PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AE-500S Intercom Sistemi

DNS Ticaret
10.Mayıs.2007, 16:25
AES-500-S Kapalı Devre Motosiklet Intercom Seti - 17-11-2006, 12:39

--------------------------------------------------------------------------------

AE500 intercom seti motosiklet sürücüsü ile artçısının görüşebilmesi için tasarlanmıştır. Bunu sağlamak için kutu beraberinde gelen kask içi kulaklıklar kaskın içine yerleştirmelidir. Set sürücü ile artçısı arasında kaliteli ve iki yönlü iletişim sağlar.

Set ile bütünleşik mono FM radyosu ile yolculuk esnasında müzik dinlenebilir. Konuşma sırasında radyonun ses seviyesi otomatik olarak azalır.

Bunun haricinde intercom setine aşağıdaki cihazlar bağlanabilir:

- Harici MP3, Walkman veya Discman
- Diğer sürücüler ile görüşme yapılabilmesi için PMR telsiz
- GSM hatlı cep telefonu

Intercom seti 2 X AA alkalin veya şarj edilebilir pille çalışır.

Telsiz Bağlantısı :

Set 3,5 mm. / 2,5 mm. bağlantı girişleri bulununan pek çok PMR telsiz ile çalışır. Sadece 2,5 mm. bağlantı girişi olan telsizlerde adaptör kullanılır. Aselsan Cobra telsizlerin tamamı uyumludur.

MP3, Walkman veya Discman Bağlantısı :

3,5 mm. stereo kulaklık girişli tüm tüm cihazlar uyumludur. Setin radyosu bağlantı yapıldığında otomatik olarak kapanır.

GSM Hatlı Cep Telefonu Bağlantısı :

2,5 mm. kulaklık bağlantılı tüm cep telefonları ile uyumludur. ( Motorola MPX200, Motorola MPX220, Q-Tec, I-Mate vb. ). Diğer cep telefonları ile adaptör kullanılmalıdır.

Kutu İçeriği

1 Adet Intercom Ünitesi
2 Adet Kask İçi Kulaklık Seti
1 Adet Bas-Konuş PTT Butonu
1 Adet PMR Telsiz Bağlantı Kablosu
1 Adet GSM Hatlı Cep Telefonu Bağlantı Kablosu

Fiyatı : 185,00 YTL.

Detaylar için :
DNS İç ve Dış Ticaret
Tel : 0 216 379 79 64
GSM : 0 533 684 09 81
dns@dnsticaret.com

http://www.albrecht-online.de/pics/lpd/bild_g_40000.jpg

tan21
17.Mayıs.2007, 08:56
bunlar bu şekilde kablolumu yoksa hiç bir kablo yokmu cep telefonu kablosu veya mp3 player kablosuna ok ama kulaklıklarda mı kablo ile bağlı ayrıca bu ürünü almak istesem kaç günde gelir? kargo masrafı nedir?

DNS Ticaret
17.Mayıs.2007, 10:27
bunlar bu şekilde kablolumu yoksa hiç bir kablo yokmu cep telefonu kablosu veya mp3 player kablosuna ok ama kulaklıklarda mı kablo ile bağlı ayrıca bu ürünü almak istesem kaç günde gelir? kargo masrafı nedir?Merhaba...

Bu üründe herşey kablolu... Eğer almayı düşünürseniz şuan tek bir set mevcut. Kargo ile 1 günde adresindizde olur. Kargo masrafı 5-10 YTL. arasındadır.

Detaylar için 0 533 684 09 81'den benimle irtibat kurabilirsiniz.

dudu
04.Temmuz.2007, 17:01
İyi günler.

Bir adet PTT butonu olduğuna göre sadece sürücü mü telsiz konuşmalarına katılabiliyor, yoksa interkom artçıyı da bir şekilde konuşmaya dahil edebiliyor mu?
Bir de kendiliğinden interkomlu telsizlerden bahsettiğiniz bir sayfa gördüm: Bu tip tek bir telsizde iki ayrı PTT butonu, ve iki ayrı kulaklık seti çıkışları mı var? Hem sürücü, hem artçı için. Yoksa her durumda artçı sadece dinleyici midir? Interkom'u alıp bir telsiz bağlarsak artçıyla full duplex görüşmenin yanı sıra, sadece sürücü diğer sürücülerle görüşebilecek, artçı sadece dinleyebilecek anladığım kadarıyla. Artçıya da bir telsiz alırsak onu nereye bağlayabiliriz? Nihayetinde mevcut kulaklık mikrofon seti interkoma bağlanmış durumda.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi çalışmalar...

