldım şanzıman sorunlu 3. viteste cızıldıyor kalkışta boşa atıyor, motor sorunlu 100 km hızda vurma yapıyor vs bu şekildeyken bile şehiriçi şehir dışı gezdim ve hiçbizaman yolda kalmadım
tabi şimdi motoru sıfırladık regal sağlam bir makinedir bakımlarını eksiksiz yapıp temiz kullanırsan seni üzmez.
Not: Vitesli motosiklet kullanırken motoru bağırtmadan yormadan vites geçişi yap hem şanzımanın hem motorun ömrü uzun olur

bassman
12.Mart.2011, 18:39
Teşekkür ederim arkadaşım.Ben de şu an için en uygun motoru seçtiğimi düşünüyorum.Haziran gibi almayı düşünüyorum motoru.Yine buradan alacağım motorun özelliklerin iyayınlayarak sizlerden yardım alaiblirim sanırım.Tekrardan teşekkürler.Herkese kazasız , keyifli sürüşler dilerim

CELİL
14.Mart.2011, 10:26
merhaba eren aramıza hoş geldin
regal raptor çin malı makinaların en iyisi ben 4 senedir çeşitli RR ile şehir içi en kötü istanbul trafiği dahil uzun yol kullanıyorum hiç yolda bırakmadı vitesli motor araba kullanıyorsan çok kısa sürede alışırsın kullanmıyorsan biraz çabayla olayı hemen kavrarsın T gidon makinanın kartal gidondan görünüşünden başka fark yok işallah gönlüne göre bir RR alırsın 8)

bassman
14.Mart.2011, 17:30
Merhaba Celil abi hoşgördük
Regal Raptor DD 250E-9 ile doğru karar verdiğim idüşünüyorum bende.Zaten Hyosung falan isimleri bile almamak için bi sebep gibi geldi bana.Cruiser motor alıyorsun ve saçma bir isim var orda kocaman biraz komik olaiblir :)
Bugün sürücü kursuna kaydımı yaptırdım.Mbi aksilik olmazsa mayısın sonunda ehliyet elimdeymiş.Ondan sonraki ay içinde de motoru alacağım zaten.Sinop'ta yaşıyorum.Ankara veya bu civarlarda bulaiblirsem çok iyi oalcak.Yardımlarınıza muhtacım yine :) memnun oldum bu arada Celil abi.

CELİL
14.Mart.2011, 18:33
motordan önce ehliyete başvurmak çok doğru bir iş kurstada hocalar sana vitesli motorlar hakkında bilgi ve pratik eğitim verecekler takıldığın şeyleri orada biraz olsun çözersin yararlı olur bizlerde elimizden geldiğince yardımcı oluruz :cheesy:

ibanez_one
16.Mart.2011, 18:23
Merahaba..

Henüz Yeni A2 Ehliyete Başvurdum...Henüz Eğitimlerim Başlamadı Ve Daha Önce Motor Kullanmadığım İçin Heyacanlı Sayılırım...İlk Motorumun RR Olması Kanaatindeyim...Keeway lere De Baktım Ama RR' a Yapılan Harika Yorumlar Ve Motorun Duruşu, Sesi Beni Çok Etkiledi...Mayıs Ayına Doğru 2. El Bir RR Almayı Planlıyorum...Ruhsat Vs Dahil 2800 TL Kadar Bütçe Ayırdım...İstanbulda Yaşıyorum...Konu İle İlgili Dikkat Etmem Gereken Hususlar Varsa, Ki Mutlaka Vardır...Yardımınızı Rica Ediyorum...

Şimdiden Teşekkür Ederim...

CELİL
16.Mart.2011, 18:55
merhaba görkem aramıza hoş geldin yeni nesil bilinçli motorcular çoğunlukta motordan önce ehliyet ve eğitim alarak başlamakla doğru başlangıç yapmışsın ayırdığın bütçeye km'si biraz yükselmiş makınalar bulursun ama temiz bakımlısını bulursan alınıp keyifle binersin o zaman geldğinde elimizden gelen yardımı yaparız kolay gelsin 8)

ibanez_one
16.Mart.2011, 19:05
İlginize Teşekkür Ederim...Aranıza "Kısmen De Olsa" Katılmak Çok Güzel...Eğitimde Yeterli Olduğumu Anladığım Anda, Yaza Bırakmadan Raptor ' umu Almak İstiyorum...

Tekrar Teşekkürler...

bassman
17.Mart.2011, 18:42
Merhaba Görkem ben de seninle aynı durumdayım.25 martta eğitim başlıyor.Benim de RR ile iligili okuduğum yorumlar çok iyi ve kesinlikle sağlam bir balangıç motoru olduğuna kanaat getirdim.Bunda Celil abinin de katkıları var tabi ki :) bugün ehliyet başvuru işlemleri tamamlandı bakalım mayıs sonu haziran gibi almayı düşünüyorum motoru.Senin adına da sevindim.RR kesinlikle doğru kara bence de.görüşmek dileğiyle herkese iyi forumlar 8)

ibanez_one
19.Mart.2011, 23:31
Merhaba Bassman;
İsim Bilmediğim İçin Nick İle Hitabımı Mazur Gör...Senin adına Da Çok Sevindim...Umarım Hayırlısı İle Kavuşuruz Ehliyetimize Ve Raptor' umuza :)
Allah Kazasız Belasız Kullanmayı Nasib Etsin...Ben Raptor Konusunda Kesin Karar Kıldım...Celil Abi De Çok İlgili Davrandı Saolsun...Sabırsızlanıyorum :)

ibanez_one
19.Mart.2011, 23:41
Merhaba...

Raptor Servislerinde 2. El Motor Satışı Da Mümkün Oluyormu Acaba...Bununla İlgili Bir Bilginiz Varmı...Almışken Servisten Alayım Derim...Enazından Bilen İnsanların Nezaretinde Sağlam Bir Motor Edinebilirim Diye Düşünüyorum...Bununla İlgili Bilgi Paylaşımlarınızı Rica Ediyorum...

Şimdiden Teşekkür Ederrim....

bassman
19.Mart.2011, 23:45
.. ibanez_one , merhabalar ismim Eren .
Amin inşallah en kısa zamanda ehliyetimize ve Raptur'umuza kavuşuruz :) bu forumun en sevdiğim yanı sadece RR' cılar var burada.Birçok fikir alışveririşi,tecrübe deneyimlerii,videoalr vs. Biz Raptor Rider aday adayları için birçok şey var burada.

sir82
20.Mart.2011, 01:35
Merhaba...

