PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En iyi yol müzikleri

bassman
13.Mart.2011, 05:48
Evet sevgili Raptor Rider ' lar ve benim gibi adayları :)

Bu başlık altında motorla yolculuk yaparken dinlemekten hoşlandığımız parçaları yazalım hem de birbirimiz için fikir alışverişi hem de paylaşım olur diye düşündüm.Umarım başlığı açmamda moderatörler bir sakınca görmezler.

Henüz Bi Raptor'ım olmasa da scooter kullandığım günlerden,arkadaşlarımın motoruyla olan seyahatlerimde ve arabayla olanlarda dinlemekten en keyif aldığım parça
Born To be Wild' dır.Ayrıca Türk grubu olan Malt'ın ilk albümü de gönül rahatlığıyla dinlenebilir.

sir82
13.Mart.2011, 22:45
Motorumun sesi yeterli hem güvenliğime hem zevkime hitap ediyo zaten

ajmix117
13.Mart.2011, 23:39
korn, bazen pink, uzun yolda yada sakın yollarda anathema ve aphocaliptica

sehırıcınde zaten kısa mesafede muzık dınlemek bıraz rısklı o yuzden genelde kndıme kaskın ıcınde mını bı konser verıyorum :)

aslında hep merak ederdım baska kımsede var mıdır dıye;

ne zaman kaskı takıp yola cıksam hemen agzıma kerım tekın - aksamlar yada teoman - gemıler sarkılarından bırı mutlaka takılıyor var mı sızde de bu tur bı takıntı yoksa doktora mı gıtmelıyım?? :D

CELİL
14.Mart.2011, 10:40
bende muzik alışkanlığı yok motorun sesi bana muzik gibi geliyor :mrgreen:
ayrıca trafik içindeyken kendi güvenliniz için çevrendeki sesleri duymak gerekir yakınındaki görüş alanına girmemiş bir aracı motor sesinini duyarak fark edebilir ve ona göre hareket edebilirsiniz8)

stormrage
19.Mart.2011, 04:30
Dam funk "love is here 2 nite" favori yol parçam... dam-funk,şehrin ışıkları ve akşam rüzgarı... 8)

bassman
19.Mart.2011, 14:12
Tabi ki de her zaman değil.Bindiğimiz zamanlarda duruma göre ayarlanır bu müzik dinleme olayı.Ayrıca aranızda Blues&Southern Rock dinlyen birileri varsa motor üstündeyken Lynyrd Skynyrd grubunu tavsiye ederim 8)

jjuuddaass
19.Mart.2011, 18:23
biraz sakıncalı oldugu için şehir içinde müzik dinlemiyorum bende..

greenarrow
27.Mart.2011, 19:23
bob dylan ve clash dinlemekten hoşlanırım yolda:)) şehir içinde ama uzun yolda kitaro ve grease in film müziklerinden vazgeçmem

Manwe
09.Eylül.2011, 13:26
Highway To The Hell

teoman25
09.Eylül.2011, 14:27
motorum şuan yok, ama aldığımda uzun yolda dinleyeceklerim şunlar

PANTERA: Cowboys from hell, Cemetery gate, Domination, This Love.
KORN: A.D.I.D.A.S., Freak on aleash,
CREED: Rain
GODSMACK: l stand alone, l f_nking hate you
METALLICA: Frantic, Sweet amber,
MUDVAYNE: Happy, Not falling
RAMMSTEIN : Engel, Tier, Du hast, WOllt ihr das bett
SLIPKNOT: Berofe l forget, DUality, Psychosocial
TESTAMENT: D.N.R, Down for life, Days in darkness
STATIC-X: The only, l'm the one
PENTAGRAM: Dark isthe sun light, Onthe run, Pain, Puratu

benim yollar bayağı bir uzun olacağa benziyor:)

Emix
09.Eylül.2011, 16:24
Frantic dinlerken çok pis gaza geliyorum ara gazı bol bir sürüş gerçekleştiriyorum :D

bi sıralama yapiyim top 10'umu çıkartayim yayınlarım burada :)

rsc86
15.Eylül.2011, 23:10
motorun sesi

Orkinoz
30.Eylül.2011, 11:55
Tabi ki de her zaman değil.Bindiğimiz zamanlarda duruma göre ayarlanır bu müzik dinleme olayı.Ayrıca aranızda Blues&Southern Rock dinlyen birileri varsa motor üstündeyken Lynyrd Skynyrd grubunu tavsiye ederim 8)

Müzik zevklerimiz uyuşuyor sanırım. (Kullanıcı adından da bir bass geçmişi var herhalde:)
Bence de yol müziği, tamamen ruh halinizle alakalı bir seçim. Benim rock-blues-heavy- fusion preset tarzında playlistlerim var. Duygu durumuma göre takıyorum birini. Rock Önerilerim:
Müzik zevklerimiz uyuşuyor sanırım. (Kullanıcı adından da bir bass geçmişi var herhalde:)
Bence de yol müziği, tamamen ruh halinizle alakalı bir seçim. Benim rock-blues-heavy- fusion preset tarzında playlistlerim var. Duygu durumuma göre takıyorum birini.
Rock Önerilerim:
1. Sunshine of your love (Cream)
2. Cocaine (Cream)
3. The Pusher (Steppenwolf)
4. If 6 was 9 (Jimi Hendrix)
5. Turn the page (Bob Seger)
6. Route 66 (Chuck Berry)
7. White Rabbit (Jafferson Airplane)
8. Hurricane (Bob Dylan)
9. Whole lotta love (Led Zeppelin)
10. Sweet Home Alabama (Lynyrd Skynyrd)
11. Anarchy In the U.K. (The Sex Pistols)
12.Paranoid (Black Sabbath)
13.Riders on the storm (The Doors)
14. LA woman (The Doors)
15. Dream on (Aerosmith)
16. I Heard It Through the Grapevine ( Marvin Gaye)
17. Born To Run ( Bruce Springsteen)
18. Won't Get Fooled Again (The Who)
19. Like rolling stone (Bob Dylan)
20. Louie, Louie (Chuck Berry)