DNS Ticaret
04.Temmuz.2007, 17:10
İyi günler.

Bir adet PTT butonu olduğuna göre sadece sürücü mü telsiz konuşmalarına katılabiliyor, yoksa interkom artçıyı da bir şekilde konuşmaya dahil edebiliyor mu?
Bir de kendiliğinden interkomlu telsizlerden bahsettiğiniz bir sayfa gördüm: Bu tip tek bir telsizde iki ayrı PTT butonu, ve iki ayrı kulaklık seti çıkışları mı var? Hem sürücü, hem artçı için. Yoksa her durumda artçı sadece dinleyici midir? Interkom'u alıp bir telsiz bağlarsak artçıyla full duplex görüşmenin yanı sıra, sadece sürücü diğer sürücülerle görüşebilecek, artçı sadece dinleyebilecek anladığım kadarıyla. Artçıya da bir telsiz alırsak onu nereye bağlayabiliriz? Nihayetinde mevcut kulaklık mikrofon seti interkoma bağlanmış durumda.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi çalışmalar...

Merhaba, AE-500S Intercom sisteminde 1 adet PTT bulunur ve PTT butonuna basıldığında artçıda konuşuyorsa sesi diğer telsiz kullanıcılarına iletilir. Artçı için ikinci bir telsize ihtiyaç yoktur ve artçı tüm telsiz konuşmalarını duyabilir ve konuşabilir.

Kendinden intercomlu telsizler mevcut örneğin Cobra MT-925/950 fakat bu telsizlerde fulldublex konuşma yapılamaz. Sürücü ve Artçı PTT butonu ile konuşur ve bu konuşma kapalı devre değildir. Diğer telsiz kullanıcılarınada iletilir.

Kapalı devre için önerdiğim telsiz ALAN 456R'dır. Bu telsizde sürücü artçı PTT kullanmadan kapalı devre konuşabilir. PTT sadece diğer telsiz kullanıcıları ile konuşulmak istediğinde kullanılır fakat bu ürün şuanda stoklarda mevcut değil. Temmuz sonunda planlanıyor.

emrahss
04.Temmuz.2007, 17:32
Ben anlayamadım, özür diliyorum. Bu bas konuş butonu sürücüde mi duruyor? Sürücü diyelim basıp bir soru sordu, artçı neye basarak cevap veriyor? Teşekkürler..

DNS Ticaret
04.Temmuz.2007, 17:35
Ben anlayamadım, özür diliyorum. Bu bas konuş butonu sürücüde mi duruyor? Sürücü diyelim basıp bir soru sordu, artçı neye basarak cevap veriyor? Teşekkürler..

Merhaba... AE-500S sisteminde artçı ile sürücü hiç birşeye basmadan aralarında konuşabiliyorlar. PTT butonuna basıldığında telsiz aktif hale geliyor ve basılı vaziyette konuşulanlar diğer telsiz kullanıcılarına ( diğer motosiklet kullanıcılarına ) iletiliyor.

emrahss
04.Temmuz.2007, 17:57
Şimdi anladım, teşekkür ederim.

ugurcuk
04.Temmuz.2007, 18:04
şöle oluyoo abi mesela yenge arkanda giderken sen gordugun bi affete bakıp güzelliği hakkında yorum yapıon ptt basarak oda kaskına olaanca kuvvetiyle vuruoo :d yada kafana bastırıoo sen dusene kadar :D

aslanburclu
04.Temmuz.2007, 19:29

ya emrahhs kardeşim anlamıyacak ne var ard cı ya kask'a kafa atacak yada yandan dürdecek başka çare yokkkkkk :P :P :P yanlız bu dürtme işi okanı bozar sadece :P :P :P :P :P

dudu
06.Temmuz.2007, 12:21
Kredi kartına taksit yapıyor musunuz?
Toplamda alacağım malzemeler şunlar sanırım: 1 ad AE500 intercom. 1 adet telsiz. Bu iki paket içerisinde tüm bağlantı ve kulaklık aparatları mevcut sanırım. Artçım ve ben diğer sürücülere ulaşabileceğiz.
Ekstradan bir tane daha kulaklık-mikrofon seti ve PTT butonu alsam, mevcut Cobra telsizle tek kişi olan arkadaşımla görüşebileceğim.