Raptor Servislerinde 2. El Motor Satışı Da Mümkün Oluyormu Acaba...Bununla İlgili Bir Bilginiz Varmı...Almışken Servisten Alayım Derim...Enazından Bilen İnsanların Nezaretinde Sağlam Bir Motor Edinebilirim Diye Düşünüyorum...Bununla İlgili Bilgi Paylaşımlarınızı Rica Ediyorum...

Şimdiden Teşekkür Ederrim

Eğer güvenilir elden motosiklet almak istiyorsan bunu illa 2. el satan galeriden yada dediğin gibi RR bayisinden bile alma derim elden alınca pazarlık yapma ve gayet uygun fiyata alma şansın yüksek olur bayiyle galeriyle böyle bi fırsatın olmaz motorun illa kaliteli olmasını istiyorsan sitelerde etkinliklerde gözük gezi hariç toplantılarda düzenlendiği zaman vs bilir kişi çevren genişler.

ibanez_one
20.Mart.2011, 02:36
Hmmm Dikkate Alınması Gereken Bir Durum...Çok Teşekkür Ederim...

bassman
20.Mart.2011, 13:06
Bence de elden almak en iyisi.Motor alım-satımı hakkında sir82 , Celil abi gibi bilirkişilerden birkaç püf nokta öğrendikten sonra uygun motoru bulup ilk önce onlara danışırız daha sonra (belki bizi yönlendirdikleri bir usta olur ) bir ustaya danışmak en iyisi.Geri kalanı da alıcı ile satıcı arasındaki pazarlık vs. olur bence.Daha çok var motoru almama fakat şimdiden böyle bilgileri toparlamak lazım.Sağolsunlar buradaki herkes de biz Raptor Rider aday adaylarına elleridnen geldiğince yardımcı oluyorlar.

ağfndrdm
20.Mart.2011, 13:48
merhaba arkadaşlar
site yaz geldikçe canlanmaya başlıyor sanırım demekki yalnız dolaşmıyacağız:D

CELİL
21.Mart.2011, 11:58
Merhaba...

Şimdiden Teşekkür Ederrim....
nadiren bayiler takas yapıyor ve takastan aldıkları makinaları 2 inci el olarak satıyorlar ilanlara bak takas yapanları ara onlarda vardır makinayı bayidende alsan çok güvenme sonuçta yeni makina satabilmek için gelen makinayı almak zorunda 8)

Rona
24.Mart.2011, 19:11
Arkadaşlar merhaba.

Aranıza bende yeni katıldım 1998 ten bu yana motorsiklet kullanıyorum fakat herhangi bir foruma üye olmayı düşünmemiştim.İlk defa bu foruma üye oluyorum

İlk motorsikletim Honda Titandı derken yamaha xt350 aldım kızım doğarken maddiyattan dolayı üzülerek satmak zorunda kaldım 3 sene motorsuz dolaştıktan sonra motorum fena depreşti krize girdim resmen ama motorsiklet için ayıracak fazla param da yoktu.Bir gün mağazanın birinde monero cmx250 gördüm yamaha virago 250 nin replikasıydı Çin malı diye şüphe ederek 2007 de aldım 3 sene de 20.000 km kullandım bir sıkıntı yaşamadım valla Çin malı ama usturuplu kullanınca uzun süre binebiliyorsunuz .Bu kış Regal Raptor Daytona'yı gördüm resmen vuruldum motora.Monero mu sattım.Önümüzdeki ay RR Daytona350 almayı düşünüyorum.Araştırmama rağmen kullanan yok galiba konuyla ilgili bilgilendirirseniz çok sevineceğim.

sir82
25.Mart.2011, 01:56
Henüz bende sitede RR daytona alan birisine rastlamış değilim evet vurulmayacak gibi değil 350 cc su soğutmalı bobber tarzı çok tatlı, Regal boş makine yapmaz eğer alırsan sitede ilk daytona kullanan üye olursun herhalde

Rona
25.Mart.2011, 02:27
her halde ben alacağım gibi Türkiyede bu motor hakkında yorum yok
yabancı sitelerde motor için harika yorumları yapılıyor Almanya Polonya Amerika Brezilya vs ayrıca motora balansor ve titreşim takozuda eklemişler klasik RR titreşimi olmayacak diye düşünüyorum.Yav zaten ne kadar titreşim yapacak ki Hiç biri MZ kadar titreyemez

CELİL
25.Mart.2011, 10:12
atilla merhaba aramıza hoş geldin
bizim foruma seni çekenin diğer forumlardaki boş geyik ve boş tartışmaların olmaması amacının yardımlaşma olmasıdır sanırım
aramıza tecrübeli birilerinin katılması güzel bizde senin bilgilerinden faydalanırız
motor sevdası böyle bir şey bıraksanda birgün tekrar başlıyorsun
daytona benimde favorim tok sağlam bir makina dediğin gibi usturuplu kullanılan her makina sorunsuz yürür tersi olursa en iyisi bile yolda kalır furada daytona almaya hazırlanan arkadaşlar vardı ama alan oldumu daha haber yok işallah kısa sürede yeni makinana kavuşursun 8)

Rona
25.Mart.2011, 13:24
Celil haklısın bu sitedeki seviye çok iyi avcı muahbetlerine benzemiyor

koruturka
27.Mart.2011, 01:43
:)selam arkadaşlar, adım Korutürk, istanbul pendikte yaşıyorum, Üniversite yıllarında bi kaç yıl motor kullanmışlığım var fakat uzun yıllardır 4 tekere alışkanlıktan motor sevdası ukte olarak kaldı.. Bir arkadaşımın hevesiyle yine aklıma düştü.. Kısa bir araştırmadan sonra Regal Raptorda karar kıldık, arkadaşım bu hafta kadıköyden 250 e10 spyder alacak, 5100 tl 30% peşin gerisi 12 ay vade farksız.. Bende 250 spyderi beğendim boyutu ve şekli hoş.Asya motorun parsıyla aynı hemen hemen ancak çatal biraz daha uzun gibi geldi bana.. Pars kadar küçük durmuyor bu nedenle.. Sizden ricam tecrübelerinize dayanarak RR nin kronik sorunu varmıdır? Pendiğe yakın servisi varmıdır? Yukarıda yazdığım fiyat makulmü? bildiğiniz daha uygun bir yer varmı? Bir RR grubu varmı yani birlikte yazları turlayacağımız? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

CELİL
28.Mart.2011, 11:48
merhaba korutürk aramıza hoş geldin
spayder ler kasa olarak çok güzel ve tekdir asyadaki makina daytona modelidir kasası farklıdır ön çatal dediğin gibi daha kısadır spayderiin motoru kısa kasalarla aynıdır ve biraz vibrasyon vardır uzun süre satmam değiştirmem diyorsan 350 cc al daha derim 250cc bir zaman sonra zayıf gelebilir
fiata gelince vergi indirimiyle cazip oldu makinayı türkiyeye emre ltd getiriyor üstte linki var bağlantıya geç fiat sor taksit kampanyası onlardada var
regal gurubuna gelince çok dağınığız ama sitede yazın turlarımız oluyor buradan duyurup birlikte uzun turlarda yapıyoruz özellikle motorsiklet festivallerine toplu sürüş çok hoş oluyor 8)

koruturka
28.Mart.2011, 15:43
Hoş bulduk.. RR ve Asyanın pars&ghost modelleri aynı firmadan geliyor zaten (Lifeng) Spyderin parsdan biraz daha cüsseli olması bizim için önemli, altımızda komik görünmesin. Sadece yazları bi kaç ay kullanacağımız için 250 kafi gibi. Emre motoru aradık 5200 dediler. Ancak kadıköyde de orda da 250 spyder yok. Mayıs 15 e gün veriolar.. Vaktimiz uygun oldukça turlara katılmak isteriz.. Buradan takip ederiz artık..

