PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Regal Raptor DD 350 E 6 C DAYTONA

Sayfa : [1] 2

Rona
07.Nisan.2011, 17:24
Veeee dün akşam Kadıköy Motosikletçim (Yüksel Bey e teşşekkür ederim)den sonunda aldım Daytona mı
Eve (Avcılar)gidene kadar 38 km yol yaptım ilgili ilgisiz herkez bakıyor alete fena albenisi var en kısa sürede nazar boncuğu takacağım.
Motor gerçekten daha öncede dediğim gibi 80-90 km titreşim yok gibi sanki elektrikli scoter kullanıyormuşçasına gidiyor,torku harika fazla abanmaya gelmiyor.Amortisorler biraz sert ama derin çukurlarda sıkıntısız.Oturma pozisyonu biraz öne doğru kolu kısa olanlar için yorucu olabilir ben pek sorun yaşamadım

CELİL
07.Nisan.2011, 17:30
atilla kazasız belasız keyifle bin dediğin gibi çok karizmatik makina ilk izlenim kullanıcı için çok önemli makinaya için ısındımı keyfine diyecek yok sen bana yakınmışsın bende b.çekmecedeyim havalar iyileşsin görüşür makinayı yakından inceleme fırsatı buluruz 8)

haruun20
07.Nisan.2011, 20:21
hayırlı olsun insallah Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin... aklımdakii makina ragal bobber ama daytonada hiç fena diil... tekrar hayırlı olsunn... sesiii bizim 250cc lere hiç benzemiiyo çok acayip ama mükemmel dimi:D

Rona
07.Nisan.2011, 23:02
atilla kazasız belasız keyifle bin dediğin gibi çok karizmatik makina ilk izlenim kullanıcı için çok önemli makinaya için ısındımı keyfine diyecek yok sen bana yakınmışsın bende b.çekmecedeyim havalar iyileşsin görüşür makinayı yakından inceleme fırsatı buluruz 8)

neden olmasın çok iyi olur memnun olurum:cheesy:

Rona
07.Nisan.2011, 23:06
hayırlı olsun insallah Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin... aklımdakii makina ragal bobber ama daytonada hiç fena diil... tekrar hayırlı olsunn... sesiii bizim 250cc lere hiç benzemiiyo çok acayip ama mükemmel dimi:D

Motosikletçim'de BOBBER da vardı ama tek kişilik ve fazla boş geldi yakından inceleyince.Spyder ve Daytona görünüş açısından çok daha iyi bence ama zevkler tartışılmaz.

ayrıca DAYTONA nın orijinal egzoslarından bile gayet iyi bir ses çıkıyor ekstraya gerek bile yok haklısın

Rona
07.Nisan.2011, 23:08
Ayrıca teşekkür ederim Allah herkese nasip etsin İnşallah
Sağolasın

ağfndrdm
08.Nisan.2011, 17:13
hayırlı olsun insallah Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin atilla bey . sesini çok merak ettim link atıp dinletebilirmisiniz acaba bize

Dj_Raptor
09.Nisan.2011, 16:36
Hayırlı olsun , bu motoru bende düşünüyorum bize daha fazla bilgi verebilirmisin ?

Rona
12.Nisan.2011, 15:03
http://www.youtube.com/watch?v=8Vjk1kvC1JQ&feature=related

merak edenler hem tanıtımını hemde videonun sonuna doğru da sesini duyabilirler

Rona
12.Nisan.2011, 15:58
bir de resim ekleyelim bakalımhttp://i56.tinypic.com/fwlr8z.jpg

MaRCoS
12.Nisan.2011, 22:14
bende aldım daytona yakında resimlerini paylaşacağım...

Rona
13.Nisan.2011, 00:16

Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler nasip olsun arkadaşım

Daytona da tam aşık olunacak motor. varsın çin malı olsun , varsın V motor olmasın ,varsın bu fiyata 10 yaşında japon alırsın eleşrileri yapılsın. kimin umurunda ki. Türkiye şartlarında ve yollarında özellikle büyük şehirlerde kullanılacak ideal motorlardan birisi ama bence bu fiyata alanabilecek motorların en güzeli.

CELİL
13.Nisan.2011, 08:53

Apo merhaba daytonan hayırlı olsun kazasız belasız keyifle kullan işallah

hafta sonu ronada daytonasıyla büyükçekmeceye gelecek makinayı inceliyecem gelebilen herkesi bekleriz keyifli olur 8)

Rona
13.Nisan.2011, 12:46
Apo merhaba daytonan hayırlı olsun kazasız belasız keyifle kullan işallah

hafta sonu ronada daytonasıyla büyükçekmeceye gelecek makinayı inceliyecem gelebilen herkesi bekleriz keyifli olur 8)
İyi olur gerçekten yeni arkadaşlarla tanışmak

MaRCoS
14.Nisan.2011, 00:24
arkadaşlar daytona sefaköy motorland da hazır şuanda bugün evrakları trafiğe verdim, yarın öğleden sonra şişli trafikten plaka ve ruhsatı alcam, sonrada motoru cıkartmaya gidicem.ruhsat işleri biraz zor ya kendim hallettim, kafayı sıyırdım 2 gündür deliye döndüm:shock:
ama sonunda hazır..
hee unutmadan trafik, ruhsat işleriyle ilgili işi olan bana yazsın kısaca anlatıyım, benim gibi tekrar tekrar gidip durmazsınız.

.

CELİL
14.Nisan.2011, 09:29
arkadaşlar daytona sefaköy motorland da hazır şuanda bugün evrakları trafiğe verdim, yarın öğleden sonra şişli trafikten plaka ve ruhsatı alcam, sonrada motoru cıkartmaya gidicem.ruhsat işleri biraz zor ya kendim hallettim, kafayı sıyırdım 2 gündür deliye döndüm:shock:
ama sonunda hazır..
hee unutmadan trafik, ruhsat işleriyle ilgili işi olan bana yazsın kısaca anlatıyım, benim gibi tekrar tekrar gidip durmazsınız.

.
tfafik işlemleri adamı fena sinir ediyor o yüzden kimse parasına bakmıyor muameleciye veriyor neyseki işlemleri bitirmişsin geçmiş olsun 8)

Rona
14.Nisan.2011, 10:09
ama sonunda hazır..

.
Kadıköy Köksallardan (Motosikletçim) alsaydın keşke nereden baksan 500 tl daha uygun fiyata veriyorlar

canemret
14.Nisan.2011, 16:33
Daytona nın başka renkleri var mı?Ben internette Beyaz ve Kırmızısını da gördüm.

Rona
14.Nisan.2011, 16:49
Daytona nın başka renkleri var mı?Ben internette Beyaz ve Kırmızısını da gördüm.
Şu anda Kadıköy KÖKSALLAR'da beyazıda var ama ASYA markalı olarak DAYTONA Türkiye'ye sadece siyah geliyor şu anda

Rona
14.Nisan.2011, 17:18
Arkadaşlar lazım olabilir Daytona'nın kullanım kılavuzu bir kenerda bulunsun lazım olabilir.
Aşağıdaki linktan indirebilirsiniz.

http://www.johnnypag.ca/motorcycles/prostreet/prostreet-servicemanual.pdf

canemret
14.Nisan.2011, 17:34
Daytona aşkı Regal Raptor ile başladı Regal Raptor ile devam eder.O zaman siyah alacağız.Şimdiden Depoya yaptıracağım Airbrush yazısını bile hazırladım.

canemret
14.Nisan.2011, 17:52
Rona Motoru kaça aldın.

Rona
14.Nisan.2011, 18:02
Rona Motoru kaça aldın.
Tüm masraflar dahil 7,550 tl Kadıköy Köksallar'dan

canemret
14.Nisan.2011, 18:05
Plaka masrafı dahil mi?Nakit fiyatı mı?bu fiyata taksit yapıyodur herhalde?

Rona
14.Nisan.2011, 18:13
Ben peşin aldım herşey dahil plaka,vergi sigorta masrafı .
Banka kredisiyle KARTFİNANS VE BONUSA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 12 AY VADE de yapabiliyor

canemret
14.Nisan.2011, 18:19
7.550 TL taksite bölerler mi acaba?

Rona
14.Nisan.2011, 18:33
7.550 TL taksite bölerler mi acaba?

Tüm detayları 0216 326 80 23 pbx veya 0532 267 74 43 nolu hatlardan Yüksel Dölek ile görüşüp bilgi alabilirsin sana elinden gelen tüm yardımı yapacağını söyleyebilirim
Avcılardan Atilla Yönlendirdi dersen

MaRCoS
14.Nisan.2011, 19:30
Küçükçekmece Sefaköy E-5 Yanı "Motorland" yeni açıldı arkadaşlar, regal raptor yetkili bayi ve servis, orasıda 12 ay 0 faiz taksit yapıyor,
0212 599 0 111 ismail beyle görüşebilirsiniz.

CELİL
15.Nisan.2011, 08:44
Küçükçekmece Sefaköy E-5 Yanı "Motorland" yeni açıldı arkadaşlar, regal raptor yetkili bayi ve servis, orasıda 12 ay 0 faiz taksit yapıyor,
0212 599 0 111 ismail beyle görüşebilirsiniz.
motorland makinaları türkiyeye getiren emre ltd nin kendi yeri 8)

Rona
15.Nisan.2011, 09:58
İyide arkadaşlar ben Motorland'a da gittim fiyatlar Kadıköydeki fiyatlarla 400-500 lira arasında oynuyor hatta Kadıköy deki Köksallar herhangi bir hediye istemezsen peşinde dahada fiyat düşürüyor Motorland dükkanın kirasını çıkarmaya çalışıyor bence

CELİL
15.Nisan.2011, 10:51
evet herkes kadıköyde fiatlar daha uygun diyor büyük bayii olduğundan yüksek iskonto alıyordur bunun bir kısmınıda sürümden kazanmak için müşteriye yansıtıyor bence o yüzden daha uygundur
ayrıca emre ltd dükkanı açalı 2-3 ay oldu çooook masraf ettiler çok. Çıkarmaya uğraşıyorlardır :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

canemret
15.Nisan.2011, 14:01
Motorland fiyatta indirim yapmadı.7700+plaka 200 .Hediye derken??Şu anda köksalların bir alışveriş sitesinde fiyatı 7200+ 350 plaka için takipçi(muameleci) ücreti

Rona
15.Nisan.2011, 14:08
İyide arkadaşlar ben Motorland'a da gittim fiyatlar Kadıköydeki fiyatlarla 400-500 lira arasında oynuyor hatta Kadıköy deki Köksallar herhangi bir hediye istemezsen peşinde dahada fiyat düşürüyor Motorland dükkanın kirasını çıkarmaya çalışıyor bence
Bir konu daha var Şubat ayında Motorland'a gitmiştim modeller hakkında bilgi istiyorum adamlar bana malak gibi bakıyorlar insan sattığı mal hakkında bilgi sahibi olmazmı ya.
-Almayacaksan s...tir git der gibi bir tavır böyle bezgin bekir modları valla kendileri kaybeder.
Bende birde Kadıköy'e bakayım dedim iyikide gitmişim Yüksel Abi var orada şeker mi şeker bi adam 2 saat başını şişirdim banamısın demedi her türlü de yardımcı oldu sağolsun.Satıcı adam budur ya.Ben de bundan sonra herkese Köksallar'ı(Motosikletçim)tavsiye ediyorum.Hem fiyat hem güleryüz ve insanlık var orada

canemret
15.Nisan.2011, 14:11
Evt-et ben Rona ya katılıyorum.Motorland a geçen hafta sonu gittim.Benim bilgim çok fazla olmamasına rağmen yetkili arkadaş biraz bilgisiz gibi geldi.Soğuklar yani.Satmak için değil sadece göstermek için mağaza açmış gibilerdi.

Rona
15.Nisan.2011, 14:19
Motorland fiyatta indirim yapmadı.7700+plaka 200 .Hediye derken??Şu anda köksalların bir alışveriş sitesinde fiyatı 7200+ 350 plaka için takipçi(muameleci) ücreti
Ya dedim ya.
Adamlar fiyatta bir milim oynamıyor :x Daytona için adama elimde 7500 tl peşin var olurmu dedim yanında mümkün değil dedi nuh diyor peygamber demiyorlar.
Motoru aldığında da Hediye de yok kuru kuru

Köksallar 1 ad.sosis çanta 1ad VENOM kask birde eldiven hediye etti neredeyse 200-250 tl lık malzeme bunlar helal olsun Yüksel abime esnaf adammış.herşey dahil 7550 tl verdim aldım motoru
Motorland'ı boşverin

Rona
15.Nisan.2011, 14:27
Evt-et ben Rona ya katılıyorum.Motorland a geçen hafta sonu gittim.Benim bilgim çok fazla olmamasına rağmen yetkili arkadaş biraz bilgisiz gibi geldi.Soğuklar yani.Satmak için değil sadece göstermek için mağaza açmış gibilerdi.
Özel mesajlarına bir göz gezdir istersen

canemret
15.Nisan.2011, 14:28
Ben Yüksel beyle konuştum alışveriş önemli değil dedi gelin bir gün tanışalım dedi.Yaparız yardımcı oluruz diyor.Gerçekten esnaf adam olduğu belli.Bu siteye üye olmak çok faydalı oldu benim için .Yardımcı olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

CELİL
15.Nisan.2011, 16:00
arkadaşlar hepimizin ortak çıkarları için konuyu emre ltd ye telefon açıp görüştüm firmanın resmi açılışı mart 15 de yapılmış ve bazı eksiklikler olmuş örneğin arkadaşların şubat ayında firmada görüştüğü arkadaş dükkan daha tam açılış yapmadığından muhasebeci arkadaşmış o yüzden o şekilde bir durum oluşmuş şimdi kadroların oluştuğunu daha iyi hizmet vereceklerini söylüyorlar
Ayrıca fiat konusunda yardımcı olacaklarını belirtiyorlar
regal raptor makinalara 7/24 istanbul için fimanın minübüsü ile taşımalı ücretsiz yol yardımı vereceklerini söylediler bilğilerinize8)
Yol yardımı için servis sorumlusu mustafa ustanın cep nosu : 05384887192

ağfndrdm
15.Nisan.2011, 17:09
aynı ilgiyi banada gösterdiler saolsunlar:D

MaRCoS
16.Nisan.2011, 16:42
arkadaşlar MOTORLANDan Daytonamı aldım, saolsunlar fiyat konusunda yardımcı oluyorlar, montumu kaskımıda burdan aldım, yüksel abi motoru satana kadar iyi bu benim şahsi görüşüm, herkes farklı düşünebilir.
ekte motorun resmini paylaşıyorum,
http://i54.tinypic.com/3004s9h.jpg

ağfndrdm
16.Nisan.2011, 19:25
ve bende ugun motorumu motorsikletcimden çıkardım .ilk defa vitesli motor kullanmama rağmen bahçelievlere kadar 30 km yaptım ve cok keyif aldım tek zor gelen hangi viteste gittimi aklımda tutmak oldu:)

MaRCoS
16.Nisan.2011, 19:47
ve bende ugun motorumu motorsikletcimden çıkardım .ilk defa vitesli motor kullanmama rağmen bahçelievlere kadar 30 km yaptım ve cok keyif aldım tek zor gelen hangi viteste gittimi aklımda tutmak oldu:)

kardeş maslak tarafına yakınsan görüşelim :))

ağfndrdm
16.Nisan.2011, 21:56
kardeş maslak tarafına yakınsan görüşelim :))

bahçelievlerdeyim ama görüşürüz tabiki

Rona
16.Nisan.2011, 22:49
Bu gün CELİL abiyle bayağı bir motor sohbeti yaptık birlikte sürüş fırsatımız da oldu beni Motorland deki ustalarla tanıştırdı sağolsun.Benim daha önceki yaşadığım kötü deneyimden sonraki düşücelerimi sildiler.Tabi işi bilen kadro gelmiş.Valla ne diyeyim sevdim
Sağolasın CELİL Abi
Sizleri de bekleriz arkadaşlar

ağfndrdm
16.Nisan.2011, 23:05
Bu gün CELİL abiyle bayağı bir motor sohbeti yaptık birlikte sürüş fırsatımız da oldu beni Motorland deki ustalarla tanıştırdı sağolsun.Benim daha önceki yaşadığım kötü deneyimden sonraki düşücelerimi sildiler.Tabi işi bilen kadro gelmiş.Valla ne diyeyim sevdim
Sağolasın CELİL Abi
Sizleri de bekleriz arkadaşlar
bir gün hep beraber gezeriz umarım

Rona
17.Nisan.2011, 23:17
ağfndrdm (http://www.raptorriders.net/forums/member.php?u=3594) MaRCoS (http://www.raptorriders.net/forums/member.php?u=3501)
Arkadaşlar Rodaj konusunda bilginiz var değil mi? ilk 300 km 70-80 km den fazlasını yapmayın sakın

ağfndrdm
18.Nisan.2011, 00:07
bir kez 100 km ye cıktım oda farkında olmadan şimdilik 60 70 ler de dolanıyorum birde hatfasonu buluşursak servisle bizide tanıştırısanır çok memnun olurum çünkü motorsikletcimden başka kimseyle muhattap olmadım pardaon birde kadıköyde regalin bi servisiyle muhattap oldum umarım siz olmassınız daha motora binmeden balata spreyi çok gerekli deyip sattı:) tam bir simsar

Rona
18.Nisan.2011, 00:16
bir kez 100 km ye cıktım oda farkında olmadan şimdilik 60 70 ler de dolanıyorum birde hatfasonu buluşursak servisle bizide tanıştırısanır çok memnun olurum çünkü motorsikletcimden başka kimseyle muhattap olmadım pardaon birde kadıköyde regalin bi servisiyle muhattap oldum umarım siz olmassınız daha motora binmeden balata spreyi çok gerekli deyip sattı:) tam bir simsar
Kesinlikle buluşmak gerekecek bu konuda motorland'deki servis gerçekten iyi Celil abi beni tanıştırdı sağolsun etrafın söylediklerine pek prim verme derim motor camiasında öpmek isteyenler çoktur:p

CELİL
18.Nisan.2011, 11:12
hava durumuna baktım hava perşembe günü açıyor hafta sonu iyi olacak görünüyor iyi olursa görüşebiliriz servise ugrayıp tanıştırma işleminide araya sıkıştırırz 8)

Rona
18.Nisan.2011, 14:18
hava durumuna baktım hava perşembe günü açıyor hafta sonu iyi olacak görünüyor iyi olursa görüşebiliriz servise ugrayıp tanıştırma işleminide araya sıkıştırırz 8)

Hay Hay CELİL Bey

neden olmasın seve seve gelirim tabii

ağfndrdm
18.Nisan.2011, 16:08
seve seve gelirim :cheesy:

MaRCoS
18.Nisan.2011, 20:09
ağfndrdm (http://www.raptorriders.net/forums/member.php?u=3594) MaRCoS (http://www.raptorriders.net/forums/member.php?u=3501)
Arkadaşlar Rodaj konusunda bilginiz var değil mi? ilk 300 km 70-80 km den fazlasını yapmayın sakın

ilk 300km 60 65 i gecmessen iyi :))

Rona
19.Nisan.2011, 00:36
ilk 300km 60 65 i gecmessen iyi :))

Johnny Pag'in kullanım kılavuzundada rodaj süresi için aynen şu ibare yer alıyor

"During the first 250 miles, avoid full throttle use. Keep the engine under 6000 rpm, the maximum speed should not exceed 50 MPH. Breaking in the engine correctly will ensure long engine life." yani

"İlk 250 mil boyunca tam gaz kullanmaktan kaçının. motor devrini 6000 dev / dak altında tutun, maksimum hızı 50 MPH geçmemelidir. Doğru motor devri uzun motor ömrü sağlayacaktır."8)

İstanbul trafiğinde bu ne kadar mümkünse uygulayabileceğimiz kadar yapmaya çalışacağız artık. Motorsikleti araçtan sayan yok kakalak muamelesi yapıyorlar:x bazen hızlanmak zorunda kalıyorsun.

canemret
19.Nisan.2011, 15:39
Motorlarını yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun.Allah kaza bela vermesin .Nazardan saklasın.Rona hafta sonu arayamadım işim başımdan aşkındı.Tahmin ettiğimden uzun sürdü.İnşallah güzel geçmiştir gününüz.Biraz canım sıkkındı açıkçası.Motoru almam biraz daha gecikicek.Malum evlilik hazırlıkları.Valla motor için evlilikten vazgeçicem...:)

MaRCoS
19.Nisan.2011, 15:55
Johnny Pag'in kullanım kılavuzundada rodaj süresi için aynen şu ibare yer alıyor

"During the first 250 miles, avoid full throttle use. Keep the engine under 6000 rpm, the maximum speed should not exceed 50 MPH. Breaking in the engine correctly will ensure long engine life." yani

"İlk 250 mil boyunca tam gaz kullanmaktan kaçının. motor devrini 6000 dev / dak altında tutun, maksimum hızı 50 MPH geçmemelidir. Doğru motor devri uzun motor ömrü sağlayacaktır."8)

İstanbul trafiğinde bu ne kadar mümkünse uygulayabileceğimiz kadar yapmaya çalışacağız artık. Motorsikleti araçtan sayan yok kakalak muamelesi yapıyorlar:x bazen hızlanmak zorunda kalıyorsun.

ee ozaman "250 mil boyunca tam gaz kullanmaktan kaçının" istanbulda zor zaten,
"50 MPH" dedidiğine göre 80 km yapar demekki rodaj süresi boyunca maksimum 80 basmak gerekiyor ???