MaRCoS
30.Eylül.2011, 13:48
niye kimse türkçe müzik dinlemiyor, yolda favorim arabesk fantazi, aşıksan vur saza şöförsen bas gaza falan filan ;))

Orkinoz
30.Eylül.2011, 14:16
Türkçe de dinliyoruz tabiki. Öneri-yorum :
1. Güneye giderken (Bulutsuzluk Özlemi)
2. İki yol (Mavi Sakal)
3. Eylül akşamı (Bülent Ortaçgil)
4. Fırt Emin (Yaşar Kurt)
5. Aşkın gözü (Malt)
6. Sarı çizmeli Mehmet Ağa (Kurban yorumu)
7. Yusuf (Acil Servis)
8. Cherokee (Yavuz Çetin)
9. Why high one why (Fikret Kızılok)
10.Venceremos (Anonim:)

DIESEL
03.Ekim.2011, 14:12
usta konuyu spıtcam ama bişi gördüm gecenlerde benım servıse gelen bı amcadan ( amca dıyorum adam 57 yaslarında dragstar kullanıyodu) kadıköy yazıcı oglundan pille calısan usb ve hafıakartları gırısı olan bı alet almıs, kikdörtgen bişi yaklasık 2 iphone boyunda, üzerinde 2 tane kolonu var ufak.baglamış gidona 2 tane u kelepçe ile alttan. bıde akuden cakmaklık cekmıs bağlamıs onuda pil haznesıne. takıyo usb yı acıyo sesını gayet gezıyodu goldwing havasında. 30 tl aletın fıyatı 20 tl ıscılık bırde cakmak soketı 10 tl fln. 60 tl ye motorda müzik yeyfi.

telkarinn
03.Ekim.2011, 14:24
Bahsettiğin müzik çalardan bende de var usb li hafıza kartlı bişey. Sanırım aynısı. Bende monte etmeyi düşünüyodum motora. iyi fikir verdin. Gidon da güzel bi yer ayarlama lazım onun için ama ses az çıkıyo onu da çözmek lazım :(

DIESEL
03.Ekim.2011, 18:46
Bahsettiğin müzik çalardan bende de var usb li hafıza kartlı bişey. Sanırım aynısı. Bende monte etmeyi düşünüyodum motora. iyi fikir verdin. Gidon da güzel bi yer ayarlama lazım onun için ama ses az çıkıyo onu da çözmek lazım :(

onun için 2 çözüm var.
1. si içindeki 2 hoparlörü daha kaliteli bişey ile değiştirmek.
2. indirdiğin parçaların kaliteli kayıtlar olmasına dikkat etmek...

buarada senın gidona sıgarmı bılmem ama adam tam gidonun ortasındakı alana koymuş, gidonu tutan takozların üzerine. aletle takoz arasınada 2 tane sılıkon conta koydurmus titreşimide kesmiş. montaj içinde aletın alt kısmına 4 delik acmıs gidona paslanmaz u kelepçelerle tutturmuş... güzel olmuş bence :D

telkarinn
03.Ekim.2011, 18:55
Üstündeki hoparlörü devre dışı bırakıp büyük hoparlör koyma düşüncesindeyim(yan çantalara) hem daha kaliteli hemde biraz daha büyük. Gerçi en güzel müzik sesi motorun sesi dinlemesi çok hoş oluyor ama uzun yolda arka planda çalsa hiç fena olmaz yani :D

LeMoGRa
03.Ekim.2011, 22:36
[quote=teoman25;96110]motorum şuan yok, ama aldığımda uzun yolda dinleyeceklerim şunlar

benimde motorum yok ama arabayla uzun yola çıktığım zaman Porcupine Tree dinliyorum. Rock severlere tavsiye ederim.

teoman25
04.Ekim.2011, 02:38
[quote=teoman25;96110]motorum şuan yok, ama aldığımda uzun yolda dinleyeceklerim şunlar

benimde motorum yok ama arabayla uzun yola çıktığım zaman Porcupine Tree dinliyorum. Rock severlere tavsiye ederim.

tavsiyeni dikkate alıp şimde internetten müziklerine bakıcam.. teşekkür ederim

Umut can
08.Mart.2012, 23:31

Lynyrd Skynyrd a katılmamak elde değil :cheesy:
hammerfall da fena gitmez..genel anlamda 80ler rock ballad hard rock iyidir candır :D

ağfndrdm
09.Mart.2012, 01:10
madem konu tekrardan başa dönmüş bi 20 lik aklıma gelenleri sıralayım

1-alice cooper -poison

2-The Rolling Stone - Satisfaction

3-chuck berry -johnny b goode

4-Stevie Ray Voughan- Mary Had A Little Lamb

5-Elvis Presley - Burning Love

6-Elvis Presley - Suspicious Minds

7-The Stooges - I Wanna Be Your Dog

8-Pussycat Dolls - Beep

9-Harry Belefonte - Shake Shake Shake Senora