CELİL
28.Mart.2011, 18:08
doğru ikiside aynı firmadan regal raptordan geliyor firma isteyenin markasını üstüne vurup satıyor kasa aynı ama makinada fark varmı daha öğrenemedik çünki çinliler her parçayı vidaya kadar fiat opsiyonlu yapıyor istediğini şeçiyorsun onu takıyor
250 cc spayder yenisini beklemek istemezsen sıfır ayarında düşük km li ikinci el makinalar var fiatıda daha avantajlı beklemek istemezsen bakabilirsin 8)

neckermenn
29.Mart.2011, 05:07
Merhaba;
bassman,ibanez_one arkadaşlarımla durumum aynı. Bugün sabah ehliyet kursuna yazıldım.
Bende ehliyetimi alır almaz Regal Raptor DD250 E10 spyder alacağım inşallah. Ancak sanıyorumki eskişehirde olmam dez avantaj. Düşüncem bir şekilde motoru alıp getiririm kargoyla falan ancak rutin bakımlarda ne yaparım , çıkan arızalarda nerelere götürüm çok karamsarım.
Yaz geldi kanımız kaynadı bindik bir alamete gidiyoruz bakalım.
Herkese iyi forumlar.
Saygılarımla

CELİL
29.Mart.2011, 09:20
Merhaba;
bassman,ibanez_one arkadaşlarımla durumum aynı. Bugün sabah ehliyet kursuna yazıldım.
Bende ehliyetimi alır almaz Regal Raptor DD250 E10 spyder alacağım inşallah. Ancak sanıyorumki eskişehirde olmam dez avantaj. Düşüncem bir şekilde motoru alıp getiririm kargoyla falan ancak rutin bakımlarda ne yaparım , çıkan arızalarda nerelere götürüm çok karamsarım.
Yaz geldi kanımız kaynadı bindik bir alamete gidiyoruz bakalım.
Herkese iyi forumlar.
Saygılarımla
ali öncelikle aramıza hoş geldin
her zaman dediğimiz gibi önce ehliyet almakla ilk adımı doğru atarak işe başlamışsın davamı çorap söküğü gibi yürür
eskişehirde RR cu arkadaşlar çoğaldı bilikte her sorunu halledersiniz eskişehirde servis konusunu sayfanın üstünde emre ltd nin linki var ( motoru türkiyeye getiren firma ) içinde servis listesi var ve ayrıca parça temininide sorunsuzca güvenle oradan ve üstte yine linki olan ali ustadan yapabilirsin 8)

sufi
29.Mart.2011, 15:01
merhaba Korutürk,ben kadıköydeki son 250 cc spyder ı aldım,başka bir yerde daha uygun fiyatlısıda yok.Ama yenileri ancak mayıs 15 te gelecekmiş.Sürüş keyfi çok harika ve bütün gözler üzerinde yalnız süspansiyonları çok sert çünkü yere çok yakın.Düz asfalt yolda müthiş.Çukur ve bozuk yollardan uzak durman lazım.Bunun haricinde sanırım uzun şasisi nedeniyle çok dengeli bir motor güven veriyor dönüşlerde ve ani duruşlarda.Uzun yollarda 9B serisinden daha fazla yoracağını düşünüyorum.İyi günler
:)selam arkadaşlar, adım Korutürk, istanbul pendikte yaşıyorum, Üniversite yıllarında bi kaç yıl motor kullanmışlığım var fakat uzun yıllardır 4 tekere alışkanlıktan motor sevdası ukte olarak kaldı.. Bir arkadaşımın hevesiyle yine aklıma düştü.. Kısa bir araştırmadan sonra Regal Raptorda karar kıldık, arkadaşım bu hafta kadıköyden 250 e10 spyder alacak, 5100 tl 30% peşin gerisi 12 ay vade farksız.. Bende 250 spyderi beğendim boyutu ve şekli hoş.Asya motorun parsıyla aynı hemen hemen ancak çatal biraz daha uzun gibi geldi bana.. Pars kadar küçük durmuyor bu nedenle.. Sizden ricam tecrübelerinize dayanarak RR nin kronik sorunu varmıdır? Pendiğe yakın servisi varmıdır? Yukarıda yazdığım fiyat makulmü? bildiğiniz daha uygun bir yer varmı? Bir RR grubu varmı yani birlikte yazları turlayacağımız? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

neckermenn
29.Mart.2011, 16:20
ali öncelikle aramıza hoş geldin
her zaman dediğimiz gibi önce ehliyet almakla ilk adımı doğru atarak işe başlamışsın davamı çorap söküğü gibi yürür
eskişehirde RR cu arkadaşlar çoğaldı bilikte her sorunu halledersiniz eskişehirde servis konusunu sayfanın üstünde emre ltd nin linki var ( motoru türkiyeye getiren firma ) içinde servis listesi var ve ayrıca parça temininide sorunsuzca güvenle oradan ve üstte yine linki olan ali ustadan yapabilirsin 8)