Rona
19.Nisan.2011, 17:54
ee ozaman "250 mil boyunca tam gaz kullanmaktan kaçının" istanbulda zor zaten,
"50 MPH" dedidiğine göre 80 km yapar demekki rodaj süresi boyunca maksimum 80 basmak gerekiyor ???

Evet kesinlikle bu kaideye uyulursa sorunsuz bir rodaj geçirilecektir.

Zaten 5 viteste 80 km ye çıktığında motor devirlenmiyor bile sürati düşürdüğünde de olmuyor motor bayılıyor 4. vitese düşürmek istiyor 70-80 km arası gayet ideal bir sürat bencede.

tolgagokce
20.Nisan.2011, 14:17
bende motorlanddan aldım motoru, pazarlık yapmadım bankadan havale geçtim, ancak techizatta indirim yaptırdım o sebeple, motorland ayrıca spiderlar için özel heybe ve sosis çanta yaptırdı, benim motora ilk gittiğim gün 1 usta gelip ölçü almıştı geçen hafta hazırlamış aldım çantaları, 100 tl verdim takımına, bilerek geçen haftaki fırtınada açıkta bıraktım 1 gece herhangi bir sorunu olmadı, olsaydı geri verecektim. hava durumu ise perşembe itibariyle 10 gün güneşli arkadaşlar, kaynak yabancı internet sayfaları, genelde bizimkiler de onlardan alıyor zaten. haftasonu bende geleceğim yarın zaten 300 bakımına gideceğim motorlanda, vites kolu takılı kalıyor aşağıda, 1 de motorda gıcırdamalar var yağlanması gereken yerler var sanırım.

CELİL
20.Nisan.2011, 14:42
tolgagokce (http://www.raptorriders.net/forums/member.php?u=3632)
ctesi 14 güzel saat, ancak motorland olayını iptal edelim, o kadar alışverişimiz olmasına rağmen dübellediler beni bugün,
300 bakımına gittim, varmı 1 sorun? felan diyeceklerine buji değiş 30, yağı değiş 30, işçilik 20 toplam 80 lira yazdılar,
dedim her 300de buji mi değiştireceğiz diye? yok dediler çin malını değştirelim sıkıntı yaşama diye, o zaman motoru değiştirelim komple,
çok ayıp etti Mustafa, ben motor kullanmayı yeni öğreniyor olabilirim, ancak arabadan damperli kamyona, iş makinasından UÇAĞA kadar envai çeşit araç kullandım ve motor bilgim de var Allaha şükür, 2 defa da sıfır araba aldım ama bu ilk bakım gevşeyen 1 yer var mı kronik bir hastalığı var mı diye yapılır.
1 daha motorlanddan ticari faaliyete girmek istemiyorum,
Arkadaşlar eğer yanılıyorsam, kızgınlığımdan yanlış düşünüyorsam uyarın lütfen, boş yere kimsenin günahını almayayım.....

CELİL (http://www.raptorriders.net/forums/member.php?u=2131)
Hayırlı olsun ilk servisi gördün sende zamanla alışırsın kime gidersen git bu yapılanı yapacak kurtulamazsın
bujiler çinli olunca olmadık bir zamanda yolda kalma diye ilk iş tedbiren bujiler sağlam bir bujiyle değişir
yağda rodaj yağı olduğundan ilk servis bakımında değişmesi lazım
rakamlara gelince
yağ 30 tl bildğim kadarıyla castrol kullanıyorlar iyi yağdır fiat normal
buji 30 tl markasına göre değişir NGK vardı ondan kullandıysa 20-30 tl arası fiatı var
işçilik 20 tl elini makinaya sürse alır:mrgreen:
geçmiş olsun bende ilk zamanlar arabaya kıyaslıyordum yapılan herşey arabaya göre 2 katı fiata yapılır bu tüm motor camiasında aynı çok araştırdım değişmiyor sıkma canını zamanla sende alışırsın biraz sindirmek gerekiyor8)

tolgagokce (http://www.raptorriders.net/forums/member.php?u=3632)
ok, o zaman boşuna kızmayayım,
ctesi görüşürüz

Rona (http://www.raptorriders.net/forums/member.php?u=3620)
Tolga bahsettiğin fiyatlar gayet iyi Celil Beyin dediği gibi ilk zamanlar (rodaj bitene kadar)biraz harcanacaksın ama sonra düzene girdiğinde rahatlarsın.
Bunun dışında yağ fiyatını iyileştirebilirsin sanayilarde yağ toptancıları vardır 4lt yağı (bp castrol opet vs.)35-40 tl ye satıyorlar 2 kere yağ değiştirebilirsin değiştirme başına 20 tl ye malolur

bende motorlanddan aldım motoru, pazarlık yapmadım bankadan havale geçtim, ancak techizatta indirim yaptırdım o sebeple, motorland ayrıca spiderlar için özel heybe ve sosis çanta yaptırdı, benim motora ilk gittiğim gün 1 usta gelip ölçü almıştı geçen hafta hazırlamış aldım çantaları, 100 tl verdim takımına, bilerek geçen haftaki fırtınada açıkta bıraktım 1 gece herhangi bir sorunu olmadı, olsaydı geri verecektim. hava durumu ise perşembe itibariyle 10 gün güneşli arkadaşlar, kaynak yabancı internet sayfaları, genelde bizimkiler de onlardan alıyor zaten. haftasonu bende geleceğim yarın zaten 300 bakımına gideceğim motorlanda, vites kolu takılı kalıyor aşağıda, 1 de motorda gıcırdamalar var yağlanması gereken yerler var sanırım.
CELİL (http://www.raptorriders.net/forums/member.php?u=2131)
fiattaki pazarlık payını techizatta kullanmışsın ama motorda kullansan daha karlı olurdu sağlık olsun vites takılması normal debriyaj balatası yer yapıyor oturuyor o yüzden ayar istiyordur birde yağlama işlemi yapılırsa makina yağ gibi olur :mrgreen: kolay gelsin 8)

Rona
21.Nisan.2011, 16:53
teknik detaylarıyla daha iyi olur sanırım8)http://i56.tinypic.com/fwlr8z.jpg http://i53.tinypic.com/bi1ljl.jpg

http://www.motoestilo.net/images/daytona-250-300/Cruiser350.jpg

http://www.motoestilo.net/images/daytona-250-300/daytona-cruiser-350-.jpg
Complete Vehicle

hnical Specs
Complete Vehicle
Length * width * height mm mm
2335×965×1100
Wheelbase mm
1660
Net weight kg
184
Rated load kg
150
Max. speed km/h
140
Brake type(Front / Rear)
Disc / Disc
Brake Operating(Front / Rear)
Manual / Foot Brake
Wheel Rim(Front / Rear)
Light alloy / Light alloy
Tyre size(Front / Rear)
90/90-21、160/80-16
Tyre pressure(Front / Rear) kPa
225/225
Engine Model No.
DD262MP
Engine
Make
DADYW
Identification / Type
2 cylinder, 4 stroke,Water cooled WAtWWAwater-cooled
Manufacturer
LiFeng Group Co.,Ltd
公司
Bore × Stroke mm
62×53
Engine capacity cc
320
Compression Ratio
10.2 :1
Max. Power kW/(r/min)
17 kw/8000rpm
Max. Torque N·m/(r/min)
22N.m/6500rpm
Mini. Idle Speed r/min
1500±100
Mini. Fuel Consumption g/(kW·h)
354
Fuel Type
RQ-93
Lubrication
Forced lubrication
Lubricant Type
SAE 10W/40 API SG
Clutch Type
Oil-bathing multi-plate clutch
Starting
Electric start
Ignition
CDI
Horn Type
DC(direct current)
Parts
Carburetor Type
constant-vacuum carburetor
Spark Plug
CR6 or CR7
Radio Interference Suppression
Screened + Impedance
Pollution Control Description
Catalytic converter / ENTE357-2
Speedometer Type
Magnetic inductive
Headlight Type
One light, Sealed headlight
Transmission Ratio
Primary: 3.631 Terminal: 2.429 Successive transmission ratio:/
I^:2.846 Ⅱ^:1.777 Ⅲ^:1.333 Ⅳ^:1.083 Ⅴ^:0.913 Ⅵ^:/

CELİL
22.Nisan.2011, 12:50
ve SPYDER 350 CC
http://images0.tablondeanuncios.com/imagenesdin/foto1195658c.jpg

http://image5.sahibinden.com/photos/91/19/32/big_14911932_bm2.jpg

http://image5.sahibinden.com/photos/91/19/32/big_14911932_fma.jpg
http://image5.sahibinden.com/photos/10/82/95/big_231082958tj.jpg
http://image5.sahibinden.com/photos/10/82/95/big_23108295z9v.jpg

RAPTOR DD 350cc E-6 SPYDER
Motor Tipi
:
4 Zamanlı / Su soğutmalı / Çift Silindirli
Hacim
:
349cc
Ateşleme
:
Elektronik
Vites
:
5 Vites
Lastikler Ön / Arka
:
Dublex 80 / 90 - 21 & 160 / 80 - 16
Fren Ön / Arka
:
Disk (Çift) / Disk
Max. Hız
:
140 km / h
Ağırlık
:
191 kg.
Max. Yük
:
160 kg.

Rona
22.Nisan.2011, 13:37
Daytona ve Spyderlerin Lastikleri konusunda merak ettiklerinizi
http://www.csttires.com/Products.aspx linkinden öğrenebilirsiniz.

http://www.csttires.com/Repository/Images/C6011.jpg
Dytona ve Spyderda C6011 modeli kullanılıyor.

COMANCHE
23.Nisan.2011, 00:23
300Km beklemeden yağ değişimini yaptırmanızı tavsiye ederim.

Lyanmon
27.Nisan.2011, 20:56
Merhaba demek istiyorum öncelikle hepinize bende motor sevdası önceleri pek yoktu ama sonra sonra oluştu ve RR gerçekten hoşuma gidiyor etkisi de çok oldu bu tarz motordan hoşlanmamda.Neyse bu kısım masallav masallav..

Şimdi sormak istediğim şey acemilere motorsiket sürmeye başlayacaksan hep cbr 125 diyorlar.Ama ben zerre kadar hoşlanmıyorum tarzından.RR'lara bakınca da 250 serisi hoştu.Ama daytonayı gördüm ve noktayı koydu.Ben daytona ile başlayabilir miyim başlayamaz mıyım.Bu zamana kadar elim gidon görmedi.

Yani cbr ile başlayıp sonra satması ondan sonra RR alması,sonra bu süre zarfında zevk almamak felan eklenince RR alıp gerekirse eğitimlere mi gitsem diye düşünüyorum.

Bazı yerler komik gelebilir size.yada yazım uzun şimdiden pardon ama kafam karışık biraz işte.

Rona
27.Nisan.2011, 21:46
Merhaba demek istiyorum öncelikle hepinize bende motor sevdası önceleri pek yoktu ama sonra sonra oluştu ve RR gerçekten hoşuma gidiyor etkisi de çok oldu bu tarz motordan hoşlanmamda.Neyse bu kısım masallav masallav..

Şimdi sormak istediğim şey acemilere motorsiket sürmeye başlayacaksan hep cbr 125 diyorlar.Ama ben zerre kadar hoşlanmıyorum tarzından.RR'lara bakınca da 250 serisi hoştu.Ama daytonayı gördüm ve noktayı koydu.Ben daytona ile başlayabilir miyim başlayamaz mıyım.Bu zamana kadar elim gidon görmedi.

Yani cbr ile başlayıp sonra satması ondan sonra RR alması,sonra bu süre zarfında zevk almamak felan eklenince RR alıp gerekirse eğitimlere mi gitsem diye düşünüyorum.

Bazı yerler komik gelebilir size.yada yazım uzun şimdiden pardon ama kafam karışık biraz işte.
Aramıza hoşgeldin

Öncelikle şunu söylemeliyim Daytona 2,5 mt civarı uzun bir araç ve kullanımı Shadow,İntruder,Harley Davidson lara benzer ve epey de güçlü bir makina ve üzerine oturduğunda 250 kg dan fazla bir ağırlığı olur.Böyle bir motorsiklet ilk başlayan birisi için biraz fazla iri gazı yanlışlıkla kaçırdığın zaman olacakları düşünemiyorum yazık olur verdiğin paraya bence Regal Raptorun 125 cc çift silindirlik modelinden başlayıp iyice öğrenip ustalaştıktan sonra sonra Daytona'ya geçmen hem kesene hem de sağlığına faydalı olacaktır.Şunu unutma "Bu güne kadar düşmedim" diyen motorcu yalan söyler.
Esen kal.

UnicornKnight
27.Nisan.2011, 22:16
uzun bir süredir (bir tanecik unicorn' umu bir kaç yıl evvel içine düştüğüm ekonomik sıkıntılar nedeniyle satmak zorunda kaldığımdan beri) hem iki teker sevdasından hem de bu sevdayı paylaştığım sizlerden ayrı kalmıştım... işlerimi yavaş yavaş yola koymaya başlamam üzerine asıl olarak sahibinden.com üzerinde 12.000 TL' ye kadar ikinci el japonlara bakarken, bir de öylesine Regal Raptor' e bakayım demem üzerine daha önce "getirilmeyeceği" söylenen yeni bebekleri (Spyder, Daytona & Bobber) gördüm ve resmen dibim düştü, yüksek hacimli japon cruiser sevdam da başlamadan bitti... (aradığım fiyat aralığında hep aynı marka/modellerin bulunması ve model yıllarının epeyce eski oluşu da en büyük etkeni oldu sanırım, eskiden böyle değildi halbuki...)

artçı mevhumundan öteden beri hazzetmediğim (her kim olursa olsun fark etmeksizin) ve görünümü itibariyle de bir anda çarpıldığım için Bobber' dan yöne fena halde meyletmiş vaziyetteyim, ancak vaktiyle yaşanan belirsizliklerin halen devam ettiğini görmek de (distribütör, servis, yedek parça, aynı marka/model makinalar arasında yaşanan kalite farkları vs) epeyce bir canımı sıktı...

açıkçası tam olarak karar verebilmiş değilim halen daha, fakat bir anlık gaz sonucu muhtemelen kendimi bayide bulup bir Bobber edinecek gibi duruyorum şu an için...

hakkımızda hayırlısı, bu vesileyle tekrar aranıza dönüp grup sürüşleri ve buluşmalara katılmak da güzel olacaktır sanırım...

Rona
27.Nisan.2011, 22:36
uzun bir süredir (bir tanecik unicorn' umu bir kaç yıl evvel içine düştüğüm ekonomik sıkıntılar nedeniyle satmak zorunda kaldığımdan beri) hem iki teker sevdasından hem de bu sevdayı paylaştığım sizlerden ayrı kalmıştım... işlerimi yavaş yavaş yola koymaya başlamam üzerine asıl olarak sahibinden.com üzerinde 12.000 TL' ye kadar ikinci el japonlara bakarken, bir de öylesine Regal Raptor' e bakayım demem üzerine daha önce "getirilmeyeceği" söylenen yeni bebekleri (Spyder, Daytona & Bobber) gördüm ve resmen dibim düştü, yüksek hacimli japon cruiser sevdam da başlamadan bitti... (aradığım fiyat aralığında hep aynı marka/modellerin bulunması ve model yıllarının epeyce eski oluşu da en büyük etkeni oldu sanırım, eskiden böyle değildi halbuki...)

artçı mevhumundan öteden beri hazzetmediğim (her kim olursa olsun fark etmeksizin) ve görünümü itibariyle de bir anda çarpıldığım için Bobber' dan yöne fena halde meyletmiş vaziyetteyim, ancak vaktiyle yaşanan belirsizliklerin halen devam ettiğini görmek de (distribütör, servis, yedek parça, aynı marka/model makinalar arasında yaşanan kalite farkları vs) epeyce bir canımı sıktı...

açıkçası tam olarak karar verebilmiş değilim halen daha, fakat bir anlık gaz sonucu muhtemelen kendimi bayide bulup bir Bobber edinecek gibi duruyorum şu an için...

hakkımızda hayırlısı, bu vesileyle tekrar aranıza dönüp grup sürüşleri ve buluşmalara katılmak da güzel olacaktır sanırım...
Ben Daytona'yı tavsiye edebilirim hem tek koltuk yapılabiliyor neredyse Bobber gibi oluyor
Bobber da arkada amortisör yok uzun yolda rahatsız edecektir.Ama aslanın gönlündeki neyse o olur.

Rona
28.Nisan.2011, 00:17
Resimlerdeki gibi modifiye edilebilir.http://i52.tinypic.com/2rzyluw.jpg

http://i56.tinypic.com/f35q44.jpg

http://i52.tinypic.com/29e2e87.jpg

CELİL
28.Nisan.2011, 09:25

merhaba ahmet can aramıza hoş geldin
ilk başlanıç makinası olarak daytona diğer makinara göre kilo ve boy fazlalığı olduğundan kontrolu tecrübe ister ama başlamadan hondanın sürüş eğitimi gibi profesyonel eğitim alırsan imkansız değil yinede daha küçük kasalı 125cc veya 250 cc makinayla başlarsan çok daha kolay ve risksiz olur herhangi bir makina almadan çevrende veya bayiide makinarın üzerine otur ağırlıklarını tart kendine güveniyorsan eğitim alarak seçtiğin makinayla başla 8)

CELİL
28.Nisan.2011, 09:41

merhaba onur seninde çök iyi bildiğin gibi motor tarzını ve gönlünün beğendiği makinayı buldunmu gerisi önemsiz olur regal raptor un distribütörü piyasadaki en oturmuş firmalardan biri parça olarak sadece rr değil farklı markalarında parçalarını dışarıdan getiyor o yüzden dışarıdan sürekli parça geliş kanalı açık kalıyor servis sorunuda yaşamıyoruz tabii makinalar yeni hangi parçaların çok taleb edildiğine göre stok oluşma süreci olacaktır buda aksesuar parçalarında ufak beklemelere sebep olabilir fakat yürür parçaların hepsi diğer kasalarla aynı olduğundan yürür parçalarda sıkıntı olmaz hepsi birbirine uyuyor bence gönlümdeki makinayı buldum diyorsan hiç bekleme 8)

guento
28.Nisan.2011, 16:00
http://www.bisikletcim.com/store/ProductDetails.aspx?productid=26329&ttype=Details#pt

bu site nasıl? kargo bedava.. 6900tl fiyat vermiş alınır mı? ne dersiniz?

Diğerinde 7250TL
http://motorland.com.tr/product.php?id_product=94

Rona
28.Nisan.2011, 16:33
http://www.bisikletcim.com/store/ProductDetails.aspx?productid=26329&ttype=Details#pt

Diğerinde 7250TL
http://motorland.com.tr/product.php?id_product=94
Bence Motorland le bir görüş gereken indirimi ve yardımı yapacaklardır.Motorland Emre ltd.nin bir kuruluşudur en azından montaj kusuru olmadan tertemiz teslim alırsın motorunu

guento
28.Nisan.2011, 17:31
Spyder mı Daytona mı bilmiyorum ama filmin sonunda sadece ülkelere göre isimler yazmış EU için Regal Raptor yazıyor...
350cc yi böyle modifie etmek ne kadara maal olur:)? Bence inanılmaz olmuş..8) sizce?

http://fav.me/d3f57cj

CELİL
28.Nisan.2011, 18:03
[quote=guento;92669]http://www.bisikletcim.com/store/ProductDetails.aspx?productid=26329&ttype=Details#pt

Diğerinde 7250TL
http://motorland.com.tr/product.php?id_product=94[/quote

internetten pesin para verip motorun gelmesini beklemek bana güvensiz geliyor fakat motorland la direk bağlantı kurup işlem yapabilirsin firmayı tanıyoruz nerdeyse her hafta ordayız firma yukarıda linki olan emre ltd nin kendisi zaten telefon aç servisten mustafa ustaya ulaş benim adımı ver sana yardımcı olur kolay gelsin 8)

Lyanmon
30.Nisan.2011, 22:42
Aramıza hoşgeldin

Şunu unutma "Bu güne kadar düşmedim" diyen motorcu yalan söyler.
Esen kal.

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim abi öncelikle.Ama bu kısmı neden yazdığını anlamadım :)
Az para ver ufak motorla başla zaten düşüp harap ediceksin demek mi istedin ?

Rona
01.Mayıs.2011, 00:42
Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim abi öncelikle.Ama bu kısmı neden yazdığını anlamadım :)
Az para ver ufak motorla başla zaten düşüp harap ediceksin demek mi istedin ?
ee anlamışsın işte önce tecrübe gerekir ufaktan ufaktan tecrübe edineceksin hatalar yaptıkça düşe kalka düşmemeyi öğreneceksin bu süreç içerisinde tamirat hakkında birçok bilginolacak veee sonra büyük motor

Rona
11.Mayıs.2011, 23:55
Arkadaşlar tam zamanında almışız Daytonaları fiyatlar uçmaya başladı şimdiden bayilerin elinde motor kalmadı bundan sonra ilk parti Haziran ve Temmuz gibi gelecek diyorlar
fiyatlara bakın :? uçuyooooooooooo

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-regal-raptor-dd-350e-daytona-350-cc-34261673/detay/

CELİL
12.Mayıs.2011, 08:56
makinalar piyasada tutuldu sattıkça fiat artar siz şanlısınız uygun aldınız makinaları. türkiyeye 38 adet makina getirilmiş şu an emrenin elinde makina yok hepsini satmış

MaRCoS
12.Mayıs.2011, 10:17
Arkadaşlar tam zamanında almışız Daytonaları fiyatlar uçmaya başladı şimdiden bayilerin elinde motor kalmadı bundan sonra ilk parti Haziran ve Temmuz gibi gelecek diyorlar
fiyatlara bakın :? uçuyooooooooooo

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-regal-raptor-dd-350e-daytona-350-cc-34261673/detay/

hayırdır abi ya bu fiyat şakamı ???

