PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tecrube tavsiyeleri

ağfndrdm
17.Mart.2011, 19:14
merhaba arkadaşlar hatfasonu direksiyon sınavından geçtim ve gelecek hafta a2 im elimde olacak .dün motorland adında sefaköyde olan bir bayiye gittim 250 cc sypder lara baktım biraz peşin biraz kredili alacağım .şimdi sizlerden bazı tavsiyeler isteyeceğim
-lastikleri marka olmasına rağmen pek hoşuma gitmedi hangi markayla değişirsem daha güvenli sürüş yapabilirim.
-bujide bir değişiklik yapmam gereklimi yaparsan neyle yapmalıyım uzun ömürlü olması için
-zincir yağlama ve ayarlama konusunda pratik tavsiyeleriniz varmı.
-sis lambası takmalımıyım en fazla kaç watt olur.
-hava fitresi ,radyatörrün sorun cıkarmaması için tavsiyeniz ...
-son olarak eğzos sesini daha tok bir hala getirmek için ne yapmalıyım .ve motora min. zarar verecek şekilde(yakıt sarfiyatı çoğalması motor ömrünün kısalması gibi zararlar)ve rodaj bitirmeden yapabilirmiyim.
biliyorum fazla soru sordum kusuruma bakmayın ama sorunsuz ve keyifli sürüşler yapmak için bunları sordum hepsine cevap vermenize gerek yok .şimdiden çok teşekkur ederim

Kankavio
18.Mart.2011, 05:17
haftanın en iyi konusu bence hocam elınıze saglık motor sahıbı olmayan ama dusunen herkesın merak ettıgı sorular oldugunu dusunuyorum umarım kısa zamanda cevap gelır

CELİL
18.Mart.2011, 11:11
merhaba öncelikle ehliyetin hayırlı olsun 8)
motorland regal raptorları türkiyeye getiren emre ltd nin yeni yeri
spyder 250 cc de biraz titreşim vardır haberin olsun
Lastik üzerinde kenda marka varsa çok kötü duro varsa fena değil ama yol tutuş en iyisi michelindir
sıfır makina rodaji bitmeden eksoz işine girme eksoz açma (rodajdan sonra ) makinaya bir zararı yok fakat yakıtta kullanıma göre 1 litre kadar fazla yakar
eksoz modifiyesi için sıfır kople eksozda yaptırabilirsin ama maliyeti 350-500 civarlarında olur yada eksoz çıkışlarına içerden görünmeyen matkapla delik deliyorlar sesi biraz daha gürleşiyor
üzerindeki bujiler çinli standart NGK BOSH bujilerden birini takmak iyi olur extra üst seviye buji olsun dersen aynı markalarda en iyisi iridyum model bujiler kullanılabilir
sis farının çektiği voltajı makinanın şarzı karşılamıyor aküden çekip aküyü bitiriyor
hava filitresi standart değişim yapılamaz gerekte yok
radyatör sorunu eski kasalarda vardı yenilerde yok koruma için içindeki suyun muhakak antifirizli olması gerekiyor uzun süreçte paslamayı ve çürümeyi engelleyip radyatörün zarar görmesini engeliyor
zincir yağlama için hazır zincir speyleri var onları kullanabilirsin 8)8)8)

ağfndrdm
18.Mart.2011, 18:37
çok saol celil abi emeğne sağlık .acaba farklı egzoz sitilleini deneyen varmıdır örneğin susturucu varsa çıkarmak gibi

CELİL
18.Mart.2011, 18:43
yeni kasalarda susturucu çıkmıyor çıkış bogazları dar 2006-2007 modellerin çıkışı geniş eksozlu olanları vardı onlarda çıkıyor sesi güzel oluyor benim eski makina o şekildeydi hoş tok bir sesi vardı 8)

jjuuddaass
18.Mart.2011, 18:52
sen motoru bi al öncedee sonra lastigi cartı curtu degistirirsin regal iyidir arkadaşım al gitsin :D