Hoşbulduk Celil bey;
Teşekkür ederim alakanız için. Emre motorun listesini kontrol ettim. Ne yazık ki Eskişehir de bir bayiiye rast gelemedim. Afyonda mevcut, Ankarada mevcut bana yakın olarak.
Kurs için evraklarımıda topladım bugün itibarı ile. B ehliyet alırken keşke A2 de alsaymışım şu anda aynı işlemleri tekrarlıyorum nerdeyse.
İrtibata geçmeye çalıştım emre motor ile eğer kargo gibi bir seçenek sunarlarsa kargo ile almaı planladım şimdilik. Veya motor kullanmayı iyi bilen bir dostumla Afyona yada Ankaraya gidip alıp gelebilirim. Ehliyeti alır almaz uzun yol yapamayacağımı biliyorum. Desteğiniz ilginiz için tekrar teşekkürler.
İyi forumlar

faithfoxy
30.Mart.2011, 23:43
herkese selam. istanbul dan fatih ben. daha önce sadece 250 m mobilet kullandım.onun haricinde hiç bir tecrübem yok. 2007 model 16000 km de 250DD E9 almayı planlıyorum. sizce bir acemiye uygun bir motor mudur. 250 cc nin biraz daha titreştiğini ve yokuşlarda biraz zorlandığını okudum. ben genel olarak şehir içinde veya yakın mesafe şehir dışı kullanmayı düşünüyorum. aile de enduro kullanıcısı var ve sürekli olarak chopper ın kullanımının daha zor olduğunu söylüyor. özellikle trafikde manevra kabiliyetinin daha az olması sebebiyle sıkıntı yaşayabileceğimi ve virajlarda dönüşlerde zorlanacağımı söylüyor. bir de kıyafetler sebebiyle daha az korumam olacağını belirtiyor. gerçi ben gerek kask gerekse mont vs de tarzı dikkate alacak olsam da, beni koruyacak olan kıyafetleri seçeceğim. burada amacım enduro-chopper tartışması açmak değil :) çünkü biliyorum ki, herkes kendi kullandığının daha iyi olduğunu düşünüyor. ancak söyledikleri ne derece doğru siz deneyimli chopper kullanıcılarına danışmak istedim. iyi akşamlar.

sir82
31.Mart.2011, 02:40
Öncelikle chopper motorlar tarz işidir bir yaşam tarzı gibi evinden bir üye gibidir kardeşim. Ben kısmen bol grenajlı motorlara karşı öyle hissedemiyorum ama chopperlar gerek egsozlarının tok sesi, parıldayan kromaj aksamları, gösterişli deri çantaları işlemeleri ile bi hobi bi anlayıştır bu sebeple markası ne olursa olsun bu motorlarda o kadar ayrıntılı düşünmeyeceksin evet tur olarak biraz ağır ama ben trafikte çok rahat geziyorum hiçbi sıkıntım olmadı. Güvenlik açısından çok hızlı gitme olasılığın bu motorlarda düşük olduğu için kaza yapma riskin çok düşük malum uzun yol motorudur bunlar. Rahatına diyecek yok yayılarak kullanabilirsin bende enduro düşünmedim değil amma chopper tarzı yapıştımı çıkmıyor işte cc yükseltecek olsam yine bu tarz motor alırım

CELİL
31.Mart.2011, 09:41
merhaba fatih öncelikle aramıza hoş geldin
sir 82 arkadaşımız çok güzel anlatmış choper bir tarzdır tutkudur tabi bu kişinin hangi tarzı kendine yakın hissetmesinle alakalı bende istanbul trafiginde 5 yıldır kullanıyorum başka bir motorun aralardan sıyrılıp geçtiği benim geçemediğim bir durum olmadı konfor olarak tüm motorlardan konforlu ve güvenli modeldir regal raptor 250 cc ye gelince titreşim fazla değil her makinada olan kadar sert yokuşlarda bile 2 kişi 80 km nın altına düşmez su soğutmalı olduğundan şehir içi ve dışında şişme yapmaz uzun yola bayılır 2 gün evel grupca kartepeye gittik 400km yol yaptım ve guruptaki makinalrın hepsi benden güçlü makinalardı hiç zorluk çekmeden gittim geldim karar senin iki makinayada bin dene herkesin tarzı farklıdır kendini hanğisinde rahat hissedersen ona yönel 8)

faithfoxy
31.Mart.2011, 18:32
her ikinize de değerli düşünceleriniz için teşekkür ediyorum. açıkçası enduro daha iyidir deseydiniz hayal kırıklığı olacaktı. ama şimdi içimde bir ukte olmaksızın alacağım motorumu. şimdiden isim bile koydum :). eğer bir aksilik olmazsa 20 gün içinde bir 250DD E9 sahibi olacağım kısmet olursa. o yüzden sanıyorum artık kursa başlamamda fayda olacaktır :). peki tekrar soru sorsam ben. motor ustasına muhakka göstereceğim motoru. ancak özellikle regal üzerine çalışan motor ustası var mı istanbul da tavsiye edebileceğiniz. teşekkürler.
o zaman şimdiden hayırlısı olsun diyelim
ist. hangi yakadasın bilemiyorum ama avrupa yakasında 2 usta var biri beşiktaşta ali usta RR türkiyedeki ilk ustası birde sefaköyde RR merkez servisi emre ltd de mustafa usta var anadolu yakasındada servis var ama onla çalışmadım durumunu bilmiyorum bunların adreslerine sayfanın üstünde linklerinden ulaşabilirsin :)

tagi
03.Nisan.2011, 20:56
bende ılkkez vıteslı m otor kullanıcam aldıgımda ve kesınlıkle rr alıcam bu ıyıce kesınlestı.tarzıma da uyuyoo.rahat bı kısıyım .işte bunda korkuyorum.motoru aldıktan sonra gene vurdumduymazlıgım nuksederse yazık olur makınamada paramada. gercekten samımıyetle ''AL KARDESIM'' dıyebılıomusunuzz...çanakkalelıyım ama zonguldakta okuyorum .unıversıte ogrencısıyım.en fazla 2900 falan cıkartabılıırım.yazları dondurma satıyorum ve konserlere fala gidıorum.bu yıl fedakarlık edıp motor alıcam.bu ay ıcınde elıme ınsallah para gecıcek ve yazın gerı oduycem..yardım edın.bu paraya bulmalıyım

CELİL
04.Nisan.2011, 08:54
parana göre alabileceğin en dayanıklı çin makina RR diğerleri daha çabuk dagılır ve o kadar para verdikten sonra ilk masraftan sonra ister istemez dikkatli davranırsın 8)

sophist
04.Nisan.2011, 12:58
bende ılkkez vıteslı m otor kullanıcam aldıgımda ve kesınlıkle rr alıcam bu ıyıce kesınlestı.tarzıma da uyuyoo.rahat bı kısıyım .işte bunda korkuyorum.motoru aldıktan sonra gene vurdumduymazlıgım nuksederse yazık olur makınamada paramada. gercekten samımıyetle ''AL KARDESIM'' dıyebılıomusunuzz...çanakkalelıyım ama zonguldakta okuyorum .unıversıte ogrencısıyım.en fazla 2900 falan cıkartabılıırım.yazları dondurma satıyorum ve konserlere fala gidıorum.bu yıl fedakarlık edıp motor alıcam.bu ay ıcınde elıme ınsallah para gecıcek ve yazın gerı oduycem..yardım edın.bu paraya bulmalıyım

al kardeşim

Rona
04.Nisan.2011, 15:48
Arkadaşlar Evveeet sonunda aldım DAYTONA'yı plaka ve vergi işlemleri yapılıyor en geç Çarşamba günü gibi teslim alabileceğim alır almaz da eve kadar yaklaşık 40 km civarı yol yapacağım ilk izlenimlerimi paylaşacağım