CELİL
12.Mayıs.2011, 10:25
aslında o fiat liste fiatı ama indirimli satıyorlardı makina yok satınca liste fiatına dönüyorlar 8)

Rona
12.Mayıs.2011, 14:22
hayırdır abi ya bu fiyat şakamı ???
Valla hiçte şakaya benzemiyor Apo'cuğum bundan sonraki fiyat düzeyi bu olacak hatta şunu söyleyebilirim talep arttıkça fiyat daha da yükselecektir Haziran Temmuz aylarında 9000 tl civarı olur fiyatlar diye düşünüyorum.
dolayısıyla 2.el fiyatıda artmış oluyor Daytonaların gerçi şu an 2.eli yok ama

MaRCoS
12.Mayıs.2011, 15:16
Valla hiçte şakaya benzemiyor Apo'cuğum bundan sonraki fiyat düzeyi bu olacak hatta şunu söyleyebilirim talep arttıkça fiyat daha da yükselecektir Haziran Temmuz aylarında 9000 tl civarı olur fiyatlar diye düşünüyorum.
dolayısıyla 2.el fiyatıda artmış oluyor Daytonaların gerçi şu an 2.eli yok ama

hemen benim makinayı satışa cıkartıyorum atilla abi :PPP

TWO-WHEEL TANGO
04.Haziran.2011, 01:24
Herkese merhaba..
Öncelikle kazası sürüşler dilerim. Nisan başında motorland den aldığım Daytona'm ile 750 km yol yaptım. Motosiklet görüntü olarak oldukça tatmin edici, ancakuygun doz ve dizaynda olması koşulu ile bir cruiser'i daha güzel gösterenin aksesuarları olduğunu düşünüyorum. Öte yandan başka başka markalar altında satılan bu modelin dünyadaki tüm örneklerine baktığımda hiç kimsenin aksesuar uygulamadığını görüyorum.
Şu örnek dışında : http://www.youtube.com/user/jogi69lysy#p/a/u/1/1At0m06TEwM
Bir cruiserde olabilecek 3 temel aksesuar:
1-koruma demiri en azından yana yatmalarda (ki asıl Allah kimseye vermesin kazalarda) çok faydalı, bence gerekli..
2-ön cam
3-çanta
Çanta görüntüyü bozuyor gibi, ya da ben uygun bir örnek bulamadım. Motorland de denediğim çanta artçı peglerine dayandığı gibi makineyi çok çirkinleştirdi.
Koruma demiri için motorland in beklediği bir sipariş vardı ..Hatta 3 haftadır siparişi geciktiren demirciye Mustafa(usta) son gördüğümde iltifat yağdırıyordu :)..Bu arada yukarıda linkini verdiğim Polonya daki arkadaşa maille ulaştım 90 Euro fiyat çekti.Ve bağlantıları gösteren bir resim de gönderdi(Pek forumlara katılmadığım için resmi nasıl yükleyeceğimi bulamadım) Hatta bu resmi de motorland'e gönderdim belki fikir olur diye.Son durum nedir bilmiyorum, koruma demiri de sorun değil..Ancak..
Ön cam bağlantı olayını çözemedim.Cam sorun değil.Şişhanede pleksici yapıyor.Ama kendim bir tasarım yaptığım halde ön maşaya bağlayabileceğim kelepçeleri Perşembe pazarı gibi bir kelepçe cennetinde maalesef bulamadım..
Forumda Daytona kullanan arkadaşlar aksesuar ile ilgili birşeyler düşünüyorlar mı? Özellikle koruma demiri ve ön cam. Bu arada Mustafa 'aman abi sakın kırma, ayaklıkların takımı 350 tl dedi. Bu da kouma demirini gözümde neredeyse kutsallaştırdı ::))

ağfndrdm
04.Haziran.2011, 02:05
Herkese merhaba..
Öncelikle kazası sürüşler dilerim. Nisan başında motorland den aldığım Daytona'm ile 750 km yol yaptım. Motosiklet görüntü olarak oldukça tatmin edici, ancakuygun doz ve dizaynda olması koşulu ile bir cruiser'i daha güzel gösterenin aksesuarları olduğunu düşünüyorum. Öte yandan başka başka markalar altında satılan bu modelin dünyadaki tüm örneklerine baktığımda hiç kimsenin aksesuar uygulamadığını görüyorum.
Şu örnek dışında : http://www.youtube.com/user/jogi69lysy#p/a/u/1/1At0m06TEwM
Bir cruiserde olabilecek 3 temel aksesuar:
1-koruma demiri en azından yana yatmalarda (ki asıl Allah kimseye vermesin kazalarda) çok faydalı, bence gerekli..
2-ön cam
3-çanta
Çanta görüntüyü bozuyor gibi, ya da ben uygun bir örnek bulamadım. Motorland de denediğim çanta artçı peglerine dayandığı gibi makineyi çok çirkinleştirdi.
Koruma demiri için motorland in beklediği bir sipariş vardı ..Hatta 3 haftadır siparişi geciktiren demirciye Mustafa(usta) son gördüğümde iltifat yağdırıyordu :)..Bu arada yukarıda linkini verdiğim Polonya daki arkadaşa maille ulaştım 90 Euro fiyat çekti.Ve bağlantıları gösteren bir resim de gönderdi(Pek forumlara katılmadığım için resmi nasıl yükleyeceğimi bulamadım) Hatta bu resmi de motorland'e gönderdim belki fikir olur diye.Son durum nedir bilmiyorum, koruma demiri de sorun değil..Ancak..
Ön cam bağlantı olayını çözemedim.Cam sorun değil.Şişhanede pleksici yapıyor.Ama kendim bir tasarım yaptığım halde ön maşaya bağlayabileceğim kelepçeleri Perşembe pazarı gibi bir kelepçe cennetinde maalesef bulamadım..
Forumda Daytona kullanan arkadaşlar aksesuar ile ilgili birşeyler düşünüyorlar mı? Özellikle koruma demiri ve ön cam. Bu arada Mustafa 'aman abi sakın kırma, ayaklıkların takımı 350 tl dedi. Bu da kouma demirini gözümde neredeyse kutsallaştırdı ::))

dostum öncelikle aramıza hoşgeldin .keşke tanışma başlığı altında kendinden bahsetseydin neyse sorularına elimden geldince cevap .öncelikle ben ve 3 arkadaşım doytona kullanıyoruz senin anlattıklarını bizlerde düşünüyoruz
1 koruma demiri : normalde motorda bulunak ayaklıklar koruma demiri görevini görüyor fakat daha güvenli olsun istesen benim şöyle bir düşüncem var.artçı kısnında kenarlarda metal cubukları bağlayan vidalara var. cbr lerde olan 4 5 cm dısarı cıkcak şekilde lamaları o vidalara bağlamak en şıkıdır atmak .bundan başkada koruma demiri atılmaz sanırım.ayrıca motorland aynı koruma demiri işini banada söyledi ama bana biraz hikaye gibi geldi kendin bak çaresine bence

2 ön cam : bugun motolarnda bakım için gittimde orda boşta bir öncam vardi elimde motorumnun önüne tutum söyle bi yakıştı baya s,sanırım dragstar camıyıdı .direksiyonca camı ilave edecek yerler yapılmış önceden yani öyle bi sorunu yok motorların .yarın ilgili yerin bağlama vida yerlerinin bi resmini çakip atarım

3.çanta. evet bende çantaları fazla yakıştıramıyorum bi arkdaş taktırdı çanta ama benim fazla hoşuma gitmedi o yuzden illa çanta diyorsan özel ebatlarda çanta diktir derim bi ölçğ vermek gerekirse normal yan çantaların 3/2 si kadar büyüklük kafidir

4 sormadın ama ilerde soracağını tahmit ediyoum peşin cevap veriyim koltukların uzun yollarda rahatsız edici olması .aramızda o soruna henüz çözüm bulan olmadı boş olduğujm bir ara moto saydan fiyat ve model almayı düşünüyorum eğer sen benden önce davranırsan .bunu bizlerlede paylaş
son olarak sanırım ist desin bizde ağırlık daytona olmak üzere regal gurubu olarak hafta sonlar toplu sürüş keyifleri yapıyoruz sende bizlere katılabilirsin salıcakla kal

TWO-WHEEL TANGO
04.Haziran.2011, 03:17
dostum öncelikle aramıza hoşgeldin .keşke tanışma başlığı altında kendinden bahsetseydin neyse sorularına elimden geldince cevap .öncelikle ben ve 3 arkadaşım doytona kullanıyoruz senin anlattıklarını bizlerde düşünüyoruz
1 koruma demiri : normalde motorda bulunak ayaklıklar koruma demiri görevini görüyor fakat daha güvenli olsun istesen benim şöyle bir düşüncem var.artçı kısnında kenarlarda metal cubukları bağlayan vidalara var. cbr lerde olan 4 5 cm dısarı cıkcak şekilde lamaları o vidalara bağlamak en şıkıdır atmak .bundan başkada koruma demiri atılmaz sanırım.ayrıca motorland aynı koruma demiri işini banada söyledi ama bana biraz hikaye gibi geldi kendin bak çaresine bence

2 ön cam : bugun motolarnda bakım için gittimde orda boşta bir öncam vardi elimde motorumnun önüne tutum söyle bi yakıştı baya s,sanırım dragstar camıyıdı .direksiyonca camı ilave edecek yerler yapılmış önceden yani öyle bi sorunu yok motorların .yarın ilgili yerin bağlama vida yerlerinin bi resmini çakip atarım

3.çanta. evet bende çantaları fazla yakıştıramıyorum bi arkdaş taktırdı çanta ama benim fazla hoşuma gitmedi o yuzden illa çanta diyorsan özel ebatlarda çanta diktir derim bi ölçğ vermek gerekirse normal yan çantaların 3/2 si kadar büyüklük kafidir

4 sormadın ama ilerde soracağını tahmit ediyoum peşin cevap veriyim koltukların uzun yollarda rahatsız edici olması .aramızda o soruna henüz çözüm bulan olmadı boş olduğujm bir ara moto saydan fiyat ve model almayı düşünüyorum eğer sen benden önce davranırsan .bunu bizlerlede paylaş
son olarak sanırım ist desin bizde ağırlık daytona olmak üzere regal gurubu olarak hafta sonlar toplu sürüş keyifleri yapıyoruz sende bizlere katılabilirsin salıcakla kal

Teşekkür ederim.. Koruma demiri için kafamda pek çok tasarım var..Hatta racing makinelerde kullanılan takoz benzeri görüntü kirliliği yapmayacak yine demirci işi bir koruma da düşünebilirim ..HD 883 sportster benzeri bir makineye sahibiz, belki 883 deki uygulamalar kopyalanabilir.Fakat-kişisel görüşüm- 883 de pek aksesuar kaldırmıyor sanki..
Ön cam için HD rocker c modeline ait şu örnekler var:
http://capetown.olx.co.za/2008-harley-davidson-rocker-c-iid-144533255
http://www.motorcycledaily.com/wp-content/uploads/2007/07/072507middle.jpg
Bana göre camda geleneksel cruiser camlarına nispeten daha fazla kavis olmalı..gösterge farın neredeyse hemen dibinde yer aldığı için cam önce düz olarak yükselip göstergenin hemen üzerinden arkaya doğru kavis yapacak sanırım..Koltuk konusunda şimdilik sorunum yok ancak uzun yolda muhakkak problem yaratacaktır. Ön cam bağlantısı için bahsettiğin
vida yerlerine ait bir resim ya da detaylı bilgi verirsen sevinirim..
Bu arada ismim Salih, yaşım 34.
Hafta sonları gezileri için ise forumu takip edeceğim...
Tekrar teşekkür ederim

CELİL
06.Haziran.2011, 10:51
Merhaba salih aramıza hoş geldin8)
Şu an bilgimiz tek DAYTONA grubu burada senide aramızda görmekten mutlu oluruz bu makinalar tarz olarak pek fazla aksesura yatkın değil fakat ihtiyaç duyulan bazı zorunlu aksesuarları birlikte paylaşımlarda bulunarak zamanla bulup veya yaptırıp makinaları en uygun kullanım ve zevkinize uygun hale getirebilirsiniz ve o zaman makinadan daha fazla keyif alırsınız 8)

TWO-WHEEL TANGO
06.Haziran.2011, 14:08
Merhaba salih aramıza hoş geldin8)
Şu an bilgimiz tek DAYTONA grubu burada senide aramızda görmekten mutlu oluruz bu makinalar tarz olarak pek fazla aksesura yatkın değil fakat ihtiyaç duyulan bazı zorunlu aksesuarları birlikte paylaşımlarda bulunarak zamanla bulup veya yaptırıp makinaları en uygun kullanım ve zevkinize uygun hale getirebilirsiniz ve o zaman makinadan daha fazla keyif alırsınız 8)
Hoşbulduk,teşekkür ederim..Aranıza katılmak beni de mutlu eder :)
Koruma demiri bağlantısı için aşağıdaki resim belki fikir verir..
http://i52.tinypic.com/oje1za.jpg

Ben bu resmi motorland'e de gönderdim ama son durum nedir bilmiyorum.. Mustafa'nın bahsettiği koruma demiri alt bağlantısı, ayaklık şase bağlantılarının dış kısmında, içinde değil... 1000 bakımına gidince öğrenip bilgi vereceğim..
Bu arada ileride oluşabilecek sorunlarla ilgili siz tecrübeli RR kullanıcılarının yer aldığı bu site gerçekten çok faydalı.. Fikir beyan eden, yardımcı olan herkesin emeğine sağlık, umarım benim de katkım olur :)

ağfndrdm
06.Haziran.2011, 14:20
Hoşbulduk,teşekkür ederim..Aranıza katılmak beni de mutlu eder :)
Koruma demiri bağlantısı için aşağıdaki resim belki fikir verir..
http://i52.tinypic.com/oje1za.jpg

Ben bu resmi motorland'e de gönderdim ama son durum nedir bilmiyorum.. Mustafa'nın bahsettiği koruma demiri alt bağlantısı, ayaklık şase bağlantılarının dış kısmında, içinde değil... 1000 bakımına gidince öğrenip bilgi vereceğim..
Bu arada ileride oluşabilecek sorunlarla ilgili siz tecrübeli RR kullanıcılarının yer aldığı bu site gerçekten çok faydalı.. Fikir beyan eden, yardımcı olan herkesin emeğine sağlık, umarım benim de katkım olur :)

gerçekten iyi bağlantı olmuş resimde benim kafama yattı .ayrıca kardeş motorlanda bel bağlama iyi bi usta bulup bu resmi ona göstersen bir günde çıkarır monte eder .ben yavaştan düşünmeye başladım saolasın paylaşım için

CELİL
06.Haziran.2011, 14:42
güzelmiş bizim eski kasaların koruma demiri belki daytonayada uydurulubilir

ağfndrdm
06.Haziran.2011, 14:58
ayrıca salih fazla akresuar yok doğru ama .benim aklımda spike elcik custom, ayna ,3gen ucu kıvrımlı sisibar ,öncam koruma demiri :) özel dikim yançantalar var inş yaparsam görüşrüzünüz .
birde öncamın nereye monte edileceği için foto sözüm vardı .unutmadım:8)

TWO-WHEEL TANGO
06.Haziran.2011, 16:15
gerçekten iyi bağlantı olmuş resimde benim kafama yattı .ayrıca kardeş motorlanda bel bağlama iyi bi usta bulup bu resmi ona göstersen bir günde çıkarır monte eder .ben yavaştan düşünmeye başladım saolasın paylaşım için

Edirnekapı-Eyüp civarında benim bir arkadaşımın tanıdığı demirci ustası var..8) Fakat benim arkadaşla aram şu aralar biraz bozuk..Adamı da o tanıyor..Daha önce BMW F650 ve Kawasaki KLE 650 ye koruma demiri yaptırttı, adam sanatkar..Ancak tanımadığı kişiye fazla fiyat çekiyormuş :shock: İnternette araştırdım, Kartal'da bir usta var. O da bana çok uzak :( Başka da tanımıyorum..

TWO-WHEEL TANGO
06.Haziran.2011, 16:47
ayrıca salih fazla akresuar yok doğru ama .benim aklımda spike elcik custom, ayna ,3gen ucu kıvrımlı sisibar ,öncam koruma demiri :) özel dikim yançantalar var inş yaparsam görüşrüzünüz .
birde öncamın nereye monte edileceği için foto sözüm vardı .unutmadım:8)
Özel dikim yan çanta için V Max Yamaha'nın bir çantası var (Gerçi baz aldığım makine bizimkini beşe değil yirmibeşe katlar ama sen çantaya bak :p ) Hem küçük hem dizayn olarak hoşuma gitti.. Ama Daytona'da nasıl durur bilmem, yine de denemek lazım. Kırtasiyeden karton-uhu alıp şimdilik kartondan modeller yapıp nasıl duruyor diye üzerine mi kondursak acaba :mrgreen:

http://i54.tinypic.com/91fn2s.jpg
http://i56.tinypic.com/fp4k0h.jpg

ağfndrdm
06.Haziran.2011, 17:06
çantalar çok şık görünüyor ,bizim motorlarda nası durur şahibeli .peki bu çanlarırın fiyatları hakkında b,r b,lg,n vaarmı

CELİL
06.Haziran.2011, 17:22
çantaların modeli çok hoş spor fakat daytonanın arka çamurluk kuyrugu farklı üzerine pek oturmaz gibi fotoshop proğraramı bilen birinin makinanın resmi üzerinde çizgilerine uygun bir taslak yapabilse ne iyi olurdu

TWO-WHEEL TANGO
06.Haziran.2011, 17:45
çantalar çok şık görünüyor ,bizim motorlarda nası durur şahibeli .peki bu çanlarırın fiyatları hakkında b,r b,lg,n vaarmı
Beşyüz dolar :).. Fakat diktirmek için belki örnek teşkil edebilir.. Çanta olayını bir ön çalışma yapmadan diktirmek de işi şansa bırakmak demek.. Celil Bey'in bahsettiği gibi Photoshop programı (ben kullanmayı bilmiyorum) iyi olurdu.Hatta 360 derece görüntü veren bir programda tasarlamak mükemmel olurdu (çünkü yandan güzel gözüken arkadan berbat durabilir).. Bu arada kırtasiye esprisi yaptım ama gerçekten de çantacıya mukavvadan bir kalıp vermek gerekiyor galiba..

TWO-WHEEL TANGO
06.Haziran.2011, 20:32
Johnny Pag (bizim makinenin ABD'deki tasarımcısı, biliyorsunuzdur muhakkak) aksesuarları arasında şu deri çanta da var..
http://www.johnnypagapparel.com/products/9056-Saddlebags-.html
Aşağıda fits model(şu modellere uyar) derken Pro Street'i de saymış.(Pro Street bildiğiniz gibi Daytona'nın ABD'deki adı) Ama motor üzerinde nasıl durduğuna dair örneğe rastlamadım..

TWO-WHEEL TANGO
06.Haziran.2011, 20:38
Koltuk şikayeti ile ilgili olarak alternatif koltuk modeli de var bu sitede:
http://www.johnnypagapparel.com/products/JPM-Spyder-%252d-Padded-solo-seat-.html
Aşağıdaki açıklamaya bakarsak:
The padded solo seat was designed to push the rider forward and allow easier access to the foot and hand controls
İçi dolgulu tek kişilik koltuk sürücüyü öne doğru itip el ve ayak kontrollerine daha rahat ulaşmayı sağlar..

ağfndrdm
06.Haziran.2011, 20:52
Koltuk şikayeti ile ilgili olarak alternatif koltuk modeli de var bu sitede:
http://www.johnnypagapparel.com/products/JPM-Spyder-%252d-Padded-solo-seat-.html
Aşağıdaki açıklamaya bakarsak:
The padded solo seat was designed to push the rider forward and allow easier access to the foot and hand controls
İçi dolgulu tek kişilik koltuk sürücüyü öne doğru itip el ve ayak kontrollerine daha rahat ulaşmayı sağlar..
kotlukla ilgili sorununuz görünüm değil aksine görünü güzel bile.sorun süngerein sert ve kalitesiz olması .yapılacak işlem kılıfın içine 1 2 cm yükseltecek sekilde sünger yada silikon gibi yumuşak bişi attırmak .ayrıca koltuk fiyatları pahalıymış ne canım bu eve oturma grubumu alıyoruz:D

TWO-WHEEL TANGO
06.Haziran.2011, 22:51
http://www.johnnypagapparel.com/products/JPM-Spyder-%252d-Dual-seat.html
Bizim koltuğun fiyatı daha da güzel 229 $

TWO-WHEEL TANGO
06.Haziran.2011, 22:58
Foruma her girişimde soracağım, unutuyorum :) Benim arka balata ötüyor. Islık şeklinde değil de, balatası bitmiş İETT otobüsü gibi :) Isınınca azalıyor gibi..Serviste 'abi çin işi balata yapar, boşuna masrafa girme, bitince iyisini takarız' dediler.. Kaliperlerde mi sorun var dedim, yok balatada dediler..Sizde durum nasıl??

ağfndrdm
06.Haziran.2011, 23:01
Foruma her girişimde soracağım, unutuyorum :) Benim arka balata ötüyor. Islık şeklinde değil de, balatası bitmiş İETT otobüsü gibi :) Isınınca azalıyor gibi..Serviste 'abi çin işi balata yapar, boşuna masrafa girme, bitince iyisini takarız' dediler.. Kaliperlerde mi sorun var dedim, yok balatada dediler..Sizde durum nasıl??

balata sipreyii:mrgreen:

ağfndrdm
06.Haziran.2011, 23:03
15 dk önce kullanıcı ismi marcos olan apoyla konuştum kağıthanede bi otodöşemecide koltuğunu yaptırıyormuş işlem bitince burdan rsimleri paylaşır görürüz takribi fiyat olarakta 60 70 tl gibi bişi dedi..bakalımm

TWO-WHEEL TANGO
06.Haziran.2011, 23:46
balata sipreyii:mrgreen:

Balata spreyi kiri temizliyor değil mi??? Bak bunu akıl edemedim:? İlk aldığımda ses seda yoktu, tozdan ötürü ses yapmaya başladı.. Doğru8)

MaRCoS
07.Haziran.2011, 01:42
yeni seleden görüntüler

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/255647_204459746263717_100000990794106_547513_3455 573_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/247877_204459756263716_100000990794106_547514_7188 741_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/248392_204459772930381_100000990794106_547515_6605 488_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/253512_204459646263727_100000990794106_547509_8605 80_n.jpg

CELİL
07.Haziran.2011, 09:31
ve APO ilk modifiyeyi yaptı işçiği çok güzel görünüyor rahatı nasıl nazar

CELİL
07.Haziran.2011, 09:38
Johnny Pag (bizim makinenin ABD'deki tasarımcısı, biliyorsunuzdur muhakkak) aksesuarları arasında şu deri çanta da var..
http://www.johnnypagapparel.com/products/9056-Saddlebags-.html
Aşağıda fits model(şu modellere uyar) derken Pro Street'i de saymış.(Pro Street bildiğiniz gibi Daytona'nın ABD'deki adı) Ama motor üzerinde nasıl durduğuna dair örneğe rastlamadım..
bu çanta aponun(MaRCoS) makinaya takdığı heybe çantaya benziyor 140 tl gibi fiatı vardı

TWO-WHEEL TANGO
07.Haziran.2011, 09:40
Orijinal sele üzerindeki kaplama tamamen söküldü mü? Yoksa mevcut kaplama üzerine sünger+suni deri şeklinde ilave bir kaplama mı yapıldı? Hayırlı olsun bu arada..

TWO-WHEEL TANGO
07.Haziran.2011, 09:42
bu çanta aponun(MaRCoS) makinaya takdığı heybe çantaya benziyor 140 tl gibi fiatı vardı
İstanbul'da Sirkeci'de bulunabilecek cinsten..Johnny Pag daha farklı bir tasarım yapabilirdi..

MaRCoS
07.Haziran.2011, 10:22
Orijinal sele üzerindeki kaplama tamamen söküldü mü? Yoksa mevcut kaplama üzerine sünger+suni deri şeklinde ilave bir kaplama mı yapıldı? Hayırlı olsun bu arada..

üzerindeki suni deri söküldü, üst kısmına ince sünger, yanlara kalın sünger koydurdum, çok güzel oldu, istersen heryerine kalın sünger koyabilir ama ben istemedim, çok hoş oldu ben beğendim, benide tek teker zekai abi götürdü oraya, ilgilenen arkadaşları oto döşemeci hasan ustaya götürebilirim, baya uygun fiyat veriyor, adam ustalığını konuşturuyor, işçiliği benimde hoşuma gitti, 50 TL ye hallediyor.

ağfndrdm
07.Haziran.2011, 18:52
apo hayırlı olsun peki.farklı kapmalam modelleri varmı acep deri üzerine

TWO-WHEEL TANGO
09.Haziran.2011, 09:00
Daytona'nın 1000 bakımına giden var mı? Hava filtresi+yağ değişecek diye aklımda kalmış. Başka değişen oldu mu ve ücret ne kadar tuttu?? Ve 1000 bakımından sonra makinenin son süratini deneyen var mı?

CELİL
09.Haziran.2011, 11:07
1000 km bakıma giden oldu yağ değişiyor hava filitresi gerek olursa değişiyor bujiler çinse orjinal iyi bir bujiyle değişiyor vidaları kontrol ediyorlar o kadar ama yaptıranlar kendileri detayları yazarlar 8)

ağfndrdm
09.Haziran.2011, 21:27
motorum yaklaşık 1400 km ye geldi .son zamanlarda biraz gariplikler oluyor düşük devirlerde fakat çok düşük değil motora bir tirtreme gelmeye başladı karbratorden şangırtı geliyor yüksek devirlerde ise benzimi bitmiş gibi gazı yememekte ısrar ediyor .son olarak kalkışlarda özellikle rampalarda gaz yemiyor ve gereksiz yere ıstor ediyor .sanırım bi hava ayarının zamanı geldide geçiyor

TWO-WHEEL TANGO
09.Haziran.2011, 23:33
motorum yaklaşık 1400 km ye geldi .son zamanlarda biraz gariplikler oluyor düşük devirlerde fakat çok düşük değil motora bir tirtreme gelmeye başladı karbratorden şangırtı geliyor yüksek devirlerde ise benzimi bitmiş gibi gazı yememekte ısrar ediyor .son olarak kalkışlarda özellikle rampalarda gaz yemiyor ve gereksiz yere ıstor ediyor .sanırım bi hava ayarının zamanı geldide geçiyor

Makinenin azami sürati nedir? Hiç denedin mi?

TWO-WHEEL TANGO
09.Haziran.2011, 23:56
1000 km bakıma giden oldu yağ değişiyor hava filitresi gerek olursa değişiyor bujiler çinse orjinal iyi bir bujiyle değişiyor vidaları kontrol ediyorlar o kadar ama yaptıranlar kendileri detayları yazarlar 8)

Bujiler 300 de değişti.. NGK takıldı galiba..Parça olarak bir tek hava filtresi değişecek sanırım.

CELİL
10.Haziran.2011, 09:31
Bujiler 300 de değişti.. NGK takıldı galiba..Parça olarak bir tek hava filtresi değişecek sanırım.
o zaman hava filitreside toz toprakta kullanmadıysan ihtiyaç olmaz daha temizdir ihtiyaç olursa değişir geriye 30 tl yağ +20 tl işçilik toplam 50 tl masrafın olur 8)

TWO-WHEEL TANGO
10.Haziran.2011, 10:12
o zaman hava filitreside toz toprakta kullanmadıysan ihtiyaç olmaz daha temizdir ihtiyaç olursa değişir geriye 30 tl yağ +20 tl işçilik toplam 50 tl masrafın olur 8)

Geçen sefer 30+30+30=90 tl ye halletmiştim..yağ+buji+işçilik.. Japonla kıyaslarsan bedava. Harley yetkili servisinde de sadece işçilik 100$ ı geçiyordur !

CELİL
10.Haziran.2011, 10:25
Geçen sefer 30+30+30=90 tl ye halletmiştim..yağ+buji+işçilik.. Japonla kıyaslarsan bedava. Harley yetkili servisinde de sadece işçilik 100$ ı geçiyordur !
hepimizin ana konusu rakamlar yoksa herkes japon makinaya biner çin olmasa kaçımız motora binebilirdikki 8)

TWO-WHEEL TANGO
10.Haziran.2011, 11:30
hepimizin ana konusu rakamlar yoksa herkes japon makinaya biner çin olmasa kaçımız motora binebilirdikki 8)

Geçen yıl Borusan'da BMW motosiklet satış danışmanı pozisyonu için bir mülakatım olmuştu.. Müdür olan bayan (ayrıca MOTED dernek başkanı) Çin malı makinelerden çok memnun.. İnsanlar bunda öğreniyorlar daha sonra büyük makineye geçecekler diye bir yorum yapmıştı, için için gülmüştüm :mrgreen: Satıp BMW alacağımızı umut ediyorlar galiba :mrgreen:

CELİL
10.Haziran.2011, 11:48
Geçen yıl Borusan'da BMW motosiklet satış danışmanı pozisyonu için bir mülakatım olmuştu.. Müdür olan bayan (ayrıca MOTED dernek başkanı) Çin malı makinelerden çok memnun.. İnsanlar bunda öğreniyorlar daha sonra büyük makineye geçecekler diye bir yorum yapmıştı, için için gülmüştüm :mrgreen: Satıp BMW alacağımızı umut ediyorlar galiba :mrgreen:
gerçektende ona düşecek müşteri kitleside var çünki seneler içinde çinli makinarda kullanmayı ögrenip daha sonraki senelerde maddi durumu çok iyileşen az bir kesimde onların müşterisi oluyor onlar bu küçük paya razılar çünki ettikleri karlar çok iyi :)

TWO-WHEEL TANGO
10.Haziran.2011, 11:59
gerçektende ona düşecek müşteri kitleside var çünki seneler içinde çinli makinarda kullanmayı ögrenip daha sonraki senelerde maddi durumu çok iyileşen az bir kesimde onların müşterisi oluyor onlar bu küçük paya razılar çünki ettikleri karlar çok iyi :)

Aslında dediğin doğru BMW'yi alanlar ya kronik BMW bağımlısı(sabit fikirli kesim) ya da büyük motorlarda yeni tecrübe kazanan (maddi açıdan rahatlamış-hem de bayağı rahatlamış-ikinci el 25.000 den aşağı yok) kişiler.. Yoksa BMW sorunlu makine.. Elektrik aksamı problemli, daha başka sorunlar da duydum.. tanıdığımda 2010 F650GS var 3000 km de filtreden yağ sızdırıyordu.

CELİL
10.Haziran.2011, 12:06
Aslında dediğin doğru BMW'yi alanlar ya kronik BMW bağımlısı(sabit fikirli kesim) ya da büyük motorlarda yeni tecrübe kazanan (maddi açıdan rahatlamış-hem de bayağı rahatlamış-ikinci el 25.000 den aşağı yok) kişiler.. Yoksa BMW sorunlu makine.. Elektrik aksamı problemli, daha başka sorunlar da duydum.. tanıdığımda 2010 F650GS var 3000 km de filtreden yağ sızdırıyordu.
BMW ile ilgili her yerden şikayet yagıyor almanya merkeze kadar şikayet edenler var ama sonuç yok türkiyedeki problemler avrupada olsa adamı bitirirler onlarda biliyor burası türkiye hiç birşey olmaz devammm8)

ağfndrdm
10.Haziran.2011, 17:12
Makinenin azami sürati nedir? Hiç denedin mi?

denemedim abi daha dğorusu deneyemedim 115 i gördüm 130 u göen arkadaş var ,tahminim iyice açıldıktan sonra 140 ı geçer diye düşünüyorum

TWO-WHEEL TANGO
10.Haziran.2011, 17:22
denemedim abi daha dğorusu deneyemedim 115 i gördüm 130 u göen arkadaş var ,tahminim iyice açıldıktan sonra 140 ı geçer diye düşünüyorum

Web siteside (orijinal web sitesi) 250'liğin azamisi 110 olarak geçiyor, 110 u geçmesi zor, ama nadiren 125'i gördüğümü hatırlıyorum(İstanbul-Silivri arası otobanda)....Sitede bunun azamisi 140 olarak geçtiğini göre ıkına sıkına 150'yi geçmesi gerek..
Asıl merak ettiğim kafadan yenen rüzgar.. Ön cam gerekliliği meselesi

ağfndrdm
10.Haziran.2011, 20:05
1 2 hafta içinde bende kırllarerili yolunda bir deneme yapmayı düşünüyorum.bakalım nolcak .kaskın uçması ise ayrı bi ızdırap hele yarım açık kaskın varsa benim gibi işin zor .birden panik olur hızı düşürüyon ,noluyon lan bu kaska kafamı koparacak diyorsun ,arada da elinle düzetmeye çalışıyorsun:)

Emix
10.Haziran.2011, 20:09
şanzuman dağıtan 2005 model 250 kartal gidon 47.000'deki raptorum 4. vitesde 120 km hız'a rahatlıkla çıkıyor ve titremede rahatsız edecek seviyede değildi. ayriyetten antalyada havalimanına giderken hafif eğimli bir yol var ve 4. vitesde yol eğimli olduğu için zorlanmadan 130 135 km hız'a çıkıyordu ama vibrasyon makinası oluyordu.

neden hiç 5. vitesden bahsetmiyorsun derseniz 5. vitesim yoktu :D arızalıydı.

120 130 km hızlara rahatlıkla çıkıyor bu motorlar ancak iyi açılmış olması gerekiyor. ve 130 üzeri hız görmek isterseniz ki tavsiye etmem. hafif eğimli olması gerekiyor

dediğim gibi haddinden fazla hızlara gelmiyor bu makinalar. 5. vitesde 110 115 km hız gayet yeterli keyifli keyifli ilerleyin

125 km hız ve fazlası bu makinalar için çok tehlikeli zaten o hıza çıkın 5 dk dan az bir süre ilerleyin inin hiçbir yerinizi hissetmeyeceksinizdir.

TWO-WHEEL TANGO
10.Haziran.2011, 21:15
şanzuman dağıtan 2005 model 250 kartal gidon 47.000'deki raptorum 4. vitesde 120 km hız'a rahatlıkla çıkıyor ve titremede rahatsız edecek seviyede değildi. ayriyetten antalyada havalimanına giderken hafif eğimli bir yol var ve 4. vitesde yol eğimli olduğu için zorlanmadan 130 135 km hız'a çıkıyordu ama vibrasyon makinası oluyordu.

neden hiç 5. vitesden bahsetmiyorsun derseniz 5. vitesim yoktu :D arızalıydı.

120 130 km hızlara rahatlıkla çıkıyor bu motorlar ancak iyi açılmış olması gerekiyor. ve 130 üzeri hız görmek isterseniz ki tavsiye etmem. hafif eğimli olması gerekiyor

dediğim gibi haddinden fazla hızlara gelmiyor bu makinalar. 5. vitesde 110 115 km hız gayet yeterli keyifli keyifli ilerleyin

125 km hız ve fazlası bu makinalar için çok tehlikeli zaten o hıza çıkın 5 dk dan az bir süre ilerleyin inin hiçbir yerinizi hissetmeyeceksinizdir.
Bazılarında hız göstergesi arızası oluyor diye duydum..Ya fazla ya az gösteriyormuş... Ama bir makinenin 140'ı görebilmesi-kısa bir süre için de olsa- iyi..Uzun yolda sürat gerektiren durumlar oluyor..Fakat dediğin gibi..Ben de güvenmiyorum. ABD'de makine hakkında bir motorcunun test yorumunda hızın 155-160'a çıkabildiğini, ama tavsiye etmem dediğini hatırlıyorum.. Bu arada yeni 350 lerde vibrasyon olayı daha az, balansör eklenmiş

Emix
11.Haziran.2011, 14:52
Bazılarında hız göstergesi arızası oluyor diye duydum..Ya fazla ya az gösteriyormuş... Ama bir makinenin 140'ı görebilmesi-kısa bir süre için de olsa- iyi..Uzun yolda sürat gerektiren durumlar oluyor..Fakat dediğin gibi..Ben de güvenmiyorum. ABD'de makine hakkında bir motorcunun test yorumunda hızın 155-160'a çıkabildiğini, ama tavsiye etmem dediğini hatırlıyorum.. Bu arada yeni 350 lerde vibrasyon olayı daha az, balansör eklenmiş

haklısınız çinli motorların neredeyse alayında yanlış gösterme payı vardır ve çoğu abartı denecek kadardı benim motorsikletimde bi kaç km fark ediyordu honda cbf ile test'ini yaptım suzuki marka sx4 araba ilede yapmıştım 3-5 km fark ediyor oda önemli değil zaten ki yukarıda verdiğim değerlerde sapma payını düşüpte verdim ;)

110 115 fazlasıyla iyi ilerisi fantayize kaçar yaptığınız o hızlardada ahış şahım haz vereceğini sanmıyorum o titreşimden sonra :)

155 160 Km hız'a bu motorların çıkabileceğini düşünmüyorum en azından TR'ye verilen modellerden yana düşünmüyorum belki fabrikasyon olarak yurtdışına extra paketler içinde veriliyorlarda olabilirler

misal araba satın alırkenki paket işlemi gibi
açık hava flitresi :P
supercharger ( olabilir)
seramik 350cc pistonlar ( 250'liliğe karşın paket )
performans dişlileri vs

bunları burada taktıralabilir ancak firması birebir uyumlu olarak üretiyorda olabilirler..

TWO-WHEEL TANGO
11.Haziran.2011, 16:56
haklısınız çinli motorların neredeyse alayında yanlış gösterme payı vardır ve çoğu abartı denecek kadardı benim motorsikletimde bi kaç km fark ediyordu honda cbf ile test'ini yaptım suzuki marka sx4 araba ilede yapmıştım 3-5 km fark ediyor oda önemli değil zaten ki yukarıda verdiğim değerlerde sapma payını düşüpte verdim ;)

110 115 fazlasıyla iyi ilerisi fantayize kaçar yaptığınız o hızlardada ahış şahım haz vereceğini sanmıyorum o titreşimden sonra :)

155 160 Km hız'a bu motorların çıkabileceğini düşünmüyorum en azından TR'ye verilen modellerden yana düşünmüyorum belki fabrikasyon olarak yurtdışına extra paketler içinde veriliyorlarda olabilirler

misal araba satın alırkenki paket işlemi gibi
açık hava flitresi :P
supercharger ( olabilir)
seramik 350cc pistonlar ( 250'liliğe karşın paket )
performans dişlileri vs

bunları burada taktıralabilir ancak firması birebir uyumlu olarak üretiyorda olabilirler..

Bugün 1000 bakımı için servise gittiğimde makineyi biraz gıdıkladım, Başakşehir-Havaalanı yolunda 130'u gördüm,çok rahat tırmandı, fakat trafik yoğun olduğundan bıraktım.. Tam anlamıyla deneme imkanım olmadı..

Emix
11.Haziran.2011, 17:48
Bugün 1000 bakımı için servise gittiğimde makineyi biraz gıdıkladım, Başakşehir-Havaalanı yolunda 130'u gördüm,çok rahat tırmandı, fakat trafik yoğun olduğundan bıraktım.. Tam anlamıyla deneme imkanım olmadı..

zaman zaman çıkartın o hızlara uzun gitmeyin motorun ciğerini açın :)

TWO-WHEEL TANGO
15.Haziran.2011, 12:44
Motorumun (titreme şeklinde) öten arka balata problemini çözmek için balata spreyi sıkıp test turu attığımda sinyallerimin çalışmadığını gördüm.. Balata sesi de kesilmedi..
Balata için tek çözüm balatayı kaliteli olanla değiştirmek galiba..
Sinyallerse bugün tekrar turladığımda ne hikmetse çalıştı.. Çalışmadığı zaman sinyal düğmesini sağa ya da sola oynattığımda sinyal 1 kez yanıyor, arkası gelmiyor veya bazen de hiç yanmıyor.. Gerçi yarın servise uğrayacağım ama aklım takıldı..

CELİL
15.Haziran.2011, 15:06
Motorumun (titreme şeklinde) öten arka balata problemini çözmek için balata spreyi sıkıp test turu attığımda sinyallerimin çalışmadığını gördüm.. Balata sesi de kesilmedi..
Balata için tek çözüm balatayı kaliteli olanla değiştirmek galiba..
Sinyallerse bugün tekrar turladığımda ne hikmetse çalıştı.. Çalışmadığı zaman sinyal düğmesini sağa ya da sola oynattığımda sinyal 1 kez yanıyor, arkası gelmiyor veya bazen de hiç yanmıyor.. Gerçi yarın servise uğrayacağım ama aklım takıldı..
balataya yapacak bir şey yok ama servise gittiğinde birde onlara sor belki bir formül bulabilirler senin sıktığın tarzda bir sprey sıktıklarını duymuştum
sinyalerin kablolarında temassızlıkta olabilir flaşörüde bozulmuş olabilir servise gittiğinde hepsine baktırırsın kolay gelsin

TWO-WHEEL TANGO
15.Haziran.2011, 21:17
balataya yapacak bir şey yok ama servise gittiğinde birde onlara sor belki bir formül bulabilirler senin sıktığın tarzda bir sprey sıktıklarını duymuştum
sinyalerin kablolarında temassızlıkta olabilir flaşörüde bozulmuş olabilir servise gittiğinde hepsine baktırırsın kolay gelsin

Aldığım balata spreyinin üzerinde balata tozunu temizlediğinden bahsetmiş. Bu balata tozu balataya yapışan yabancı toz değil, balatanın sürtünmesi sonucu açığa çıkan toz. Bir de kampana resmi koymuş. Balata aşındıkça kampananın içine dolan yaylara & mekanizmaya yapışan tozu temizlerken resmetmiş.. Sirkeci'den aldım , belki de yanlış aldım. Ama bizim ustaya bakarsanız 'abi kalitesiz balata öter, bitir değiştirelim demişti..
Bu arada öten balataya testere ile çizik attıklarını, sesin kesildiğini duymuştum.. Gerçeklik payı nedir bilmiyorum..

guento
16.Haziran.2011, 00:12
http://www.youtube.com/watch?v=E7n2cf6k4bs

nazar Youtube ta şans eseri buldum Daytona yerine "junak" adında... İşte istediğim krom sinyaller, far, km saati... TR de bulabilirmiyim bu parçaları sizce?