CELİL
04.Nisan.2011, 16:35
hayırlı olsun detaylar ve izlenimlerini bekliyoruz :cheesy:

bassman
05.Nisan.2011, 02:28
Hayırlı olsun Rona.Celil abinin de dediği gibi ilk izlenim ve detayları merakla bekliyoruz.Kazasız belasız sürüşler.Darısı başıma inşallah....:)

jjuuddaass
05.Nisan.2011, 03:09
raptor bi başkadır..

ağfndrdm
05.Nisan.2011, 14:22
hayırlı olsun rona tekerin düz bassın:) .toplamda ne kadar maliteti olsu sana

koruturka
06.Nisan.2011, 00:31
selamlar.. 2. el spyder pek yok piyasada yoksa 15 mayısı beklemeyip hemen almak istiyoruz. Ankarada var bi tane bide kadıköyde ama oynanmış biraz.. Ama danıştığım bi kaç kişi 350 al rahat et diye baskı yapıyo ikilemde kaldım :D 250 alırsın, kesmez satarsın 350 alırsın zarar etme baştan 350 al diyolar.. O kadar mı farkediyo? 350 spyderla daytonanın arasında ne fark var?

Rona
06.Nisan.2011, 01:07
hayırlı olsun rona tekerin düz bassın:) .toplamda ne kadar maliteti olsu sana
Toplamda 7,550 tl ye aldım arkadaşım

CELİL
06.Nisan.2011, 11:36
selamlar.. 2. el spyder pek yok piyasada yoksa 15 mayısı beklemeyip hemen almak istiyoruz. Ankarada var bi tane bide kadıköyde ama oynanmış biraz.. Ama danıştığım bi kaç kişi 350 al rahat et diye baskı yapıyo ikilemde kaldım :D 250 alırsın, kesmez satarsın 350 alırsın zarar etme baştan 350 al diyolar.. O kadar mı farkediyo? 350 spyderla daytonanın arasında ne fark var?
söylenenlere aynen katılıyorum ve ayrıca o kasa bir makinaya bineceksen 350 cc den aşagı olursa kasa itibari ile takılacagın gurup büyük kasalı makinalardan oluşacak ve sen uyum sağlamakta zorluk çekicen ( tork ve beygir anlamında ) tabi konu biraz maddiyata bakıyor
spyder ve daytonanın makina güçleri aynı fakat daytona yeni model son çıkan makina ayrıca daytonanın makinasında titreşim takozu var spyderin 250ccde yok 350 cc de varmı bilmiyorum
8)

Ekrem Özdemir
07.Nisan.2011, 00:15
Merhaba arkadaşlar ve üstatlar. Bende aranıza yani şimdilik foruma 3 ay içerisindede sokaklarda aranıza katılmayı düşünüyorum... A2 ehliyeti için başvurdum bir aksilik olmazsa 3 ay sonra ehliyetimi almış olacağım. Forum sitelerinden araştırdığım ve sokakta 2. kez gördükten sonra (İlk görüşte bu ne böyle hangi markaymış diye yaklaştım ve regal raptor yazısını görünce küçük bir şok yaşadım. Çok daha tanınmış bir japon markası bekliyordum :) ve haftalardır. Bu motoru araştırıyorum. Yalnız benim bazı cevaplara ihtiyacım var. Malum üniversite öğrencisiyim ve bütcem kısıtlı (3.000tl) ve bu benim ilk motorum olacak. ve bunun raptor DADYW DD250E-9 olmasını çok istiyorum.
Şimdi sorularıma gelecek olursak;
1. Raptor DADYW DD250E-9 benim ilk cruiserim olacak uygun motor mudur ? (boy 1.80cm 85kg istanbul gibi bir trafiktede 5 yıllık araba tecrübem var yani trafikten çekinmem ama tabiki motor çok çok daha farklı bir ustalık ve teknik ister biliyorum)
2. Üniversiteyi Sivasta okuyorum. ve malum sivas bol yağmur, kar ve oldukça soğuk bir memleket ( Bugün nisanın 6sı ve dolu yağdı misal :) son senem motorumla okula gidip gelmeyi ve İstanbul - Sivas arasını artık otobüsler yerine motorumla gitmeyi düşünüyorum. bu kadarına arıza vermeden beni bezdirmeden istediklerime cevap verebilecek bir motor mudur?
3. Bugün sivastaki motorcuları dolaştım malesef raptor yok. bir dükkan sahibi istersem getirebileceğini (mayısın 2. haftası) onunda 5.400tl tutacağını söyledi. 3.000tl peşin gerisini taksit imkanıyla karşılayabilirim ? (mantıklı mı ?)
4. Bir dükkanda ise raptora çok benzemesi benim düşüncem tabi truva gördüm 2.200 tl olduğunu 2010 model sahibi gurbetçiymiş sadece yazın kullanmış ve 1.200km yapmış sonra mıcırlı yolda ön freni sıkınca düşüp gidonu eğmiş ve farı kırılmış onlar orjinalleriyle değişmiş. Şimdi kararsız truvada raptordan farklı olarak sadece su soğutması olduğunu işçiliğin aynı olduğunu okudum bazı forumlarda bu konuya kalıtır mısınız ? 3.000tl sizce raptor mu yoksa truva mı ?