TWO-WHEEL TANGO
16.Haziran.2011, 00:22

nazar Youtube ta şans eseri buldum Daytona yerine "junak" adında... İşte istediğim krom sinyaller, far, km saati... TR de bulabilirmiyim bu parçaları sizce?

Bu arkadaşla koruma demiri hususunda görüşmüştük 90 euro'luk fiyat çekmişti.. Polonyalı galiba..
Daytona'da aksesuar bulunan internetteki tek örnek..

ağfndrdm
16.Haziran.2011, 00:57
güzel tasımları var adamın şimdide heybelerin sürtmemesi için koruma yeri yapmış bakalım ilerleyen zamanlarda neler yapacaz .hemde bize örnek teşlik etmiş olacak

TWO-WHEEL TANGO
16.Haziran.2011, 15:29
Motosikletimin arka balata problemini maalesef serviste çözemedim.. Balata spreyi kesinlikle işe yaramadı.. Daytona kullanan arkadaşlarda bu problem var mı??

Rona
16.Haziran.2011, 16:54
Motosikletimin arka balata problemini maalesef serviste çözemedim.. Balata spreyi kesinlikle işe yaramadı.. Daytona kullanan arkadaşlarda bu problem var mı??

Aynı sıkıntı bendede var motor yıkandıktan sonra oldu balataların kuruyup yüzeylerinin cam gibi olmasından kaynaklanıyor su zımparasıyla balata yüzeylerini hafiften zımparalamak yeterli oluyor camlaşmış balata yüzeyi giderildimi sorun kalmıyor.Kolay gelsin

ağfndrdm
16.Haziran.2011, 20:38
bugun tüm aksilikler benini buldu .ilk olarak :gafil avlandım ve kaskı çaldırdım, benki bakkala bile gidecek olsam kaskı yanına alan bi insanın bilen bilir .ikincisi ve sonuncusu motor blogunun içinden sesler gelmee başladı ,gaza bastığım zaman motor çekmiyor ve sanki blogun içine ingiliz anaharı kaçmışta pistonlar onu dövüyor gibi .bugun servisi aradım böle böle dedim gel,n alın bi bakın diye.nese yarın gelip alacaklar umarım beni çok masrafa sokacak bi sorunu yoktur

guento
16.Haziran.2011, 21:04
piston kırılmış olmasın?:?

TWO-WHEEL TANGO
16.Haziran.2011, 21:22
bugun tüm aksilikler benini buldu .ilk olarak :gafil avlandım ve kaskı çaldırdım, benki bakkala bile gidecek olsam kaskı yanına alan bi insanın bilen bilir .ikincisi ve sonuncusu motor blogunun içinden sesler gelmee başladı ,gaza bastığım zaman motor çekmiyor ve sanki blogun içine ingiliz anaharı kaçmışta pistonlar onu dövüyor gibi .bugun servisi aradım böle böle dedim gel,n alın bi bakın diye.nese yarın gelip alacaklar umarım beni çok masrafa sokacak bi sorunu yoktur
Daha önce de motorun çekişi zayıf, karbüratörden ses geliyor, hava ayarı lazım filan demiştin.. Aynı sorunun devamı mı bu??

ağfndrdm
16.Haziran.2011, 22:40
Daha önce de motorun çekişi zayıf, karbüratörden ses geliyor, hava ayarı lazım filan demiştin.. Aynı sorunun devamı mı bu??

abi dediğin gibi o sorunun son noktası olabilir . kesin bişi belli değil yarın servisise bi gitsin motor nolcak bakalım,işin kötü yani haftasonu motorsuz kalabilirim .

TWO-WHEEL TANGO
16.Haziran.2011, 23:39
abi dediğin gibi o sorunun son noktası olabilir . kesin bişi belli değil yarın servisise bi gitsin motor nolcak bakalım,işin kötü yani haftasonu motorsuz kalabilirim .
Garanti kapsamında nasılsa.. Motorland'de usta buji patladı pistonu bozdu , (gerçi buji nasıl patlar onu çözemedim :shock: ) İtirazsız sorunu giderdik dedi.. Dert etme.. Sadece bir haftasonu motorsuz kalmak ve üzülmek mi??? Akut kronik motor bağımlılığı belirtileri :cheesy:

ağfndrdm
17.Haziran.2011, 00:08
Garanti kapsamında nasılsa.. Motorland'de usta buji patladı pistonu bozdu , (gerçi buji nasıl patlar onu çözemedim :shock: ) İtirazsız sorunu giderdik dedi.. Dert etme.. Sadece bir haftasonu motorsuz kalmak ve üzülmek mi??? Akut kronik motor bağımlılığı belirtileri :cheesy:

senin bujilerde şuu meşşhuur son parti bujilerindendi sanırım

TWO-WHEEL TANGO
17.Haziran.2011, 00:46
senin bujilerde şuu meşşhuur son parti bujilerindendi sanırım
Benim makinede değil.. Yeni sattıkları başka bir makinede olmuş sorun..

CELİL
17.Haziran.2011, 09:25
Geçmiş olsun ağa dün senin başında bir ugursuzluk dolaşmış işallah buji bozulmuştur önemli bir şey yoktur yarın bende servise ugrayabilirim görüşürüz:(

TWO-WHEEL TANGO
18.Haziran.2011, 23:08
Ağa son durum nedir?? Merak ettim..

ağfndrdm
19.Haziran.2011, 00:33
bugun hep beraber motorlandda toplandık abi benim soruna bişi yok diyorla ama motoru kullanan ben olduğum için anlıyorum ama gelde onlara anlat .sitemizin üyesi olan rona(atilla)da da doytona var birde ona sürdürdüm oda farketti neyse 2000 km bakımında bi açacaklar içini hava ayarı .yağ fitresi değişimi vs. sonrası göreceneğiz.ayrıca comanche(tansu) isimli üyemizin ön lastikle ilgili bi dertdi vardı burdada dile getirmişti ,onun problemide çözüldü garanti kapsamına alındı,celil abi de gelirken bi kaza geçirdi eli yüzü yırıdı biraz ,allahtan hala nefes alıyor şimdi iyi tekrar geçmiş olsun,son olarak musafa o koruma demirinin fotorağrafını isitoyor demircide örneklerini çıkartıp dağıtacak bizlere ,şimdili böyle

TWO-WHEEL TANGO
19.Haziran.2011, 01:31
bugun hep beraber motorlandda toplandık abi benim soruna bişi yok diyorla ama motoru kullanan ben olduğum için anlıyorum ama gelde onlara anlat .sitemizin üyesi olan rona(atilla)da da doytona var birde ona sürdürdüm oda farketti neyse 2000 km bakımında bi açacaklar içini hava ayarı .yağ fitresi değişimi vs. sonrası göreceneğiz.ayrıca comanche(tansu) isimli üyemizin ön lastikle ilgili bi dertdi vardı burdada dile getirmişti ,onun problemide çözüldü garanti kapsamına alındı,celil abi de gelirken bi kaza geçirdi eli yüzü yırıdı biraz ,allahtan hala nefes alıyor şimdi iyi tekrar geçmiş olsun,son olarak musafa o koruma demirinin fotorağrafını isitoyor demircide örneklerini çıkartıp dağıtacak bizlere ,şimdili böyle
Büyük geçmiş olsun.. Koruma demiri resmini ben patronlarına gönderdim.. Hatta video da gönderdim..Mustafa'ya da söyledim gönderdiğimi fakat haberi yok resimden falan... Demirci savsaklıyormuş.. İsmimi verip Salih resim göndermiş, bak derseniz, bir iki kişi sıkıştırırsa üzerine düşerler tahminim..Hatta patronları 'siz yaptırın bir örnek alalım dedi'.. Eyüp'te bir usta var..Belki bu hafta düşünürüm yaptırmayı

ağfndrdm
19.Haziran.2011, 03:05
abi resim var sa burda paylaşırmısın ,bugun ben söylemeden kendisi istedi resmini

TWO-WHEEL TANGO
19.Haziran.2011, 09:43
abi resim var sa burda paylaşırmısın ,bugun ben söylemeden kendisi istedi resmini
Daha önce de paylaşmıştım zaten...
http://i56.tinypic.com/2ufu9o2.jpg
http://i56.tinypic.com/dow5r8.png
http://i53.tinypic.com/6qfqmr.png
Bir tek üst bağlantıyı çözemedim..Şaseyi delip vidayla tuttturmuş gibi duruyor..Ama böyle bir saçmalık yapmazlar herhalde

ağfndrdm
19.Haziran.2011, 22:12
zaten sorun olan yer ust bağlantı .bende merak ediyorum ne yaptıklarını

ağfndrdm
19.Haziran.2011, 22:21
bu aralar egzos taktırmaı düşünüyorum .tabiki yeni egzos fiyatlaı malumunuz .fakat http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-regal-rapter-daytona-350e-6c-51541585/detay/ şu ilandaki motoriklertee egzoz orjinal fakat iiçi boşaltılmış gibi acaba o işi nası yapmış.yoksa yanılıyormuyum

TWO-WHEEL TANGO
19.Haziran.2011, 23:49
bu aralar egzos taktırmaı düşünüyorum .tabiki yeni egzos fiyatlaı malumunuz .fakat http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-regal-rapter-daytona-350e-6c-51541585/detay/ şu ilandaki motoriklertee egzoz orjinal fakat iiçi boşaltılmış gibi acaba o işi nası yapmış.yoksa yanılıyormuyum
Egzozun içinde sesi önleyen birbiri içine geçmiş bir dizi susturucu var. Bunların bir ikisi ya da tamamı çıkarılabiliyor.. Aksesuar olarak boşaltılmışı da var:
http://www.johnnypagapparel.com/products/JPM-Spyder-%252d-Free-Flow-Exhaust-System-.html
Daha önce kullandığım 250 lik emanet regalin 2 bölmesi çıkarılmıştı,sesi fena değildi..Celil bey 250 lik kullanıyor, o daha iyi bilir.. Bunda da sistem aynıdır muhakkak..Piyasada vance hines, cobra, vs.. gibi eksozlar var ama 1000 tl üzeri fiyatlara satılıyor..Açtırmak, ya da sanayide eksoz & susturucu bağlantı noktasından susturucuyu ayırıp ek boru niteliğinde bir eksoz yaptırıp kromlatmak en iyisi bence..

TWO-WHEEL TANGO
20.Haziran.2011, 00:00
zaten sorun olan yer ust bağlantı .bende merak ediyorum ne yaptıklarını
http://cdn3.iofferphoto.com/img/item/173/555/851/xtBK.jpg örneğin bu herhangi bir motora ait koruma demiri
http://www.jpcycles.com/product/700-181 bu da kelepçesi..
Başka şekilde olmaz herhalde

Ya da Hyosung'un şu koruma demirindeki gibi kendinden kelepçeli olacak..
http://www.epfguzzi.com/hyosung/accessories/gv650crashbars.html
Tabi bunun içine şaseyi çizmemesi için yumuşak lastik,vs.. koymak gerek..Aksi halde şaseyi mahveder..

CELİL
20.Haziran.2011, 10:23

evet eksozlar açık eksozun ağzını taş motoruyla kesmiş kestikten sonra susturucuları çıkarmak kolay. ama eksoz eski haline bir daha dönmez 8)

CELİL
20.Haziran.2011, 10:31
Büyük geçmiş olsun.. Koruma demiri resmini ben patronlarına gönderdim.. Hatta video da gönderdim..Mustafa'ya da söyledim gönderdiğimi fakat haberi yok resimden falan... Demirci savsaklıyormuş.. İsmimi verip Salih resim göndermiş, bak derseniz, bir iki kişi sıkıştırırsa üzerine düşerler tahminim..Hatta patronları 'siz yaptırın bir örnek alalım dedi'.. Eyüp'te bir usta var..Belki bu hafta düşünürüm yaptırmayı

koruma demirinin yapılmış örneği geldi c.tesi hep beraber gördük ama beğenmedik yeni model arayışı var mustafya resimdeki korumalara bakmasını söyledik bakacak 8)

CELİL
20.Haziran.2011, 10:34
Egzozun içinde sesi önleyen birbiri içine geçmiş bir dizi susturucu var. Bunların bir ikisi ya da tamamı çıkarılabiliyor.. Aksesuar olarak boşaltılmışı da var:
http://www.johnnypagapparel.com/products/JPM-Spyder-%252d-Free-Flow-Exhaust-System-.html
Daha önce kullandığım 250 lik emanet regalin 2 bölmesi çıkarılmıştı,sesi fena değildi..Celil bey 250 lik kullanıyor, o daha iyi bilir.. Bunda da sistem aynıdır muhakkak..Piyasada vance hines, cobra, vs.. gibi eksozlar var ama 1000 tl üzeri fiyatlara satılıyor..Açtırmak, ya da sanayide eksoz & susturucu bağlantı noktasından susturucuyu ayırıp ek boru niteliğinde bir eksoz yaptırıp kromlatmak en iyisi bence..
evet tüm eksozlarda sistem aynı çıkışı dar eksozları açmanın tek yolu eksozu kesmek başka türlü içinden susturucu çıkmıyor 8)

CELİL
20.Haziran.2011, 10:37
pazar günü emre ltd ye sıfır 1 adet daytona geldiğini gördüm daytona isteyen varsa hemen baksın 8)

TWO-WHEEL TANGO
23.Ağustos.2011, 19:04
Daytona için uzun süredir ''ön cam nasıl durur?'' sorusu aklımı kurcalıyordu.Örnek de bulamıyordum. Daytona'lı arkadaşlardan taktıran var mı bilmiyorum ama şu örneği buldum ve paylaşmak istedim:
http://i54.tinypic.com/r7k9qx.jpg

ağfndrdm
23.Ağustos.2011, 19:10
Daytona için uzun süredir ''ön cam nasıl durur?'' sorusu aklımı kurcalıyordu.Örnek de bulamıyordum. Daytona'lı arkadaşlardan taktıran var mı bilmiyorum ama şu örneği buldum ve paylaşmak istedim:
http://i54.tinypic.com/r7k9qx.jpg

saol abi uzun süredir bende düşünüyordüm ve şüpheliydim yakışmıyacağı konusunda .şimdi ise eminim

TWO-WHEEL TANGO
23.Ağustos.2011, 21:03
saol abi uzun süredir bende düşünüyordüm ve şüpheliydim yakışmıyacağı konusunda .şimdi ise eminim
Rica ederim. Ağa sen biraz regalden soğumuşsun gibi geldi. Eğer beğendiysen ne mutlu hepimize... 8)
Linki de vereyim. Bunlardan müsait olduğum bir zaman bağlantı ile ilgili bir-iki resim göndermelerini rica edip camın-bağlantının markasını soracağım.
http://www.mmt.com.pl/st/sprzed_junak350.php

Emix
24.Ağustos.2011, 02:12

valla geç oldu ama yeni gördüm bu yorumu daha sonra isteyenler olur diye yazıyorum

bu sinyalleri SYM bayisinden temin edebilirsiniz. SYM WOLF 125 marka model motorun siyanyalleri ile aynı sym'ninki daha kibar ;)

DAYTONA
25.Ağustos.2011, 11:48
Arkadaşlar,

Daytona tarz olarak biraz spor durduğundan ne çanta nede cam gözüme hoş görünmüyor bir türlü. Ama ağfndrdm arkadaşın paylaşımı fena değil. Yaptıran olursa benimde niyetim var ama hala tam olarak aklıma yatmıyor. Şimdilik depo üstü çanta ile konuyu çözdüm görüntüyü de bozmadığını düşünüyorum.

Daytona için 2 sorunum var. Arka kısımdan sürekli mekanik bir ses alıyorum. Amartisörün teki serviste garantiden değişti ama azda olsa ses devam ediyor. Aranızda benzer sorun yaşayan var mı bulamadım sesi bir türlü can sıkmaya başladı :(

İkincisi, ön fren kapma yapıyor. Servis balatayı temizledik sorun kalmadı dedi 2 km sonra tekrar etmeye başladı. Disklerden şüpheleniyorum ama emin olamadım. Öneriniz var mı?

Kazasız sürüşler.

CELİL
25.Ağustos.2011, 15:15
daytonaların kasası aksesuarı pek sevmiyor deri çantalar fena durmuyor bayagı işede yarıyor ama cam bence kesinlikle makinaya yakışmıyor

makinadan gelen ses ya değişmeyen diger amartisören geliyor yada genel olrak pek çok makinada oldugu gibi arka lastik salıncagının motora baglandıgı göbekten yapabilir
fren konusu genel olarak balataların kalitesinden kaynaklanıyor kaliteli balata takmadan kalıcı bir çözüm olmuyor 8)

guento
25.Ağustos.2011, 16:14
valla geç oldu ama yeni gördüm bu yorumu daha sonra isteyenler olur diye yazıyorum

bu sinyalleri SYM bayisinden temin edebilirsiniz. SYM WOLF 125 marka model motorun siyanyalleri ile aynı sym'ninki daha kibar ;)

Teşekkürler ama eğer aşağıdaki adresteki sym wolf 125 ise videodaki ile alakası yok gibi geldi bana? yoksa yanlış motosiklete mi bakıyorum?

http://www.motosiklet.net/forum/guncel-haberler/86502-2011-yeni-sym-wolf-125-a.html

Emix
25.Ağustos.2011, 16:42
Teşekkürler ama eğer aşağıdaki adresteki sym wolf 125 ise videodaki ile alakası yok gibi geldi bana? yoksa yanlış motosiklete mi bakıyorum?

http://www.motosiklet.net/forum/guncel-haberler/86502-2011-yeni-sym-wolf-125-a.html

http://img398.imageshack.us/img398/1270/symwolf125004dj7.jpg

evet yanlış motora bakmışsınız :)

DAYTONA
25.Ağustos.2011, 17:30
daytonaların kasası aksesuarı pek sevmiyor deri çantalar fena durmuyor bayagı işede yarıyor ama cam bence kesinlikle makinaya yakışmıyor

makinadan gelen ses ya değişmeyen diger amartisören geliyor yada genel olrak pek çok makinada oldugu gibi arka lastik salıncagının motora baglandıgı göbekten yapabilir
fren konusu genel olarak balataların kalitesinden kaynaklanıyor kaliteli balata takmadan kalıcı bir çözüm olmuyor 8)

Çok yararlı oldu bu bilgiler teşekkür ederim. Ancak servis neden bu tarz bilgilere sahip değil anlamış değilim :D

CELİL
25.Ağustos.2011, 18:03
Çok yararlı oldu bu bilgiler teşekkür ederim. Ancak servis neden bu tarz bilgilere sahip değil anlamış değilim :D
aslında bilmedikleri şeyler değilde ugraşmıyorlar 8)

TWO-WHEEL TANGO
25.Ağustos.2011, 18:52
Arkadaşlar,

Daytona tarz olarak biraz spor durduğundan ne çanta nede cam gözüme hoş görünmüyor bir türlü. Ama ağfndrdm arkadaşın paylaşımı fena değil. Yaptıran olursa benimde niyetim var ama hala tam olarak aklıma yatmıyor. Şimdilik depo üstü çanta ile konuyu çözdüm görüntüyü de bozmadığını düşünüyorum.

Daytona için 2 sorunum var. Arka kısımdan sürekli mekanik bir ses alıyorum. Amartisörün teki serviste garantiden değişti ama azda olsa ses devam ediyor. Aranızda benzer sorun yaşayan var mı bulamadım sesi bir türlü can sıkmaya başladı :(

İkincisi, ön fren kapma yapıyor. Servis balatayı temizledik sorun kalmadı dedi 2 km sonra tekrar etmeye başladı. Disklerden şüpheleniyorum ama emin olamadım. Öneriniz var mı?

Kazasız sürüşler.
Bana göre ön camın yakışmadığı makine yoktur.Ama Daytona'ya uygun cam ne yazık ki piyasada yok. Dar, geriye hafif kavisli ve sportif kısa cam fena durmayacaktır. Resimdeki camın önden nasıl durduğu konusunda benim de çekincelerim var. Çünkü motor en kısımdan ince, cam ise geniş. Uygun çanta da piyasada maalesef yok.
Ses ile ilgili olarak son 1 haftadır benim makinede de tuhaf bir tıkırtı sesi var.Daha önce kullandığım 250 lik regalde de aynı ses vardı. Artçı varken devirsiz ya da vites büyütürken 2. ve 3. viteslerde devir yükseltirken ilk anlarda sesi duyuyorum.Devir yükselince kesiliyor. Tek başına kullanırken ise yok. 250 lik regal keçeyi bozup şanzıman dağıtmıştı, sesi de bunun öncüsü olarak yorumlamıştık ama makine daha 1700 km de. Sanki vibrasyona bağlı, elektrik aksamının olduğu kutudan gelen sese de benziyor, çözemedim.

ağfndrdm
25.Ağustos.2011, 21:35
Bana göre ön camın yakışmadığı makine yoktur.Ama Daytona'ya uygun cam ne yazık ki piyasada yok. Dar, geriye hafif kavisli ve sportif kısa cam fena durmayacaktır. Resimdeki camın önden nasıl durduğu konusunda benim de çekincelerim var. Çünkü motor en kısımdan ince, cam ise geniş. Uygun çanta da piyasada maalesef yok.
Ses ile ilgili olarak son 1 haftadır benim makinede de tuhaf bir tıkırtı sesi var.Daha önce kullandığım 250 lik regalde de aynı ses vardı. Artçı varken devirsiz ya da vites büyütürken 2. ve 3. viteslerde devir yükseltirken ilk anlarda sesi duyuyorum.Devir yükselince kesiliyor. Tek başına kullanırken ise yok. 250 lik regal keçeyi bozup şanzıman dağıtmıştı, sesi de bunun öncüsü olarak yorumlamıştık ama makine daha 1700 km de. Sanki vibrasyona bağlı, elektrik aksamının olduğu kutudan gelen sese de benziyor, çözemedim.
abi eğer ses çalıştırırken ve 1. viteste geliyorsa yüksel hızlarda kesiliyorsa ve 100 kmden sonra titreşim fazlalaştıysa bi yorumda bulunacağım öylemi???

TWO-WHEEL TANGO
25.Ağustos.2011, 21:45
abi eğer ses çalıştırırken ve 1. viteste geliyorsa yüksel hızlarda kesiliyorsa ve 100 kmden sonra titreşim fazlalaştıysa bi yorumda bulunacağım öylemi???
Çalıştırırken veya rölantide iken yok, 1. değil 2. ve 3. viteste artçım varken devir düşükken duyuyorum. 110-120 de gidiyorken selede hafif vibrasyon hissediyorum. Aynı problem mi bilmem ama gene de yorumunu alayım.

ağfndrdm
25.Ağustos.2011, 22:11
Çalıştırırken veya rölantide iken yok, 1. değil 2. ve 3. viteste artçım varken devir düşükken duyuyorum. 110-120 de gidiyorken selede hafif vibrasyon hissediyorum. Aynı problem mi bilmem ama gene de yorumunu alayım.

hatlarmısın bilmem 2 ay önce filan bende motordan ses geliyo diye yakınıyordum burda .o zamanın ertesi günü mustafanın yanına gittiğimde bişi yok demişti ,acaba sorun bendemi deyip arkadaşlarada kullandırdım onlarda bişi yok dediler bende öyleyse öyledir dedim devam ettim kullanmaya taki 3 hafta öncesine kadar .bi arkadaşı servise görürme vesilesiyle servise gittim,celil abide oradaydı motorumu çalıştırdığımda ilk celil abi dedi senin motor garip çalışıyor diye ,o zaman serviste başka bir ustada vardı "şimdi yol verdiler ona" nese oda dinledi ve kırankın bloglara vurduğunu söledi ,aynını mustafada söledi,,eeee nolacak şimdi
mustafa binmeye devam et , kolay kolay yolda bırakmaz dedi ,henüz 1800 kmlerde filandım, kırak kırılana kadar binecektim. dediği gibide oldu 1500 kadar bündüm yolda kalmadım fakat ses çoğaldı çoğaldı artık egzozdan çıkan sesle yarışır duruma geldi ve bi o kadarda titreşim oldu özellikle sanzıman kısmından gelen titreşimler .

neyse gel geleim artık dayanamadım bu hafta sonu motoru servise bıraktım mustafaya zaten motor garantili olduğu için parça değişimi ücretsiz olacak ve haftaya çıkaracak

motorunda böyle bi durum varsa"umarım yoktur" panik yapma bin korma benim duruma gelene kadar,garantili olduğunuda unutma

günün sözü: kimsenin sözüne aldanma seni senden daha iyi kimse tanımaz (mustada ve diğer motorumda bişey yok ben ses filan duymuyorum diyenlere)

TWO-WHEEL TANGO
25.Ağustos.2011, 22:36
hatlarmısın bilmem 2 ay önce filan bende motordan ses geliyo diye yakınıyordum burda .o zamanın ertesi günü mustafanın yanına gittiğimde bişi yok demişti ,acaba sorun bendemi deyip arkadaşlarada kullandırdım onlarda bişi yok dediler bende öyleyse öyledir dedim devam ettim kullanmaya taki 3 hafta öncesine kadar .bi arkadaşı servise görürme vesilesiyle servise gittim,celil abide oradaydı motorumu çalıştırdığımda ilk celil abi dedi senin motor garip çalışıyor diye ,o zaman serviste başka bir ustada vardı "şimdi yol verdiler ona" nese oda dinledi ve kırankın bloglara vurduğunu söledi ,aynını mustafada söledi,,eeee nolacak şimdi
mustafa binmeye devam et , kolay kolay yolda bırakmaz dedi ,henüz 1800 kmlerde filandım, kırak kırılana kadar binecektim. dediği gibide oldu 1500 kadar bündüm yolda kalmadım fakat ses çoğaldı çoğaldı artık egzozdan çıkan sesle yarışır duruma geldi ve bi o kadarda titreşim oldu özellikle sanzıman kısmından gelen titreşimler .

neyse gel geleim artık dayanamadım bu hafta sonu motoru servise bıraktım mustafaya zaten motor garantili olduğu için parça değişimi ücretsiz olacak ve haftaya çıkaracak

motorunda böyle bi durum varsa"umarım yoktur" panik yapma bin korma benim duruma gelene kadar,garantili olduğunuda unutma

günün sözü: kimsenin sözüne aldanma seni senden daha iyi kimse tanımaz (mustada ve diğer motorumda bişey yok ben ses filan duymuyorum diyenlere)
Kranktan geldiğini sanmıyorum,rölantideyken yok. Ama sormak için Sefaköy'e gitmeye de pek niyetim yok. Şehremini'de bir regal ustası var yolum düşerse-problem çoğalırsa oraya gidip soracağım. Servis kalitesi konusunda senle aynı fikirdeyim. 8)

CELİL
26.Ağustos.2011, 10:32
ses ince şıkırtı tarzında birşeyse makina devirsizken yapıyorsa ve titreşimde fazlalaşma varsa sibob ayarlarından olabilir makina yenide olsa siboblar rodajını tamamlayıp yerine oturunca sibob ayarı ihtiyacı bazen olur kontrol ettirmek lazım8)

TWO-WHEEL TANGO
26.Ağustos.2011, 10:37
ses ince şıkırtı tarzında birşeyse makina devirsizken yapıyorsa ve titreşimde fazlalaşma varsa sibob ayarlarından olabilir makina yenide olsa siboblar rodajını tamamlayıp yerine oturunca sibob ayarı ihtiyacı bazen olur kontrol ettirmek lazım8)
Abi, boş yoğurt kutusuna iki ufak civata at, çalkala. Tok plastik sesi gibi.

CELİL
26.Ağustos.2011, 11:09
Abi, boş yoğurt kutusuna iki ufak civata at, çalkala. Tok plastik sesi gibi.
dediğin gibiyse siboba benzemiyor bir yerde gevşek birşey veya daytonalarda varmı emin değilim ama sağ nilaj kapagın altında takım koyma kutusu var içinde bir vida gibi birşey varsa olabilir 8)

DAYTONA
02.Eylül.2011, 09:22
Arkadaşlar, Ramazan bayramınızı kutlarım, :D

motorun hızı düşük vites yüksekte ise, örneğin hızınız 30km vites 3 te ise gaz verdiğinizde motordan bahsettiğiniz ses geliyor, devrini alınca ses kesiliyor tabi bu arada stop etmezse. Bu durum bence uzun vadede zincire kısa vadede şanzumana zarar verecektir. Köksallar otoda Ali diye aklı başında birisi motoru bana anlatmıştı. İki önemli kuraldan bahsetti, 5-10 saat çalışmadan motor durduysa motoru çalıştırmadan önce üzerine oturmamı düz duruma getirerek yağ seviyesinin düzelmesini beklememi istedi. Bu süre yaklaşık 30 sn civarında. Bu süre sonunda çalıştırmamın daha iyi olacağını belirtti ki bence çok mantıklı, yağlamanın daha sağlıklı olması için gerekli diye düşünüyorum. İkincisi vites geçişlerinde racing'ler gibi kısa aralıklar kullanmamam gerektiği, motorun yüksek devirlerdeki sesine göre vites değiştirmem gerektiğini vurgulamıştı. Ben ikisinede dikkat etmeye çalışıyorum. Devir düşükken motordan garip sesler gelebiliyor ama devirli olunca sorun kalmıyor.

Motorumun başına gelen bir şeyi paylaşayım sizlerle, Beylikdüzü 5M migros Koçtaş sonax oto yıkamada motorumu yıkattım, başında durarak tazikli suyu yağmurlama yapmasını sağladım ve sorun olmadı ama başka bir konuyu atlamışım. Jant temizliği için kullanılan ilacı Jantlara ve krom aksama sürmüş, sonuç felaket, ilacın temas ettiği tüm civata ve krom kaplamalarda kalıcı bozulmalar oldu. Mustafa 1085 TL masraf çıkarttı malesef. Şimdi bu konuyu Sonax ile çözmeye çalışıyorum umarım olumlu sonuç alabilirim. Mustafa'nın demesine göre başka bir Daytona da ziebart'ta kurban gitmiş. En güzeli kendimizin yıkaması :(

MaRCoS
02.Eylül.2011, 11:04
ben motorumu yıkatırken ilaç falan sürdürmüyorum, gidiyorum köpüklü yıkamacıya makinayla köpük sıkıyor, uzaktan tutulmuş tazikli su, hava ile üzerindeki su atıldıktan sonra mikrofiber bezle pırıl pırıl oluyor tavsiye ederim, isterseniz de teker yanlarını plastik parlatıcıyı bir süngere sıkarak tekerleğin yanlarına sürerek temizleyebilirsiniz güzel bir görüntü veriyor.

enginogurlu
02.Eylül.2011, 12:13
Arkadaşlar, Ramazan bayramınızı kutlarım, :D

motorun hızı düşük vites yüksekte ise, örneğin hızınız 30km vites 3 te ise gaz verdiğinizde motordan bahsettiğiniz ses geliyor, devrini alınca ses kesiliyor tabi bu arada stop etmezse. Bu durum bence uzun vadede zincire kısa vadede şanzumana zarar verecektir. Köksallar otoda Ali diye aklı başında birisi motoru bana anlatmıştı. İki önemli kuraldan bahsetti, 5-10 saat çalışmadan motor durduysa motoru çalıştırmadan önce üzerine oturmamı düz duruma getirerek yağ seviyesinin düzelmesini beklememi istedi. Bu süre yaklaşık 30 sn civarında. Bu süre sonunda çalıştırmamın daha iyi olacağını belirtti ki bence çok mantıklı, yağlamanın daha sağlıklı olması için gerekli diye düşünüyorum. İkincisi vites geçişlerinde racing'ler gibi kısa aralıklar kullanmamam gerektiği, motorun yüksek devirlerdeki sesine göre vites değiştirmem gerektiğini vurgulamıştı. Ben ikisinede dikkat etmeye çalışıyorum. Devir düşükken motordan garip sesler gelebiliyor ama devirli olunca sorun kalmıyor.

Motorumun başına gelen bir şeyi paylaşayım sizlerle, Beylikdüzü 5M migros Koçtaş sonax oto yıkamada motorumu yıkattım, başında durarak tazikli suyu yağmurlama yapmasını sağladım ve sorun olmadı ama başka bir konuyu atlamışım. Jant temizliği için kullanılan ilacı Jantlara ve krom aksama sürmüş, sonuç felaket, ilacın temas ettiği tüm civata ve krom kaplamalarda kalıcı bozulmalar oldu. Mustafa 1085 TL masraf çıkarttı malesef. Şimdi bu konuyu Sonax ile çözmeye çalışıyorum umarım olumlu sonuç alabilirim. Mustafa'nın demesine göre başka bir Daytona da ziebart'ta kurban gitmiş. En güzeli kendimizin yıkaması :(

geçmiş olsun hocam bayramın arefe günü motoland a gelen arkadaş senmiydin onları sen bi kaul ile denesene kaul krom nikelaj parlatıcısıdır birde varsa pasta cıla ile dene cıkar diye tahmin ediyorum denemeden belli olmaz

DAYTONA
02.Eylül.2011, 12:45
geçmiş olsun hocam bayramın arefe günü motoland a gelen arkadaş senmiydin onları sen bi kaul ile denesene kaul krom nikelaj parlatıcısıdır birde varsa pasta cıla ile dene cıkar diye tahmin ediyorum denemeden belli olmaz

Hatırladım bende şimdi. Maalesef arefe günü gelen bendim. Önerini deneyeceğim umarım sonuç alırım.

enginogurlu
02.Eylül.2011, 12:50
dene gidebilir kaul olmaz ise pasta cila olması gerekir pastayı iyice yedirerek sür sonra temiz bi bez ile sil hatta pamuk kullanırsan daha iyi olur sonra cilayı vur parlasın tekrar geçmiş olsun

MaRCoS
02.Eylül.2011, 15:47
sağlam bi pasta cila işe yarayacaktır.

DAYTONA
12.Eylül.2011, 10:16
Arkadaşlar,

Krom aksam için önerileriniz maalesef sonuç vermedi. Parlaklığı arttı ancak bozulmalar gitmedi.

Ama Sonax Türkiye konuya el attı. Kendi ürünlerinden kaynaklandığı için hasarı ortadan kaldıracaklar. :D

enginogurlu
12.Eylül.2011, 10:43
hadi hayırlı olsun cebinden para cıkmayacak :) eğer parcalar değişirse cıkan parcaları serviste bırakma iste sende dursun nasılsa senden onlar için para düşmeyecekler ne olur ne olmaz sana yada baskasına lazım olur sen yolunu bulmuş olursun başkasınında ihtiyacı giderilmiş olur :)

CELİL
12.Eylül.2011, 10:53
Arkadaşlar,

Krom aksam için önerileriniz maalesef sonuç vermedi. Parlaklığı arttı ancak bozulmalar gitmedi.

Ama Sonax Türkiye konuya el attı. Kendi ürünlerinden kaynaklandığı için hasarı ortadan kaldıracaklar. :D
valla helal olsun sonax a surumlulugu kabullenmiş
hasarı ortadan kaldırmaktaki durum nasıl parçalarımı yenileyecekler yoksa yeniden kromaj mı yaptıracaklar

DAYTONA
12.Eylül.2011, 11:30
Motosikletler için profesyonel Krom kaplama yapan bir yer ile görüşüp kaplama yaptırmayı planlıyorlar. Bu hafta içinde netlik kazanacak, ancak ben yenisi ile değiştirilmesi taraftarıyım. Eskileri de kesinlikle geri alırım, önerin çok doğru ve yerinde.

Bu arada hafta sonu Çanakkale'yi geçtik :D

Buji kesti makine, B. Anafartalar da kaldım. Bunca yıllık araç ve motosiklet konuları içindeyim ilk kez duydum bunu. Yenileri ile değiştirdim 10 km daha gitti yine durdu. Sonra çalışmak istedi herhalde düzensiz bir şekilde çalıştı 55-60 km daha gitti artık çalışmaz oldu. Kaldığım yer şehitlik abidesi ve kuş uçmaz kervan geçmez bir yoldaydım. Ecabat'ta usta bulup tamir ettirene kadar 6 saat harcadım. Şehitlik ziyareti yapacak olursanız mutlaka deponuzu doldurun. Yakıt bulmakta oldukça zor. 3 motor gittik 3 motorda yakıt konusunda dibi gördü. Birde yakıt sorunu yaşasaydım tam bir kepazelik olacaktı.

CELİL
12.Eylül.2011, 11:40
uzun yol gezi çok keyiflidir birde buji kesmese harika olacakmış sen üzerindeki orjinal çin bujileri değişmişmiydin birde piyasada nkg bujilerin pek çogu çakma çıkıyor yolda bırakıyor

enginogurlu
12.Eylül.2011, 11:41
neden buji kesmis ne olmus ne yaptılar bilgilendirirmisin

DAYTONA
12.Eylül.2011, 15:18
ilk 500 km de yağ değişimi için Mustafa'ya gittiğimde buji'leri değiştirmişti. 1000 km yol yaptıktan sonra uzun yola çıktım, beraber gittiğim arkadaşlara yetişmek için motoru sıkıştırdım biraz uzun süre 120km/h ile 155 km/h arasında yol aldık. Aslında istemediğim bir durumdu bu hızlar ancak grup üyeleri bana uymayınca ben onlara uydum :(

Muhtemelen bundandır diye düşünüyoruz ustada aynı şeyi söyledi.

CELİL
12.Eylül.2011, 15:44
bence makinaya yüklenmeden değil bujilerin kalitesinden olan bir durum mustafanın takdıgı ngk lar bir parti sorunlu çıktı onlardan olabilir kaliteli orjinal buji taktınmı bence sorun olmaz birde fuarda bir buji satıcısı bujilerin çalışma ısıları oldugunu yazlık kışlık olarak ayrı ayrı satıldıgını söylemişti uygun çalışma ısısında olmayan buji çok yüklenince aşırı ısıdan patlayabilir 8)

DAYTONA
12.Eylül.2011, 16:56
Daytona için kaliteli ön arka fren balatası nereden bulabilirim. Üzerinde fabrika çıkışlı bakır balatalar var. Buda kapma yapmasına neden oluyor. Mustafa'nın elinde farklı balata yok maalesef. Bilgisi olan var mı?

CELİL
12.Eylül.2011, 17:22
satan yer bilmiyorum fakat bize en yakın olarak şirinevlerdeki honda ve yamaha bayiilerine birde az geride sokagın içinde moto ay var oralarda araştırabilirsin kolay gelsin 8)

DAYTONA
26.Eylül.2011, 19:35
Arkadaşlar,

sonax ile görüşmelerim devam ediyor. Bu süreçte enteresan bir bilgi paylaştılar benimle. Motor fanatiği olan bir sonax bayisi krom aksam ile benzer bir sorun yaşamış ve son çare olarak kuru toz çimento ile ovalayarak sorunun üstesinden gelmiş. Değişime gitmeden önce bende deneyeceği çok mantıklı gelmese de denemek bedava :)

TWO-WHEEL TANGO
07.Ekim.2011, 23:04
Son 1 aydır özel bir iki sebepten ötürü kullanamadığım motorumu geçen hafta kullanma şansım oldu, ancak kaldırımdaki o bildik rampaların birinden inerken sağ ayaklığı bir anlık gafletle merdiven çıkıntısına çarptım ve kırdım. Takımı 350 tl ve takım halinde satılıyor, tek satılmıyor. Tornacı bir arkadaşın yönlendirmesiyle kırık tarafa önce topuz şeklinde bir kaynak yaptırıp freze makinesinde halletirdim. Aman kırmayın derim. Ancak belirtmemde fayda vardır ki, malzeme anahtarlıklarda kullanılan 'tutya' malzemesinden yapılmış. Kırılırken makinede en ufak bir sarsıntı dahi olmadı. Koruma demiri görevi gördüğü konusu ise şehir efsanesi... Bilgilerinize...

DIESEL
08.Ekim.2011, 01:51
Son 1 aydır özel bir iki sebepten ötürü kullanamadığım motorumu geçen hafta kullanma şansım oldu, ancak kaldırımdaki o bildik rampaların birinden inerken sağ ayaklığı bir anlık gafletle merdiven çıkıntısına çarptım ve kırdım. Takımı 350 tl ve takım halinde satılıyor, tek satılmıyor. Tornacı bir arkadaşın yönlendirmesiyle kırık tarafa önce topuz şeklinde bir kaynak yaptırıp freze makinesinde halletirdim. Aman kırmayın derim. Ancak belirtmemde fayda vardır ki, malzeme anahtarlıklarda kullanılan 'tutya' malzemesinden yapılmış. Kırılırken makinede en ufak bir sarsıntı dahi olmadı. Koruma demiri görevi gördüğü konusu ise şehir efsanesi... Bilgilerinize...

usta sende vardır bi sıkıntı. benım e-5 te yaptıgım kazada yere duserken hızım 45 cıvarı fln dı sanırsam. o ayaklıklar benım ayağımıda motoruda gayet korudu. hatta sol taraftakı ayaklıgın ucu yarıya kadar erımış asfaltta. ayaklıgı tutan tabla şase den ayrılmıs hatta ama ayaklık da ayaklığın takımıda sağlam... nasıl kastırdın kı sen, onu düşünüyorum şimdi.... çok kötü bi açı yakalamış olmalısın onun için

neyse geçmiş olsun dengeni kaybedip düşmemişsin ya şükür bunada :|

TWO-WHEEL TANGO
08.Ekim.2011, 09:58
usta sende vardır bi sıkıntı. benım e-5 te yaptıgım kazada yere duserken hızım 45 cıvarı fln dı sanırsam. o ayaklıklar benım ayağımıda motoruda gayet korudu. hatta sol taraftakı ayaklıgın ucu yarıya kadar erımış asfaltta. ayaklıgı tutan tabla şase den ayrılmıs hatta ama ayaklık da ayaklığın takımıda sağlam... nasıl kastırdın kı sen, onu düşünüyorum şimdi.... çok kötü bi açı yakalamış olmalısın onun için

neyse geçmiş olsun dengeni kaybedip düşmemişsin ya şükür bunada :|
Kaldırımdan inerken solumdaki park etmiş arabanın aynasını sakınayım derken sağımdaki apartman giriş basamağına sadece ayaklığın ucunu yarım,bilemedin bir santim dokundum. Göz göre göre, orada basamak olduğunu bile bile bir anlık refleksle çarpınca o saniye 'yere kapaklanacağım' dedim ama hayret vericidir ki tok bir ses ile kırılıverdi, denge milim bozulmadı. Sürat yok, atçı yok, kaldırımdayım zaten. Malzeme kesinlikle tutya.. Eline aldığında çok hafif..Ayaklığın bağlantı yerinden kırılmış, kırık 2 parça halinde.. (Gerçi bazı Japonların da ayaklığı yük çeker ancak kırılgan malzemeden yapılıyor) Kaza anında senin kırmamış olman gerçekten hayret verici..Düştüğün zaman ayaklık katlanmış mıydı? Cidden geçmiş olsun bu arada, kazayı okumuştum..