COMANCHE
07.Nisan.2011, 00:20
Merhaba arkadaşlar ve üstatlar. Bende aranıza yani şimdilik foruma 3 ay içerisindede sokaklarda aranıza katılmayı düşünüyorum... A2 ehliyeti için başvurdum bir aksilik olmazsa 3 ay sonra ehliyetimi almış olacağım. Forum sitelerinden araştırdığım ve sokakta 2. kez gördükten sonra (İlk görüşte bu ne böyle hangi markaymış diye yaklaştım ve regal raptor yazısını görünce küçük bir şok yaşadım. Çok daha tanınmış bir japon markası bekliyordum :) ve haftalardır. Bu motoru araştırıyorum. Yalnız benim bazı cevaplara ihtiyacım var. Malum üniversite öğrencisiyim ve bütcem kısıtlı (3.000tl) ve bu benim ilk motorum olacak. ve bunun raptor DADYW DD250E-9 olmasını çok istiyorum.
Şimdi sorularıma gelecek olursak;
1. Raptor DADYW DD250E-9 benim ilk cruiserim olacak uygun motor mudur ? (boy 1.80cm 85kg istanbul gibi bir trafiktede 5 yıllık tecrübem var)
2. Üniversiteyi Sivasta okuyorum. ve malum sivas bol yağmur, kar ve oldukça soğuk bir memleket ( Bugün nisanın 6sı ve dolu yağdı misal :) son senem motorumla okula gidip gelmeyi ve İstanbul - Sivas arasını artık otobüsler yerine motorumla gitmeyi düşünüyorum. bu kadarına arıza vermeden beni bezdirmeden istediklerime cevap verebilecek bir motor mudur?
3. Bugün sivastaki motorcuları dolaştım malesef raptor yok. bir dükkan sahibi istersem getirebileceğini (mayısın 2. haftası) onunda 5.400tl tutacağını söyledi. 3.000tl peşin gerisini taksit imkanıyla karşılayabilirim ? (mantıklı mı ?)
4. Bir dükkanda ise raptora çok benzemesi benim düşüncem tabi truva gördüm 2.200 tl olduğunu 2010 model sahibi gurbetçiymiş sadece yazın kullanmış ve 1.200km yapmış sonra mıcırlı yolda ön freni sıkınca düşüp gidonu eğmiş ve farı kırılmış onlar orjinalleriyle değişmiş. Şimdi kararsız truvada raptordan farklı olarak sadece su soğutması olduğunu işçiliğin aynı olduğunu okudum bazı forumlarda bu konuya kalıtır mısınız ? 3.000tl sizce raptor mu yoksa truva mı ?

Truvayı boşver.
Kazalı motoru boşver (parça değiştirmiş. motor kaza yapınca gidon eğilmez)
Regal tamamdır.

www.motosikletcim.com a bak
Yüksel Dölek var orada.
Adanali Tanso yönlendirdi dersen fiyatta yardımcı olur.

sir82
07.Nisan.2011, 02:23
Sivas gibi bir ilde motoru kışın nasıl kullanırsın bilmem ama şehirler arası daha başlamadan düşünmen çok sakıncalı diyorum. Regaller segmentleri içerisinde en çok tutulan motorlardır. Neden mi
1 Su soğutmalı olması bu motorların uzun yolda kaliteli Japonlar kadar iyi gitmesini sağlar
2 Regaller hala yeni model üretirken diğer motorlar piyasaya vurgun yapıp geri çekiliyorlar yedek parça sıkıntısı doğuyor benzer motorlardan uydurup takıyorlar
3 Ankara,İstanbul ve Samsun'da Regal raptor bayiileri var yedek parça stoğu dahil
4 Adına fan sitesi açılmış ve üye olmuşsun daha başka bi açıklaması varmı aynı segmentte hangi marka için böyle kapsamlı bir bayii ağı ve internet sitesi var

Ekrem Özdemir
07.Nisan.2011, 03:13
Şayet alırsam kışın kullanmayı düşünmüyorum zaten değil kullanmak dışarı çıkılmıyor zaten.. Zaten kendimi tam anlamıyla güvenmeden uzun yola çıkmayıda düşünmem.. Peki bayinin söylediği fiyat sizce uygun mu ? Borca girip sıfırını 5.400tl e alsam mı yoksa ikinci el temiz bir raptor bulma ihtimalini mi önerirsiniz ?

CELİL
07.Nisan.2011, 09:51
merhaba ekrem aramıza hoş geldin

1 - cruiser için 1.80 boy 85 kilo 250cc normal makinalar için biraz uzun boy diz mesafesi seni rahatsız edebilir fakat bu konu tüm modeller için geçerli kilo sorun değil 140 kğ yu makina çekebilir fakat RR speyder kasası uzun onda sorunun olmaz
2 - RR gurubu arsında dediğin yola gidebilecek tek makinadır su soğutmalı olduğu için uzun yolda şişmez zorlamazsan fizana bile gider ben geçen sezon parça parça 5000 km yol yaptım hiç yolda kalmadım ama sivas -istanbul bayagı yol adamı zorlar
3 -fiat 5400 fazla sıfır fiatı 4800 hatta kampanya yapıp dahada inenler var sahibinden com a bak orada çok var şu an sıfırlarda kampanya var peşin fiatına 12 ay taksit yapıyorlar makinayı türkiyeye getiren emre motordur yukarıda linki var bağlantı kur onlar bayiler ve fiatlar hakkında seni bilğilendirirler tecrübeli bir motorcu oldugunu yazmışsın o zaman sıfır alıp uzun zaman keyifle binebilirsin ikinci el düşünürsen 3000tl ye orta karar temizlikte bir makina bulabirsin
4 - truva alırsan son sahibi olursun RR ile yan yana bile telafuz etmek gerekmez
benden bu kadar kolay gelsin8)

Rona
07.Nisan.2011, 14:44
Veeee dün akşam Kadıköy Motosikletçim (Yüksel Bey e teşşekkür ederim)den sonunda aldım Daytona mı
Eve (Avcılar)gidene kadar 38 km yol yaptım ilgili ilgisiz herkez bakıyor alete fena albenisi var en kısa sürede nazar boncuğu takacağım.
Motor gerçekten daha öncede dediğim gibi 80-90 km titreşim yok gibi sanki elektrikli scoter kullanıyormuşçasına gidiyor,torku harika fazla abanmaya gelmiyor.Amortisorler biraz sert ama derin çukurlarda sıkıntısız.Oturma pozisyonu biraz öne doğru kolu kısa olanlar için yorucu olabilir ben pek sorun yaşamadım

Ekrem Özdemir
07.Nisan.2011, 14:49
merhaba ekrem aramıza hoş geldin

1 - cruiser için 1.80 boy 85 kilo 250cc normal makinalar için biraz uzun boy diz mesafesi seni rahatsız edebilir fakat bu konu tüm modeller için geçerli kilo sorun değil 140 kğ yu makina çekebilir fakat RR speyder kasası uzun onda sorunun olmaz
2 - RR gurubu arsında dediğin yola gidebilecek tek makinadır su soğutmalı olduğu için uzun yolda şişmez zorlamazsan fizana bile gider ben geçen sezon parça parça 5000 km yol yaptım hiç yolda kalmadım ama sivas -istanbul bayagı yol adamı zorlar
3 -fiat 5400 fazla sıfır fiatı 4800 hatta kampanya yapıp dahada inenler var sahibinden com a bak orada çok var şu an sıfırlarda kampanya var peşin fiatına 12 ay taksit yapıyorlar makinayı türkiyeye getiren emre motordur yukarıda linki var bağlantı kur onlar bayiler ve fiatlar hakkında seni bilğilendirirler tecrübeli bir motorcu oldugunu yazmışsın o zaman sıfır alıp uzun zaman keyifle binebilirsin ikinci el düşünürsen 3000tl ye orta karar temizlikte bir makina bulabirsin
4 - truva alırsan son sahibi olursun RR ile yan yana bile telafuz etmek gerekmez
benden bu kadar kolay gelsin8)

Yorumunuz için teşekkürler. Benden kaynaklanan bir hata var belirtmeyi unuttum. İstanbul trafiğinde araba tecrübem var. Uzun yolda ise İstanbul-Yozgat ve İstanbul- İzmir arası yapmışlığım ama tabiki bir motor çok çok daha farklıdır. Daha önce hiç motor tecrübem olmadı artçı olmayı saymıyorum :)
o zaman ikinci el bir makinayla ısınmak daha iyi olur :=

Rona
07.Nisan.2011, 14:56
Yorumunuz için teşekkürler. Benden kaynaklanan bir hata var belirtmeyi unuttum. İstanbul trafiğinde araba tecrübem var. Uzun yolda ise İstanbul-Yozgat ve İstanbul- İzmir arası yapmışlığım ama tabiki bir motor çok çok daha farklıdır. Daha önce hiç motor tecrübem olmadı artçı olmayı saymıyorum :)
Arkadaşım Merhaba sana bir şey sormak isterim ne kadar zamandan bu yana 2 tekerlekli araç kullandın cevabına göre tavsiyede bulunmak isterim

Ekrem Özdemir
07.Nisan.2011, 15:04
Arkadaşım Merhaba sana bir şey sormak isterim ne kadar zamandan bu yana 2 tekerlekli araç kullandın cevabına göre tavsiyede bulunmak isterim

Merhabalar. 2 yıldır yazları yazlıkta scooter kullanıyordum. Geçen yaz pek kullanamadım Yurtdışında olduğum için ordada harley- davidson haftasında bir arkadaşın harley- davidson ına artçılık yaptım ve bende türkiyede kesin almalıyım dedim. Sadece bu kadar:shock:

CELİL
07.Nisan.2011, 15:26
Merhabalar. 2 yıldır yazları yazlıkta scooter kullanıyordum. Geçen yaz pek kullanamadım Yurtdışında olduğum için ordada harley- davidson haftasında bir arkadaşın harley- davidson ına artçılık yaptım ve bende türkiyede kesin almalıyım dedim. Sadece bu kadar:shock:
azda olsa motor kullanmayı biliyorsun arabada kullandığın için vitesli makinayı çok çabuk kavrarsın ama bu durumda ikinci el bir makina alışma döneminde daha iyi olur
8)

Rona
07.Nisan.2011, 15:35

Ya REGAL RAPTOR 250 E9-B modeli yada
LEDOW CXM 250A modelini tavsiye ederim her ikiside kullanıcısını maddi manevi üzmez her ikiside denge bakımından çok iyi motorlardır yeni başlayacaklar için biçilmiş kaftandırlar 2 yıldır LEDOW 250 kullanıyordum 6000 km yaptım herhangi bir sorun çıkarmadı yamaha virago replikasıdır kışın ortasında bile sorunsuz çalışır RR250 E9-B ise Amarikan Johny Pag tasarımı fiyatı diğerine nazaran biraz daha fazladır ama parça kalitesinin daha iyi olduğunu söyleyebilirim.Ayrıca yeni başlayacaksan motoru 2.el alma sorunlarla boğuşmaktan dolayı bütün motorsiklet hevesin kaçar maddi anlamda sinirlerin bozulur.5 yaşından beri bisiklet dahil şu an 38 yaşına geldim 2 teker üzerindeyim.Fazla araştırma yapmana yorulmana gerek yok belirttiğim modellerden herhangi birini al keyfine bak .
Benim sana söyleyeceklerim bu kadar

faithfoxy
08.Nisan.2011, 22:48
tekrar selam. motor alanları gördükçe içim gidiyor. sanıyorum para biriktirmeyi beklmeyeceğim ve 0 bir makina alacağım bu gidişle :) ben yeni fark ettiğim bir ayrıntıyı danışacaktım size. şimdi T gidon ve kartal gidon var. bunların şekilleri haricinde kullanım ve manevra olarak farkları nedir? şimdiden teşekkürler.

jjuuddaass
09.Nisan.2011, 03:12
tekrar selam. motor alanları gördükçe içim gidiyor. sanıyorum para biriktirmeyi beklmeyeceğim ve 0 bir makina alacağım bu gidişle :) ben yeni fark ettiğim bir ayrıntıyı danışacaktım size. şimdi T gidon ve kartal gidon var. bunların şekilleri haricinde kullanım ve manevra olarak farkları nedir? şimdiden teşekkürler.

t gidon mütiş sadece farkı o kartal kullanmadım hiç ama t gidonu sürmesi çok keyifli..

ağfndrdm
09.Nisan.2011, 23:49
atilla bey çok soru soruyoruz size de mazur görün bi sorum daha var:) plaka ruhsat işlemleriniz ne kadar tuttu aracıyamı verdiniz yoksa kendinizmi uğraştınız.

CELİL
11.Nisan.2011, 10:20
merhaba T gidonnun kartal gidondan kullanım farkı sadece dar alanda dönüş açısı daha geniştir ama düz yolda hiç farkı yok hatta T gidonun ön çatal daha ileride olduğu için virajlarda daha güzel yatar ve çok keyifllidir 8)

Ekrem Özdemir
11.Nisan.2011, 15:34
Arkadaşlar internetten motorsiklet eğitim kurslarını araştırıyordum. Bu konuda en iyisi honda nın eğitimleri gibime geldi. Ordan eğitim alanınız var mı ? yada eğitime gerek duydunuz mu ?

Rona
11.Nisan.2011, 17:31
atilla bey çok soru soruyoruz size de mazur görün bi sorum daha var:) plaka ruhsat işlemleriniz ne kadar tuttu aracıyamı verdiniz yoksa kendinizmi uğraştınız.

Estağfurullah ne demek sağolun yardım edebilirsem ne mutlu

İşlemleri vekaletle yaptırdım iş dolayısıyla Plaka vergi ruhsat vs işlemler için 350 tl vekalet için de 42 tl ödedim

arat1969
12.Nisan.2011, 14:57
Merhaba arkadaşlar,

uzun uğraşlar sonunda ve bir yığın forum gezdikten sonra rr de karar kılanlardanım... sorum şu: 125 mi ? 150 mi? emin olamadım.. alırsam bunları sıfır alırım... ya da 250 ee kullanılmış mı tercih etmeliyim... beni konu ile ilgili aydınlatabilirmisiniz... teşekkürler...