Ekrem Özdemir
08.Ekim.2011, 15:11
Kaldırımdan inerken solumdaki park etmiş arabanın aynasını sakınayım derken sağımdaki apartman giriş basamağına sadece ayaklığın ucunu yarım,bilemedin bir santim dokundum. Göz göre göre, orada basamak olduğunu bile bile bir anlık refleksle çarpınca o saniye 'yere kapaklanacağım' dedim ama hayret vericidir ki tok bir ses ile kırılıverdi, denge milim bozulmadı. Sürat yok, atçı yok, kaldırımdayım zaten. Malzeme kesinlikle tutya.. Eline aldığında çok hafif..Ayaklığın bağlantı yerinden kırılmış, kırık 2 parça halinde.. (Gerçi bazı Japonların da ayaklığı yük çeker ancak kırılgan malzemeden yapılıyor) Kaza anında senin kırmamış olman gerçekten hayret verici..Düştüğün zaman ayaklık katlanmış mıydı? Cidden geçmiş olsun bu arada, kazayı okumuştum..

Sebebini şöyle açıklayabilirim. Her metalin özellikleri farklıdır. Bazısının basma kuvvetine karşı dirençi yüksektir. ( örneğin Araba motor bloklarını taşıyan demirler gibi )Bazıları çekme kuvvetine karşı dirençlidir (en basitinden saç tokası gibi ). Anladığım kadarıyla o kadar küçük bir kuvvette kırıldığına göre daytonaların ayaklıkları pik demirden üretiliyor buda herşeyi açıklar nitelikte darbe tokluğu çok düşüktür. ama sürtünmeye karşıda dirençlidirler.
Ayrıca tutya bir metal değil kaplamadır. paslanmaya karşı yapılır sırf tutyadan yapılması imkansız çünkü zamanla tutya erimektedir.

TWO-WHEEL TANGO
08.Ekim.2011, 17:09
daytonaların ayaklıkları pik demirden üretiliyor buda herşeyi açıklar nitelikte darbe tokluğu çok düşüktür. ama sürtünmeye karşıda dirençlidirler.
Ayrıca tutya bir metal değil kaplamadır. paslanmaya karşı yapılır sırf tutyadan yapılması imkansız çünkü zamanla tutya erimektedir.
Tutyayı bildiğim kadarıyla tekne saç tabanını kaplamak için kullanıyorlar. Doğru..metal değil, yalıtkan zaten.. Ancak ben anahtarlık ya da incik boncuk işlerinde kullanılan mıknatısın çekmediği parlak metal benzeri malzemeyi de tutya olarak tanıdım,bildim.. Bu arada kaynakçı da tutya dedi, frezeci de..Ama Çin tutya kılığına girmiş, demirden hafif çekmeyi becerebilen pik döküm icat etmişse bilemem :mrgreen:. Motor düştüğü anda ayaklık katlanmışsa, muhtemelen takoz vazifesi görmüştür. Katlanma+sürtünme..ayaklığın bağlantı yerine darbeden ziyade yük bindirmeye neden olmuşsa kırılmamıştır falan filan.. Motor kazaları futbol maçı gibidir, tartışması çok olur. O yüzden zevkli ya zaten 8)

DIESEL
09.Ekim.2011, 02:10
allah aşkına kazada yapmayalaım tartışmayalımda zevkıde sürüşünde kalsın sadece :D motoru kaldırdıgımda acıktı ayaklık ama ayaklıgı tutan levha şaseden kopmuş yarıyarıya, ön tekefe doğru eyilmişti.... mazeme ters darbe almamış sıkışıp sürtünmüş. buda sizin mantığınızı doğruluyor. ters darbe aldığında benımkıde kırılabılır tabi.

DIESEL
09.Ekim.2011, 02:37
buarada buğun, aslında müşterisi olduğum ama kapısından içeri girdiğimde elime anahtarı alıp paldır küldür zevkıne ustasına yardım ettıgım motomania ( kızıltoprak) da idim.
2012 daytonalar(350cc), spyder(250ccc) ve bobberlar(350cc) geldi daha kasasında 8) hemen söktük kasaları akşama kadar montaj yaptık.
yenı kasa daytonanın eskilerden farkını söliyim hemen
1. gidon => gidon yine siyah fakat 2011 e göre daha yüksek yapmışlar hafif yukarda kalıyo kollarınız hıgh drıve hesaaabı. motorum sportlugunu bozmuş ben pek hoşlaşmadım :(
2. buji kapağının alyanları => kapagının uzerındekı alyan vidaların kafalarındakı anahtarın gırdıgı boşlukta ufak kapaklar vardır hanı... 2011 lerde o mınık yuvarlak tabakalar da, alyan vida da krom. yenı kasada vıdalar mat metal rengı, alyan vıdaların kapakları ıse siyah... daha bi spor olmuş.
3. lastikler => sevındırıcı bı haber arkadaslar lastıkler daha bı yumuşak. yolu daha rahat tutacagı kanaatındeyım. daha kalıtelı artık.
4. akü => şuan markası aklımda değil ama eskilere göre daha kalıteli akü koymuşlar. cüneyit ustam öyle söledi, ben anlamam aküden.

buarada bobber ı bi görün... bildiğin 2. dünya savaşında almanların kullandığı efsane modelın aynısı. motor ben military yim diye bağırıyo. daytona ile aynı motor var üzerinde ama daytonaya göre çok feci hafif. yolda daytonayı tokatlarmıs gibi geldi bana :D sevdim bobberı nekadar tarzım olmasada

spyder ın 2011 kasasını ezbere bılmedıgımden yorum yapamıcam yenı kasayla arasındakı farklar konusunda.
modellerı canlı gormek ısteyenler daytona nın BEYAZINI gormek ısteyenler motomania ya buyursunlar. bide söyleyın riders dan geldıgınızı de bende ordaysam bı tanışalım
http://www.motomania34.com/anasayfa.aspx

Ekrem Özdemir
09.Ekim.2011, 18:31
Tutyayı bildiğim kadarıyla tekne saç tabanını kaplamak için kullanıyorlar. Doğru..metal değil, yalıtkan zaten.. Ancak ben anahtarlık ya da incik boncuk işlerinde kullanılan mıknatısın çekmediği parlak metal benzeri malzemeyi de tutya olarak tanıdım,bildim.. Bu arada kaynakçı da tutya dedi, frezeci de..Ama Çin tutya kılığına girmiş, demirden hafif çekmeyi becerebilen pik döküm icat etmişse bilemem :mrgreen:. Motor düştüğü anda ayaklık katlanmışsa, muhtemelen takoz vazifesi görmüştür. Katlanma+sürtünme..ayaklığın bağlantı yerine darbeden ziyade yük bindirmeye neden olmuşsa kırılmamıştır falan filan.. Motor kazaları futbol maçı gibidir, tartışması çok olur. O yüzden zevkli ya zaten 8)

Valla bende Metalurji ve Malzeme Mühendisliğini bitirip, Sivasta Yüksek lisans yapmaktayım. Özellikle metalleri üzerinde uzmanlık kazanmaya çalışıyorum. 8) Gelişen teknolojiyle bir çok kompozit malzeme kaplamasıyla metalleri mıknatıs çekmez hale getirmek mcümkün. Ayrıca bende emin olmak için olayı doçent hocalama danıştığımda tutyadan olmasına imkan yok dedi. 8) Tabiki kaynakçı yada frezeci o kadar eminse söyleyecek birşey yok. Bu arada diesel arkadaşım gerçekten çok geçmiş olsun kaza yazını okumuştum. Her zaman için cana geleceğine mala gelsin

CELİL
10.Ekim.2011, 10:27
salih geçmiş olsun o ayaklar gerçekten önden darbe alınca ters açı oldugundan zannedersem oyuncak gibi kırılıyor bir gezide yanımdaki arkadaşında başına geldi fiatı duyunca bizimde dudagımız uçuklamıştı ve arkadaşta tutya kaynagıyla hallettirdi eskisinden sağlam oldu bence ayakları iyi koruyun 8)

TWO-WHEEL TANGO
10.Ekim.2011, 11:07
salih geçmiş olsun o ayaklar gerçekten önden darbe alınca ters açı oldugundan zannedersem oyuncak gibi kırılıyor bir gezide yanımdaki arkadaşında başına geldi fiatı duyunca bizimde dudagımız uçuklamıştı ve arkadaşta tutya kaynagıyla hallettirdi eskisinden sağlam oldu bence ayakları iyi koruyun 8)
Yola gidecek olsam yedek olarak bir tane yanıma almak isterim.. Ama takım halinde satılınca mümkün olmuyor, takımı da çok uçuk fiyat..çok saçma..

TWO-WHEEL TANGO
10.Ekim.2011, 11:19
buarada bobber ı bi görün... bildiğin 2. dünya savaşında almanların kullandığı efsane modelın aynısı. motor ben military yim diye bağırıyo. daytona ile aynı motor var üzerinde ama daytonaya göre çok feci hafif. yolda daytonayı tokatlarmıs gibi geldi bana :D sevdim bobberı nekadar tarzım olmasada

Bobber'ı ben motoru aldığımda Sefaköy'e Emre'ye getirmişlerdi. Benim de hafifliği dikkatimi çekti. Ancak birşeyi merak ediyordum, öğrenemedim. Arka dişlinin diş sayısı bizim Daytonalar ile aynı mı? ABD'de pro street'e 30 dişli takıp performansı artırıyorlar. http://www.johnnypagapparel.com/products/30-Tooth-Chain-and-Sprocket-Kit-.html Eğer arka dişli küçükse Max sürat ve deparda kesin Daytona'yı tokatlar.8) Artçı yok..Hafiflik te var..

DIESEL
10.Ekim.2011, 17:01
valla hocam aynı olması lazım. hiç aklıma gelmedı montajı yaparken. hanı aynı motor aynı deprıyaj be aynı fren sıstemı var uzerınde. dışleride aynıdır buyuk ıhtımalle... ama her turlu deparda yer daytonayı hafiflikten ona garantı verebılırım.

slamdunk_tr
10.Ekim.2011, 17:55
vay... cruiser ları mı kapıştırıyosunuz.. kamyon yarışı gibi bişey olur herhalde..

TWO-WHEEL TANGO
10.Ekim.2011, 19:41
vay... cruiser ları mı kapıştırıyosunuz.. kamyon yarışı gibi bişey olur herhalde..
:) Makineye 160 yaptırayım diye yırtınırken yanından 200 küsurla geçen racing bir an 'Biz n'apıyoruz hacı ?' sorusuyla adamı başbaşa bırakır muhtemelen.

DIESEL
10.Ekim.2011, 21:04
:) Makineye 160 yaptırayım diye yırtınırken yanından 200 küsurla geçen racing bir an 'Biz n'apıyoruz hacı ?' sorusuyla adamı başbaşa bırakır muhtemelen.

bilirim o duyguyu kardeşim...
biz 2 keeway süperlight ile köprü yolunda KENDİ sınırlarımızı zorlayıp 120 km/h yapmaya çalışırken, yanımızdan bıızzuuvvvv bızu bızzuwww diye geçen 3 adet racing in rüzgarında sormuştuk o soruyu birbirimize, gözlerimizde ''hassi.... yaaa!! :? '' ifadesiyle...

berbat bi duyguydu len. hızlarımızı 75-80 e düşürüp sağ şeritte otobüsleri bile sollamadan bitirmiştik yolumuzu :cry:

sonra sattım keeway i zaten daytonamı aldım :cheesy:

TWO-WHEEL TANGO
10.Ekim.2011, 21:31
sonra sattım keeway i zaten daytonamı aldım :cheesy:
Yeter, yeter.. Racing sürücüsünün her daim artçısı var: siyah kukuletalı, elinde tırpanla geziyor:cheesy:. İyi birşey değil..

Rona
10.Ekim.2011, 22:55
Daytonayla 160 mı? :mrgreen:
150 km/h civarı gaz kesiciye giriyor araç nasıl beceriyorsunuz ?
km göstergeniz hatalı gösteriyor olmasın

TWO-WHEEL TANGO
10.Ekim.2011, 23:11
Daytonayla 160 mı? :mrgreen:
150 km/h civarı gaz kesiciye giriyor araç nasıl beceriyorsunuz ?
km göstergeniz hatalı gösteriyor olmasın
Atilla, arka dişliyi küçültüp hızı 160'a çıkarabiliyorlarmış. Johnny Pag in kendi iddiası. Parça olarak da satıyorlar linkini verdim. Mevzu da bobber'ın hafifliğinden açıldı.:mrgreen:. Hafif makine, küçük dişli, yüksek sürat, ama altımdaki cruiser, ne gerek var mantık silsilesi sonucu birden 160'a çıktık :mrgreen:.
Ben 130'un üzerini zorlamadım, hem açık yola denk gelmediğimden, hem de makineye pek güvenemediğimden.. Gaz kesici ha? Peki son sürati nedir abi?

Rona
10.Ekim.2011, 23:20
Atilla, arka dişliyi küçültüp hızı 160'a çıkarabiliyorlarmış. Johnny Pag in kendi iddiası. Parça olarak da satıyorlar linkini verdim. Mevzu da bobber'ın hafifliğinden açıldı.:mrgreen:. Hafif makine, küçük dişli, yüksek sürat, ama altımdaki cruiser, ne gerek var mantık silsilesi sonucu birden 160'a çıktık :mrgreen:.
Ben 130'un üzerini zorlamadım, hem açık yola denk gelmediğimden, hem de makineye pek güvenemediğimden.. Gaz kesici ha? Peki son sürati nedir abi?bu aletin yapacağı en azami sürat 150 dir(tabii motorun üzerine yatmak şartı ile) daha da zorladığınızda gaz kesici devreye giriyor.

Evet bu aletlerde gaz kesici var motoru elimize almayalım diye banada ilk başta şaşırtıcı gelmişti.

TWO-WHEEL TANGO
10.Ekim.2011, 23:27
bu aletin yapacağı en azami sürat 150 dir
Eskiden Jawa twinsportlar vardı.. 350'lik..Motorda bildiğim kadarıyla eskisin, muhakkak kullanmışsındır.. Son sürati 160'tı galiba. 301 Mz ler de hemen hemen aynıydı yanılmıyorsam(27 beygir olarak kalmış aklımda)... 2 zamanlılara karşı 4 zamanlı makine olarak 300-350 cc de bizim makine yine de 150 km ile iyiymiş..

Rona
10.Ekim.2011, 23:28
[quote=TWO-WHEEL TANGO;96634]Atilla, arka dişliyi küçültüp hızı 160'a çıkarabiliyorlarmış. Johnny Pag in kendi iddiası. Parça olarak da satıyorlar linkini verdim. Mevzu da bobber'ın hafifliğinden açıldı.:mrgreen:. Hafif makine, küçük dişli, yüksek sürat, ama altımdaki cruiser, ne gerek var.

Doğrudur arka dişliyi küçülterek hızı arttırabiliriz fakat torktan feragat etmek anlamına gelir arka koltuğu iptal etmek lazım ayrıca dik yokuşlarda da sorun yaşatır.En sağlıklısı ön dişliyi 1 diş büyütmektir fazla tork kaybıda olmaz motor marka modeline göre son süratte 10 ila 15 km hız farkettiriyor.

Rona
10.Ekim.2011, 23:40
Eskiden Jawa twinsportlar vardı.. 350'lik..Motorda bildiğim kadarıyla eskisin, muhakkak kullanmışsındır.. Son sürati 160'tı galiba. 301 Mz ler de hemen hemen aynıydı yanılmıyorsam(27 beygir olarak kalmış aklımda)... 2 zamanlılara karşı 4 zamanlı makine olarak 300-350 cc de bizim makine yine de 150 km ile iyiymiş..
Jawa kullanmadım ama Mz 251 ve 301 kullandım arka kısım çok hafif olduğundan dengesiz bir motordu düşme riski çok yüksek frenlerini dengeli ayarlayamadığında yerde olamamn için bir neden kalmıyor ayrıca benzin canavarı bir alet.Bizim Daytonaların eline su dökemezler 21" ön jantı yeter.

Rona
10.Ekim.2011, 23:56
Jawa kullanmadım ama Mz 251 ve 301 kullandım arka kısım çok hafif olduğundan dengesiz bir motordu düşme riski çok yüksek frenlerini dengeli ayarlayamadığında yerde olamamn için bir neden kalmıyor ayrıca benzin canavarı bir alet.Bizim Daytonaların eline su dökemezler 21" ön jantı yeter.
Boşuna demiyorlardı 'Al bir MZ düş düş gez'diye:mrgreen:

DIESEL
12.Ekim.2011, 14:39
Boşuna demiyorlardı 'Al bir MZ düş düş gez'diye:mrgreen:

helal usta koptum yaaa :cheesy: :cheesy:

buarada arkadaşlar benım dahtonamın yaptıgı max sürat duz yolda 137 140 arası. ben 84 kıloyum sanırım denedıgımde yarım depomda doluydu.... gaz kesıcıye kadar zorlamadım hiç. yada zorlayamadım. ama üstünede yatsam altınada gırsem max 140 (düz yol koşullarında). bence fazlasınada gerek yok :evil:

CELİL
12.Ekim.2011, 14:50
makinalarınız daha yeni yüklendikçe açılır 150 km yi görür açmaktaki amaç makinanın son süratini yükseltmek değil makinanın düzenli sağlıklı olmasını sağlamak 8)

teoman25
12.Ekim.2011, 19:00
makinalarınız daha yeni yüklendikçe açılır 150 km yi görür açmaktaki amaç makinanın son süratini yükseltmek değil makinanın düzenli sağlıklı olmasını sağlamak 8)

Celil abi bu güzel forum da okadar çok şey okudum gördüm ki, motorum varmış gibi bilgilendim 2-3 aydır :)) hepinize teşekkürler:)

DIESEL
13.Ekim.2011, 00:57
buarada dişli yapan 2 adamla konustum bugun. admlar sunu soyluyor. onden 1 dişli, arkadan 3 dışlıye tekabır eder bunun olcusu bellıdır dıyolar. yanı motoru hızlandırmak ıcın ha arka dışlıyı kucultmussun ha on dıştıyı +1 buyutmussun.torkunda da hızında da 2 ıslem arasında bı degısıklık olmaz dıyorlar.
orjınalıne gore ise bu ıkı ıslemden bırını yaptıgında max. hız artar fakat çekişi düşer, yanı motorun ılk hareketınde one fırlaması ve yokuşlarda kı çekişi düşer fakat 140 değilde max. hızda 160 görür diyolar.
bende dıyorum kı e usta bız bunları sehır ıcınde kullanıyoruz havaalanında değilki. mx. hız +20 olcak dıye torkumu değişmem ben :)
ama torku bozmadan hızı +40 arttırmanın bı yolunu soyledı bana, kafam yerınden cıktı. ben anladım ama kağıt kalem olmadan nasıl anlatcam sıze onu bılemıyorum :shock:

TWO-WHEEL TANGO
13.Ekim.2011, 01:10
buarada dişli yapan 2 adamla konustum bugun. admlar sunu soyluyor. onden 1 dişli, arkadan 3 dışlıye tekabır eder bunun olcusu bellıdır dıyolar. yanı motoru hızlandırmak ıcın ha arka dışlıyı kucultmussun ha on dıştıyı +1 buyutmussun.torkunda da hızında da 2 ıslem arasında bı degısıklık olmaz dıyorlar.
orjınalıne gore ise bu ıkı ıslemden bırını yaptıgında max. hız artar fakat çekişi düşer, yanı motorun ılk hareketınde one fırlaması ve yokuşlarda kı çekişi düşer fakat 140 değilde max. hızda 160 görür diyolar.
bende dıyorum kı e usta bız bunları sehır ıcınde kullanıyoruz havaalanında değilki. mx. hız +20 olcak dıye torkumu değişmem ben :)
ama torku bozmadan hızı +40 arttırmanın bı yolunu soyledı bana, kafam yerınden cıktı. ben anladım ama kağıt kalem olmadan nasıl anlatcam sıze onu bılemıyorum :shock:
Al sana en kolay yol :) Ama Türkiye de bürokrasi angaryası çok, böyle uygulamalar maalesef yok: Gaza asılınca çıkan sese dikkat..
http://www.youtube.com/watch?v=uCsjBD8WSxw

DIESEL
14.Ekim.2011, 13:30
onu yapana kadar ağlatırlar adamı bu ülkede. ya adamların bu yaşam tarzına hastayım zaten. heriflerin evlerınde garajları var. her garajda delı gıbı alet takımı var :D kımı rc arabalarla ugraşıyo kımı model ucakla kımı motorla kımı arabayla. adamlar her turlu kıtabıda bulabılıyor. evde yemek kıtabından kurabıye pişirir gibi motor modifiye ediyolar uyuz oluyorum yaaa

TWO-WHEEL TANGO
19.Kasım.2011, 21:51
Polonya'daki (veya yanlış hatırlamıyorsam herhalde Polonya idi :) ) arkadaş Daytona'sına (Junak'ına) ön cam takmış. Ön farı büyük takınca cam fena durmuyor sanki. İkinci videoda extra far aksesuarı var. Aksesuarla birlikte bir güzel gözüküyor, bir gözükmüyor, karar veremedim.
http://www.youtube.com/watch?v=NfqgYmHXSec&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=eqRuZNBh04Q&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=_E4sUtfUUWM&feature=related

synapse333
19.Kasım.2011, 22:13
arkadaşlar bende bu dişli küçültme konusunu araştırıyorum motorun ön dişlisini koruyan kapağı açtırdım geçenlerde 250 e 9b modeli bendeki ön dişliyi büyütecek kadar yer yok motor bloğuna değiyor arkayı küçültmek lazım.. arka daişli bulan varsa banada haber versin 9b lerde 34 diş var arkada 32 diş arıyorum bende

Rona
26.Şubat.2012, 20:10
RR Daytona ve Spyder rüştünü ispatladı arkadaşlar.

Dün akşam Celil'le Kadıköy dönüşü yağmura yakalandık.Sefaköy civarı resmen kovadan dökülür gibi yağmur yağmaya başladı.Afedersiniz donumuza kadar ıslandık motorların su girmedik yeri kalmadı resmen su içinde yol aldık fakat motorlarda tık yoktu stabil olarak sorunsuz çalıştılar.

Bu motorsikletleri alan arkadaşlar.
-Sonuna kadar yolda kalmayacağınızı bilerek güvenle binebilirsiniz.

Daytona ile başımdan geçen her tecrübe sonrasında motorumu daha çok seviyorum.nazardeğmesin
(Gerçi Celilciğimle nazarlıkları aldık ama olsun o kadar:mrgreen::mrgreen::mrgreen:)

kimyaci_84
12.Haziran.2012, 18:50
merhaba arkadaşlar forumda yeniyim ve sizlerden bu motor hakkında çok şey öğrendim öncelikle teşekkür ederim.daytona modeli gerçekten çok hoşuma gitti ve sıfır sayılacak 300 km de asya motorun ghost 350 sini buldum ve aldım. tamamen rr ile aynı hatta koltugu soktüğümde altında regal raptor yazıyordu :D .ama bazı sorunlarım var bu konuda sizlerinde teçrubelerinden fazdalanmak isterim şimdiden teşekkür ediyorum.

1- arka amortisorden ses geliyor :shock: (yeni motordan boyle ses gelince insan rahatsız oluyo külüstürmüş gibi)
2- motorun amortisorleri çok sert uzun yoldo bütün çukurları içinde hissediyorsun(marcos arkadasımız seleyi değiştirmiş acaba faydası olur mu?)
3- arka teker çamurluğa sürtüyor ve içteli kabloları tıraşlıyor. (arkama ağır birini oturtunca farkettim kabloları tamir ettim daha sonra baktığımda yine olmuş ben 70 kg mım yine de yapınca acaba benim motorda mı problem var dedim.

görüntüsü sesi ve gücüyle tatmimkar motor ama benim için konfor da önemli ve seslere karşı çok titizim motor saat gibi olacak biraz hassasım sanırım. bu konularda fikri olan varsa bana çok yardımcı olacak şimdiden çok teşekkür ederim.

cihan54
12.Haziran.2012, 19:11
merhaba arkadaşlar forumda yeniyim ve sizlerden bu motor hakkında çok şey öğrendim öncelikle teşekkür ederim.daytona modeli gerçekten çok hoşuma gitti ve sıfır sayılacak 300 km de asya motorun ghost 350 sini buldum ve aldım. tamamen rr ile aynı hatta koltugu soktüğümde altında regal raptor yazıyordu :D .ama bazı sorunlarım var bu konuda sizlerinde teçrubelerinden fazdalanmak isterim şimdiden teşekkür ediyorum.

1- arka amortisorden ses geliyor :shock: (yeni motordan boyle ses gelince insan rahatsız oluyo külüstürmüş gibi)
2- motorun amortisorleri çok sert uzun yoldo bütün çukurları içinde hissediyorsun(marcos arkadasımız seleyi değiştirmiş acaba faydası olur mu?)
3- arka teker çamurluğa sürtüyor ve içteli kabloları tıraşlıyor. (arkama ağır birini oturtunca farkettim kabloları tamir ettim daha sonra baktığımda yine olmuş ben 70 kg mım yine de yapınca acaba benim motorda mı problem var dedim.

görüntüsü sesi ve gücüyle tatmimkar motor ama benim için konfor da önemli ve seslere karşı çok titizim motor saat gibi olacak biraz hassasım sanırım. bu konularda fikri olan varsa bana çok yardımcı olacak şimdiden çok teşekkür ederim.

Aldığın kişi motorun arka amortisörünü indirmiş olabilir mi bunu bir araştır. Aynısı benim ilk motorumda başıma gelmişti. Amortisör seviyesini indirip motoru alçaltıyorlar, bu yan etkileri gösteriyor.

DIESEL
12.Haziran.2012, 21:52
biz boşunamı verdık 3 5 kurus fazladan....

Salih
12.Haziran.2012, 23:17
arka teker çamurluğa sürtüyor ve içteli kabloları tıraşlıyor. (arkama ağır birini oturtunca farkettim kabloları tamir ettim daha sonra baktığımda yine olmuş ben 70 kg mım yine de yapınca acaba benim motorda mı problem var dedim.

Aynı sorunu (kablo traşlama) ben de yaşadım, hatta Marcos sağolsun uyandırdı. Kablo çıplak tel çıkmış vaziyette idi. Bakır tel sardım, bu kez geçen hafta lastik tel sarılı kabloya asılıp kopardı. Üçlü mantolu normal bir kablo alıp, mevcut kabloya ek yapıp, mantosunu farın girdiği yer itibariyle sıyırıp, açığa çıkardığım üç tane kabloyu yanyana sıralayıp teneke ile sardım ve çekiçle yassılaştırdım, çamurlukla aynı eğimde kavis verdim, neredeyse hemzemin oldular. Artçı veya hızlıca girilen geniş kasisler, tümsekler karşısında seleyi kaldırmak ne kadar kurtarır bilmem ama sardığım teneke sanırım uzunca bir müddet gider.
Arka amortisörler maalesef hardtail gibi.
Amortisöre birşey diyemem ama balatalar bir müddet sonra ötmeye başlıyor. Ses hususunda kusursuz makinelere sahip değiliz, yeter ki bloktan şanzımandan gelmesin.

CELİL
13.Haziran.2012, 11:07

merhaba Mehmet yeni makinan hayırlı olsun allah kazasız belasız binmek nasip etsin 8)nazar
asya ghost makinada regal raptorun imal ettiği makina fakat çinli firma siparişi veren firmanın seçtiği kalitedeki parçaları ucuz yada pahalı üzerine takıp imal ediyor asyanın parça kalitesini henüz bilmiyoruz piyasada pek fazla yok satışı pek olmadığındanda yenisini getirmiyorlar diye duydum bu yüzden ikinci el piyasası çok zayıf 8)
ama tüm parça ve bakım işlemlerini regal raptor üzerinden halledebilirsin özellikle parça fiatlarını asya ve regal karşılaştırma yapmadan alma fiatlar farklılık gösteriyor

1-arka amörtisörden geldiğini söylediğin ses makina esnedikçe gırc gırc şeklindeyse
arka salıncak göbeginden geliyor olabilir yağlama yeri var oradan yağlat geçer

2-amortisörlerin ayarını yaptırarak çok az yumuşatabilirsin ama genel yapısı serttir

3-arka çamurluk altı kablo sıyırma sıkıntısı fabrika montaj hatasından kaynaklanıyor kabloyu üst zeminden ayırıp çamurluğun iç yan zeminine montaj yapmak gerekiyor
kolay gelsin 8)

Rona
13.Haziran.2012, 11:18

1.Mehmet arka amortisörü ara sıra yağlamak gerekli zannedersem bu güne dek hiç yağlanmamış.Bir yağdanlık veya zincir spreyi işini görür(yapamazsan hafta sonu buluşur yardımcı olurum)
2.seleyi değiştirmen amortisörlerin sert olduğu gerçeğini değiştirmez.Amortisörler sert,gerçekten sert.Ammma amortisorlerin sert olması yol tutuşunu harika yapan en önemli unsur.
3.Arka teker Çamurluğa sürtüyorsa arka bumper(amortisor yerine takılan şok emici)ların ayarları yumuşak konumdadır.sertleştirmek gerekir bunu da anca serviste yaptırabilirsin çünkü motorun lifte kalkması gerek.Salih arkadaşımız kablo koruması hakkında gerekeni yazmış gayette sağlam olmuş.

Emre
13.Haziran.2012, 12:29
Arka kablolar için benim motorda siyah bir kapak var. O düştüğü zaman ben bu sıyırma problemini yaşamıştım. Yeni modellerde bu kapak yok mu?

Birde Celil abi benim motordada üzerine binince yani daha doğrusu esnettikçe garç gurç ses geliyor. Amortisörler dahil nereye wd40 sıktıysam olmadı :( Arka salıncak göbeği dediğin yer neresi? Tarif edilebilecek bir yerse tarif edebilir misin? Sinirimi bozmaya başladı benimde :) Wd40' ı boşaltıp yağlama olayını çözebileceğim bir yer mi?

cihan54
13.Haziran.2012, 12:38
Arka kablolar için benim motorda siyah bir kapak var. O düştüğü zaman ben bu sıyırma problemini yaşamıştım. Yeni modellerde bu kapak yok mu?

Birde Celil abi benim motordada üzerine binince yani daha doğrusu esnettikçe garç gurç ses geliyor. Amortisörler dahil nereye wd40 sıktıysam olmadı :( Arka salıncak göbeği dediğin yer neresi? Tarif edilebilecek bir yerse tarif edebilir misin? Sinirimi bozmaya başladı benimde :) Wd40' ı boşaltıp yağlama olayını çözebileceğim bir yer mi?

WD40 yağlamaktan çok yağ temizleyici değil midir yav? Tamam Pas sökücü, temizleyici, yağlayıcı vs. özelliği var ama, yağlama işinde tamamiyle kulllanılacak birşey değil diye biliyorum ben. [smilie=greencolorz:

Emre
13.Haziran.2012, 12:53
WD40 yağlamaktan çok yağ temizleyici değil midir yav? Tamam Pas sökücü, temizleyici, yağlayıcı vs. özelliği var ama, yağlama işinde tamamiyle kulllanılacak birşey değil diye biliyorum ben. [smilie=greencolorz:

Valla ses çıkaran yere wd40 türevi bir şey var bende, sıkınca kesiyor, güzel oluyor :) Ondan onu söyledim ama tabi yağın yerini tutar mı o konuda bilgim yok.

CELİL
13.Haziran.2012, 13:00
wd 40 temiliyici azcıkta yağlayıcı özelliği var diye biliyorum ama yağın yerini tutmaz sıktıgınız yer temizlendiğinden sesi kesiyordur
Emre yağlanması gereken yer arka tekerlegin bağlı oldugu salıncagın motora bağlandığı hareketli göbek motor esnediyip göbek hareket ettikçe gırc gırc öter dev bir vidası var ama eski kasalarda yağlama rekoru varmı? yok diye bilmiyorum ama bakmak lazım 8)

Emre
13.Haziran.2012, 14:32
wd 40 temiliyici azcıkta yağlayıcı özelliği var diye biliyorum ama yağın yerini tutmaz sıktıgınız yer temizlendiğinden sesi kesiyordur
Emre yağlanması gereken yer arka tekerlegin bağlı oldugu salıncagın motora bağlandığı hareketli göbek motor esnediyip göbek hareket ettikçe gırc gırc öter dev bir vidası var ama eski kasalarda yağlama rekoru varmı? yok diye bilmiyorum ama bakmak lazım 8)

Abi çok net anlayamadım yaa :( Arka tekerin vidalarının bağlı olduğu yere mi salıncak diyoruz? Yağlama rekoru yoksa ne yapacağız? :) Neyse bir buluşmada detaylı gösterirsin olmadı, buradan anlayamayacağım galiba. Teşekkürler 8)

CELİL
13.Haziran.2012, 15:47
Abi çok net anlayamadım yaa :( Arka tekerin vidalarının bağlı olduğu yere mi salıncak diyoruz? Yağlama rekoru yoksa ne yapacağız? :) Neyse bir buluşmada detaylı gösterirsin olmadı, buradan anlayamayacağım galiba. Teşekkürler 8)
sürücü koltunun hızasında en altta arka tekerin bağlandıgı maşanın motorun şasesine bağladıgı hareketli nokta
yağlama rekoru yoksa bağlantı sökülüp yağlanıp takılması lazım zor iş 8)

kimyaci_84
13.Haziran.2012, 17:47
Rona-celil-Salih-Cihan54 ve yardımcı olan herkese teşekkürler aslında büyütülecek bi sorun yokmuş.dün aksam amortisorleri biraz uzatıyım dedim ama sistem diğer motorlardan farklıymış, yani vida aralığı ne kadar kısaysa çamurluk ve teker arası açılıyor. ben yanlışlıkla uzattım teker daha da yaklaşıyor bu aksam düzeltecem ama fazla açmaya gelmiyor amortisoru yerinden çıkartabiliyoruz aman dikkat. kablo sorununu ve sürtme sorununu aşabileceğime inandım ama konforda yapılacak bişey yok gibi. hanımla uzun yolculuklar bu motorla mümkün gözükmüyor belki baska alternatifler aramak gerekebilir. zinzir ve sağdan soldan gelen sesler için yağ almak istiyorum aramızda kullanan memnun kalıp tavsiye edenimiz olursa sevidirim teşekkür ederim.

Rona
14.Haziran.2012, 23:56
Rona-celil-Salih-Cihan54 ve yardımcı olan herkese teşekkürler aslında büyütülecek bi sorun yokmuş.dün aksam amortisorleri biraz uzatıyım dedim ama sistem diğer motorlardan farklıymış, yani vida aralığı ne kadar kısaysa çamurluk ve teker arası açılıyor. ben yanlışlıkla uzattım teker daha da yaklaşıyor bu aksam düzeltecem ama fazla açmaya gelmiyor amortisoru yerinden çıkartabiliyoruz aman dikkat. kablo sorununu ve sürtme sorununu aşabileceğime inandım ama konforda yapılacak bişey yok gibi. hanımla uzun yolculuklar bu motorla mümkün gözükmüyor belki baska alternatifler aramak gerekebilir. zinzir ve sağdan soldan gelen sesler için yağ almak istiyorum aramızda kullanan memnun kalıp tavsiye edenimiz olursa sevidirim teşekkür ederim.

Zincir spreyi olarak Förch(30 tl) veya Würth(45 tl) öneririm her ikiside Alman malıdır

agarta
27.Temmuz.2012, 04:50
Merhaba,
Blunduğum ilde servisi olmamasına rağmen beyaz Daytona 350'yi aldım.Mağazaya bir tamirci getirerek hazırlattıktan sonra 500 km'de yağını değiştirtip her gün kullandım.Şu an 1600 km'de.Servis ve garanti dışı.Sorunlar oluşursa internetle sitelerle çözerim diye düşündüm.
Armode yan çantalar ve öne sosis çanta taktım.Elcik rüzgar korumalar bulup ayakkabı ipiyle monte ettim. Benzinlik üstüne baklava dilimli döşeme yaptırdım.
Yaşadığım bölgede bu yaz yollar problemli, tek şerit, düşük banket, eriyen akan asfalt... 90-120 km aralığında hızlarda rahat sürüşü seçtim ve en fazla 135 km hız yaptım bir ara.Yakıtı abartılı değil.Uygun.
Dün bahçeden geri geri çıkarırken sağa devirdim motoru ve ayak freni basamağı kırıldı.Dökme demir.Fakat kaynak oluyormuş.Parçayı alyanla, dağıtmadan söktüm .Sanayide karbon kaynak vb. için bir ustaya verdim.Yarın alıp monte edeceğim.
1-En kısa sürede bir KORUMA DEMİRİ bulup takmam lazım.
2-Öne bir RÜZGAR KORUMA CAMI yaptırmalı.
3-Ön çamurluğa bir TOZLUK monte ettirmeliyim, radyatör kirlenip duruyor.
4-ARKA ÇANTA bağlanabilse arkaya, gemi gibi olacak motor.
5-CAMLI KROSS KASKI alayım maaşı alınca bir de.
Dün 6 aylık vergisini yatırdım: 95 lira (46 lira sanıyordum, önceki motorum 250'likti.)
Arkadaşlara iyi güzel günler ve sürüşler...

CELİL
27.Temmuz.2012, 08:25
Merhaba Tuğrul aramıza hoş geldin 8)
yeni makinan hayırlı olsun Allah kazasız belasız keyifle binmeyi nasip etsin nazar
küçük bir nazarlık olmuş ayağı kırmışsın dediğin gibi kaynakla hallediliyor ama parça ihtiyacın olursa istanbuldan ali ustadan sipariş verebilirsin sorunsuz kısa sürede kargoyla gönderir kolay gelsin 8)

Wolker
10.Ağustos.2012, 17:08
Arkadaşlar merhaba bende 350 daytona sahibiyim size sorum olacak .
200 km de aldıgım motorum 800 km de olmasına rağmen hala titreme sorunu geçmedi motorsiklet titriyor ve 100 km hızın üstünde motor titremekten kendinden geçiyor bu durum normal mi acaba ?

Emix
10.Ağustos.2012, 17:15
200 km de aldıgım motorum 800 km de olmasına rağmen hala titreme sorunu geçmedi motorsiklet titriyor ve 100 km hızın üstünde motor titremekten kendinden geçiyor bu durum normal mi acaba ?

Motorun tum vidalarini sIktIrin iyi bir ustaya subab ayari yaptirin titresim kalmayacak

Forumda Savas abi yaptirsi tertemiz motor :) titresimsiz

CELİL
10.Ağustos.2012, 17:16
merhaba bekir :D
100 km de makinanın titremesi normal değil
öncelikle bujileri kontrol ettir orda sorun yoksa karbiratör ayarlarını kontrol ettir son olarak sibob ayarlarını kontrol ettirirsin bunların birinde sorun olursa makina vibrasyon yapar kolay gelsin 8)

DAYTONA
10.Ağustos.2012, 18:05

Selam bende de Daytona var ve ilk sahibiyim. İlk zamanlar ile şimdiki arasındaki farkı tahmin bile edemezsin. Öncelikle iyi bir tercih yapmışsın baştan söyleleyim. Makinenin lastik havalarını ayarlamak ile işe başlamalısın. Ön teker yerindedir(maşayı ortalamıştır) ancak arka teker zincir ve tek taraflı fren nedeni ile özellikle motorun arkasına geçip baktığında sağ tarafa doğru gittiğini göreceksin. Bunuda düzelttirki lastik izin düz çıksın. Karbüratör ayarını yani senkronunu yaptırmazsan silindirin biri daha fazla çalışıyordur ve buda denge ve dolayısı ile vibrasyon sorunu oluşur. Tüm bunları hallettikten sonra hiç bir fark yoksa ki normal şartlarda olması gerek, sibop ayarını yaptır. Makine sıkı siboplar nedeni ile çok zorlanır ve vibrasyon yapar. Sorununu bu işlemler çözer diye düşünüyorum.

Kolay gelsin

DosT
25.Ağustos.2012, 23:32

Herkeze Selamlar, Uzun süredir foruma giriş yapamadım. Bu arada bende bir Daytona 350 aldım.

Wolker soruna gelince motorunu 200km de almışsın. Buda yeni bir motor anlamına geliyor. Sadece daytona için değil tüm motorlarda motosiklet yeni alındığında vidalar vibrasyondan gevşer. Ayrıca motor içindeki pistonlar yüksek devirlerde başlangıçta haddinden fazla titreşim yapabilir. Daytonada balansör mevcut. Titreşimi %50 azaltıyor. çözümü için periyodik bakımlar sırasında ustalar genelde bilir ama sen yineden hatırlat tüm vidaları gözden geçirsin. Ayrıca yanlış bilmiyorsam segmanlar titreşime en çok sebep olan şeylerden biri. Buda kontrol edilmesi gerekebilir.Bunun dışında lastiklerin hava basıncını lastik üzerindeki değere göre ayarlamalısın. Buda titreşim seviyeni dengeleyecektir.

Keyifli şürüşler.

RidersOnTheStorm
30.Ağustos.2012, 09:39
bu konuyu sabitleyin bence çok detaylı bilgiler var nerelerden dolaşıp nerelere gelmiş bilgi edinilmesi gereken birçok şey mevcut teşekkürler hepinize

DosT
03.Eylül.2012, 18:32
Daytona yada spyder kullananlar 100km kaç litre yakıyorsunuz? Paylaşabilir misiniz? Ben geçen 6 yaktım şok oldum.Bana ideali 4-4,5 gibi geliyor. Ona göre Karbüratöre ayar çekeceğim.

Ayrıca Daytonanın kullanma klavuzuna ihitiyacım var. Elinde dijital olan varmıdır?

CELİL
03.Eylül.2012, 20:56
Daytona yada spyder kullananlar 100km kaç litre yakıyorsunuz? Paylaşabilir misiniz? Ben geçen 6 yaktım şok oldum.Bana ideali 4-4,5 gibi geliyor. Ona göre Karbüratöre ayar çekeceğim.

Ayrıca Daytonanın kullanma klavuzuna ihitiyacım var. Elinde dijital olan varmıdır?
Merhaba Önder Daytona nan hayırlı olsun nazar8)
250 cc ler 100 km de ortalama 4 lt
350 cc ler 100 km de ortalama 4,5 - 5 lt yakar 8)

Salih
03.Eylül.2012, 22:56
Türkçe olarak yok bildiğim kadarıyla..
http://www.johnnypag.ca/motorcycles/prostreet/prostreet-servicemanual.pdf