CELİL
12.Nisan.2011, 15:56
merhaba tamer aramıza hoş geldin
125 cc makinalar çift silindir hava soğutmalıdır
150cc makinalar tek silindir hava soğutmalıdır
bu ikisi arasında 125 cc daha kuvvetli ve pahalıdır fakat bu iki makinada başlangıç için iş görsede kısa sürede 250 cc makina aramaya başlarsın o zamanda elindekini satma sorunu olur 250 cc ikinci el temiz az km li bir makina bulursan uzun süre hem şehir trafiğinde hem uzun yolda su soğutmalı model olduğu için şişmez her yola gider sıkıntı yaşamadan kullanırsın 8)

Rona
12.Nisan.2011, 16:08
Merhaba arkadaşlar,

uzun uğraşlar sonunda ve bir yığın forum gezdikten sonra rr de karar kılanlardanım... sorum şu: 125 mi ? 150 mi? emin olamadım.. alırsam bunları sıfır alırım... ya da 250 ee kullanılmış mı tercih etmeliyim... beni konu ile ilgili aydınlatabilirmisiniz... teşekkürler...
Celil Bey doğru söylüyor bir süre sonra 125 lik veya 150 lik motor güçsüz gelmeye başlayacak kilolu iseniz daha da kötü tabii boşa masraf edeceğinize direkt 250 lik bir motor işinizi daha iyi görecektir

arat1969
14.Nisan.2011, 10:07
yorumlariniz icin tesekkur ederim... rr 150 aldim.... devamini sizlerle hafta sonu paylasirim...
sevgiler saygilar

CELİL
14.Nisan.2011, 10:17
hayırlı olsun allah kaza bela vermesin 8)

Rona
14.Nisan.2011, 13:10
yorumlariniz icin tesekkur ederim... rr 150 aldim.... devamini sizlerle hafta sonu paylasirim...
sevgiler saygilar

Haydi Hayırlı olsun arkadaşım kazasız belasız sürüşlerin olur İnşallah8)

arat1969
17.Nisan.2011, 00:51
merhaba tekrar... bugun rr 150 mi motomania murat kardesimden teslim aldim.... özellikle kendisine tesekkur ederim cünkü söz vermemekle beraber cumaya islemleri bitirmek icin elinden geleni yapacagini soyledi ve beni hafta sonu motor keyfinden mahrum etmedi.... coluk cocuk malum hafta sonu cok kilometre yapamadim ama buna ragmen keyfini cikarttim diyebilirim... insallah kazasiz belasiz nice yollar yaparim... 42 yasimdayim... tam 15 yildir motor diye yanip tutusuyorum... bunca yil sonra hanimi ikna ettik.... yani ben bugun coook mutluyum... sizlerle bu mutlulugumu paylasmak istedim.... saglicakla ve kazasiz belasiz kalin hepiniz....

CELİL
18.Nisan.2011, 09:13
Tamer tekrar hayırlı olsun 15 yılllık bir özlemin gerçekleşmiş bizlerde motor sevdalısı olarak senin adına çok mutlu olduk işallah kazsız belasız keyfini sonuna kadar çıkarırsın 8)

faithfoxy
20.Nisan.2011, 15:31
ben bir soru daha sorsam... yıllarca manuel vites sebebiyle araba kullanamadım, sonrasında otomatik vites rahatlığıyla trfiğe cıktım. şimdi motor da, vites kullanımı nasıldır. yani otomobille aynı mantık ve hassasiyette yavaşça debriyajı bırakırken yavaşça gaz vermek gibi bir kullanım mı söz konusu yoksa biraz daha esnek mi ????şimdiden cevaplar için teşekkürler.

CELİL
20.Nisan.2011, 16:20
arabayla aynı sistem debriyajı bırakırken aynı zamanda gaz vererek ikisini teraziliyorsun
çalışınca olmayacak bir şey değil yardım alacagın kimse yoksa hondanın çok kaliteli sürüş eğitimi var 3 günde garantili motor sürmeyi öğretiyorlar 8)

faithfoxy
20.Nisan.2011, 17:17
teşekkürler cevap için. bu eğitimin ayrıntılarına ve nereden nasıl alabileceğim bilgilerine nasıl ulaşabilirim.

CELİL
20.Nisan.2011, 17:19
buradan bakabilirsin
http://www.honda.com.tr/m_egitim_programlari.aspx 8)

Tolga Dogruer
25.Nisan.2011, 01:32
Arkadaşlar selam,

Uzun zamandır hayal ettiğim fakat gerçekleştirme olanağı bulamadığım , motor tutkumu artık tatmin etmenin zamanı geldi. Önümüzdeki ay ehliyetimi alıyorum ve tabii arkasından bir motor almam gerekecek.
Daha önce vitesli motor tecrübem olmadı , ufak tefek scooter tarzı tecrübe ettim. Başlangıç için 250 cc maksimum bir motor alsam !! tecrübeli arkadaşlar ne dersiniz. Çok fazla bir bütçem de yok. Bana bu konuda yardımcı olmanızı rica ederim. Model bildirirseniz sevinirim. Tabii bu arada chopper olacak.

CELİL
25.Nisan.2011, 09:46
merhaba tolga aramıza hoş geldin
önce ehliyeti almakla ilk adımı doğru bir şekilde atmışsın
daha önce azsa olsa motor tecrüben var arabada kullanıyorsan hiç zorlanmadan vitesli makinaya alışırsın araba kullanmasan bile çabuk öğrenilen bir işlem küçük bir yardımla öğrenirsin
makinaya gelince bizim herzaman dediğimiz gibi japon makina alacak bütçen yoksa çinin en iyisi regal raptordur 250 cc makina su soğutmalı radyotör ve çift fanlı oluşu şehir içi ve uzun yol için idaldir 8)

Tolga Dogruer
25.Nisan.2011, 11:46
Sağol Celil ,

teşekkür ederim. Ancak beni biraz daha aydınlatırsan sevinirim. Özellikle model konusunda yardıma ihtiyacım var. Acemiliğimi kolay atabileceğim , kullanımı rahat bir model tavsiye edebilirsen veya diğer arkadaşlar edebilirlerse çok memnun olurum. Ayrıca biraz daha teknik bilgi alabileceğim neresi var. Hem motor hakkında hem de sürüş teknikleri hakkında. Aydın da gruptan kimse var mı. Var ise temasa geçmek isterim.

CELİL
25.Nisan.2011, 14:39
tolga başlangıç ve sonrasındada kullanabilecegin en iyi makina alttada yazdığım gibi regal raptor 250cc makinadır
bütçene göre tarzına göre sıfır veya ikinci el farklı makinalar var örneğin spyder 250cc ve 350 cc
daytona 350cc gibi büyük kasalı custom tarzı daha çok bütçe isteyen modellerde var
regal raptorun distribütör ünün üsste linki var emre ltd orada tüm makinaları ve özelliklerini bulabilirsin8)